המדור השבועי בשיתוף פוסט אפ, והפעם רגע אחרי האולסטאר ושבועיים לטרייד דדליין כינסנו את הנבחרת לענות על השאלות הבוערות לקראת המחצית השניה, עם מידן בורוכוב, גיא טורג'מן, אריק גנות, שרית מרקוביץ' שוויד ואורח מיוחד: אור עמית מהעמוד .Insignifistats

 

רשמים מהאולסטאר? דברים שהייתם משמרים דברים שהייתם משפרים?

אור עמית: דברים לשימור? יאניס קולע שלשות. זה יכול להיות קטע. עכשיו כשסיימנו עם המחמאות בואו נדבר ברצינות: האולסטאר לדעתי צריך לעבור רוויזיה רצינית ביותר. כתבתי על זה אפילו ממש כאן. המשחק הזה עייף אותי ואפילו לא ראיתי את כולו אלא רק היילייטס. כמו עם הקונספט של הכוחות שעבד מעולה בעונה הראשונה, גם ההמצאה של ה-24 נקודות פחות רלוונטית כשקבוצה מגיעה לרבע האחרון בפיגור 20. חייבים להפוך את המשחק הזה למשהו שיש לך תמריץ אמיתי לנצח בו, אחרת הוא לגמרי סתם. אגב, באיזה קטע דוראנט בוחר כוחות למשחק שהוא אפילו לא משתתף בו? מה התמריץ שלו לבחור קבוצה חזקה בכלל?

 

מידן בורוכוב: המשחק היה מהנה, היו לא מעט מובים יפים.

תחרות השלשות הייתה איכותית.

לגביי תחרות הדאנק – משהו רע עובר על היוקרה של התחרות, הייתי שוקל להכריח את המעופפים של הליגה להשתתף בתחרות.

הגנות – התוצאות של המשחק בפיק, לא הגיוני לאפשר לשחקן לקלוע 16 מ-16. גם הזריקות מהחצי ומהלוגו של קארי ולילארד מתאימות יותר לקרקס ולא לכדורסל.

הייתי מוסיף אליפות ה-2 על 2 במקום כל התחרויות הנלוות.

 

אריק גנות: קרי הוא קלע השלשות הגדול ביותר בהיסטוריה, וזה פלא שיש לו רק 3 אליפויות. תחרות הדאנקים נשלטת יותר מדי על ידי שחקנים זניחים, וקשה מאוד לרגש איתה. הסקילז נראית מיותרת לחלוטין. והאולסטאר עצמו כנראה היה שוויוני יותר אם לא כל הכשרון היה בטים דוראנט.

כמה שינויים שאפשר לעשות: לשים סף לגבי מי יכול להיכנס לתחרות הדאנקים, להפוך את האולסטאר לארה"ב נגד שאר העולם כמו שעשו אצל הצעירים, ולבטל את הסקילז או להפוך אותה לתחרות אחרת (חיובים?).

 

גיא טורג'מן: האולסטאר הפך למיותר כמעט לחלוטין בשנים האחרונות וחבל, המשמעות הכי גדולה שלו כרגע היא העובדה ששחקנים יכולים לקבל חוזה גדול יותר ברגע שהשתתפו באולסטאר.  לטעמי הקונספט של לעשות כוחות פחות עובד וצריך לחזור למערב ומזרח כמו פעם, ואם כבר עושים כוחות אין היגיון בזה שהקפטן לא משחק, הוא כבר מתחיל את הקבוצה שלו במינוס, שיבחר קפטן חלופי. רעיון שיכול לעלות את התחרות הוא אם גם לניצחון באולסטאר תהיה משמעות בחוזה של השחקנים. תחרות ההטבעות גם הייתה מאכזבת וחסרה אבק כוכבים. העובדה שתחרות השלשות הייתה מלאה באבק הכוכבים, הייתה הדבר הכי טוב ביום הזה, ובתקווה שנה הבאה נראה כוכבים שוב גם בהטבעות

 

שרית שוויד: "רפי, תרגש אותי, תחדש לי!". לטובת מי שצעיר מידי, או שלא מכיר או זוכר, בסוף שנות התשעים רצה סדרת פרסומת עם הקאץ' פרייז הזה. עכשיו תחליפו את רפי באדם סילבר ונמשיך. במשך שנים האוהדים קיטרו שהאולסטאר כבר לא מעניין, שהקונספט מיצה את עצמו. החידוש שהביא רפי, זאת אומרת סילבר, התחיל בעונה שעברה וכלל שינוי בפורמט. שינוי שבהתחלה נראה מוזר, אבל פעל. השנה המשיכו עם הפורמט ולמרות שהרבע הרביעי לא היה צמוד, המשחק היה מהנה לצפיה. גם לשחקנים היה כיף וראו את זה. אלי הופים בין סטף לכריס פול וחזרה, שלשות של סטף ולילארד מהלוגו וממגרש החניה, תענוג.

הטרייד דדליין מתקרב (25 במרץ) השמות לשים אליהם לב? מי צריכה חיזוק דחוף ואיזה?

שרית שוויד: בוסטון חייבת חיזוק בעיקר בעמדת הסנטר/פאוור פורוורד. כרגע העמדה מאויישת בעיקר ע"י ת'ייס ותומפסון שבאים לעבודה כל ערב ונותנים את כל מה שיש להם, אבל ביחס לקבוצות אחרות בצמרת הליגה הם לא מספיק טובים. הם לא יצליחו לעצור את אמביד או את יאניס בפלייאוף. מצד שני, כמעט ואין שחקנים שיכולים לעצור את אמביד ויאניס באחד על אחד, נדרשת פה עבודת הגנה קבוצתית. שחקן שיכול להתאים לבוסטון הוא ארון גורדון, שיכול לשחק פאוור פורוורד בהרכבים מסוימים. הוא רק בן 25, עם עוד שנתיים בחוזה, ריבאונדר טוב, שחקן הגנה מצוין ויש לו עוד לאן לצמוח ולהתפתח.

 

אור עמית: טוב, מעבר לשמות הצפויים – דיפו, פורטר, דראמונד, קולינס, אולדריג', ווצ'ביץ' – דאנקן רובינסון שלא בטוח שמיאמי ירצו לפתוח עבורו את הארנק הקיץ. ג'יי ג'יי רדיק, בטח אם נולה יזרקו את העונה ואולי גם אטלנטה יחליטו להפוך את גאלו ו\או בוג בוג לנכסים עתידיים. בשמות הקטנים יותר ירון וייצמן כתב במאמר מעניין לפוסט  על הכוחות המנוגדים בחדר הניהול של הניקס – מצד אחד ת'יבודו שרוצה לנצח ועכשיו ומצד שני ברוק אלר רוצה לצבור נכסים. ת'יבודו קיבל את דרק רוז אז שהניקס יוציאו את אלק ברקס ואוסטין ריברס למכירה פומבית ולשניהם היו משחקים מעולים העונה. קבוצות? הפסד או שניים של הלייקרס והם יעשו משהו. גם איינג' שקט בצורה לא רגילה

 

מידן בורוכוב:  יצא לי לקרוא על לא מעט טריידים וספקולציות יהיה קשה לתמצת. יוסטון תלך על מכירת חיסול ולכן השמות של טאקר, אולידפו ואולי אריק גורדון יהיו ממש אטקטיבים.

הייתי מנסה לתקוף גם את ווצ'ביץ' וגורדון באורלנדו. אולדריג׳ וקווין לאב יכולים למצוא בית חדש. בוסטון חייבת חיזוק בהול בעמדות הפנים.  פילי צריכה עוד גארד בשביל ללכת הכי רחוק.

דאלאס חייבת ניסיון, מסה וריבאונדר. משהו לא עובד טוב בדנבר, הייתי מנסה להוסיף עוד קלעי.

 

אריק גנות: השחקנים שזמינים לטרייד הם קווין לאב, אריק וארון גורדון, רדיק, לונזו בול וכמובן אולדיפו, דראמונד, ווייטסייד, אלדריג' וטאקר שלא משחקנים בקבוצות שלהם וכנראה ישוחררו בבייאאוט, אבל זמינים לטרייד כרגע. היה דיבור גם על לאורי, ביל וניקולה ווצ'ביץ' אבל כרגע נראה שזה לא יקרה.  מדברים על כך שסקרמנטו מוכנים לשחרר גם את בארנס ובגלי, אבל לא ברור כמה זה נכון. אולי גם הורפורד והיל.

הקבוצות שצריכות חיזוק ונמצאות בעמדה טובה לעשות טרייד הן מיאמי ובוסטון. שחקנים ירצו להגיע אליהן, ולשתיהן יש נכסים טובים – למיאמי חוזים נגמרים ואת דאנקן רובינסון שלא ברור שיוכלו לשלם לו, ולבוסטון מספר צעירים מבטיחים ו-TPE גדול.

 

גיא טורג'מן: לא אתפלא אם נראה השנה הרבה שמות עוברים בדד ליין וברובם של שחקנים משמעותיים לקבוצות שלהם. בוסטון חייבת חיזוק והשם החם עבורם הוא האריסון בארנס, גם מרווין באגלי צריך לעבור מסקרמנטו כדי להציל את עצמו ואותם. ג'ון קולינס כנראה בדרך החוצה מאטלנטה, ויהיה אחד השמות החמים בדד ליין, ההתאמה שלו למינסוטה עשויה להיות מעולה ואשמח לראות אותו שם. דראמונד, אולדיפו, אולדרידג וטאקר יהיו השמות החמים בגזרת הוותיקים, מקווה שיעברו בטרייד ולא בביי אאוט. קבוצה נוספת שלדעתי תהיה חזק בדד ליין היא מיאמי במטרה להתחזק בארבע איכותי. יש לנו סיכוי טוב שהדד ליין ישפיע חזק על מאבק האליפות השנה.

 

אחרי הדדליין מגיע שוק הבייאאוט (שהתחיל השנה מעט מוקדם). מי צפויים להיות השמות המעניינים כאן?

גיא טורג'מן: נתחיל ב-4 שמות שברגע שלא יעברו בדד ליין בטוח יקבלו ביי אאוט: טאקר, דראמונד, אולדיפו ואולדרידג', שכולם, מלבד דיפו, כרגע לא משחקים עם קבוצתם על מנת לשמור עליהם בריאים ורק מתאמנים. מעבר לארבעת אלו אין לדעתי הרבה שמות השנה. רוב הוותיקים שנמצאים במצב של ביי אאוט מבחינת התאמת יכולת לקבוצה מחזיקים בחוזים מעבר לעונה הנוכחית, ולכן לא יקבלו כנראה ביי אאוט. השוק ביי אאוט יהיה השנה תלוי לחלוטין באם השחקנים יעברו בטרייד או יקבלו ביי אאוט אחריו.

 

שרית שוויד:  אחד השמות המעניינים בשוק הבייאאוט הוא ג'ורג' היל. היל הוא שחקן מאוד מוערך בליגה, חכם, קבוצתי, עם 38% לשלוש במהלך הקריירה, ולמרות שהאתלטיות נפגעה עם השנים והפציעות, הוא עדיין נחשב שומר טוב. העונה הוא הספיק לשחק במדי הת'אנדר 14 משחקים לפני שנפצע, הפעם בבוהן. הת'אנדר, קבוצה צעירה שנמצאת בבניה, לא באמת זקוקה לשירותיו ומעדיפה לפתח את הגארדים הצעירים שבסגל שלה.

שם נוסף בשוק הבייאאוט הוא טרבור אריזה, שמנהל מאבק משמורת על הבן שלו ולא שיחק ממרץ של שנה שעברה. אחרי 3 טריידים רק באוף-סיזן האחרון הוא הגיע לת'אנדר, אבל לא שיחק בקבוצה אפילו דקה וצפוי להיות משוחרר מהקבוצה.

 

אור עמית: מעבר לותיקים מהשאלה הקודמת שלא יעברו בדדליין (בראשם אולדריג' ורדיק) יש גם את פי.ג'יי טאקר בהנחה שלא יעבור בטרייד שירדפו אחריו לא מעט. בייליצה, בהנחה שאכן ישוחרר מסקרמנטו ואני מניח שנראה את דטרויט משחררת את ויין אלינגטון, שגם יכול למשוך עניין מקבוצות פלייאוף שרוצות להוסיף קליעה. קליבלנד יכולה לעשות ג'סטה לג'אוול ולתת לו לרדוף אחרי עוד טבעת.

 

מידן בורוכוב:  יכול להיות שאולדריג׳ אם לא ימצא טרייד. (יהיה קשה למצוא טרייד עליו) יתכן שאנדרה דראמונד יהיה השם הכי רותח. למרות אהדתי ללייקרס זה יהיה מ-געיל אם הוא ימצא את עצמו בדרך ללייקרס, לקליפרס או לנטס. גם אוטו פורטר עשוי להיות אופציה מאוד מעניינת. טרבור אריזה יכול לעזור לקובצה כמו דאלאס.

שחקן שיכול להיות מגה אטקרטיבי הוא ג׳ורג׳ היל. כל קבוצה עם חלומות אליפות תשמח לקטוף אותו.

 

אריק גנות:  כפי שכתבנו – אולדיפו, דראמונד, ווייטסייד, אלדריג' וטאקר. אף אחד לא יופתע מבייאאוט לרדיק, ואולי אפילו ג'ורג' היל יכול להיות זמין.

בהנחה שכל השחקנים האלה ישוחררו, יהיה מעניין לראות את השוק בשבילם. הלייקרס מחפשים חיזוק בסנטר, ודראמונד יכול להתאים להם, כמו גם לברוקלין. הקליפרס צריכים רכז וכנראה ישמחו לקבל את היל. אלדריג' עשוי לחזור לפורטלנד או להגיע למיאמי, ואולדיפו ורדיק כנראה יעניינו כל קבוצה בליגה אם יתפנו. ווייטסייד, על אך המספרים המרשימים, פשוט לא שחקן טוב יתקשה למצוא קבוצה. טאקר אמור להיות שחקן שברוקלין יעופו עליו. בוסטון צריכים סנטר, אבל לא ברור שהם רוצים מישהו מאלה שיהיו פנויים.

נקודות מעניינות שיש לשים לב אליהן במחצית השניה של העונה?

אריק גנות: האם ברוקלין יכולה לבנות הגנה סבירה? והאם זה משנה להם בטור הנצחונות?

כמה יוטה מצליחה לשמור על המומנטום? והאם מיצ'ל נכנס לכושר התקפי בדומה לפלייאוף הקודם?

הבריאות של דיוויס ולברון וכמה הלייקרס מצליחים להישאר בצמרת כשהם נחים.

הקליפרס – קבוצה מצוינת, אבל מאוד חסר להם רכז וזה פוגע בהם קשות בקלאץ'. מצליחים להתגבר?

זאיון – מצליח לשמור על היעילות המדהימה שלו? וכמה זה מתרגם לנצחונות?

המירוץ לתחתית – מי תתחיל את הטאנקינג מתי, ומי תנצח (כלומר תפסיד)?

הניקס קבוצת פלייאוף??? והוויזרדס?

וכמובן, הכי חשוב – דני אבדיה! מצליח להתפתח כשחקן הגנה? מקבל כדור מדי פעם?

 

גיא טורג'מן: האם דיוויס יחזור לכושר מהשנה שעברה ויצליח להישאר בריא, או שלברון יצטרך לסחוב את הלייקרס כמעט לבד.

איזו דנבר נקבל? של הפלייאוף של שנה שעברה או זאתי של תחילת העונה.

כמה רחוק יוטה ופיניקס יצליחו להגיע והאם יש להם סיכוי להתמודד מול הלייקרס והקליפרס.

האם פילי אכן תמצא את הפיסה החסרה ותהיה מועמדת ראויה או שהמזרח כולו ברוקלין.

איזו השפעה תהיה לטרייד דד ליין על קבוצות שלא רצות לאליפות אבל בפלייאוף כמו הרפטורס אינדי ועוד.

 

שרית שוויד: דחיית חלק מהמשחקים במחצית הראשונה של העונה, יצרה לו"ז משחקים צפוף יותר במחצית השניה. התוצאה יותר משחקי back to back. הספרס והגריזליס נמצאים בראש הרשימה עם 11 כאלו ואחריהם פורטלנד עם 10. יהיה קשוח, במיוחד במאבקי המיקום במערב.

שחקן מעניין שכדאי לשים לב אליו במחצית השניה הוא בלייק גריפין, עליו דובר ונכתב רבות בשבועות האחרונים. גריפין היה מבואס בדטרויט. קשה למצוא מוטיבציה לשקם את הקריירה כשמשחקים בעיר אפורה ובקבוצה שרק מפסידה. למזלו, הוא שחקן חכם, שעבד ושיפר אלמנטים במשחק שלו, כמו הקליעה לשלוש וניהול המשחק מעמדת הפאוור פורוורד. בנטס הוא יצטרך לעלות מהספסל ולהוכיח שנשאר לו עוד דלק במיכל.

 

אור עמית: במערב שש הראשונות בנקודה טובה להבטיח פלייאוף, וגם מקומות 7-10 נראים די מקובעים. במזרח לעומת זאת אחרי ארבע עם יתרון ביתיות ואחר כך מקומות 5-12 צפופים יותר ממועדון הופעות שפתוח 'לפי כללי התו הירוק'. בהתחשב בפוטנציאל של הדראפט הקרוב מאד יכול להיות שנראה את הקבוצות הצעירות יותר זורקות את הקרב על הפלייאין בנסיון לשפר עמדות לדראפט – אטלנטה ואינדי נראות החשודות המיידיות. הקבוצה שהייתי שם עליה עין היא דאלאס. יש להם לו"ז קל יחסית והם עוד יכולים להבטיח מקום על חשבון הבלייזרס עם לו"ז קשוח. מצד שני אם ידרדרו תהיה שם רעידה רצינית בקיץ בניסיון להרכיב חלקים סביב לוקה.

 

מידן בורוכוב:  יהיה מאוד מעניין לעקוב אחרי הקבוצות בחלק התחתון של הליגה. הקונספט של 7-10 מחליש את רעיון הלוטרי ובעונה של דראפט מאוד חזק יהיה קונפליקט בין הרצון לקבל בחירה גבוהה לבין הסיכוי להיות בתמונות הפלייאוף. (מעניין מה הספרס,הקינגס, ההוקס, הניקס ממפיס ו-OKC יעשו).

יהיה מעניין לראות אם יהיה שיפור בהגנה או ששיאי ההתקפה ימשיכו להשבר.

עבור הלייקרס המצב הבריאותי של דיוויס הוא מגה חשוב.

הקרב על ה-MVP יהיה מעניין עם לא מעט טוענים לכתר.

תחזית פרועה (וריאלית!) שיש לך לגבי החצי השני של העונה?

מידן בורוכוב: איך פרוע וריאלי? דווקא רציתי להשתולל וכל הפאן הלך.

תחזית פרועה, פורטלנד ודנבר יהיו טופ 4 במערב על חשבון פיניקס והקליפרס או הלייקרס. יש להן את היכולת לתת חצי עונה שני טוב ולנצל את הנמנום של הלייקרס והקליפרס שיתכן ומהולה בשאננות בגלל שאין באמת משמעות לביתיות. פיניקס תאבד גובה ככל שהעונה תתקדם.

אני חושב שאם דנבר או פורטלנד יעשו טופ 2, אז לילארד או יוקיץ' עם סיכוי לא רע להיות MVP בפוטו פיניש של סיום עונה פרוע.

 

אריק גנות: המירוץ ל-MVP יהיה צמוד מאוד, ובסוף לברון יזכה למרות שכולם יסכימו שזה צריך להיות מישהו אחר;

ברוקלין תהיה הקבוצה הראשונה אי פעם שזוכה במאזן הטוב בליגה למרות דירוג הגנתי בעשר האחרונות;

הניקס יגיעו לפליי אין – ויפסידו;

ראסל ווסטברוק יהיה הרבה יותר יעיל מבחצי השני ויביא את הוויזרדס לפלייאוף;

לאמלו בול לא ייתקע בקיר הרוקיס אלא ימשיך להשתפר ויסיים עונת רוקי היסטורית;

אחת הקבוצות תגזים בניסיון הטנקינג שלה ותיקנס על ידי הליגה, או שישונה חוק כדי לאסור על מה שעשתה;

מינסוטה תסיים כאחת משלוש הקבוצות הגרועות בליגה, אבל תזכה בבחירה הרביעית דראפט שתעבור לגולדן סטייט.

 

גיא טורג'מן: הולך להיות לנו כנראה מערב פרוע לחלוטין: יוטה לדעתי תסיים מקום ראשון בעונה הסדירה, אלא אם כן יחטפו מכת פציעות רצינית, שנמנעו ממנה עד עכשיו. פיניקס תסיים ברביעיה הראשונה ותקבל יתרון ביתיות. לייקרס קליפרס עשויות עוד להיפגש כבר בסיבוב הראשון ממקומות 4-5 לאחת הסדרות סיבוב ראשון הגדולות בהיסטוריה לדעתי. לפחות קבוצה אחת עם מעל חמישים אחוז תמצא את עצמה מחוץ לפלייאוף השנה. אחת מדאלאס או גולדן סטייט לא תהיה בפלייאוף השנה.

 

שרית שוויד: הניקס הפתיעו את כולם העונה. הם כרגע יושבים במקום 7 במזרח, במאזן זהה להורנטס, כאשר ההוקס עם משחק וחצי מאחור, נושפים בעורפם. אני לא חושבת שהניקס יצליחו להכנס לפלייאוף העונה, אבל לטורניר הפליי אין בהחלט יתכן. במחצית השניה של העונה לקבוצה יהיו רצף של משחקי חוץ מאוד קשים מול קבוצות צמרת: מילווקי, נטס, פילי ולאחר מכן גם לייקרס, קליפרס, ממפיס, דנבר ופיניקס. עם לו"ז כזה קשה, אני לא רואה איך הניקס מצליחים להשאר במקום 7 במזרח. התחזית הפרועה, אך הריאלית שלי היא שהניקס יכנסו לטורניר הפליי אין מהמקום התשיעי או העשירי, ועבור הניקס זו תהיה הצלחה.

 

אור עמית: מיאמי ושארלוט ייכנסו לפלייאוף מהמקומות הבטוחים במזרח. טורונטו יעברו את וושינגטון בפלייאין והניקס יקבלו סדרת פלייאין מול האקסית של ת'יבס ואחר כך דרבי מול ברוקלין. פילי יאבדו את ראשות המזרח ובגלל שלפורטלנד תהיה ביתיות במערב דיים יקבל את הMVP. פרוע מספיק?