הבוקר 'ספורטס אילוסטרייטד' פרסם תחקיר ובמרכזו "סביבת עבודה עוינת" בדאלאס מאבריקס. עיקר התלונות מתייחסות להטרדות מיניות מצד נשיא ומנכ"ל הקבוצה הקודם, טרדמה יוסרי.

הכתבה מתארת שורה של הטרדות והערות מיניות מצידו כלפי נשים בקבוצה, שאפילו הוזהרו "לא להיכנס איתו יחד למעלית", ואפילו מינוי של איש ה-HR (משאבי אנוש) שמשרדו היה צמוד לזה של יוסרי, כדי להשגיח על האחרון.

יוסרי עזב את הקבוצה ב-2015 כדי להתמנות לנשיא חטיבת הספורט הגלובלית של 'אנדר ארמור', אלא שלא היה היחיד. על פי עדויות עובדים לשעבר חברי הנהלה התנהגו בגסות ובעוינות כלפי כלל העובדים. "זה היה גרסה אמיתית של בית החיות" אמר אחד העובדים, "ואני אומר היה כי אני כבר לא נמצא שם, למרות שאני בטוח ששום דבר לא השתנה."

האדם השני בו מתמקד התחקיר הוא ארל סניד, הכתב המלווה של הקבוצה, שנחשף כי שמר על משרתו גם לאחר שני אירועים שונים של אלימות כנגד בנות זוגו, אחת מהן עובדת הקבוצה.

מארק קיובן הבעלים הגיב שהוא מתכוון לטפל בנושא ולתקן אותו. "זה לא משהו שנסבול. אני לא רוצה את זה, זה לא משהו מתקבל על הדעת, ואני נבוך שזה קרה תחת בעלותי.". קיובן הזדרז ופיטר את סניד ואת איש משאבי האנוש, לאחר שלטענת קיובן לא העביר הלאה את המקרים הללו. אך כמו סימני השאלה שהתחקיר מעלה – האם ייתכן שבעלים שמחובר לשטח כ"כ כמו קיובן לא ידע על משהו שהיה ידוע בכל הקבוצה?

 
המאבריקס פרסמו תגובה רשמית בה נאמר בין היתר שישכרו גורם חיצוני לחקור ולטפל בנושא.
 
וגם הליגה הוציאה הודעת גינוי, והודיעה גם כי תשגיח על החקירה העצמאית שתעשה במאבס.