המדור השבועי בשיתוף פוסט אפ והפעם סער ברעם, מידן בורוכוב, אריק גנות, והאורחים אור עמית מהעמוד Insignifistats ואוריאל דסקל.

 

דאביס ברטנס נגד אוון פורניה, מי צודק?

https://twitter.com/EvanFourmizz/status/1275108144155328513?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1275108144155328513%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fbleacherreport.com%2Farticles%2F2897360-davis-bertans-responds-to-evan-fourniers-twitter-shade-over-sitting-out-restart

אוריאל דסקל: ברטנס. 100% ברטנס. הקבוצה שלו בסיטואציה כמעט חסרת חשיבות ספורטיבית. החוזה שלו עומד להסתיים ויש סיכוי לא רע שהוא יקבל חוזה טוב בקבוצה טובה. הוא בעבר סבל משתי פציעות קשות בברכיים. אז להגיע לאורלנדו ולהגדיל את הסיכויים שלך להיפצע קשה במשחקים חסרי חשיבות ספורטיבית – מה שימנע ממך לקבל חוזה שיסדר לך ולנכדים שלך את החיים? מי אומר כן בתנאים כאלה.

 

אור עמית: כברירת מחדל, צרפתים טועים. לא ברור לגמרי האם ברטאנס החליט לבטל את הגעתו בגלל חשש מקורונה, וגם אם כן האם מדובר על חשש להדבק בעצמו או להדביק קרוב משפחה (כמו במקרה אייברי בראדלי). ברטאנס כנראה יותר דואג מפציעה שעלולה להגרם בזמן הבועה, ושתעלה לו לא מעט כסף בחוזה הבא. אז, כן. כברירת מחדל. הצרפתי טועה.

 

אריק גנות: זה עניין של נקודת מבט.

כאוהד כדורסל, ברור שפורנייה. שחקן כדורסל כשיר, שמקבל מיליוני דולרים על כך שישחק, צריך לשחק. המשחק אמור להיות מעל הביזנס.

אבל את זה קל לומר כשזה לא הביזנס שלך.

ברטאנס עומד בפני חוזה של עשרות מיליוני דולרים כמומחה שלשות בליגה שבה שלשות הן מצרך כל כך מבוקש. לוושינגטון יש סיכוי קלוש להעפיל פלייאוף, וגם אם זה יקרה היא תעוף תוך 5 משחקים במקרה הכי אופטימי. בקיץ ברטאנס אמור להבטיח את העתיד הכלכלי שלו ושל משפחתו עשרה דורות קדימה. אז לסכן את זה בשביל כמה משחקים חסרי משמעות?

 

מידן בורוכוב: אני יכול להבין כל אחד מן הצדדים. הרעיון של הבועה לא יכול להתאים לכל אחד ואחד. אם ברטאנס החליט שהוא מעדיף את העתיד שלו על פני טורניר בתנאים מגבילים אפשר להבין אותו.

מצד שני…. כדאי שתהיה מחויבות כלשהיא של שחקן למועדון שלו. זה כמו להודיע למעסיק שלך שאתה עוזב ולא לכבד את תקופת ההודעה המוקדמת.

ברטאנס לא שיחק משחקים, העדיף שלא להגיע מראש ושכולם יקפצו לו.

אני לא הייתי רוצה שחקן כזה בקבוצה שלי.

 

סער ברעם: לדעתי, אוון פורנייה. אבל אם ברטאנס מחליט, ביודעין, לוותר על משכורת ולא לשחק – זו זכותו. אני לא יודע מי תרצה שחקן שלא מקריב. או שאולי ברטאנס מקריב את הכדורסל בשביל הבריאות האישית שלו? לעולם לא נדע. בקיצור, אני מאמין שצריך לשחק, ולשחק חזק את מה שנשאר מהעונה. זה כמו שאתה הולך לשחק במגרש עם החברים ובמשחק האחרון לאף אחד אין כוח כבר וגוררים רגליים. או שכן, או שלא.

ג'יי אר סמית' ללייקרס, כמה רע זה יכול להיגמר?

סער ברעם: קטסטרופלי. אני כבר מדמיין את המשחק הראשון של 2018 קורה שוב. משהו שבחיים לברון לא רוצה לעשות זה לחזור על אותה טעות… אני מאמין ש-JR הוא לא האדם הנכון ללייקרס כי הוא לא עילוי הגנתי, משהו שאייברי בראדלי היה. אם לא הגנתי, אז לפחות שיביא פלפל ומשהו מיוחד למגרש. יכולים להתאים יותר מג'יי.אר – ווסלי ג'ונסון, אימאן שאמפרט, ג'ריאן גרנט או אפילו אלן קראב. ג'יי אר סמית' הוא מאנשי לברון, והנה אנחנו מקבלים עוד חוזה מוגזם מהלייקרס בשביל להשאיר את לברון המזדקן בקבוצה, שחלילה לא יירצה טרייד ויפגע בערך שוק של הקבוצה.

 

אוריאל דסקל: אם הוא יתבקש לעשות דברים שבראדלי עשה, זה יהיה כישלון עצום. הוא לא בראדלי והסיכוי שזה יגמר רע ללייקרס בגלל שלא יהיה להם את בראדלי הוא גדול מאשר הסיכוי שיגמר רע בגלל שסמית' בקבוצה. סמית' היה יכול להיות שחקן 8-9 אפילו 7 בקבוצה שרצה לאליפות עם לברון. אבל הוא לא שיחק כדורסל כבר הרבה מאוד זמן. הוא די נרקב בבית ולא בטוח שיצליחו להוציא ממנו הגנה קילרית (אולי צריך להביא את הרכב שלו ולשכור ילדים לבנים שינסו לשבור אותה?), אולי בקונסטלציה שנוצרה הוא יכול לתרום כמה שלשות במשחק.  סביר להניח שלא יצא מזה הרבה טוב אבל ייתכן שזה לא יהיה אסון מוחלט.

 

אור עמית: אני בטים סוויש. הוא שיחק עם לברון, הוא קלעי פסיכי, באמת. וכמו שכבר ציינתי לא פעם בעבר לגביו הוא משחק טוב יותר ככל שהקבוצות לידו טובות יותר.

מהצד השני הלייקרס צריכים להיות בציפיות סבירות לגביו. למרות מנטליות של בן רבע לחמש, אנחנו מדברים על שחקן שנמצא לקראת גיל 35 ושנראה לאחרונה על פרקט NBA לפני יותר משנה וחצי. אם הוא בא להיות ספוט אפ שוטר זה דבר אחד, אבל אם הלייקרס בונים עליו ליותר מ-20 דקות למשחק, או על תרומת הגנתית – הם בבעיה.

אה, ובשביל כולנו, אל תתנו לו לקפוץ לריבאונד בפוזשן מכריע. הטוויטר לא יעמוד בזה.

 

אריק גנות: לייקרס – קליפרס. משחק 7. 5 שניות לסיום, הלייקרס ביתרון 2 עם כדור ביד. על הספסל כבר מכינים את חגיגות הזכיה בקונפרנס. דיוויס מוציא את הכדור לג'יי אר סמית', שמחליט לסיים את העונה בסטייל. הוא מכדרר שני כדרורים, מקפיץ את קוואי באוויר וקולע שלשה מטורפת משמונה מטרים. הקהל באקסטזה, צרחות מפלחות את הסטייפלס.

הוא זרק לסל הלא נכון.

בתכל'ס, סביר יותר שבגילו ובמעמדו הוא בקושי יראה פרקט אם בכלל, אבל רק לדמיין את הפרצוף של לברון בתסריט הקודם שווה את התחזית המופרכת.

 

מידן בורוכוב: כאוהד לייקרס אני אופטימי, הסיטואציה עם בראדלי לא נעימה. הערך שלו הרבה יותר גבוה מאשר JR המפגע סמית׳.  ללייקרס יש מספיק כח אש ונראה שבשנים האחרונות לא ממש משנה להם לאסוף את כל ההד קייס הקשים של הליגה.

אני יותר מוטרד מדיון ווטרס מאשר JR.

סמית׳ ירוויח את הדקות שלו בהתאם ליכולת שלו ליצר נקודות. זה ינוע בין משחקים שלא ישותף למשחקים שהוא יעצבן את לברון בדקות שלו על המגרש.

 

קייד קאנינגהאם המועמד המוביל לבחירה מס. 1 בדראפט 2021 נשאר באוקלהומה סטייט שהורחקה מהטורניר כך שלמעשה הוא לא הולך להיות תחרותי בעונה הזו. דעתך על המהלך? ונזכיר כמובן שאחיו בדיוק קיבל תפקיד עוזר המאמן שם.

מידן בורוכוב: מעיד על בטחון עצמי גבוה שלו.

ה NCAA עלולה לקבל ירידה ברייטינג בעקבות הקורונה וגם הג׳י ליג. בדרך כלל השחקנים עם ההייפ הכי גדול זוכים לרייטינג גבוה בקבוצות שהם משחקים.

מבחינת קייד קאנינהאגם הוא יכול רק להפסיד. אם סמוך ללוטרי אחד משחקי הטופ ילכו רחוק בטורניר הוא עלול לאבד 2-3 מקומות למרות שבשנים האחרונות להצלחה/כשלון בטורניר לא הייתה השפעה ישירה על בחירות טופ 5.

 

סער ברעם: זה נשמע רע אבל זו הזדמנות עבורו. כשהכל נראה מעורפל ולא ברור, הוא יהיה עם המשפחה, ישחק כדורסל בעונה הבאה ויבטיח את המניה שלו. הריצה הזו במילא תהיה עם כוכבית. אז למה לסכן את עצמך, כשעדיין לא מקבלים משכורת במכללות? (אני חושב שתהיה משכורת בשנים הקרובות, ואז אף אחד כמעט לא יישאר שם). לטעמי זו הזדמנות לעשות חושבים ודווקא עבודת OFF-COURT, לשפר את התודעה שלך לקראת המשחק ברמה הגבוהה ביותר. מי שלא לוקח את התקופה הזו כהזדמנות – במיוחד השחקנים – יראה איך הוא נשאר מאחור.

 

אוריאל דסקל: האמת קשה להבין מה עומד מאחורי ההחלטה הזו. אולי זה עניין משפחתי/כספי, אולי עניין כספי בלבד (אופסי), אולי זה עניין מקצועי לחלוטין. אולי עדיף לו להיות בסביבה בה הוא יכול להתרכז במשחק שלו ולהשתפר במה שצריך. אולי הוא ראה שלא לשחק כמעט ולא פגע בשג'יימס וייסמן, שלא שיחק כמעט השנה בממפיס. ואולי קאנינגהאם חושב שלא תהיה עונה בכלל ולכן אין מה לעבור?

 

אור עמית: ההרחקה מהטורניר אמנם תפגע בסיכוי שלו לצאת עם תואר מהעונה הזו, אבל לא פוגעת ביכולת שלו לשחק מול שחקני קולג'ים. אני משער שהוא ראה את החוויה הפחות ממוצלחת של בול והמפטון באוסטרליה, והג'י ליג עשוי להיות עמוס. הNCAA יכולה להיות הזדמנות למותג שלו, וכמובן שהעובדה שאח שלו נמצא שם לא מפריעה.

 

אריק גנות: ממה שאני מבין, קאנינגהאם נתפס כמועמד חזק מאוד, לא כמו בדראפט הנוכחי שבו אין סופרסטאר ברור. זה לא שהוא יושבת מכדורסל בכלל, בסך הכל לא ישחק בטורניר ה-NCAA, שבו משחקים לכל היותר שישה משחקים ובדרך כלל הרבה פחות. זה לא אמור להשפיע על מניית הדראפט שלו יותר מדי, אלא אם כן היא תרד משמעותית במהלך העונה.

כנראה שהוא בחר בדרך הקלה בשבילו, וממש לא ברור שזה רע.

המורשת של מי יכולה להיות מושפעת הכי הרבה באורלנדו?

אריק גנות: לכאורה כל העונה הזו סובבת סביב לברון והיכולת שלו לאתגר את מעמדו של מייקל, אבל העונה הזו דווקא פותחת את הדלת כלפי סוסים שחורים שעשויים להגיע בכושר עדיף ולנצל את התנאים הלא רגילים כדי לגנוב הצלחה בפלייאוף – ואולי אפילו אליפות.

מועמדים אפשריים לשדרוג לרמת סופרסטאר מוביל של אלופה – ניקולה יוקיץ' בגרסתו הרזה, ג'ייסון טייטום ופסקל סיאקאם.

 

מידן בורוכוב: כל מי שיצליח לקחת אליפות יקבל סוג של כוכבית על המורשת שלו. הרביעית של לברון, הראשונה של יאניס? מס 3 של קוואי ב 3 קבוצות שונות

הוונרים הכי גדולים יכולים להיות הארדן את ווסטברוק את מורי, אליפות של יוסטון והמורשת של כל ה 3 תשתנה ללא היכר. אליפות בתנאי בועה אבל עדיין אליפות.

 

סער ברעם: מבחינתי, לברון. הוא מגיע בעמדת הפייבוריט הברור, עם כל הכבוד למילווקי ויאניס וגם לקליפרס. הלייקרס היא קבוצה עמוקה וחזקה והתחברה ממש מהר בהשוואה ליריבה העירונית. אם לברון ייקח את האליפות הרביעית שלו בקבוצה השלישית, זה ייתן לו נקודות בדירוג האישי שלי לשחקן הטוב אי-פעם. אני עדיין מאמין שהוא לא ייקח אליפות וקוואי יביא אותה לקליפרס; ואז הוא יירד ממעמדו בתור השחקן הכי טוב בעולם רשמית. ברגע שהחליט לעלות לשחק יש לו הרבה מה להפסיד ויותר מזה – למה לנצח. מעניין.

 

אוריאל דסקל: אם לברון ג'יימס מצליח לזכות באליפות – אחרי העונה המוטרפת הזאת, שכללה בתוכה את מותו של קובי בראיינט והסיפור עם סין (זוכרים?) – ואת כל הפלייאוף הוא מנצל כדי להבליט את חוסר הצדק באמריקה ודיכוי המצביעים השחורים, ואת האליפות הוא חוגג עם המסר שלו לכל השחורים ללכת להצביע לנשיאות – אז אנחנו מדברים על פול-האוס למורשת כדורסל וחברתית מפוארת וחסרת תקדים לספורטאי ברמתו. אם קוואי לנארד זוכה באליפות שלישית עם שלוש קבוצות שונות שהוא הוביל… זה חסר תקדים אבל בעיקר הישג ספורטיבי.

 

אור עמית: לא יודע אם מורשת, אבל אני בהחלט רואה את פילי מחשבת מסלול מחדש אם היא נכשלת בפלייאוף הזה. מצד שני אם לוקה ישאיר את הדיבורים על המשקל שכן או לא הוסיף בתקופה הזו מאחוריו ויוביל את המאבס יפה לפלייאוף – הוא ימשוך יותר עניין בעונה הבאה.

כמובן שזה באספקט הספורטיבי. תקשורתית ופוליטית אם יהיה שחקן בקליבר של אול-אנ.בי.איי (קיירי לא נחשב) שיחליט לשבת בחוץ וישמיע את הקול שלו לקראת הבחירות בארה"ב – אולי נקבל עלילת צד מעניינת למה שקורה על המגרש.

 

פורסם שיתכן ויהיו עיתונאים במתחם, בעלות של כ-10 אלף דולר לחודש. כמובן באזורים נפרדים ובלי גישה לכל המתקנים של השחקנים. היית משלם?

אור עמית: זה על כלי התקשורת, לא העיתונאים עצמם. יהיה מעניין לראות האם ESPN יתבעו מונופול על הבועה, ושהביי-אין הגבוה נועד להרחיק עיתונאים של רשתות אחרות, או שיהיה שיתוף פעולה.

 

אריק גנות: כעיתונאי פרטי – כנראה שלא, זה יותר מהמשכורת שלי… אבל כעיתון בהחלט יכול להיות שכן. למרות שזו גישה רק מעט טובה יותר משל מישהו חיצוני, עדיין שהייה במתחם יכולה להביא את הידיעות הקטנות שאחרים לא יביאו.

ובעידן הקורונה, כשכל הספורט בעולם מושבת – הידיעות האלה יכולות לפתוח מהדורות.

 

מידן בורוכוב: עשרת אלפים דולר לחודש עם גישה לכל המשחקים הוא חלום. 

המחיר סביר סך הכל אם הוא כולל חצי פנסיון לפחות, עלות של כ 300 דולר ללילה למלון הוא מחיר הוגן. ואחרי חודשיים עם 3 ילדים על הראש, מסכות כפפות ואלכוג׳ל הייתי משלם גם 15 אלף בשביל קצת זמן איכות עם משפחת ה NBA

 

סער ברעם: איפה שמים את הצ'ק? טיפה ברצינות, זו חוויה של פעם בחיים. גם לשחקנים, גם לעיתונאים וגם לליגה עצמה. היו כבר שתי שביתות ב-22 שנים האחרונות. היו סדרות גמר עם קבוצות שלא הניחו שידגדגו אותו (קליבלנד 2007, דאלאס 2011) ועוד הרבה אירועים מיוחדים. כזה אירוע עוד לא היה. זה כמעט אולסטאר ברמת המפגש בין השחקנים, והרבה יותר רציני מזה, כי השחקנים ישחקו תחרותי לכל דבר ועניין. בקיצור, איפה האיוונט בפייסבוק כדי שאסמן GOING?

 

אוריאל דסקל: כן. אישתי היתה הורגת אותי אבל זה זה לא משהו שאפשר לפספס אם יש לך צ'אנס להגיע לשם. כמה עוד פעמים בהיסטוריה תהיה סיטואציה כזו שאתה יכול לוותר על זה? מה שכן, אחרי שמגיעים לשם צריך להתחיל לעבוד על גישה לאימונים ולמתקנים בשביל לעשות את העבודה כמו שצריך. ה-NBA יגלה הבנה – בטח אם כל העיתונאים יבקשו ביחד.