הפאנטזי מאוד דומה למסחר במניות. צריך לקנות שחקנים בזול, ולמכור אותם ביוקר. למצוא מניות שמתומחרות נמוך מדי ולקנות. אלו הם הסליפרים. צריך לדעת לזהות מניות שמתומחרות גבוה מדי ולהמנע. אלו הם הבאסטים. הנה 5 מועמדים שלי להפוך לסליפרים, לעומת 5 מועמדים פוטנציאליים להיות באסטים. שימו לב שאני מתבסס על הדירוג של יאהו, כמו כן אני מתעלם מרוקיס בשלב הזה. כתבה נוספת בסדרה תיגע ישירות ברוקיס.

 

סליפרים

 

1. סרג'יו רודריגז (דירוג יאהו 495) – זהו הסיבוב השני של הספרדי בן ה30 בNBA. בסיבוב הראשון שלו הוא לא הצליח לפרוץ את משבצת הרכז השלישי. הוא שיחק 3 עונות בפורטלנד, ואליהן הוסיף חצי עונה בסקרמנטו וחצי בניו יורק, לפני שחזר למדריד. הוא חוזר לסיטואציה יותר נחמדה. ג'ארד בייליס (שאיתו רודריגז בילה עונה אחת בפורטלנד) הוא כביכול הרכז הפותח, אבל בייליס לא באמת רכז. במהות שלו הוא הרבה יותר קלע מרכז. רודריגז הוא הרכז הטוב בסגל שעמוס בשחקני פנים. אם פילדלפיה ירצו בעל בית אמיתי, רודריגז יראה הרבה דקות על הפרקט, ואמור להחזיר בהתאם בעמודת האסיסטים.

 

2. פטי מילס (דירוג יאהו 229) – טוני פארקר בדעיכה כבר 3 עונות. אמנם הצרפתי רק בן 35, אבל יש מאחוריו 15 עונות בNBA וקייצים עמוסים לעייפה. זה המון קילומטרז'. הדקות והזריקות במגמת ירידה מעונה לעונה. מצד שני האוסטרלי רק בן 28 ועדיין לא פרץ לגמרי בNBA. הוא שחקן רוטציה חשוב בסן אנטוניו, אבל בקיץ הראה לנו במדי אוסטרליה שהוא יכול יותר, אם רק נותנים לו. באוסטרליה הוא הכוכב הראשי בהתקפה וכל הקבוצה עובדת בשבילו. זה מוגזם לצפות לסיטואציה דומה בסן אנטוניו, אבל הקיץ אמור לתת לו את הבטחון, ובשילוב עם יותר דקות הוא אמור להחזיר תפוקה ששווה לסיבוב 6-7 אם לא יותר מזה. שלשות, נקודות, אחוזים טובים וכמה אסיסטים.

 

3. מייקל קיד גילכריסט (דירוג יאהו 366) – קיד גילכריסט היה אמור להחמיץ עונה שלמה עם פציעה בכתף במחנה האימונים (שריר קרוע). אלא שבמפתיע, הוא צץ בפברואר ישירות לחמישיה הפותחת, ונראה מצויין. שלא במפתיע, כשחוזרים מהר מדי, נפצעים מהר יותר, ואחרי שבעה משחקים הוא קרע את אותו שריר ועבר ניתוח נוסף. הוא אמור להיות מוכן לפתיחת העונה הנוכחית, ובהנחה שיצליח להשאר בריא, הדירוג שלו נמוך מאוד. קיד גילכריסט אמור להיות ה3 הפותח, וב7 משחקים בעונה שעברה הוא הפתיע עם 54% מהשדה ו42% משלוש. זה אמנם מדגם נמוך מאוד, אבל צריך לזכור שבאותה מידה אפשר לומר שהוא לא באמת הספיק להכנס לכושר. סביר להניח שהוא עבד על הקליעה שלו. אל תצפו ל3 שלשות במשחק, אבל לפחות הוא לא יחריב אחוזי שדה, וימשיך לספק מספרים הגנתיים מצויינים.

 

4. מיילס טרנר (דירוג יאהו 107) – טרנר רשם עונת רוקי מצויינת עם 10.3 נקודות, 5.5 ריבאונדים ו1.4 חסימות. העניין הוא שהוא עשה את זה בדקות מוגבלות (22) ולפי כל הסימנים אמור להיות הסנטר הפותח של אינדיאנה בעונה הקרובה. הוא אמור לראות יותר את הכדור, ובהעדרו של מהינמי שעזב הוא גם שומר הטבעת היחיד בקבוצה. יש לו טווח קליעה גדול שמגיע כמעט עד קשת השלוש (ואני מניח שהוא עבד על זה בקיץ, כמו כולם), ככה שאפשר לצפות אפילו לשלשה פה ושם. אל תצפו לראות אותו עדיין על הלוח אחרי בחירה 70, אבל אם כל הכוכבים יסתדרו, הוא אמור להחזיר ערך של טופ 50. במקרה הגרוע הוא עדיין שווה 10-8 עם 2 חסימות וזה עדיין מצדיק בחירה מוקדמת. בניגוד לשחקנים כמו שרודר ובארנס שההייפ סביבם מדרג אותם גבוה מדי (שניהם אמורים לרדת מהלוח באיזור ה50) ההייפ סביב טרנר עדיין בשושו, ולכן הוא עדיין מניה שמתומחרת נמוך מדי.

 

5. אייזיה תומאס (דירוג יאהו 39) – תומאס מדורג ביאהו 39 למרות מספרים מצויינים. הדירוג של יאהו נותן משקל רב מדי לאיבודים, ולכן שחקן כמו אוטו פורטר, שתורם חצי ממה שתורם תומאס, אבל כמעט לא מאבד, מדורג לפני תומאס. עם שחקן כמו הורפורד לצידו, תומאס אמור להמשיך להשתפר. מבין השחקנים באיזור הזה, לדעתי הוא מסוגל לעשות את הקפיצה ולהיות שווה בחירת סוף סיבוב ראשון (~16-18).

 

באסטים

 

1. אנתוני דייויס (דירוג יאהו 5) – אני ממש לא הולך לטעון פה שכשדייויס ישחק הוא לא יחזיר תפוקה שווה. הבעיה עם דייויס היא המצב של הפליקנס. עוד לפני שהעונה התחילה זה נראה כמו עוד עונה אבודה. ג'רו הולידיי רק הכריז בגאווה לפני כמה שבועות שהוא סוף סוף בריא לחלוטין, ואז הגיע הסיפור עם אשתו (בהריון וחולה בסרטן) שישאיר אותו בחוץ עד הודעה חדשה. טייריק פספס כמעט את כל העונה שעברה, ולעונה הקרובה יצטרף באיזור דצמבר. בלי השניים האלה, ובלי ראיין אנדרסון לא ברור מה יש לפליקנס למכור. הם איבדו המון כח אש, והצליחו להביא שחקנים אלמוניים שלא בטוח שיכולים לעזור מיד. דייויס הוא פוטנציאל עצום לא רק על המגרש, גם בפאנטזי. הספקות שיש לי במקרה שלו הם שהוא פשוט לא ישחק מספיק משחקים בשביל להצדיק בחירה כל כך גבוהה. בממוצע למשחק הוא כנראה שווה עשיריה ראשונה בקלות. אם מסתכלים על מספרי עונה, אני חושב שהוא יחווה ירידה קשה לכיוון ה40-50. בנוסף, מכיוון שהסיכוי הגדול להשבתה יהיה לקראת סוף העונה, אחרי שניו אורלינס יפספסו את הפלייאוף, הוא כנראה יפספס גם את פלייאוף הH2H. בסופו של דבר הייתי מעדיף עליו את קא"ט, קוואי, ושחקנים אחרים יותר יציבים. לא הייתי מוותר עליו בתחילת העשיריה השניה.

 

2. פול מילסאפ (דירוג יאהו 18) – מילסאפ הוא האנדרייטד הכי גדול שזכור לי, ולא רק בפאנטזי. שנה אחרי שנה הוא נותן ערך של עשיריה ראשונה ומדורג מחוצה לה. אלא שהשנה דברים השתנו. אל הורפורד התחלף בדוויט הווארד. הורפורד היה משחק הרבה באיזור קו העונשין וקשת השלוש ומנצל את הקליעה המצויינת שלו משם כדי למשוך את השומר שלו. להווארד אין מה לחפש שם. בנוסף, אם הוא עולה לאיזור קו העונשין, השומר שלו יכול להשאר בשקט למטה ולעזור נגד חדירות ופוסט אפים של מילסאפ. בנוסף ג'ף טיג התחלף בדניס שרודר. שרודר הרבה יותר מהיר והרבה יותר פרוע, ובעיני ההשפעה על מילסאפ לא תהיה טובה. אם כל זה לא טוב, הוא עבר ניתוח מניעתי בברך ויתחיל את מחנה האימונים באיחור של 3 שבועות. פתיחה לא טובה לעונה.

 

3. אריק בלדסו (דירוג יאהו 29) – הממוצעים שלו מדהימים, ואם הוא בריא אין ספק שהוא שווה את הבחירה ואפילו יותר מזה. אלא שב6 עונות בNBA, מיני לברון הספיק לעבור 3 ניתוחים בברך ימין. פעמים זה היה מיניסקוס קרוע שתוקן, ופעם שלישית זה היה הסחוס. מצד שני הפציעות קורות בתדירות של 2 עונות, אולי זו העונה הבריאה. לעניות דעתי מדובר בסיכון גדול מדי לקחת בסיבוב הזה. אם אפשר למצוא אותו באיזור הבחירה ה50-60 עדיף.

 

4. ריקי רוביו (דירוג יאהו 44) – ללא ספק מדובר באחד ממוסרי האסיסטים והחוטפים הטובים בליגה, אלא שרוביו לא מסוגל לקלוע גם אם חייו תלויים בזה. אחוזי השדה שלו למעשה מפילים אותו למיקום הנוכחי שלו. הבעיה העיקרית שיש לי איתו בעונה הקרובה היא לא רוביו עצמו, כי אם מי שנושף בעורפו וזה כריס דאן. דאן היה אמור להבחר שלישי ואיכשהו נפל לידיים של מיניסוטה בבחירה החמישית. נראה שהטימברוולבס היו מוכנים לעבור הלאה מרוביו כבר בעונה הבאה. עם דאן בסגל יש להם הצדקה. רוביו כנראה יפתח את העונה עם המון דקות בתקווה למצוא לו קונה. דאן יוכנס לעניינים לאט לאט, ואם יוכיח את עצמו, יוציא את רוביו מתמונת העתיד של מיניסוטה. גם לאבין שם, וגם הוא יקבל דקות כPG. אם לא יהיה טרייד, סיכוי טוב שרוביו יאבד את מקומו במהלך העונה.

 

5. בראדלי ביל (דירוג יאהו 83) – וושינגטון וויזארדס נתנו לביל חוזה אסטרונמי, וזה בדיוק הזמן שלו להפצע לתקופה ארוכה. השחקן שגם ככה מתקשה להשאר בריא השיג את מבוקשו בדמות חוזה של 128 מליון דולר. עכשיו אנחנו גם למדים שהוא וג'ון וול לא בדיוק מסתדרים על הפרקט. כל זה מתכון לצרות. אין ספק שביל קלעי מחונן וכשהוא בכושר טוב הוא שווה אפילו סיבוב שני. הבעיה היא שעם פציעה כל שבועיים הוא לא מצליח להכנס לכושר. יש קלעים טובים ממנו פחות או יותר באותו דירוג (רדיק למשל).

 

מסכימים? לא מסכימים? ספרו לנו בתגובות.