05/02/2020 – טורונטו – אינדיאנה: שמטנו יתרון 18

ראשי פורומים פורום NBA 05/02/2020 – טורונטו – אינדיאנה: שמטנו יתרון 18

מציג תגובה משורשרת 1
 • מאת
  תגובות
  • #33383
   Eliko Ben Lulu
   מנחה

   שודר בערוץ ספורט 5.

   היה זה מפגש שני העונה בין הקבוצות. במשחק הראשון, ניצחנו מותחן בזכות דאבל-דאבל הירואי של ארון הולידיי הצעיר, שידע לקלוע את השלשות שלו ב'מאני טיים'; טי ג'יי וורן [זעזוע מוח] החמיץ גם את המשחק הזה, ובהיעדרו ויקטור אולדיפו פתח לראשונה מזה שנה ושבועיים; טורונטו הגיעה למשחק כשהיא רוכבת על רצף של 11 ניצחונות, הקבוצה החמה בליגה, ובאופן מקרי גם 11 ניצחונות ביתיים ברציפות נגד אינדיאנה ברגיולר סיזן. מארק גאסול ונורמן פאוול הפצועים לא שיחקו;

   ברבע הראשון, ההגנה שלנו היתה נהדרת בפתיחה. החזקנו את טורונטו על 1 מ-7 מהשדה, ורק 4 נק' ב-4 הדקות הראשונות. ויקטור אולדיפו היה פעיל, קיבל הרבה נגיעות. אבל בהמשך זה השתנה, טורונטו נכנסה למשחק, ההגנה שלה היתה טובה, והיא החזיקה אותנו על 15 נק' ב-10 הדקות הראשונות של הרבע, ולקחה יתרון 10. 20-30 לטורונטו. רק 41% מהשדה לאינדיאנה. 11 מ-30 הנק' של טורונטו הגיעו במתפרצות. מלקולם ברוגדון הוביל אותנו עם 9 נק'. בטורונטו, סרג' איבאקה [8 נק'] וקייל לאורי [9 נק'] עשו את עיקר הנזק.

   ברבע השני, הספסל שלנו עשה עבודה פשוט מדהימה ב-7 הדקות הראשונות של הרבע. עיקר הנזק עשו טי ג'יי מקונל, דאג מקדרמוט וג'אסטין הולידיי, שקלע בשלב מסוים 3 שלשות ברציפות, ויחד עם סאבוניס איתם, קבעו מהפך – 7 הפרש לאינדיאנה. 26 נק' של הספסל שלנו ב-19 הדקות הראשונות של המשחק, וסה"כ 26 מתוך 44 הנק' הראשונות. בחזרה מפסק הזמן, ג'אסטין הולידיי צלף עוד שלשה, הפעם סטפבק אדירה על השומר שלו, שנתנה שלשה 6 של אינדיאנה ברבע [מתוך 10 זריקות], כאמור ב-7 וקצת הדקות הראשונות של הרבע. בפירוש, אלו היו הדקות הכי טובות שלנו לא רק במשחק, אלא כל השבוע האחרון. מלקולם ברוגדון סיים את המחצית עם שני לייאפים יפים. 48-63 לאינדיאנה במחצית. זה היה הרבע ההתקפי הכי טוב שלנו מזה זמן רב, רבע שבו קלענו 43 נק', מתוכם 30 מיוחסים לשחקני הספסל – ג'אסטין הולידיי עם 14, דאג מקדרמוט עם 13 וטי ג'יי מקונל עם 3, שכידוע עושה את עיקר העבודה כמוסר. קבוצתית, אינדיאנה קלעה 16 מ-24 מהשדה, כולל 7 מ-13 משלוש, וגם נהנתה מרבע חלש של טורונטו, שקלעה רק 6 סלי שדה.

   ברבע השלישי, אינדיאנה המשיכה לשלוט בדקות הראשונות, הזריקות המשיכו להיכנס באחוז טוב וההגנה המשיכה לתפקד. וכך, ההפרש הגיע לשיאו – 18. כל זה השתנה בסביבות אמצע הרבע, כשטורונטו הידקה את ההגנה והחלה את הריצה שלה, ריצת 2-17, שהורידה ל-3 הפרש בלבד. ההגנה שלנו היתה טובה כל הרבע – חסמנו, חטפנו, עשינו עצירות, אבל הכדורים החלו להיכנס להם מבחוץ, דבר שלא קרה בחצי הראשון, והקהל היה בטירוף. זה הוליד את המומנטום שלא ידענו לעצור, למרות ניסיונות לרדת לפסקי-זמן ולהאט את קצב המשחק. 82-86 לאינדיאנה. רבע מומנטום של טורונטו, שסחטה 9 איבודים שלנו, 8 מתוכם בחטיפות, מהם ידעה ליצור 12 מ-34 הנק' שלה ברבע הזה. היו לה גם 11 נק' במעבר. קייל לאורי הוביל עם 11 נק' ו-3 אס' [שיחק את כל הרבע]. אצלנו, ברוגדון הוביל עם 8 נק' [שיחק את כל הרבע].

   ברבע הרביעי, סרג' איבאקה קיבל הזדמנות בדקה הראשונה של הרבע לתת יתרון לקבוצתו לראשונה מזה זמן רב, אבל החטיא שלשה פנויה. אחרי 3 דקות, אינדיאנה עלתה ליתרון 10, כשדומאנטס סאבוניס הוא זה שמוביל בערב די שקט שלו עד לאותו רגע. אינדיאנה המשיכה לקבל תפוקה גדולה מהספסל שלה, כשאת החצי השני של הרבע מובילים דוקא שחקני המשנה – מקדרמוט, מקונל וג'אסטין הולידיי – כוכבי הערב, הלכה למעשה, והחזירה לעצמנו יתרון דו-ספרתי. 1:23 לסיום, רגע של מחלוקת: ביתרון 5, כדור הגיע למיילס טרנר, שהתקשה לתפוס אותו, ובמאבק עם סרג' איבאקה איבד את הכדור לחוץ. השופטים הלכו לבדוק והחליטו שהכדור של טורונטו. פאסקל סיאקם קלע 1 מ-2 מהקו, ומיד גם חטף כדור בקו מחצית המגרש אחרי התנהלות לא נכונה של אולדיפו, המשיך עד לטבעת וקלע את הלייאפ – רק 2 לאינדיאנה, 1:07 לסיום. בשלב הזה, עוד רגע של מחלוקת: אינדיאנה ניסתה לחדש את המשחק במהירות עם הוצאת כדור של סאבוניס, שוב חטיפה היתה שם, אבל השופטים אישרו את בקשת הטיימאאוט של נייט מקמילן, אף שהיה נדמה שאין חזקה לאינדיאנה על הכדור, מכיוון שהבקשה הגיעה אחרי החטיפה. ראו בהילוך החוזר שמקמילן בהחלט עמד בתוך תחומי המגרש, כך נראה שההחלטה לתת פסק-זמן היתה נכונה, חרף המחאות של שחקני טורונטו ומאמנם. מכל המהומה, אינדיאנה לא חזרה מהפסק-זמן עם תרגיל מסודר, אלא כדור שהגיע לידיו של אולדיפו, שהוריד שעון, חדר והחטיא את הפלוטר מול המון ידיים שכיסו אותו. 48 שניות לסיום, טורונטו יצאה קדימה, כאמור, בפיגור 2. הנעת כדור טובה מצאה את איבאקה, שזרק מבחוץ בנפילה על סאבוניס – בפנים! 29.5 שניות לסיום, יתרון נקודה לטורונטו! למרות שהיה לנו פסק-זמן לקחת, מקמילן בחר שלא. ההתקפה שוחקה, ברוגדון מצא את סאבוניס בפיק אנד רול על קשת השלוש, דומאס מסר לאולדיפו, שעמד פנוי על קשת השלוש, אבל ויק החטיא את הזריקה. אולדיפו הספיק לקחת את הריבאונד של עצמו, נתקל בהגנה קשוחה, אבל איכשהו הצליח למצוא במסירת התאבדות את ברוגדון, שבמקום לעלות לזריקה ניסה לחדור, ואיבד כדור. בסיום 118-119 לטורונטו. הפסד דרמטי ומאכזב אחרי שהובלנו ביתרון דו-ספרתי ברבע האחרון. טורונטו סיימה את המשחק בריצת 0-11. ערב שבו אינדיאנה קלעה 19 שלשות – שיא של הפייסרס בכל הזמנים, אבל גם ערב שבו הרשנו 27 נק' מ-19 איבודי כדור [16 הפרש לטורונטו בנתון הזה] ו-31 נק' במתפרצות [24 הפרש לרפטורס בנתון הזה], כך שגם 6 שלשות ברבע הרביעי לא הספיקו לנו מול ההתפוצצות של הקבוצה המארחת. זה ניצחון 12 ברציפות לרפטורס, שעולה למאזן 14-37 — הפתיחה הטובה ביותר שלה בכל הזמנים אחרי 51 המשחקים הראשונים של העונה. מעבר לכך, ניצחון ביתי 12 ברציפות נגד אינדיאנה, שלא ניצחה על אדמת קנדה מאז מרץ 2016. יש לרפטורס רצפים פעילים ארוכים יותר, העומדים שניהם על 15 ניצחונות ביתיים ברציפות נגד יריבה – מינסוטה, ובאופן מפתיע, פילדלפיה. את מינסוטה הם יארחו בקרוב, עם הזדמנות להגדיל את הרצף ל-16 ניצחונות. עוד יריבה שיש להם רצף ניצחונות ביתי פעיל מולה היא ברוקלין, שגם אותה הם יארחו כבר בשבת הקרובה, עם הזדמנות להגדיל את הרצף ל-10 ניצחונות ביתיים נגד הנטס.

   השחקן המצטיין: סרג' איבאקה. 30 נק' [21-13 מהשדה, 7-2 משלוש, 2-2 מהקו] ב-34 דקות משחק. 15 נק' היו לו ברבע האחרון [שיחק את כל הרבע], כולל שלשה מנצחת;

   קייל לאורי הקלע המוביל עם 32 נק' [12 מ-21 מהשדה]. גם 10 אס' [3 איבודי כדור] היו לו. צבירת הנקודות שלו היתה מצוינת, לא כפה את עצמו בשום שלב, וברבע האחרון הגיע עם 12 נק' [כולל 2 שלשות]; פאסקל סיאקם השלים עם ליין אול-אראונד של 25 נק' [כולל 10 מ-11 מהקו], מתוכן 10 ברבע הרביעי, 9 ריב' [1 בהתקפה], 5 אס' [1 איבוד כדור] ו-3 חט' ב-40 דקות משחק [פלוס 14]; פרד ואנבליט היה בערב שקט עם 10 נק' ו-7 אס' [1 איבוד כדור];

   באינדיאנה, נתחיל מהשחקנים שהובילו את הדקות הטובות ביותר שלנו: ג'אסטין הולידיי, סיים עם 22 נק' [6 שלשות] ב-31 דקות מהספסל. 5 נק' היו לו ברבע הרביעי [שיחק את כל הרבע]; דאג מקדרמוט עם 19 נק' [4 שלשות] ב-23 דקות מהספסל [פלוס 21 במדד הפלוס/מינוס]. שיחק 10 דקות ברבע האחרון; ודומאנטס סאבוניס, שסיים עם טריפל-דאבל שלישי בקריירה [שלישי בתוך פחות משלושה שבועות]. 15 נק' [4 מ-7 מהשדה], 11 ריב' ו-10 אס' [5 איבודים] היו לו ב-38 דקות. 9 נק' ו-4 אס' השיג ברבע הרביעי [שיחק את כל הרבע]; מלקולם ברוגדון היה הקלע המוביל שלנו עם 24 נק' [10 מ-14 מהשדה, כולל 4 שלשות], אבל מול 6 אס' איבד גם 6 כדורים. צבירת הנקודות שלו היתה טובה, אבל הרגשתי שהוא לא מספיק אגרסיבי כמוביל כדור, ולא מעט מזה, כך הרגשתי, נבע מהנוכחות של אולדיפו. כאילו הוא זז הצדה בשביל ויק; אולדיפו, אם כן, בפתיחה הראשונה שלו מאז שחזר מפציעה, תרם 13 נק' ב-5 מ-14 מהשדה. שיחק 25 דקות. היה אקטיבי מהדקות הראשונות, היו לו כמה דקות טובות בסוף הרבע השלישי, אבל בגדול, עוד משחק שבו הרגיש לי שהוא כופה את עצמו יותר מדי. אני רוצה לראות את הכדור יותר בידיים של מלקולם;

   טי ג'יי ליף: התלבש, אבל לא שיחק. בצל השמועות על טרייד שלו, לא דבר מפתיע, טי ג'יי רושם עוד משחק שבו הוא לא נכלל ברוטציה.

   ** Chris Smoove תיקצר.

   המשחק הבא — שוב נגד טורונטו [ו'], הפעם בבית. נסגור מולם את הסדרה העונתית. עריכה: תיקון טעות. לא נסגור את הסדרה העונתית, זה יהיה משחק שלישי מתוך ארבעה.

   • הדיון הזה עודכן לפני 3 months, 3 weeks ע״יEliko Ben Lulu.
   • הדיון הזה עודכן לפני 3 months, 3 weeks ע״יEliko Ben Lulu.
  • #33385
   Eliko Ben Lulu
   מנחה

   12 ניצחונות ברציפות זה שיא של הרפטורס בכל הזמנים, ומעבר לזה, שיא של מי מקבוצות הספורט בעיר טורונטו. כל הכבוד להם. בלי קוואי, אני רק יכול להוריד את הכובע על הקבוצה שיש להם.

   • #33392
    Rapgamer
    מנחה

    מעבר לכך שטורונטו אחת הקבוצות היותר מאומנות, חכמות ואובר-אצ'יבריות בליגה העונה, אני מאוד שמח עבור ההצלחה שלהם. מועדון וקהל שמגיע להם להינות מהקבוצה הזאת, ומהנגאובר אליפות יותר טוב מכל הציפיות.

מציג תגובה משורשרת 1
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.