סורינאם! מה? מי? איפה? על מה אתם מדברים? תפסיקו רגע לשאול שאלות ותקשיבו. הרפבוליקה של סורינאם היא מדינה קטנה בחוף הצפוני של דרום אמריקה, ומאכלסת כ560,000 תושבים, רובם מתגוררים סביב עיר הבירה פאראמבירו. יש שם כדורסל? בהחלט כן. הרמה שם סבבה? בהחלט לא.

נבחרת לאומית

הנבחרת הסורינאמית לצערנו לא מתפארת בהישגים משמעותיים בזירה הבינלאומית. הנבחרת השתתפה לראשונה בטורניר בינלאומי ב1960, כ6 שנים לאחר ייסודה כמדינה. הנבחרת השתתפה בטורניר הקדם אולימפי לקראת המשחקים ברומא. אמנם לא הצליחה הנבחרת להעפיל לטורניר וסיימה את המוקדמות במקום ה8 אך כבר במשחקה הראשון זכתה לניצחון היסטורי 61-51 על נבחרת סודן. לצערנו הרבה לאחר הניצחון הגיעה תבוסה 121-49 על הצוררים מצ'כוסלובקיה, הפסד 77-54 לספרד ולבסוף 95-82 מטאייוואן

958_001
בולי המשלחת הסורינאמית לאולימפיאדת רומא 1960

עוברות להן 11 שנים והנבחרת הסורינאמית מגיעה למשחקי פאן-אמריקה במטרה להפתיע את כולם ולהיות הסוס השחור של האליפות. הסורינאמים התקרבו מאוד למטרתם אבל בסופו של דבר הפסידו את שלשת המשחקים שלהם וסיימו בהפרש סלים -204. כל כך קרוב.

לבסוף, ואחרי 44 שנים של שיממון, חזרו הסורינאמים ב2015 לזירה הבינלאומית באליפות האיים הקריביים (נשמע כמו התחרות הטובה בעולם כולו) ולאחר שסיימה במאזן 1-3 בבית המוקדם עשתה הנבחרת קמפיין הירואי וניצחה את ברבדוס ואת האי הקטנטן סיינט וינסנט כל הדרך לסיום במקום ה5, הישג השיא של הנבחרת בכל הזמנים. כמובן שנפנק אתכם בלינק לשידור המלא של המשחק על המקום החמישי: