המדור השבועי בשיתוף פוסט אפ עם השאלות הבוערות והפעם: גיא טורג'מן, דור ביטון, עידו צאנג והאורחים אור עמית מהעמוד Insignifistats וניל קרמר מהעמוד הודיניל.

 

אמביד נפצע, הנטס ומילווקי לא מפסיקות לנצח. איך תראה צמרת המזרח בסיום העונה?

גיא טורג'מן: כמו שהיה נראה שתראה בכרגע שהנטס עשו את הטרייד על הארדן. ברוקלין ראשונה, מילווקי שנייה, פילי שלישית, מיאמי רביעית.אין מישהי במזרח כרגע שיכולה להתחרות בברוקלין, במיוחד כאשר מילווקי ממשיכה בניסויים שלה למצוא את האיזון הנכון של חמישיות ושיטת משחק שיתאים גם לפלייאוף. פילי בלי אמביד אבל האריס בכושר טוב יספיק למנוע ירידה מעבר למקום השלישי. מיאמי נראים בטוחים כרגע במקום הרביעי. מקום חמישי והלאה הכול פתוח, בוסטוןן וטוורונטו הפייבוריטיות אבל לא אתפלא אם טורונטו יפסידו את המקום הבטוח בפלייאוף לאטלנטה או שארלוט, במיוחד כאשר טורונטו רק מקום 11 כרגע אחרי רצף משחקים בלי הכוכבים שלהם

 

דור ביטון: לפי המומנטום הנוכחי להגיד שהנטס לא יסיימו ראשונים יהיה טיפשי ולכן זה בלתי נמנע, בעיקר לאחר החזרה של דוראנט. מי שתסיים במקום השני תהיה הבאקס, יש להם לוח נוח כדי לאסוף מספיק נצחונות ויאניס בכושר מצויין. פילי הייתה יורדת למקום ה 3 גם ללא הפציעה של אמביד, היא צריכה לשקול לתת לו מנוחה מקסימלית לפני הפלייאוף.

 

אור עמית: לידיעת פיד-לדלפיה (זה דבר? זה לגמרי צריך להיות דבר) כשכתבתי שבוע שעבר שפילי תרד מהמקום הראשון ואמביד לא יהיה MVP לא לזה כיוונתי. עמכם (ועם מי שמחזיק את יואל בפנטאזי) הסליחה.

האמת שסיפור הביתיות הוא מעניין כאן, כי ככל שנתקרב לשלבים המאוחרים יהיה יותר סיכוי לקהל. יש לי תחושה שהקילומטרים העודפים מהעונה שעברה ברגליים של הבאקס ישאירו אותם במקום השלישי והנטס (שעדיין חסרים את דוראנט, אללה איסתור) יהיו בטופ. האם מילווקי יוכלו לעבור את פילי בטבלה? הניחוש שלי שפילי יסיימו עם מאזן טוב יותר. בכל מקרה, אם הם בריאים, אני נותן לפילי יתרון על פני הבאקס, גם בלי ביתיות

 

עידו צאנג: מי שצפה הלילה (18.3) בקרב החפירות בין פילי למילווקי זכה לראות רטרו לשנות ה-90'. משחק פיזי מאוד, שהמאבקים כתף אל כתף מתחילים עוד ליד קו החצי, אחוזי קליעה נמוכים, סקור נמוך ומלחמה שנמשכה 53 דקות (עד שפילי נשברו). לכן משמעותי מאוד יהיה המיקום הסופי של שלושת הקונטנדריות בעיקר בגלל ששתיים מהן יפגשו כבר בסיבוב השני. פילי נראית טוב גם בלי אמביד, והריצה של הנטס נטולת דוראנט לא יכולה להימשך לנצח. לכן אני מהמר על כך שהסטטוס קוו יישמר. פילי תעמוד בפרץ ותשמור על המקום הראשון, ותשלח את יאניס למאבק מול הטריו של הנטס בסיבוב השני של הפלייאוף.

 

ניל קרמר: הסגל של הבאקס כרגע הכי עמוק, דברים מתחילים להתחבר שם ועוד תוסיפו לזה את פי ג'יי טאקר. במציאות שבה הקהל יורשה להכנס (מה שקורה כבר עכשיו) למשחקים, ייתרון הביתיות הוא סופר חשוב. ועל כן אני חושב שהבאקס יסיימו ראשונים ומיד לאחר מכן נראה את ברוקלין ואז את פילי. הסיבה שאני חושב שברוקלין תסיים לפני פילדלפיה היא פשוטה: לברוקלין יש 3 שחקנים שהם סופרסטארים (קיי די פצוע כרגע) ולעומת זאת בפילדלפיה יש אחד והוא מרבה להפצע. דבר אחרון – העומק של פילדלפיה מנצח ולכו התסריט שיסיימו במקום השני (או הראשון) ריאלי לחלוטין.

הג׳אז מאבדת כח, מי תסיים בצמרת המערב?

ניל קרמר: עם איך שלברון (ממשיך) להראות, ללא כל צל של ספק זאת תהיה לוס אנג'לס לייקרס. מה שכתבתי על הבאקס תקף גם כן על הלייקרס, רק שלקבוצה הזו יש 2 שחקנים שהם הטופ 5 בליגה ביחד עם צוות מסייע מעולה. השאלה היא כמה זמן לברון יוכל להמשיך "לסחוב את הקבוצה על הגב" בזמן שדייויס בחוץ. נכון שיוטה בנסיגה של ממש, אבל אם הם בהחלט רוצים להצהיר על כוונות של ריצה עד הסוף, זו השנה שלהם ללכת על המקום הראשון בקונפרנס. פיניקס בהחלט יכולה להפתיע, אך מכיוון שחוסר הנסיון (שעדיין קיים, למרות 3CP האדיר) יכריע.

 

גיא טורג'מן: אם יש איפשהו בליגה שהביטוי "הנבואה ניתנה לשוטים" מתאים בו, זה לחזות איך תראה צמרת המערב בסוף העונה. עד האולסטאר יוטה נראו כמו הדבר הכי חם בליגה ביחד עם פיניקס והקליפרס והלייקרס נראו בירידה. בינתיים יוטה יורדים, הלייקרס מתחילים למצוא את עצמם גם ללא דיוויס, פיניקס עדיין לא נראים כמי שיוכלו לאיים על אריות הליגה וגם דנבר מצמצמת פערים. כרגע המצב הוא שלא משנה מי יהיו הטופ ,4 הפייבוריטיות שלי לנצח את סדרות הסיבוב הראשון הם עדיין יוטה, קליפרס, לייקרס ודנבר. אף אחת מהן לא תרצה להפגש עם פיניקס או פורטלנד ויהיו לנו סיבוב ראשון מטורף. אבל לחזות מי תסיים איזה מקום נראה כרגע בלתי אפשרי.

 

דור ביטון: לברון נכנס לפלייאוף מוד (2 טריפל-דאבל בק טו בק) מוקדם מהצפוי מכיוון שכנראה הפנים שישאר בלי דיוויס עד קצת לפני הפלייאוף עצמו. אבל אני לא בטוח שזה יעזור ללייקרס לקפוץ מהמקום השלישי לראשון, מה גם שיש להם משחקים לא קלים לפניהם. לכן לדעתי יוטה תמשיך לשמור על המקום הראשון והקרב יהיה באמת על המקום השני. פיניקס במומנטום מעולה ואני הולך עליהם במקום השני. ולכן ההימור שלי – סטטוס קוו בצמרת.

 

אור עמית: המממ… זה לא שהלייקרס, הקליפרס או הנאגטס נראות טוב במיוחד אז אני הולך עם הג'אז. האם זה ימנע מהם להיות מודחים בסיבוב השני אם יקבלו שם את הקליפרס או דנבר? לא. זה לא. לפחות בינתיים הם פועלים לפי המודל של ההוקס של 2015 – אלו שהיו נורא מאוזנים וסיימו עם מאזן מצוין ושלחו את כל החמישיה להיות שחקן העונה – אבל ברגע שנתקלו בסופרסטאר בפלייאוף קרסו. זה המודל שהג'אז הולכים לפיו העונה.אגב, המאזן של לברון מול הג'אז מאז שעבר ללוס אנג'לס? 4-1. רק למקרה שזו תהיה סדרת הסיבוב השני.

 

עידו צאנג: החבורה מיוטה הם התופעה הכי מפתיעה של העונה הזו עד עכשיו. איבדו קצת גובה עם 4 הפסדים מתוך ה-7 האחרונים, אבל נראו חדים מאוד בניצחון האחרון נגד בוסטון, כך שדומה שמדובר בנסיגה זמנית, והם  פה כדי להישאר. לפחות בעונה הסדירה. אין מי שינצל את ההזדמנות לעקוף אותם. בעיר המלאכים, דיוויס עדיין מחלים מפציעה, ובלעדיו קשה יהיה ללייקרס להדביק את הפער. העונה של הקליפרס מתחילה להיראות מאוד דומה לעונה שעברה שלהם, ואלו לא חדשות טובות. יוטה יסיימו ראשונים, הלייקרס במקום השני. הקליפרס יישארו במקום הרביעי עד לסיום העונה. זה לא אומר שיוטה תהיה בגמר, אבל כן יכתיר את קווין סניידר כמאמן העונה.  

 

הספרס לאן? תשמור על מקומה בפלייאוף או עם הפנים ללוטרי?

עידו צאנג: בעצם כבר כמה שנים שסן אנטוניו יושבת על הגדר. לא מספיק טובה כדיי להיות למעלה, לא מספיק רעה כדיי להיות למטה. כנראה שהעונה הם כן יהיו בפלייאוף. ספק אם הווריורס או הגריזליס חזקים מספיק כדיי לעבור אותם בטורניר הפליי-אין. אבל הפנים צריכות להיות לרי-בילד. הפרידה מאולדרידג' צריכה הייתה לבוא כבר קודם, וגם מדרוזן צריכים להיפרד בקיץ. מארי, וייט ופוטל הם כישרונות לא מבוטלים, אבל לא על הגרעין הזה תחזור הקבוצה הטקסנית להיות קונטנדרית. לאחר כבוד, פופ צריך לכוון ללוטרי כדיי למצוא את טים דנקן הבא.  

 

ניל קרמר: הספרס, שכבר רגילה להיות הקבוצה שמספידים שתפספס את הפלייאוף, שוב מוכיחה שהמועדון מעל הכל. אני לא חושב שהעונה הם עם הפנים ללוטרי ואם כן – לא קצת מאוחר להתחיל עכשיו, דווקא כשאתה במקום השביעי במאזן חיובי? כנראה שבקבוצה החליטו שעדיף להם להיכנס לפלייאוף על מנת להמשיך להקנות נסיון לצעירים, גם במחיר של תבוסה בסיבוב הראשון.

 

גיא טורג'מן: אם יש משהו שפופ שונא זה להפסיד. לכן לא מאמין שנראה את הספרס בטנקינג מטורף לרדת מהמקום השביעי עד המקום ה-11 ומטה. צריך לשים לב לשני דברים: לספרס יהיה מקום מטורף בתקרת השכר בקיץ, לבנות קבוצה חדשה מהתחלה, זה יאפשר להם להיות מאוד פעילים בשוק השחקנים החופשיים והטריידים בקיץ. בנוסף דונטה מארי נראה כמו העתיד של המועדון בעוד וויט איבד את מקומו, החוזה של וויט דיי אטרקטיבי לקבוצה שיכולה להכיל רכז בלי קליעה משלוש, ויהיה קל לסחור בו בקיץ עבור שחקן שמסוגל לקלוע משלוש. מנסים ללכת לפלייאוף, ומנסים לבנות קבוצה טובה בקיץ עם המקום בתקרת השכר וחוזי הרוקי שיש להם.

 

דור ביטון: הספרס הפתיעו עם המהלך על אולדריג׳. הם נמצאים במקום מפתיע ביחס לציפיות המוקדמות. הספרס הגדולה נולדה הודות לטנקינג שהביא את דאנקן. פופ וביופורד מספיק ערומומים לדלות פנינות גם בבחירות לא מאוד גבוהות.

אני מאמין שיהיה להם מאוד קשה לשמור על מקום בפלייאוף ואולי ידחקו גם מחוץ לפליי-אין. מערכת כמו הספרס תדע להוציא שחקן טוב גם ברייינג׳ של בחירות 8-13.

 

אור עמית: הספרס בדרך לפלייאין. יש להם 5.5 משחקים מניו אורלינס שבמקום ה-11-12. האם הם יעברו את גולדן סטייט או ממפיס? זו כבר שאלה מורכבת יותר, שתלויה לא מעט בצוות רפואי (וגם בהאם הספרס יקבלו תמורה על LMA, כזו שתתרום להם גם העונה). מול ממפיס אני נותן להם סיכוי של 60% לעבור (מישהו עוד זוכר שJJJ אמור לחזור מתישהו?) מול הווריורס? זה כרגע לגמרי הטלת מטבע וגם כאן קאמבק של קליי יכול לשנות את כל התמונה.

בדה רינגר ״ירדו״ קצת על אבדיה, האמת הכואבת או שמוקדם מידי להספיד שחקן שעוד לא שיחק חצי עונה?

אור עמית: אם מדובר במה שאני שמעתי\קראתי לא בדיוק מדובר על 'לרדת' על אבדיה. מדובר על זה שההתאמה שלו ליד שני גארדים דומיננטיים בעייתית, קשה להתווכח עם הטיעון הזה. כרגע הוויזארדס לא עושים טוב לאבדיה. אשמת ברוקס, דני או שניהם? סביר ששניהם. חשבתי שיתאקלם טוב יותר. אחרי שאמרנו את זה בואו נשאל שאלות יותר ממוקדות: עונת רוקי מבאסת? בהחלט. מאכזבת? פחות נחרץ, בטח בהתחשב בזה שנראה שהוא התקשה לחזור אחרי (כנראה) שחלה בקורונה, כשהוא מקבל הזדמנויות הוא מחזיר. לסגור את הבאסטה? תנו לי לעשות פראפרזה על אייל שני: 'מי אתם שתלכו נגד מחלקות פיתוח השחקנים בNBA'?

 

עידו צאנג: ברור שמוקדם מדי. הסיטואציה הקבוצתית בוושינגטון מאוד מגבילה אותו. הוויזארדס סובלים מפיצול אישיות ולא מצליחים להחליט אם הם רוצים להיאבק על הפלייאוף או להשלים עם מאזנם העגום ולכוון ללוטרי. פיצול אישיות כזה גורם לסקוט ברוקס להחליף הרכבים כל הזמן. דני לא יודע כמה דקות יקבל בערב נתון וקשה להיבנות מזה. קשה גם לשחק ליד ווסטברוק וביל ולבוא לידי ביטוי. לא רק לדני, לכל שחקן. דני מתאים מאוד לכדורסל המודרני ושתינתן לו הזדמנות מספיקה, הוא יידע להוכיח את זה. וזה עוד יקרה. סבלנות חברים.

 

ניל קרמר: מוקדם מדי ואין פה שאלה בכלל. הוא לא מקבל הזדמנות אמיתית להראות את סט הכישורים שלו. גם המעבר לספסל, ניסיתי לראות את זה כשינוי חיובי מכיוון שהוא יקבל יותר נגיעות בכדור ללא ברדאלי ביל וראסל ווסטברוק, אך לשווא. Give him the f***n ball man, תנו לו להוביל התקפות ולא רק מתפרצות כשהוא לוקח ריבאונד (אלא אם ווסטברוק צד את הטריפל דאבל שלו).

 

גיא טורג'מן: אם יש דבר אחד שלמדנו בליגה הוא שלא צריך להסיק יותר מידי מסקנות מחצי עונה של רוקי בתפקיד של שחקן משלים, ובטח לא מישהו שבא מאירופה. לא חסרות דוגמאות של אירופאים ואמריקאים שפתחו חלש את הקריירה ולקח להם זמן למצוא את המקום שלהם בליגה. מכאן והלאה הרבה תלוי בדני, הצ'ימורה שמשחק איתו מראה שגם ליד ווסטברוק וביל אפשר לתת תפוקה כול עוד מראים אגרסיביות ודורשים את הכדור. דני יצטרך למצוא את הנישה שלו בקבוצה, למצוא איפה להשתפר ואיך לנצל את היתרונות שלו, ובעיקר כנראה לשרוד את השנה הזאת ולקוות לסיטואציה טובה יותר בשנה הבאה, אבל באמת שאין מה להתרגש מחצי עונה כזאת .

 

דור ביטון: דני שחקן מעולה, פוטנציאל אדיר, שכל המצקצקים ימשיכו לצקצק והוא עוד יפתיע את כולם. אני פשוט חושב שזה ייקח זמן, הרבה יותר ממה שחושבים. אבל הישועה לא תבוא מוושינגטון. שום דבר מלבד טרייד של כוכב אחד משם החוצה, נדבר על זה בהמשך, לא יקדים את ההתפוצצות שאני צופה בהמשך לדני.

הוא תוצר של סיטואציה גרועה והוא עוד יפתיע גם את דה רינגר.

טרייד שהיית רוצה לראות? ונמק.

דור ביטון: הייתי רוצה לראות את ביל מחוץ לוושינגטון, אני מאמין שגם הוא היה רוצה להיות מחוץ לקבוצה. אני ממליץ על טרייד של זאק לאבין עם פטריק וויליאמס על בראדלי.

החוזה של ביל ארוך מידי, אני תוהה האם הוא לא מתגעגע בעונה כזאת לג'ון וול (הכשיר) לידו. ביל מיצה לגמריי בויזארדס והבולס יכולה להיות תחנה נהדרת עבורו. בויזארדס יקבלו 2 שחקנים צעירים ובסיס להמון שנים אם וכאשר העסק יתחבר.

אה וזה גם אחלה לדני.

 

אור עמית: דיפו למיאמי. ברור. מה שפחות ברור (למרות שדיברתי על זה, כולל כאן) זה דאנקן רובינסון בדרך החוצה ממיאמי. רובינסון בן 27 בעוד חודש ודי ברור שהוא לא ישתפר משמעותית בהמשך. אני מצמיד אותו לדנבר שישמחו להוריד את החוזה של גאריס (שהציוות שלו עם MPJ נוראי) אבל אולי בכלום שיש ביוסטון הוא ימצא את עצמו. רובינסון יעזור מאד להתקפה של דנבר, עוד שחקן שינוע סביב מוריי ויוקיץ'. הוא לא ממש תורם בהגנה, בטח ליד MPJ,אבל זה עדיף על הקיים, ובחירת דראפט מוגנת לוטרי שווה את זה לדנבר לדעתי. באוטופיה דנבר הופכים את אוליניק ומילסאפ לפורוורד אתלטי אבל זה כבר סיפור אחר.

 

עידו צאנג: קייל לאורי לפילדלפיה. בתמורה לדני גרין, סת' קרי ומייק סקוט. בפילי מבינים שלמרות שהם נראים מצוין, הם צריכים להתחזק לקראת מפגש אפשרי עם המפלצת בעל שלוש הראשים מברוקלין. לאורי מושלם לקבוצה שרוצה לנצח עכשיו. שומר טוב שיוכל להאט את קיירי ואפילו את הארדן. פילי יאבדו קליעה כשסת' וגרין יעזבו, והאחוזים של לאורי לא ממש מבריקים העונה. אבל בפלייאוף עדיף על סת' קרי, שלא עשוי מאותם חומרים. דני גרין? אחרי מופע האימים שלו בבועה באורלנדו, פילי צריכה לחפש להיפטר ממנו לפני הפלייאוף. לדעתי בטרייד הזה טמון המפתח שיביא את פילי לגמר. אחרת זה לא יחזיק מים. לא בשבעה משחקים מול ברוקלין.

 

ניל קרמר: ראסל ווסטברוק עובר ל-ניו אורלינס פליקנס. לונזו בול וסטיבן אדאמס עוברים לוויזארדס. למה כדאי לניו אורלינס לבצע את הטרייד? ובכן, לונזו לא מראה סימנים שהוא רוצה להשאר, סטיבן אדאמס זו אמנם אבידה בהגנה, אבל זה ייתן מקום להייז להתפתח. ווסטברוק יחד עם זאיון וויליאמסון? הצמד הכי אתלטי ever? למה כדאי לוושינגטון? כי לונזו בול הוא קודם כל רכז, ועוד אחד שהוא שומר מצויין ו… קולע ב38.5% מחוץ לקשת. אדאמס הוא בדיוק מה שחסר לוויזארדס כרגע – סנטר הגנתי טוב. בנוסף זה חוסך לוושינגטון את החוזה של ווסטברוק כי החוזים של אדאמס ובול מסתיים בסוף העונה הנוכחית.

 

גיא טורג'מן: דנבר חייבת להפטר מהאריס והחוזה הגדול שלו, סן אנטוניו הולכים בקיץ לסוג של בניה מחדש. גארי האריס ג'מייקל גרין ובול בול ביחד עם בחירת סיבוב ראשון ב2021 עבור דרוזן. אולסטאר נוסף ליד מארי ויוקיץ בעונה כזאת יתן לדנבר הזדמנות חד פעמית להתמודד על האליפות בעוד שהתמורה שסן אנטוניו יקבלו שווה על מנת לבלוע את החוזה של האריס שעשוי לפרוח שוב בשיטה של הספרס ליד המארי הנכון הפעם.