ראשי פורומים פורום NBA 4:00 לפנות בוקר- גמר! משחק חמישי. תהיה היסטוריה?

הדיון הזה מכיל 24 תגובות, ויש לו 6 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  ליאור אדלר לפני 6 ימים, 17 שעות.

• מאת
    תגובות

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

הראפטורס חוזרים לטורונטו במטרה ברורה לסגור את הסדרה ולקחת אליפות היסטורית כקבוצה הלא אמריקאית הראשונה שלוקחת אליפות ב nba.

דוראנט צפוי לשחק למרות שלא יצאה הודעה רישמית בנושא ונראה אם הוא יהיה זה שימנע את האליפות הלילה.

ניפגש לפנות בוקר

Rapgamer
    מנחה

כמו שאמרת דוראנט כנראה יחזור,ואפילו אם לא יבריק הוא צפוי לעזור לגולדן לקצץ בדקות של שחקנים בקצה הרוטציה ואולי לשחק דקות עם גרין בעמדת הסנטר.
    בכל זאת צריך לזכור שגולדן לא הבריקה במיוחד עם דוראנט. קרי, קליי ודריימונד פחות טובים בנוכחותו בדרך כלל, יכול להיות שהחזרה של KD תהיה על אש קטנה וגולדן תהנה מכל הצדדים.

טורונטו בכל אופן הפגינו עליונות במהלך הסדרה והם צריכים לעלות עם אש בעיניים כדי להשוות את רמת ההאסל שגולדן תפתח איתה. יכול להיות שזה יהיה המשחק הראשון בסדרה שממש מגיע להכרעה בקלאץ', בואו נקווה.

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

דוראנט אכן חזר וגולדן פתחו את המשחק מעולה אבל הראפטורס התאוששו די מהר ולא איפשרו לגולדן לתפוס מומנטום ולברוח להם כבר בפתיחה.

הגנות נהדרות ברבע הראשון ומשחק צמוד, כמו שאפשר לצפות ממשחק כזה.

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

34:28 לגולדן בסיום הרבע הראשון.

14 נקודות לסטף, 11 לדוראנט כולל 3 מ 3 מעבר לקשת ובכלל גולדן קלעה ברבע הזה 7 שלשות באחוזים מעולים.

טורונטו יכולים להיות אופטימיים לדעתי כי ברור שבגולדן לא ימשיכו לקלוע ב 58% עד סוף המשחק.

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

דוראנט עושה תנועה לא טובה עם הרגל, נפצע שוב וכמו שזה נראה הוא גמר את המשחק.

ברגע שזה קרה ראו על הפנים שלו שהוא יודע שהסיפור נגמר.

איגי וסטף מלווים אותו לחדר ההלבשה לאורי ניגש אליו ומנחם אותו והספסל של טורונטו מוחא לו כפיים ולא בקטע ציני אלה מתוך כבוד.

אולי עוד יהיה פה איזה קטע מטורף והוא יחזור אבל נראה לי שגם אם כן זה יהיה בעיקר כדי לתת לקבוצה איזה בוסט מוראלי כי כרגע השחקנים שם נראים די מבואסים.

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

קוואי אלוהינו

שלוש דקות לסיום, טורונטו מובילים בשש אחרי שהיו בפיגור כל המשחק טעם מומנטום אדיר וקהל בשיגעון.

הם לא אמורים להפסיד את זה.

ניר אור-אל
      מנהל בפורום

דיברתי מהר מידי

זאת פאקינג גולדן סטייט! שלוש שלושת רצופות והם מובילים בשלוש 50 שניות לסיום.

מדהים

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

וואו איזה סיום!!!

גולדן מנצחים, יאללה משחק שישי!

myway23
    משתתף

מזל גדול היה להם, אבל לא רואה אותם לוקחים 2 מתוך 2 בלי דוראנט ולוני.
    טורונטו צריכים לסיים את זה באורקל ארינה ולא לתת צ'אנס לגולדן לעשות אפסט (משפט הזוי הא?).
    מבאס בשביל דוראנט ונקווה שהפציעה שלו קלה יחסית, הוא היה אדיר ברבע הראשון.

זכינו במשחק מספר 6 ואחרון?

Rapgamer
    מנחה

הווריורס דוחים את הקץ בעוד משחק

תצוגה אינדבידואלית גדולה של הספלאש בראד'רס יחד עם 12 דקות מקווין דוראנט הצליחו לגנוב משחק מול יריבה טובה יותר.

הווריורס פתחו עם גרין בסנטר ופתאום הכל נראה פשוט יותר. קרי ו-KD קלעו 25 נקודות ברבע הראשון, קליי הוסיף שתי שלשות, ההתקפה הייתה מרווחת והם היו פותחים יתרון גדול יותר לולא roll אגרסיבי של גאסול לסל ומסירות טובות של קוואי ולאורי.
    שתי דקות בתוך הרבע השני דוראנט נפצע. קאזינס עלה מהספסל לכמה דקות טובות (האחרונות שלו במשחק למעשה) אבל מסוף הרבע השני ועד הסיום חזרנו לדינמיקה שאפיינה את הסדרה הזאת- טורונטו מניעה את הכדור ומגיעה למבטים טובים, גולדן משחקת בהתקפה 2 נגד 5 ושומרת על היתרון בזכות shot making אדיר של קרי וקליי.

הראפטורס לא פגעו מבחוץ אבל עשו הרבה נזק בריב' התקפה, בזמן שיכלו לצופף את הצבע ולהכריח את הרול פליירס של גולדן לקלוע מבחוץ. שני הכוכבים של גולדן מהספסל בשנים קודמות, איגודאלה וליבינגסטון, בעוד משחק התקפי מביך עם 5  נקודות משותפות ב-46 דקות.
    ברבע השלישי ואן פליט שוב פתח בחמישייה על חשבון גרין. לוני ירד לספסל ולא יכל לחזור (הוא סוחב שבר בעצם בחזה) וקאזינס שעלה במקומו היה חלש, לאורי לקח אותו לסל כמה פעמים עם לייאפים וג'אמפרים קצרים. התחושה הייתה שטורונטו אוטוטו עולה ליתרון אבל הם החטיאו makeable shots.

ברבע האחרון סטיב קר פתח עם קו קדמי של קאזינס וג'ורדן בל, כדי לתת גוף בריבאונד. נגמרים לו השחקנים בסדרה הזאת. קוואי שהיה די שקט לאורך המשחק (אבל הגנתית זה המשחק הכי טוב שלו בסדרה לדעתי), התעורר עם 10 נקודות רצופות בדקה וחצי והעלה את הראפטורס מפיגור 2 ליתרון 6. תחושה שזה המסמר האחרון בארון של הוורירס. אלא שאז האלופה התעלתה בפעם האחרונה, שתי שלשות של קליי ועוד אחת של קרי החזירו את היתרון וניצחו את המשחק.

בסיום 106-105 לגולדן. נתון המשחק הוא 20 שלשות לווריורס ב-47%. קרי עם 31-8-7, קליי עם 26-6-4.
    טורונטו ניצחה כמעט בכל פרמטר אחר- נקודות בצבע, ריבאונד, עונשין, נקודות בטרנזישן. לא משחק גדול של הכוכבים אבל קיבלו תרומה רוחבית, 6 שחקני המפתח שלהם קלעו בדו ספרתי.

אני חושב שטורונטו פייבוריטית לקראת המשחק הבא. הם מצליחים לעצור את הגרסה הנוכחית של התקפת הווריורס ואפילו כשחטפו 20 שלשות ולא פגעו בעצמם מבחוץ, זה כמעט הספיק.
    המפתח של גולדן להאריך את הסדרה במשחק נוסף זה לקבל את וינטאג' איגודאלה. הוא כל כך לא מסתכל על הסל, שבמבטים פנויים בסוף שעון הוא מעביר את הכדור לדריימונד שיזרוק. ההתקפה שלהם נראתה לא טוב מאז שדוראנט ירד, בעיני האופציות האחרונות שנותרו להם זה לקבל עוד משחק 40+ מקרי או קליי, שטורונטו מנסה לסגור בכל מחיר, או שאיגודאלה ישכיל לעלות לשלשות הפנויות שהוא מקבל ולקלוע אותן.

אף אחד לא מתכוון לדבר על פסק הזמן הגרוע ביותר בהיסטוריית הכדורסל? קצת יותר מ3 דקות לסוף הראפטורס בריצה פסיכית הפכו מינוס 5 לפלוס 6 ודווקא אז, בשיא המומנטום, כשהווריורס לוקחים זריקות התאבדות ולא מצליחים להתקרב לטבעת ובצד השני קוואי לנארד רותח, ניק נרס מסיבות שידועות רק לו לוקח טיים אאוט. טורונטו קלעה מאז רק את הלייאפ-גולטנדינג של לאורי חצי דקה לסוף שקבע את תוצאת המשחק.

אין לי מושג מה עבר לו בראש, והייתה לי הרגשה לא מבוססת שהווריורס הולכים לנצל את המתנה הזאת. היה להם, שימו לב, רק טיים אאוט אחד בנקודה ההיא ולראפטורס נשארו 4 (שהיו הופכים ל2 ב2 הדקות הראחרונות). כלומר ניק נרס הוא האדם היחיד בעולם שהיה יכול לעצור את הראפטורס מלקחת אליפות היסטורית הלילה מול הקהל הביתי, והוא אשכרה עשה את זה.

עונת אימון יוצאת מן הכלל שלו עלולה להפוך לטרגדייה בגלל הטעות הזאת.

Rapgamer
      מנחה

נקודה מעניינת. חשבתי שנרס לוקח את פסק הזמן כדי להחליף את נורמן פאוול אבל הוא חזר איתו.

רק אני ממש מתרשם מהפלייאוף הזה של קליי תומפסון? מאז הפציעה של דוראנט הוא באנקר של 20+ נקודות ממבטים די מגוונים, מחלק יותר מסירות ממה שאנחנו רגילים, ותמיד מופיע למשחקים גדולים. שתי השלשות שלו בקלאץ' יחד עם השמירה הטובה על קוואי (אשכרה כפה עליו איירבול ביציאה מהטיימאאוט) היו הסיבה המרכזית למהפך הזה.

פסק זמן לוקחים כשדברים לא עובדים (או במקרים קיצוניים כמו שחקן שנפצע והקבוצה משחקת 4 נגד 5). הנקודה שבה הוא לקח את הטיים אאוט הייתה באמצע הדקות הכי טובות של הראפטורס במשחק הזה. גולדן היו על הקרשים! הם שיחקו כמו קבוצה שאם רק הייתה לה האפשרות להיכנע כמו בשחמט, היא הייתה עושה את זה. מה זה משנה מי היה על הפרקט כל עוד כל רצף האירועים בשני צידי הפרקט הולך לטובתך? חמישיית קונוסים בדקות האלה הייתה יכולה להספיק עד הסיום.

Rapgamer
          מנחה

אתה קצת מגזים. הוא לא עצר ריצה באמצע הרבע השני, זה 3 דקות לסיום המשחק וזה זמן שאתה רוצה שתהיה לך שליטה על מי השחקנים על המגרש, מה הטקטיקה בהתקפה (מה מריצים, האם בתחילת או סוף שעון וכו').

אין ספק שבמקרה הזה הוא נכשל בגדול אבל אם הטענה שלך היא שאסור לקחת פסק זמן 3 דקות לסיום כשהקבוצה שלך במומנטום, אני לא מסכים איתך. ובכלל אתה מגזים עם דיבורי הרפיסות של גולדן שהייתה נכנעת בשחמט ומפסידה לחמישיית קונוסים. תן קצת כבוד.

הטענה שלי היא שאתה לא לוקח פסק זמן כשהקבוצה שלך במומנטום בכלל. לא 3 דקות לסוף המחצית הראשונה ולא 3 דקות לסיום. אם מאמן לא לקח את כל 7 פסקי הזמן שלו במשחק זה מעיד על הכנה טובה למשחק וניהול משחק טוב. הרי אם לראפטורס בנקודה ההיא היו נשארים רק 2 פסקי זמן (שזה המקסימום בכניסה ל2 הדקות האחרונות) אין סיכוי שהוא היה לוקח אחד מהם "כדי לתת מנוחה/להיות בשליטה". הוא הזעיק טיים אאוט בגלל חשיבה של מאמן מתחיל, "אם אני לא אקח עכשיו זה יילך לאיבוד, לא חראם?"

Rapgamer
            מנחה

הבנתי את הטענה שלך. אני פשוט לא מסכים איתה. הטענה שלי היא שיש הבדל בין אמצע רבע 2 לבין 3 דקות לסיום.
            ברור שמומנטום לטובתך זה אחד השיקולים נגד לקחת טיימאאוט. אבל רק אחד מתוך כמה.

אגב הוא אמנם שנה ראשונה ב-NBA אבל היה מאמן ראשי הרבה שנים בג'י ליג.

FrecCo
    משתתף
    • גולדן סטייט הכי מסוכנת עם הגב לקיר. קל זה לא יהיה. עד עכשיו הפכו את כל הקבוצות מולן לפראייריות עם ניצחונות דחוקים בדקות האחרונות. הם עשו את זה ליוסטון ולפורטלנד כמה פעמים. היום לטורונטו. ועכשיו הם ינסו להפוך את טורונטו לפראיירית האולטימטיבית. טורונטו צריכים להתחיל את המשחק בהילוך 5 ואז להגביר.
    • זו לא הפעם הראשונה ולא השניה ולא השלישית שקוואי לא לוקח עליו את הזריקה האחרונה. לא מעניין אותי דאבל או טריפל טים, שימצא דרך לזרוק. הסדרה הזו תגיע לעוד משחק צמוד אחד לפחות בדקות האחרונות. אם הוא רוצה אליפות הוא יצטרך לקחת אותה במו ידיו.
    • דריימונד מרחק טכנית אחת מלהחמיץ משחק. מה הסיכויים שהוא מצליח לעבור את גיים 6 בלי טכנית?
    • לא קונה את זה שהטיימאאוט של ניק נרס הפסיד להם את המשחק, תמיד אפשר לקחת אירוע בודד ולתלות בו את האשמה, בסופו של דבר משחק הוא רצף של התרחשויות שאי אפשר לנתק אותן. עוד זריקה אחת שנכנסת, עוד שריקה אחת שהולכת לכיוונם, עוד ריבאונד אחד והכל משתנה. מיותר.
    • בשורה התחתונה, טורונטו אמנם קבוצה עדיפה כרגע, אבל האליפות הזו מוכרעת על אופי ולא על כדורסל טוב. מקווה שיביאו את האופי הזה למשחק 6 כי לא כדאי לבחון את זה במשחק 7.
    • התגובה הזו עודכנה לפני לפני 1 שבוע ע"י  FrecCo.

אני strongly disagree עם נקודות 2 ו4.

מה שאתה מבקש מקוואי בנקודה השניה שלך זה להיות מישהו שהוא לא. סביר להניח שמייקל ג'ורדן וקובי בראיינט היו עולים לזריקה על 3 שומרים, ויש מצב שגם היו קולעים אותה. באיזה סעיף בחוזה של קוואי כתוב שהוא חייב להיות מייקל ג'ורדן או קובי בראיינט? האם רק שחקנים בסגנון הזה זכו באליפויות? ואולי הצורה שבה קוואי משחק היא הסיבה שטורונטו הגיעה למעמד הזה בכלל? אנחנו כבר מזמן לא חיים בעידן שבו סופרסטאר יכול לקחת אליפות לבד. למעשה גם שניים ואפילו שלושה כאלה כיום הם כבר לא ערובה לכלום. קוואי עשה את הדבר הנכון. ויותר מזה – הוא עשה את הדבר שגדול המאמנים בכל הזמנים היה מצפה ממנו לעשות אילו הוא עדיין היה משחק תחתיו.

בנוגע לנקודה 4: נכון שדבר אחד שהיה נופל לצד של טורונטו ולא היינו מדברים על זה. אבל זה בדיוק התפקיד של מאמן כדורסל: כשהוא ביתרון הוא צריך להקטין ככל האפשר את הסבירות שהיריבה תקלע, וכשהוא בפיגור לעשות בדיוק את ההיפך: להגדיל ככל האפשר את הסבירות שהקבוצה שלו כן תקלע. בגלל זה כשקבוצה תוקפת מחזיקה בפוזשן האחרון היא לא בהכרח תחפש מצב קליעה נוח אלא תכדרר את השעון עד הסוף, וכשקבוצה בפיגור 6 דקה לסוף היא תתחיל לעלות לשלשות התאבדות. מה שניק נרס עשה זה לפתוח פתח לקאמבק, וזה דבר די מסוכן לעשות כשבצד השני עומדים קרי ותומפסון בעוד משחק לפנתאון.

FrecCo
        משתתף

יש הבדל מהותי בין זריקה אחרונה על הבאזר לבין כל זריקה אחרת במשחק. הידיים רועדות, הלחץ מקסימלי. השחקן הכי טוב שלך חייב לקחת את הזריקה הזאת, אלא אם יש לו cold blooded murder אחר בקבוצה, ואין לו.

מן הסתם נרס לא ראה את זה בצורה הזו וזו חוכמת בדיעבד. אם הוא היה נותן להתקפה להימשך אולי העייפות הייתה גורמת לטורונטו לאבד ולקבל סל מהיר בטרנזישן, ואז מה?
        אני גם לא מתווכח שזו לא טעות בהכרח. אולי זו באמת טעות, תריץ את הסיטואציה הזו אלף פעם ותוכיח שביותר מקרים יש תוצאה חיובית ללא טיימאאוט. פופ עשה טעות כשהוציא את דאנקן בחצי דקה אחרונה של גיים 6 2013? כל העולם טען שכן כי הוא לא היה שם לקלוט את הריבאונד. ואם דאנקן היה על המגרש ו-5 קלעים של מיאמי היו מתפנים לשלשה פנויה כבר לפני הריבאונד? ואם פופ היה עושה עבירה "כמו באירופה"? זו לא טעות של אליפות? ועוד של המאמן הטוב בהיסטוריה? אולי כן ואולי לא. הכל בדיעבד. הנקודה היא שעושים מלא טעויות במהלך המשחק ולייחס לטעות אחת משקל גורלי יותר מכל השאר זה סתם לא הוגן.

ברור שהעדיפות הראשונה של הראפטורס היא שקוואי ייקח את הזריקה. זה גם היה התרגיל. אבל מה לעשות שיש גם יריבה בצד השני, ויש מאמן מאוד אינטיליגנט בצד השני, וגם הוא יודע את זה. זה קצת ילדותי לדעתי לומר שהוא חייב לקחת את הזריקה לא משנה הנסיבות. מה לדעתך פופוביץ' היה רוצה שקוואי יעשה?

הדוגמאות שנתת הן לא ברות השוואה לטעות של נרס. לא צריך להריץ 1000 פוזשנים עם סיטואציה דומה, מספיק להריץ את 2 הדקות שקדמו לפסק הזמן. אחי, הווריורס היו גמורים. הכי טוב שהם הצליחו להוציא בדקות האלה זה זריקות אוף-דריבל של אנדרה איגודאלה ממיד ריינג' ושלשות מקילומטר של סטף קרי. בצד השני קוואי תפס בזמן הכי אידיאלי את הsequence הקבוע שלו מידי משחק בפלייאוף הזה שבמהלכו כל מה שהוא מעיף לעבר הסל צולל פנימה. איזו עייפות הוא זיהה אצל השחקנים שלו בדקות האלה? כי מה שאני ראיתי זה שחיטה, הכנה לחגיגה הגדולה שאמורה להגיע כמה דקות אחר כך. אפילו סטיב קר שיתף איתו פעולה ולקח טיים אאוט מיותר (אחד מתוך שניים שנשארו לו, ובמשחק צמוד זה משהו שאף מאמן לא עושה) בגלל שהתעצבן על no-call במהלך שהוביל לדאנק של פאוול שצימק ל2. הכל הלך בכיוון של טורונטו. כל מה שצריך לעשות זה לתת עוד דקה על פול גז והמשחק כבר גמור מעשית. במקום זה הוא נתן לסטיב קר את הטיים אאוט שהוא היה נואש לו בדקות האלה ולא יכל לקחת כי אחרת הוא היה נשאר עם 0 בשניות ההכרעה. בכל צורה שאתה לא מסתכל על זה, זה נראה כמו טעות של מתחילים. זה משהו שאי אפשר להגן עליו בטענה שזו חכמה בדיעבד. זה שאמרתי לעצמי WTF ולא כתבתי את זה כאן לא אומר שחשבתי את זה רק אחרי שגולדן חזרה.

FrecCo
            משתתף

שוב, לא משנה מה פופ היה רוצה שקוואי יעשה, גם פופ לא מושלם וראינו את זה בדוגמאות שנתתי במשחק 6 כדוגמה. אותן טענות שהשמעתי נגד לברון (במקרים דומים ללא קיירי והוא מוסר במקום לזרוק) אני משמיע גם נגד קוואי ולא סתם הטענות האלה חוזרות נגדם לעיתים קרובות. הרול פלייר לידם אף פעם לא באמת חופשי לגמרי לזריקה (ואם כן אני מצדיק את המסירה, אבל זה אף פעם לא המצב), והוא תמיד יזרוק פחות טוב מהם. מייק בחיים לא היה מוסר כי הוא יודע שזה עליו, do or die, גם אם תחטיא, לפחות לא תצטרך לשאול כל החיים "מה אם לא הייתי מוסר, כמו שמצופה ממני?". זו הגישה היחידה בזריקה כזו. בדיוק כמו שקוואי מצא דרך לרוץ חצי מגרש ולנער מעליו 2 שומרים ולהישאר עם אמביד בתוך הגרון ולקלוע, כך הוא צריך לעשות שוב ושוב.

לגבי נרס, אין לי ספק שמרגע שהוא לקח את פסק הזמן אתה וגם אחרים תהו לגבי זה. אבל כל מה שתיארת שהיה קורה אח"כ זה ספקולציות. גם קוואי חם יכול להחטיא, וגם סטף קר יכול אח"כ לקלוע שלשה מהירה בטרנזישן או להוציא מסירה לקליי שיתפור אותה. ולעומת זאת אם מהפסק זמן היו יוצאים עם תרגיל לסל קל היו אומרים שנרס גאון. שוב, יכול להיות שזו טעות, אבל בעיניי זו רק טעות בדיעבד, ובכל מקרה היא לא חמורה יותר מכל איבוד כדור סטנדרטי, נניח… אם טורונטו יפסידו את האליפות זה בטח לא על נרס שמי יודע אם לולא הוא הם בכלל היו מגיעים לסיטואציה הזו. קבוצה שרוצה אליפות שתשמור על יתרון 6 דקה וחצי לסיום עם הכדור בידיים שלה, פסק זמן או לא.

לא נראה לי שהבנת את הטענה המרכזית שלי.

ברור שיכול להיות שקבוצה ביתרון 6 + כדור 3 דקות לסוף תנצח למרות פסק זמן מיותר (וברוב המקרים זה אכן יהיה המצב). אבל באותה המידה אני יכול לומר שגם בלי מאמן בכלל קבוצה בסיטואציה כזאת תנצח ברוב המקרים, אז בשביל מה יש בו צורך? אגב, ניק נרס בעצמו הודה שהוא פשוט לא רצה לאבד טיים אאוט, שזה בעיניי שיקול לא ענייני לחלוטין. הרי גולדן סטייט בבירור הייתה צריכה את הטיים אאוט הזה יותר מאשר טורונטו. אז למה לשחק לידיים של היריב שלך? כדי לא לאבד טיים אאוט שאתה גם ככה לא צריך? זה לשחק באש ביי דפינישן, והוא נכווה ביג טיים.

לגבי קוואי, אני פשוט לא מסכים עם הגישה הזאת שלך. ואני גם חושב שמה שג'ורדן עשה בזמנו לא בהכרח היה מצליח כיום, כשההגנות חכמות יותר ומאמנים לא מתביישים לשלוח דאבל טים בסיטואציות כאלה. נגד פילי הוא הצליח להגיע למצב זריקה טוב. אחלה, זרק. נגד הווריורס בפוזשן הגנתי מעולה מבחינתם זה לא הלך. אני לא סובל שחקנים כאלה שחשים מעצמם כאילו הם מוכרחים לקחת את הזריקה המכרעת אפילו שהם קולעים אותה בערך פעם ב20 ניסיונות. ראסל ווסטברוק הוא כזה, ואנחנו רואים עד כמה זה עוזר לאוקלהומה להתקדם בסדרות פלייאוף.

FrecCo
            משתתף

אם לא רצה לבזבז טיימאאוט זה אכן שיקול רע ומסכים איתך. אני שמעתי אותו אומר שרצה לתת מנוחה. אם השיקול זה מנוחה+היערכות לתרגיל מפסק זמן אז טיימאאוט הוא לאו דווקא טעות זו הנקודה שלי, זה ה"בדיעבד" שאני מדבר עליו.

הויכוח על זריקות בקלאץ' יכול היות ארוך מאוד וכבר עשיתי אותו כמה פעמים עם יובל. מבחינתי אלא אם יש לך שחקן קלאץ' ידוע שהוכיח את עצמו כבר בזריקות תחת לחץ כמו קיירי, ג'ו ג'ונסון, לילררד, הורי- אז ברור שאפשר למסור לו והרבה פעמים עדיף שהוא יקח את הזריקה אפילו לעומת כוכבים כמו סטף ודוראנט שלא ידועים כמבריקים בקלאץ' (דוראנט השתפר מאז שהוא בווריורס…). אם קוואי מקבל דאבל טים שהתכונן אליו ומצא שחקן אחר פנוי לגמרי שרק אוויר שומר עליו- מילא. אבל זה לא המצב רוב הזמן- על כולם יש שמירה, וכשיש לחץ הידיים רועדות והסיכויים של רול פלייר לתפור זריקת נצחון הם פשוט נמוכים מאוד. כוכבים כמו קוואי ולברון חייבים לקחת את זה על עצמם ולהתפנות לזריקה וגם לזרוק מעל דאבל טים. זו דעתי.

ההסבר שהוא נתן היה מיקס של שני הדברים (מנוחה וחוסר רצון לבזבז טיים אאוט). אני לא קונה את ההסבר הזה פשוט כי אין מצב שבעולם שהוא לוקח את הטיים אאוט הזה אם, נגיד, היו נשארים לו רק 2 כאלה ולא 4. ובכלל מה הקטע של "מנוחה"? אתה 3 דקות לפני סוף העונה, זה מוגזם לצפות מהשחקנים שלך להחזיק מעמד ועוד כשהם בכזו תנופה והיריבה משחקת כאילו היא כבר השלימה עם ההפסד? גולדן סטייט הייתה נראית פי 5 יותר עייפה מטורונטו (ולא במפתיע כי היא גם הרבה יותר קצרה). מה שנרס עשה זה פשוט לפתוח להם את החלון שהיה נעול הרמטית, אין שום הסבר אחר לזה.

אתה מדבר על סיכויים וזה כבר טוב, הרי בסוף היום המטרה היא להגיע לזריקה עם הסיכויים הגבוהים ביותר להיכנס. אתה טוען שהסיכויים של רול פלייר (אגב, אפשר לומר על לאורי המון דברים אבל רול פלייר הוא לא) לקלוע זריקה נוחה ברגעי ההכרעה היא נמוכה מאוד. נניח שאני זורם איתך למרות שאין לזה שום ביסוס. אבל מאיפה לנו לדעת שזריקה של סופרסטאר באותם רגעים בדיוק תוך כדי כדרור מול 2 שומרים היא זריקה עם סיכויים טובים יותר להיכנס? אנחנו לרוב רואים שחקנים כמו לברון וקיירי לוקחים את הזריקות האלה פשוט כי הם מוכשרים בטירוף ויודעים לא רק לקלוע טוב אלא גם להביא את עצמם למצב זריקה טוב תחת שמירה הרבה יותר אגרסיבית מהרגיל. אבל מה קורה כשהקבוצה היריבה מחליטה להביא עליהם 2 ו3 שומרים ולסתום להם כל אפשרות להגיע לזריקה טובה בכל מחיר? הם אמורים לזרוק שלשה בסיבוב רק כי הזריקה האחרונה רשומה על שמם? יש לך נתונים לגבי סיכויי ההצלחה של זריקה שכזאת לעומת שלשה חופשית של רול פליירס בפוזשן האחרון?

Krit123
    משתתף

למעט אותה ריצה, קוואי היה נראה די אדיש ותשוש, לא מספיק חד. התקווה של הווריורס היא שזה יחזור על עצמו במשחק 6 (ואולי 7), היא יכולה לצאת לשוטאאוט בתנאים האלו. ואן וליט וגאסול היו 5-9 לשלוש, שאר הקבוצה 3-23. ברגע שאפשר להכיל את קוואי באופן יחסי אז קל יותר לתזמן את העזרה, והמבטים של השאר הופכים קשים יותר, ואז המעגל מזין את עצמו. סיאקם, גרין ולאורי 1-14 מחוץ לקשת, הזוי שהפסידו רק בנקודה. נורא אהבתי את הדאבל-טים האגרסיבי לקראת סוף שעון, זה משהו שכמעט תמיד יש פתח לעשות וקבוצות לא מנצלות מספיק. הכריחו מסירה בתנועה לשחקן שלא מצפה לקבל את הכדור והוא חייב לקבל החלטה בשבריר שנייה..

לוני החמיר את הפציעה, כנראה שבוגוט יקבל יותר דקות. לא הבנתי מה התכנית של קר לגבי ג'ורדן בל בשנים האחרונות, האשראי שהוא מקבל מאוד נזיל… אמנם יש לו אפסייד גבוה משל לוני אבל הוא פחות יציב, בכל זאת יש תחושה שאם היו מקדישים לו יותר הוא היה יכל להשתלב טוב בסדרה הזו (ואחרות) מבוגוט וקאזינס בכושר הנוכחי.

איגי נתן משחק טוב בסך הכל, התקפית הוא עדיין על הפנים לרוב אבל הגנתית היה מצוין ונקודתית עשה מהלכים טובים בהתקפה, שלזה אפשר לצפות ממנו. מביך לראות את דריימונד חוזר לסורו אחרי מה שאמר לגבי התלונות לשופטים, כנראה שזה תקף רק כשהקבוצה ביתרון, כשהוא עם הגב לקיר הוא לא מסוגל לשמור על קור רוח בקטע הזה.

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.