כיאה וכצפוי מהמשחק האחרון של העונה הסדירה, קיבלנו הערב אס״ק (״אווירת סוף קורס״, למי שלא זוכר מהצבא). המשחק הערב לא ממש היה חשוב לטורונטו – הם היו נשארים במקום ה-3 כך או כך. לקליבלנד, לפחות בתאוריה, היה צריך להיות חשוב כי אם הם היו מנצחים ובוסטון מפסידים, הם היו חוזרים למיקום הראשון במזרח. אבל בוסטון מחצו את מילווקי, כך שהתאוריה היתה נשארת תאוריה בכל מקרה.

קליבלנד פתחו בלי לברון וקיירי, טורונטו בלי דמאר וסרג׳, ומהר מאד גם שאר שחקני החמישיות עברו ל״מצב קאנטרי קלאב״ ונשארנו עם חבורת שחקני ספסל שחלקם היו עסוקים בלהשתעשע וחלקם בלהוכיח למאמנים שהם שווים משהו ואולי להרוויח כמה דקות פלייאוף בהמשך. רק שהספסל של טורונטו היה חזק בהרבה, ולמעשה במשך רוב המשחק הראפטורס שלטו והובילו בספרות כפולות.

שחקן שרשם הערב הופעת בכורה במדי הקאבס היה וולטר טאבארס, או בשמו המלא וולטר סמואל ״אדי״ טאבארס דה-וגה (Walter Samuel "Edy" Tavares Da Veiga). מדובר ב״מפלץ״ בגובה 2.21 מ׳ ששוקל כ-120 ק״ג, ששיחק במשך רוב העונה האחרונה ב…. ראפטורס-905, קבוצת ליגת הפיתוח (D-League) של טורונטו. טאבארס חתם בקליבלנד רק בבוקר יום המשחק ושיחק הערב נגד כמה מחבריו לקבוצת הפיתוח כמו פסקל סיאקאם וברונו קבוקלו ששיחקו הערב במדי הראפטורס.

התוצאה במחצית היתה 53-34 לטורונטו, ובסיום 98-83 לאורחת.

אנקדוטות ששווה להזכיר? לא הרבה, אבל נזכיר את נורמן פאוול שהצטיין הערב עם כמה וכמה הברקות כמו זו:

ואולי גם את יונאס ולנצ׳יונאס שהחליט להשתעשע ולזרוק מעבר לקשת. להפתעת כולם, כולל הנפיל הליטאי בעצמו, הכדור נכנס בסוויש. משעשע להקשיב לשדר (מאט דוולין) מתלהב, ולראות את פאטריק פטרסון קופץ בטירוף מהספסל ורץ להביא ל-JV חיבוק…

אצל טורונטו נורמן פאוול מסיים עם 25 נק׳ (77% מהשדה!), לאורי וולנצ׳יונאס עם 13 נק׳ כל-אחד, ברונו קבוקלו עם 11 נק׳ ו-4 ריבאונדים, ופסקל סיאקם הרוקי ששיחק בעיקר במחצית השניה עם 10 ריבאונדים ו-8 נק׳.

ואצל קליבלנד שאמפרט ״הוביל״ עם 11 נק׳,תומפסון עם 10 נק׳ (שיחק 18 דק׳ בלבד), ושני הוויליאמסים, דרון ודריק, עם 10 נק׳ כל אחד. טאבארס לקח 10 ריבאונדים וקלע 6 נק׳ ב-24 דקות של משחק הבכורה שלו במדי הקאבס.

קליפ סיכום של המשחק: