עדכונים ומשחקים!
 
– ג'יימס בורגו יהיה המאמן החדש של השארלוט הורנטס. הודעה רשמית תבוא בהמשך השבוע. בורגו היה בשלוש השנים האחרונות עוזר מאמן בסן אנטוניו ספרס, ולפני כן עוזר מאמן במג'יק (כולל קדנציה לא מאוד מוצלחת כמאמן זמני).
 
– רודני הוד סירב להיכנס למשחק במשחק של הקאבס אמש מול טורונטו. לפי מקורות, טיירון לו ביקש מהוד להיכנס למשחק כשהיה בהפרש 30, 7:38 דקות לסיום המשחק, אך האחרון סירב, על אף הפצרות של מספר ווטרנים, וחוזה קלדרון נכנס במקומו. הוד, שלא קשה להניח שמתוסכל מאיבוד מקומו ברוטציה, התנצל בפני הקאבס על התקרית לאחר מכן ולא יספוג קנס או השעיה.
 
– דיוויד פיזדייל הוצג באופן רשמי כמאמן החדש של הניקס. פיזדייל לא אמר המון דברים מחדשים, ואמר כי הוא אומר כי הוא מתרגש מכמות הכישרון שיש לניקס בעמדת הרכז, עם ניליקינה, מודיאי וטריי בורק, אמר כי קריסטאפס פורזינגיס הוא "מגה סטאר" ואמר כי הוא בהחלט פתוח לרעיון לשחק איתו בעמדה 5. הוסיף כי ג'ואקים נואה יצר עימו קשר וכי הוא פתוח לרעיון שישוב לקבוצה, וגם כי הוא לוקח אחריות על התפקיד שהוא שיחק במערכת היחסים הרעה שלו עם מארק גאסול, והוא למד מכך להמשך.
 
– דונובן מיטשל מתנצל על צעקתו בדרך לחדר ההלבשה לאחר המשחק הקודם נגד הרוקטס (https://twitter.com/fanaticsview/status/993464673151447041, מיטשל צועק "If that's what he needs to win f—ing MVP, f— it," במה שמן הסתם מופנה כלפי ג'יימס הארדן). מיטשל הודה כי הוא צעק זאת בתסכול על העבירות שנשרקו לטובת הארדן, ואמר כי הארדן הוא ה-MVP ואין שום ספק בנוגע לזה ו"אני עכשיו מבין שיש מצלמות בכל מקום".
 
– סטן ואן גנדי אומר כי הוא בהחלט היה מוכן לוותר על תפקיד ה-GM ולחזור להיות מאמן בלבד, אך הבעלים העדיפו לעשות שינוי דרמטי יותר. ואן גנדי אומר כי הוא בעיקר מאוכזב מהעובדה כי לא יאמן את הציוות של בלייק גריפין ואנדרה דראמונד לאורך עונה שלמה, אך לא שומר טינה לפיסטונס "פשוט לא ניצחנו מספיק".
 
– ריקי רוביו ודאנטה אקסום לא ישחקו היום מול הרוקטס, שניהם עם מתיחה בשוק. הג'אז חששו ממשהו רציני יותר לאקסום, אך זו רק פציעה של יום-ליום. נזכיר כי ג'יימס הארדן קלע 1 מתוך 11 זריקות שזרק כשנשמר על-ידי אקסום, לעומת 49 אחוז כשנשמר על-ידי שחקן אחר.
 
– דמאר דרוזן לאחר ההדחה: "בתשע שנותיי בליגה, זו כנראה ההרגשה הגרועה ביותר שהרגשתי". מוסיף כי "אולי באמת לקאבס יש את המספר שלנו". קייל לאורי אמר כי מבחינתו זו הייתה עונת "אליפות או כלום" (או לפחות העפלה לגמר הליגה). פרד ואן-וליט על הספסל: "קרענו כל ספסל אחר בליגה בעונה הרגילה ולא עשינו את זה בפלייאוף. שומרים על עקביות עם שאר הקבוצה ביכולת לא להופיע כשזה חשוב באמת". עוד הוסיף כי למרות שהוא שיחק במשחקים האחרונים הכתף שלו עדיין לא החלימה, והוא יראה מומחה בהמשך האוף-סיזן.
 
– אנס קאנטר מגייס את לברון ג'יימס: "היי לברון, אם אתה באמת המלך של ניו יורק, בוא נראה אותך פה ב-1 ביולי" (https://twitter.com/Enes_Kanter/status/993565509265195008). מרגיש כאילו זה עובר על חוקי הליגה
 
– שרשור כינויים סיניים של כוכבי הליגה. משעשע https://twitter.com/nick_kapur/status/993521866651381764
 
 
משחקים!
03:00 – הג'אז ביוסטון (3-1 לרוקטס). הג'אז עם משחקם ההגנתי הטוב ביותר בסדרה במשקח שעבר, אך ההרכב שלהם אפילו מוגבל יותר עכשיו. האם יצליחו לגרור עוד משחק מהרוקטס? כריס פול ישמח להעפיל סוף סוף לגמר הקונפרנס (נשאל על העפלה ואמר: "כבר הייתי ביתרון 3-1 בעבר. ח*א הדרדר מאוד מהר אח"כ") ג'יימס הארדן, מצידו, יבוא להוכיח נקודה מול מיטשל
 
05:30 – הפליקנס מול גולדן-סטייט (3-1 לווריורס). גם הווריורס ישמחו להגיע כבר למנה העיקרית. לאנתוני דיוויס עדיין ינסה להילחם בזה
 
לפוסט זה מצורף – דונובן מיטשל, הפעם על אימון הדראפט שעשה עבור יוטה
https://www.washingtonpost.com/sports/the-day-donovan-mitchell-won-over-the-jazz/2018/05/07/78fa2d3e-521c-11e8-abd8-265bd07a9859_story.html?utm_term=.640922e2d2d4