זו רשימת השחקנים שיוכלו להיכנס להיכל התהילה בעונה הבאה. הם מצטרפים כמובן למי שיכל קודם ולא נכנס. (כריס וובר לדוגמא)

עריכה בעקבות חוסר הבנה: זה לא אומר שהם נכנסים, זה לא אומר שהם מועמדים. זה אומר שהם כשירים להיות מועמדים כי עברו 3 שנים מהפרישה.

יהיו כמובן את אלו שיכנסו "פירסט באלוט" כלומר בשנה הראשונה שהם כשירים, ויהיו את אלה שיחכו שנה שנתיים.
נזכיר שפופ שגם עומד בתנאים (למרות שעדיין פעיל, שינו ב-2017 גם למאמנים) אמר שהוא רוצה לחכות לדאנקן, מה שאומר שקיץ הבא יהיה טקס היכל התהילה די מעניין.

וננצל זאת מכיוון שאין פוסטים להסביר קצת על הליך הבחירה:

אין X קבוע של שחקנים שנכנסים בכל שנה, הם חייבים לקבל לפחות כמות מסויימת של הצבעות מהוועדה המסננת אחרי שעולים לסבב הגמר (כשגם לשם חייבים מינימום קולות מהוועדה שלהם ומוועדות אחרות.

איך זה עובד? יש 4 וועדות ראשוניות:
ועדת סינון צפון אמריקה (9 חברים)
ועדת סינון נשים (7 חברים)
ועדת סינון בינלאומית (7 חברים)
ועדת סינון ותיקים (7 חברים. ותיק הוא מי שעברו לפחות 35 שנים מאז פרישתו)

שחקן צריך לפחות 7 קולות מהועדה הצפון אמריקאית, ובנוסף לפחות 5 קולות מהועדות האחרות. (כל מועמד של כל ועדה)

לאחר מכן עולה לועדה נוספת המורכבת מ-12 קבועים המצביעים לכולם ו-12 מומחים הרלוונטיים אליו (צ. אמריקה, נשים, בי"ל ) שכל אחת מוגבלת בכמות השחקנים שהיא יכולה להעביר לשלב הבא:
הצפון אמריקאית יכולה להעביר 10 שמות, כל אחת אחרת יכולה להעביר 2 בלבד.
כאן כל אחד חייב לקבל 75% מהקולות (כלומר 18 הצבעות) על מנת להתקבל. יש שנים שיש אפילו 8 שחקנים (כולל נשים ובי"ל) והיו אף שנים ללא אף שחקן שהוכנס להיכל.

שחקנים היו צריכים בעבר להיות לפחות 5 שנים מאז הפרישה, מאז ב017 זה שונה ל-3 שנים.
שימו לב שמכיון שיש כמה ועדות השחקנים נכנסים לא רק על הקרירה המקצוענית בנבא, אלא על הקריירה הבינלאומית שלהם, אירופה, נבחרות, מכללות וכו'. (זה למה דינו ראדג'ה למשל שנה שעברה, יאו מינג, וולאדה דיבאץ' השנה)

מאמנים בעבר 3 שנים מאז הפרישה, כיום הם יכולים להיכנס גם אם עדיין פעילים בהנחה שעבדו 25 שנה ברמת תיכון ומעלה, *או* עברו גיל 60 ו"תרמו תרומה משמעותית למשחק הכדורסל." (נראה כמו סעיף שהוכנס במיוחד עבור מישהו).