שם המשחק: אנרגיות. הר געש, התפוצצות, יציאה מלוע התותח, כל הקלישאות שאפשר וצריך מתאימים לחבורה של פופוביץ. איפה הקבוצה שלא הייתה מסוגלת לקלוע סל לפני חודש וחצי, ואיפה היא היום. כל אוכלי הכובעים כבר צריכים היו לחסל את המלאי מזמן. מה לא אמרו על סן אנטוניו של השנה, שהיא לא קבוצת פלייאוף, שפופוביץ' משועמם וצריך לפרוש, אין כשרון, אין סיכוי, אין מי שיקלע. סגנון מיושן. הכול.
נכון לכרגע, סן אנטוניו ספרס אחת הקבוצות המלהיבות בליגה. משהו שם התחבר. אחוזי 3 הגבוהים בליגה. הנעת כדור יוצאת דופן, הגנה מפחידה ממש עם אזורית מיומנת, שחקנים שלא היו בתכנון לשבת על הספסל מככבים בחמישייה. ומעל הכול אנרגיה מטורפת שפשוט עושה את כל ההבדל מול הקבוצות המשועממות בליגה. פופוביץ' שוב עושה את זה, עם כשרון מוגבל, בלי סופר כוכב, עם שחקנים שכל אחד יודע את המקום שלו ומודע היטב למגבלות שלו. נראה כמה ועד מתי אפשר להמשיך.

החלק המרתק הערב הייתה קבלת הפנים של אוהדי הספרס לקוואי לנארד. האיש והפוקר פייס. כל פעם שהוא עבר ליד הכדור, ניסה לזרוק, ירד לספסל או עלה ממנו, הוא חטף בוז ארוך ומייגע. אפשר היה לראות שאפילו עליו זה משפיע. הוא אמנם סיים עם 21 נק' אבל החטיא כמה זריקות עונשין ובכלל נראה מבואס ממש. יותר מכרגיל.

מהצד השני של הטרייד, דמאר דרוזן חגג את הטריפל דאבל הראשון בקריירה שלו. 21 נק', 14 רב' ו 11 אס'. פופוביץ' אמר עליו שהוא ידע שהוא יודע לשקלוע, לשמור, אבל אז הוא גילה גם איך הוא מוסר, והפך את דרוזן לשחקן שעושה את החברים סביבו פשוט טובים יותר.

המשחק נגמר מעשית בתום הרבע הראשון. התפוצצות האנרגיה של הספרס הביאה ליתרון של 19 ברבע הראשון והיה נראה ששום דבר לא ייקח ממנה היום את הנצחון. הקהל היה בטרוף ואיתו השחקנים. וויט 19 נק' והגנה קשוחה על לנארד המשיך את היכולת המופלאה שלו מהמשחקים האחרונים והוכיח לכולם שכן, הוא יכול לשחק באותה חמישייה יחד עם דרוזן. האם ייתכן שהספרס מצאו את הכוכב החדש שלהם? פורבס (20 נק') המשיך את הכושר הטוב מחוץ לקשת עם 6-7 מהשלוש 85% מדהימים. רודי גיי הוסיף הגנה ו 13 נק', ואולדריג' כמובן, עוגן ההתקפה של הספרס עם 23 נק' וניהול ההתקפה פעמים רבות עם 5 אס'.

טורנטו? קוואי כאמור עשה את המעשה הסולידי שלו. ואליו הצטרפו במשחק סולידי עוד יותר סיאקום 10 נק', איבקה 14 נק' נורמן פאול 14 נק' ורייט 14 נק'.

משחק מלהיב בקצב גובהה. 125-107 לספרס