08/01/20-אינדיאנה – מיאמי: הם קבוצה ממש טובה

ראשי פורומים פורום NBA 08/01/20-אינדיאנה – מיאמי: הם קבוצה ממש טובה

מציג תגובה משורשרת 1
  • מאת
    תגובות
      Eliko Ben Lulu
      מנחה

מפגש שני העונה בין הקבוצות. במשחק הראשון, גוראן דראגיץ ניצח למיאמי את המשחק עם פלוטר; מלקולם ברוגדון יעדר משחק רביעי ברציפות;

רבע א': ריצה ראשונה של ההיט

פתיחה טובה שלנו, טי ג'יי וורן ממשיך את היכולת הטובה מהמשחק הקודם כשהוא אקטיבי בדקות הראשונות ודורש את הכדור, אבל ריצת 4-14 של מיאמי עד בערך אמצע הרבע, נותנת לאורחת יתרון מוקדם – 8 הפרש. זה מחייב את נייט מקמילן לקחת פסק-זמן בהול, שממנו אינדיאנה חוזרת טוב ונראית יותר מסודרת בהתקפה, אם כי מיאמי ביתרון מבטיח. 23-31 למיאמי בסיום הרבע הראשון. 58% מהשדה להיט, שלא איבדו אף כדור ברבע ורצו ל-7 נק' במתפרצות. 8 נק' לג'ימי באטלר [4 מ-4 מהשדה].

רבע ב': משחק של ריצות, מיאמי בדו-ספרתי

מיאמי עולה כבר בפוזישנים הראשונים ליתרון דו-ספרתי ראשון במשחק, וזה עם המחליפים. מאוד מתסכל לשחק נגדם העונה. אמרתי את זה במשחק הקודם נגדם – הם קבוצה עמוקה, יש להם הרבה כלים בהתקפה, כל שחקן יכול לקלוע עליך בערב נתון.

אינדיאנה מגיבה בריצת 0-7 מהירה. טיילר הירו אקטיבי מאוד ברבע הזה מהספסל, הכדורים הולכים אליו, הוא ממש גו-טו-גאיי בשבילם, הוא גם זורק, ויש לו 9 נק' ברבע השני. למרות שהיה נראה שאינדיאנה מצליחה להיכנס למשחק, מיאמי מסיימת את המחצית בריצת 4-12 ב-3 הדקות האחרונות, והיא ביתרון שיא. 49-62 למיאמי במחצית. הם מהירים מאיתנו בצעד, יש להם עומק, יש להם נוכחות בצבע, הגנתית הם טובים ומקשים על דומאס, למרות שהוא עשה מחצית טובה מבחינת מספרים [13 נק', 8 ריב' ו-5 אס'], וככה זה בא לידי ביטוי בתוצאה. לא יהיה פשוט לקחת את המשחק הזה אם שחקנים אצלנו לא יתעוררו.

רבע ג': יש מכות! וורן מורחק!

אינדיאנה מתפרקת בדקות הראשונות, ההפרש 18, כל המומנטום בצד של מיאמי, ולמקמילן לא נותר אלא לקחת פסק-זמן כבר בשלב מוקדם של המחצית השניה. לא עובר יותר מדי זמן, ודאנקן רובינסון, תגלית העונה ואם לא אז רק כי יש לו בקבוצה לפחות עוד שני מועמדים לתואר הזה, צולף את השלשה הרביעית שלו במשחק ונותן למיאמי יתרון שיא חדש – 21 הפרש. אני רוצה לומר את צמד המילים הקדוש – 'בול גיים'.

6:29 לסיום הרבע, ג'ימי באטלר וטי ג'יי וורן נקלעים לתגרה לאחר שהאחרון אוחז בבאטלר בניסיון לעלות לסל ולדעת באטלר זו עבירה גסה. אין החלפת מהלומות, אבל יש הצמדת מצחים ושימוש בשפה בוטה, לאמר 'I will fuck you up'. השופטים נותנים טכנית כפולה והמשחק מחודש, לא להרבה זמן, ד'ו: באטלר עם הכדור, מבודד, כאשר עליו שומר לא אחר מוורן. באטלר עם מרפק לכיוון בטנו של וורן, עושה את עבירת התוקף, אלא שוורן לא מסתפק בזה, ניגש אליו ומוחא כפיים כאות מחאה והתגרות — הפרובוקציה מובילה לעבירה טכנית נוספת, השניה שלו, כך שהוא מורחק. באטלר מגיב בהפרחת נשיקות 'גוד ביי' לאויר, שזה גם שווה אולי טכנית, אבל השופטים לא מבחינים בנעשה. בפוזישנים הבאים באטלר זוכה לשריקות בוז צורמות מהקהל שלנו, ובצדק. לדעתי הוא היה צריך להיות מורחק, אני לא מבין את החד-צדדיות של השריקה. 72-100 למיאמי בסיום הרבע השלישי. התוצאה מדברת בעד עצמה. 11 נק' לדאנקן רובינסון ברבע הזה. מיאמי עדיין יושבת על אחוז גבוה, היא ב-58% כל המשחק וזה לא יורד, כולל 13 שלשות עד כה.

רבע ד': גארבג' טיים

הכדורים ממשיכים להיכנס למיאמי באחוז גבוה. הקבוצה עוד לא עוברות לקצה הספסל עד אמצע הרבע, אבל השאלה ברבע הזה היא רק האם המשחק יסתיים ב-20 הפרש או ב-30 הפרש. נמתין לדקות של טי ג'יי ליף.

ובכן, הדקות העוברות, ולמרות הבלואאוט, טי ג'יי לא מקבל הערב דקות, וזה מתסכל. בסיום 108-122 למיאמי. ערב מאוד מרשים של מיאמי, ולא ראשון העונה, נגדנו או בכלל. מדובר באחת הקבוצות הכיפיות לצפייה בליגה, אמרתי את זה ואני חוזר, הם משחקים כדורסל קבוצתי מופלא. אני לא מחובבי ג'ימי באטלר, מעולם לא הייתי, ואני מודה שאף פעם לא הבנתי את ה'הייפ' סביבו כשומר ובכלל כ'טים לידר', אבל, זה יהיה לא הוגן מצדי לא-לתת לו את הקרדיט על מה שמיאמי עושה העונה, גם אם החלק שלו קטן בהצלחה, ברור למי שייכת הקבוצה, ברור שהיא בנויה על-פי האופי שלו לכל אורך הקריירה כשחקן, וזה עובד להם אחלה. מרשים.

השחקן המצטיין: אני אלך עם דאנקן רובינסון, בלי להניד עפעף. 17 נק' [12-5 מהשדה, 11-4 משלוש, 4-3 מהקו] ב-29 דקות. השלשות שלו הגיעו ברגעים הנכונים מבחינתם;

בם אדבאיו עם 18 נק', באחוזים טובים, ו-9 ריב' [פלוס 31 במדד הפלוס/מינוס]; ג'ימי באטלר עם 14 נק', ב-6 זריקות מהשדה בלבד, וגם 6 ריב' [1 בהתקפה] ו-7 אס' [2 איבודי כדור] ב-28 דקות; טיילר הירו קלע 19 נק' [5 שלשות] ב-26 דקות מהספסל. 10 נק' הגיעו בדקות הגארבג' [שיחק את כל הרבע הרביעי], אבל האמת היא, כפי שהזכרתי, שהיתה לו תרומה טובה עוד כשהיה על מה לשחק; עוד מהספסל, דריק ג'ונס ג'וניור עם 18 נק' וגוראן דראגיץ' עם 15 נק' עשו את שלהם בערב שבו מיאמי קיבלה תפוקה מהמון שחקנים, ברוטציה רחבה, בבלואאוט מרשים למדי;

באינדיאנה, דומאנטס סאבוניס עם ערב אול-אראונד נוסף של 27 נק' [10 מ-13 מהשדה, 7 מ-8 מהקו], 14 ריב' [1 בהתקפה] ו-6 אס' [3 איבודים]. אבל כמו במשחק הקודם נגד מיאמי, זה לא הספיק; טי ג'יי וורן, בערב מאכזב ומתסכל מבחינה אישית, ולא בכדי הוא התפרץ בצורה לא אופיינית לו והורחק, תרם רק 3 נק' ב-1 מ-5 מהשדה; ארון הולידיי קלע 14 נק' וכמוהו גם אחיו ג'אסטין שקלע 14 מהספסל;

טי ג'יי ליף: התלבש, אבל לא שיחק.

** Chris Smoove מתקצר.

** הפיוד בין וורן לבאטלר התלהט גם אחרי המשחק, כשהאחרון הגיב בצורה בוטה במיוחד, לא דבר שבשגרה, כשאמר על וורן שהוא 'רך' ו'זבלה של שחקן'. מן הסתם עוד לא נאמרה המילה האחרונה, כשהקבוצות תיפגשנה עוד לפחות פעמיים ברגיולר סיזן. המשחק הבא, גם הוא באינדיאנה, בחודש מרץ. אם נפגוש את מיאמי בפלייאוף זו תהיה חתיכת סדרה אלימה, ואני ממש מצפה להזדמנות הזו, זה יהיה אפי.

** נקבע מועד חזרתו של ויקטור אולדיפו: ויק צפוי לחזור לשחק ב-29 בינואר, בבית, נגד שיקאגו. סביר להניח שתהיה מגבלת דקות, אבל זה בהחלט צעד חשוב לקראת עונת הפלייאוף. לקבל את ויקטור, גם אם רק ב-80% יכולת, נגיד, זה "הטרייד" הכי טוב שהקבוצה יכולה לעשות בדדליין. אני מהמר שנראה עוד תוספת כוח, אולי וטרן שיצטרף אחרי בייאאוט, אבל בהחלט מה שויקטור יכול לתת לקבוצה זה דבר שאי אפשר להשיג בטרייד בימינו, ואם הציוות עם ברוגדון יהיה טוב, השמים הם הגבול.

המשחק הבא — יוצאים לשיקאגו [ו'] למשחק שעל הנייר אנו אמורים לנצח בקלות.

Rapgamer
      מנחה

שמתי לב כבר במפגש הראשון של העונה בין הקבוצות שוורן ובאטלר going at each other. לכן הריב וההרחקות במשחק השני לא הפתיעו אותי, עכשיו זה כבר נהיה לגמרי במוקד וללא ספק אצפה בשני המשחקים הנותרים בין הקבוצות העונה.

מציג תגובה משורשרת 1
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.