עדכונים ומחכים לתחילת הפרי אייג'נסי

סיכום הטריידים של ליל הדראפט –

הניקס מקבלים שלוש בחירות סיבוב ראשון מוגנות (2023 – של דטרויט ו-וושינגטון [מאוקייסי], 2025 – של מילווקי [הייתה אצל דטרויט]), והעבירו את בחירה 11 לאוקייסי ואת קמבה ווקר לדטרויט. הפיסטונס גם קיבלו את בחירה 13 משארלוט, בעוד ההורנט קיבלו בחירת סיבוב ראשון ב-2023 (של דנבר, הייתה אצל אוקייסי) ו-4 בחירות סיבוב שני. ווקר צפוי לקבל ביי-אאוט בקרוב מדטרויט. ליאון רוז בהודעה לעיתונות על הטרייד אומר כי כעת לניקס יש 22 בחירות ב-7 השנים הקרובות (11 בסיבוב הראשון ו-11 בסיבוב השני), וכי הם עשו את המהלך מתך מחשבה על גמישות כלכלית מקסימלית.

הסיקסרס העבירו את דני גרין ואת הבחירה ה-23 בתמורה לדיאנטוני מלטון מהגריזליס

שאמס צ'ארניה מדווח כי מה ש"צפוי כעת" הוא שקיירי אירווינג יעשה אופט-אין לחוזהו במטרה לעבור בטרייד. חשוב לציין כי שאמס מדווח באופן מאוד עקבי ומדויק את מה שהמחנה של קיירי מנסה להעביר, כך שקשה לדעת האם זה דיווח אמת או טקטיקת מו"מ. ווג' לעומת מדווח כי חלק מזה הוא טקטיקת מו"מ כשמטרתו של אירווינג הוא להשיג חוזה ארוך־טווח, ומוסיף גם כי הניקס, שפינו קאפ־ספייס בליל הדראפט, עשו זאת בשביל ג'יילן ברונסון, ולא בשביל אירווינג.

ג'בארי סמית', שנבחר במקום ה-3 ע"י הרוקטס אחרי שנחזה כי ייבחר ראשון, על הידרדרותו למקום ה-3: "זה בהחלט הוסיף לי עוד משהו להוכיח, אבל אני שמח להיות איפה שאני רצוי". נזכיר כי סמית' ציין לפני הדראפט כי "יופתע" אם לא ייבחר ראשון, ואף לא התאמן עם הרוקטס כיוון שלא ראה דרך בה הוא מידרדר מעבר ל-2 המקומות הראשונים. מצד שני, גם פאולו באנקרו, הבחירה הראשונה של המג'יק, לא התאמן באורלנדו אז אולי באמת זה לא כלי כ"כ חשוב להערכה.

עוסמאן ג'נג (שנבחר בבחירה 11 של הניקס ועבר בטרייד ל-OKC) על כך שאוהדי הניקס שרקו לו בוז כשנבחר: "לא ציפיתי לזה, אבל אני עובר ל-OKC אז הכל טוב".

מארק אברסלי, ה-GM של הבולס, אומר כי המיקוד של הקבוצה, בין אם זה בפרי-אייג'נסי או דרך טרייד, הוא להביא שחקן שיכול להשלים את ניקולה ווצ'ביץ' מבחינה הגנתית, בעיקר מבחינת הגנה על הטבעת: "מישהו שיסתובב בצבע וידאג שהוא נעול".

מיץ' קופצ'אק, GM ההורנטס, על הוויתור של קני אטקינסון על משרת אימון הרוקטס: "זה מאכזב, אבל עדיף שיבין את זה עכשיו מאשר בעוד שנה". בתוך כך, מארק סטיין מדווח כי מועמד חדש־ישן נכנס לתמונה – מאמן הקבוצה לשעבר, סטיב קליפורד.

למי שעוקב אחרי מוקים, הנה מעקב אחרי איזה מוק היה המדויק ביותר –

לפוסט זה מצורף – המסורת האהובה על כולנו – ציוני דראפט ביום שאחרי. הפעם של קווין אוקונור מהרינגר

https://nbadraft.theringer.com/draft-grades