04/01/2020 – אטלנטה – אינדיאנה: שוב הוא

ראשי פורומים פורום NBA 04/01/2020 – אטלנטה – אינדיאנה: שוב הוא

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #32971
   Eliko Ben Lulu
   מנחה

   מפגש שלישי ואחרון העונה נגד אטלנטה. במשחק הראשון, אטלנטה שמטה יתרון דו-ספרתי והפסידה את המותחן בהארכה. במשחק השני, אטלנטה נשמרה תחרותית עד הרבע הרביעי, ואז פתחנו את המשחק בדרך לניצחון; אינדיאנה תחפש הערב ניצחון שמיני ברציפות נגד אטלנטה, שמגיעה בערב השני של בק-טו-בק, ונצטרך לעשות זאת ללא מלקולם ברוגדון, שיחסיר גם הערב. אינדיאנה תחפש הערב גם ניצחון ראשון בשנת המס 2020;

   רבע א': 43 נק' לאטלנטה!

   אטלנטה פותחת חזק עם 14 נק' מהירות, 6 מתוכן של טרה יאנג. המון עצירות במשחק בדקות הראשונות. 6:19 דקות לסיום הרבע הראשון, היסטוריה: וינס 'איר קנדה' קרטר עולה מהספסל והופך לשחקן הראשון בתולדות הליגה שמשחק ב-4 עשורים שונים [90', 00', 10', 20'].

   השלשות ממשיכות להיכנס לאטלנטה, שמשחקת טוב גם עם המחליפים, וקצת יותר מ-3 דקות לסיום הרבע, ההפרש כבר 16 למארחת.

   3 דקות לסיום הרבע זה קורה: וינס 'וינסניטי' קרטר קולע שלשה שהופכת אותו לשחקן הראשון בתולדות הליגה שקולע נקודות ב-4 עשורים שונים. ההפרש מגיע ל-22 בערב התקפי משובח של אטלנטה, שמניעה היטב את הכדור בין שחקניה ומגיעה למבטים נוחים בכל פוזישן. 26-43 [!!!] לאטלנטה בסיום הרבע הראשון. 43 זה שיא עונתי להוקס ברבע. אטלנטה קלעה 15 מ-21 מהשדה, כולל 6 שלשות, ולא איבדה אף כדור. אלו מספרים ביזאריים. טרה יאנג הוביל עם 18 נק' [!!!] ללא אף החטאה [שיחק את כל הרבע].

   רבע ב': עוצרים את המומנטום השלילי

   אינדיאנה חוזרת מהקבר בדקות הראשונות, רק 10 הפרש. לא שינינו יותר מדי במשחק שלנו, פשוט חיכינו לקולד-סטריק של אטלנטה כדי לעשות את הריצה שלנו. אנו משחקים על דומאנטס סאבוניס, שחופר את דרכו לנקודות, וזה עובד, לאטלנטה אין פתרון לגודל שלו.

   אמצע הרבע, טרה יאנג עם שלשה מ'טווח סטף קרי', ואם יש שחקן שיכול לקלוע אותן זה הוא. הוא פותח עם 8 מ-8 הזריקות הראשונות שלו מהשדה [כולל 5 מ-5 משלוש !!!!!], טוב מספיק בשביל 24 נק' מהירות, ועוד לא הסתיימה לה המחצית.

   4 דקות לסיום המחצית, תרשמו ליאנג כבר 9 מ-9 מהשדה, ו-28 נק'. אינדיאנה מגיבה בריצת 0-11 מהירה מאחורי סאבוניס ושותפים, וההפרש רק 4. 60-64 לאטלנטה במחצית. האחוז שלהם ירד, ובשילוב עם 5 איבודי כדור ברבע השני, הצלחנו לרוץ פעמיים ריצות 0-10+, ולעצור את הסחף. זה כל מה שאתה יכול לבקש במשחק חוץ נגד יריבה שכמעט לא החטיאה זריקות ברבע הראשון. רבע שני חלש של ההוקס, כאשר חוץ מיאנג, שקלע 3 מ-7 סלי השדה שלהם ברבע השני ומסיים את המחצית עם 30 נק' [שיא קריירה שלו למחצית], שחקנים אחרים התקשו למצוא את הסל. ואף על פי כן, הם עדיין ב-53% מהשדה, כולל 9 מ-19 משלוש, וזה אומר הכל על הרבע הראשון שלהם, שהיה כל כך טוב, שגם רבע שני חלש לא הפסיד להם את היתרון. אני אופטימי לקראת החצי השני, קשה לי להאמין שיחזיקו מעמד.

   רבע ג': יתרון לאינדיאנה!

   כמעט 3 דקות בתוך המחצית השניה, טי ג'יי וורן, די שקט הערב, עולה לשלשה, קולע אותה, וגם עבירה! מהקו משלים מהלך של 4 נק' ונותן לנו יתרון 2!

   היתרון עובר מצד לצד בדקות הבאות, כאשר שתי הקבוצות הולכות פנימה לגבוהים שלהן, שמשחקים עם הגב לסל. 95-96 לאטלנטה בסיום הרבע השלישי. קלענו רק ב-42% מהשדה ברבע הזה, ועדיין ניצחנו את הרבע, זאת בזכות המון הליכות לקו [12 מ-13 מהעונשין], וגם העובדה שלא איבדנו אף כדור [הישג שאטלנטה רשמה ברבע הראשון]. קווין הרטר בלט עם 12 נק'.

   רבע ד': הלך עד הפוזישן האחרון

   פחות מ-3 דקות בתוך הרבע, טי ג'יי מקונל נופל לפרקט ונפצע במהלך. הוא מעיף בעצבים את הכדור וחוטף על כך עבירה טכנית. יהיה פה פסק-זמן, אבל הנפילה לא נראית טוב. הוא מדדה. בואו נראה אם יחזור.

   חזרנו מפסק הזמן, ומקונל לא על המגרש. בואו נקווה שזה לא חמור. בינתיים, המשחק ממשיך, ועדיין צמוד, אבל הפוזישנים הבאים קצת מפוזרים ושתי הקבוצות מאבדות כדורים. הדקות הללו ללא ספק שייכות לאטלנטה. הקהל חי את המשחק ומורגש. יש פה מומנטום של אטלנטה, למרות שההפרש רק 4.

   לאינדיאנה יש הזדמנויות רבות לקחת יתרון בדקות הבאות, אבל נכשלת בהשגת המטרה, ועדיין, ההפרש לא יותר מ-4. המשחק אגרסיבי בשני צדי המגרש. כ-2 דקות לסיום, מהלך הגנתי אדיר של דומאס, מצליח לייצר איבוד כדור של קרטר. אבל שוב, אנו לא מצליחים לנצל את זה בצד השני. שתי הקבוצות מחטיאות זריקות. כדקה וחצי לסיום, טרה יאנג שובר בצורת וקולע את הלייאפ עם יד של וורן בפנים. סל קשה. 4 הפרש לאטלנטה, יורדים לפסק-זמן, 1:18 לסיום. מיד נחזור.

   חזרנו. ארון הולידיי חודר, אבל נחסם. בצד השני, אלכס לן מנסה לעלות להוק שאט, אבל נחסם גם הוא. בהתקפה, ארון הולידיי חודר ונעצר בעבירה שתשלח אותו לקו. הולידיי קולע את הראשונה, אבל מחטיא את השנייה! 3 הפרש לאטלנטה, פסק-זמן של ההוקס, 43.8 שניות על השעון. מיד נשוב.

   חזרנו. בחילוף וורן מקבל את יאנג, יש פה מיסמצ', אבל וורן כמעט מצליח לחטוף את הכדור, שמתגלגל החוצה. השופטים הולכים לבדוק במצלמות מי נגע אחרון, וזה גבולי – כדור של אטלנטה, בסופו של דבר, אבל רק 5 שניות על שעון ה-24. המשחק מחודש, קרטר מקבל, נתקע, חייב לעלות לזריקה – אירבול. 20.1 שניות לסיום, כדור של אינדיאנה, 3 הפרש. לשתי הקבוצות פסק-זמן אחד בלבד, ונייט מקמילן ינצל אותו כעת, כדי לשרטט אותנו למהלך שישלח את המשחק להארכה. מקמילן לא מצטיין בזה, אנו מדברים על זה כל העונה, כבר לא זוכר כמה משחקים הפסדנו על פוזישן אחרון כשהכדור בידיים שלנו. האם ילך למהלך הקבוע שמסדר מבט לוורן מהפינה? חזרנו מפסק הזמן. הולידיי מקבל, על קרטר בחילוף, חודר משום מה במקום לחפש את השלשה, מחטיא את הלייאפ! הנתיב היה פנוי! לייאפ קל! היה חייב לסיים את זה!!! אבל יש עבירה! יש עבירה! וורן לקח את הריבאונד, והוא ילך לקו. וורן. . . מחטיא את הראשונה. וקולע את השניה. 2 הפרש לאטלנטה, 4.5 שניות לסיום. פסק-זמן אחרון של ההוקס, לאינדיאנה אין, כך שלאחר העבירה המכוונת, נצטרך לטוס את המגרש אם תהיה החטאה בזריקה השניה.

   חזרנו. קרטר יוציא מהחוץ. הכדור מיועד ליאנג, אבל אתם יודעים מה, העבירה נשרקה לפני שיאנג הספיק להגיע לכדור, ויש פה ספק גדול אם המסירה בוצעה לפני השריקה. אם לא, הרי שאטלנטה תקבל זריקה חינם ותשחק את המהלך שוב, וזה כמובן יחסל את סיכויינו לחלוטין. אני נוטה להגיד, בכנות, שזו השריקה הנכונה, אבל לא, השופטים דוקא אומרים שהמסירה נמסרה לפני השריקה, כך שמדובר בעבירה רגילה. יש עוד תקווה. יאנג לקו. . . מחטיא את הראשונה! לא יאמן! יאנג לזריקה נוספת. . .קולע! 3 הפרש לאטלנטה, 4.5 לסיום. סאבוניס יוציא, סאבוניס עם מסירת גור שלף. . . לידיים של היריבה, ואם להיות ספציפי, לידיים של טרה יאנג, מי אם לא הוא! בול גיים. בסיום 111-116 לאטלנטה. משחק כיפי, למרות התוצאה העגומה מבחינתנו נגד יריבה שהגיעה בערב השני של בק-טו-בק, חבולה ומותשת. אבל זה ה-NBA, כל יריבה, נחותה ככל שתהיה, יכולה לנצח. אינדיאנה הלכה 6 מ-23 מהשדה ברבע האחרון, ללא אף שלשה, ואיבדה 5 כדורים. לא הגיע לנו לנצח בערב שבו רדפנו אחרי אטלנטה מהדקה הראשונה.

   השחקן המצטיין: טרה יאנג! הוא אוהב את המצ'אפים נגדנו. 41 נק' [23-12 מהשדה, 13-5 משלוש, 14-12 מהקו] ו-8 אס' [4 איבודי כדור] ב-37 דקות משחק. 30 מה-41 שלו קלע במחצית הראשונה ובכך הפך לשחקן הראשון של אטלנטה מאז ג'ו ג'ונסון ב-14 בנובמבר, 2008 נגד ניו ג'רזי, שקולע לפחות 30 נק' במחצית אחת. השחקן האחרון של אטלנטה שעשה את זה במחצית הראשונה של משחק היה סטיבן ג'קסון ב-17 במרץ, 2004 בדאלאס;

   משחק טוב לקווין הרטר, שתיפקד ככינור שני לצד יאנג. בפרט דקות טובות שלו ברבע השלישי עצרו את המומנטום שלנו. שיא עונתי עם 26 נק' [4 שלשות] היה לו; אלכס לן, גם הוא מרגיש טוב נגד אינדיאנה העונה, השלים עם 16 נק', 9 ריב' [1 בהתקפה] ו-3 חס' ב-27 דקות מהספסל; וינס קרטר, עשה היסטוריה והפך לשחקן הראשון בתולדות הליגה שמשחק בארבעה עשורים שונים, סיים ערב עגום עם 1 מ-7 מהשדה, טוב מספיק בשביל 3 נק';

   באינדיאנה, דומאס סאבוניס הוביל עם 25 נק' [11 מ-15 מהשדה] ו-11 ריב' [7 בהתקפה!]; טי ג'יי וורן עם 17 נק', ארון הולידיי עם 16 נק' ו-6 אס' [3 איבודי כדור], מיילס טרנר עם 14 נק' [9 מ-11 מהקו] וג'רמי למב עם 12 נק', השלימו את יתר שחקני החמישייה בדאבל פיגרס; ג'אסטין הולידיי תרם 18 נק' [4 שלשות] ב-30 דקות מהספסל ועשה משחק טוב, שלא הספיק הפעם;

   טי ג'יי ליף: התלבש, אבל לא שיחק.

   ** Chris Smoove מתקצר.

   המשחק הבא — יוצאים לשארלוט [ב'].

מציג 0 תגובות משורשרות
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.