שיקאגו – אינדיאנה: בהרכב משני

ראשי פורומים פורום NBA שיקאגו – אינדיאנה: בהרכב משני

מציג תגובה משורשרת 1
  • מאת
    תגובות
      Eliko Ben Lulu
      מנחה

פרולוג: 'רואים עולם' היא תוכנית נהדרת שאני מחכה לה כל שבוע. צר לי שהחליטו להוריד אותה מהמסך. לא חייבים לאהוב את התבטאויותיו של מנחה התכנית יעקב אחימאיר בנושאים פוליטיים, אבל התכנית צריכה להימשך. איתו או בלעדיו, ואפשר גם בלעדיו, אבל מקומה על המסך שלנו. לא יפה לפגוע בצופים!

מפגש שני העונה בין הקבוצות. במשחק הראשון, טי ג'יי ליף רשם את משחקו הטוב ביותר בקריירה; אינדיאנה עוברת את הגבול היבשתי ופוגשת הערב את שכנתה מהצפון בהרכב חסר מאוד. במפגש הקודם נגד שיקאגו טי ג'יי ליף ושחקנים אחרים ניצלו את העובדה שמיילס טרנר ודומאס סאבוניס לא שיחקו, כאשר ליף עצמו רשם דאבל-דאבל איכותי. הערב טרנר ישחק, אבל סאבוניס יעדר. שינוי נוסף בחמישייה הוא הבחירה של מקמילן להוריד את ארון הולידיי לספסל, כך שיפתחו בחמישייה טי ג'יי מקונל, בהופעת הבכורה שלו בחמישייה הראשונה במדי אינדיאנה, וג'קאר סמפסון, שיתפוס את המקום של דומאס. ליף, כפי הנראה, יקבל דקות הערב, גם אם לא משמעותיות, אבל יקבל;

רבע א': אינדיאנה שולטת בכדורי הפיפטי-פיפטי

שיקאגו פותחת לא טוב את המשחק. הם נורא איטיים בהתקפה, הגארדים שלהם לא מבריקים, ויותר מדי התקפות מסתיימות באיבודי כדור. הגנתית אין להם פתרון למשחק הפיק אנד רול שלנו. אינדיאנה מנצלת את זה, כדי לפתוח 9 מ-12 מהשדה ולהחזיק ביתרון 8 מאחורי יכולת נהדרת של מיילס טרנר. עם זאת, דקות אחרונות טובות של שיקאגו, מסיימת את הרבע טוב, מגיעה ל-5 שלשות ברבע, ונכנסת לקצב משחק. 27-29 לאינדיאנה בסיום הרבע הראשון. 5 איבודי כדור לכל קבוצה. מיילס טרנר עם 12 נק' וטי ג'יי וורן עם 9 נק' הובילו. בשיקאגו לזק לאבין יש 8.

רבע ב': המון איבודים

הרמה יורדת ברבע הזה, במיוחד בשיקאגו, שמרבה לאבד כדורים סתמיים, ואינדיאנה עולה ליתרון דו-ספרתי ראשון – 10 הפרש. אני לא יכול "להאשים" את השחקנים שלנו כשאנו חסרים את שני השחקנים הטובים ביותר שלנו, אבל בהחלט אנו לא משחקים את הכדורסל שמאפיין אותנו. לפחות מי שעושה עבודה טובה ברבע הזה הוא דאג מקדרמוט עם 8 נק' ב-7 הדקות הראשונות של הרבע, עד שמקבל את העבירה השלישית שלו ונאלץ לרדת. 46-54 לאינדיאנה במחצית. עשינו את רוב הנזק בצבע, 38 מ-54 הנק' שלנו נקלעו בתוך הבקבוק [20+ הפרש על שיקאגו בנתון הזה]. 11 איבודי כדור של שיקאגו מול 10 שלנו, וזה סיפור המשחק עד עכשיו. מיילס טרנר מוביל עם 17 נק' ו-8 ריב'. בשיקאגו זק לאבין עם 14 נק', למרות מחצית שקטה. שיקאגו רק ב-42% מהשדה, אבל 6 שלשות. אינדיאנה בדיוק ההפך, 56% מהשדה, אבל רק 3 מ-14 משלוש.

רבע ג': למזלם יש להם את לאבין

4 דקות בתוך המחצית השניה מגיע ה'היילייט' של המשחק עם הסבסוב הנהדר של מיילס טרנר ששובר לדניאל גפורד את הברכיים, והסיום העוצמתי בשתי ידיים! משחק נהדר של טרנר, אלא שגם זק לאבין ממשיך בשלו, ובצד השני קולע שתי שלשות מהירות, סה"כ ארבע שלשות ברציפות שלו [!!!].

אינדיאנה בשלב הזה רושמת ריצת 0-10, אלא שאז שיקאגו מגיבה בריצת 0-12 שלה, ונדבקת אלינו שוב. 72-79 לאינדיאנה בסיום הרבע השלישי. יש על מה לשחק. 14 נק' ללאבין ברבע הזה, שומר את קבוצתו במשחק. רק 2 נק' בצבע לבולס ברבע הזה, מפסידה לנו את הנתון ב-36 הפרש [!!!]. לא ראיתי כזה דבר.

רבע ד': האחים הולידיי סוגרים את זה

שיקאגו לא קולעת את הזריקות שלה בדקות הראשונות ורואה את הספסל שלנו רץ ופותח יתרון דו-ספרתי שמגיע אף ל-16 הפרש. אני לא רוצה להגיד ששיקאגו 'בעטה לעצמה בדלי', לא הגיע לה לנצח הערב למעט פה ושם כמה דקות מומנטום, אבל הם בהחלט יכלו לגנוב את זה. במקום זה, יותר מדי חדירות עד לטבעת שהם מרשים לגארדים שלנו, אולי 20% מהנקודות שלנו, ותסתכלו על היתרון הבולט שלנו בנקודות בצבע, זו ממש תבוסה. בעוד אני מסכם את המשחק, זק לאבין קולע שתי שלשות רצופות, מגיע לשמונה במשחק ומוריד את זה ל-10 הפרש, 4 דקות לסיום. יהיה קשה לראות את שיקאגו חוזרת בערב שבו אף שחקן אחר לא נתן לה כלום. לאבין ממשיך והפעם זה מהלך של אנד-וואן. הוא קולע מהקו, וההפרש רק 7. בחזרה מפסק הזמן שלנו, שיקאגו רצה אחרי החטאה, ובמעבר, לאורי מארקנן, בערב חלש, צולף את השלשה הארוכה — זו ריצת 2-14 של שיקאגו, וההפרש רק 4, כ-3 דקות לסיום. בהתקפה, ג'אסטין הולידיי! שלשה נוספת שלו, השלישית ברבע! הקצב מהיר, סלים בשני הצדדים, לאבין ממשיך בשלו ושומר את שיקאגו בתמונה. כ-2 דקות לסיום,

ג'אסטין הולידיי מחטיא שלשה בפינה, אבל וורן נמצא שם מתחת לטבעת כדי לתקן בקלות, וההפרש 8 לנו. נראה שתש כוחה של שיקאגו במאמצי הקאמבק, וזה בול גיים. בסיום 105-116 לאינדיאנה. הפסד שישי ברציפות לשיקאגו. ניצחון שביעי ברציפות לאינדיאנה נגד שיקאגו [הרצף השני הכי ארוך של הפייסרס נגד הבולס בכל הזמנים]. סיימנו ב-57% מהשדה, כולל 15 מ-22 מהשדה ברבע הרביעי [7 מ-10 משלוש], גם אם זה לא נראה ככה מבחינת ההפרש, זה בהחלט משקף את המציאות כאשר שיקאגו הרשתה יותר מדי נקודות קלות, אם בחדירות או אם בכיסוי גרוע של שחקני הפנים שלנו או אם באיחור בסגירה לזריקה מבחוץ. נציין גם את הספסל שלנו, שניצח ב-27 הפרש את הספסל של הבולס, כולל 4-33 רק ברבע הרביעי, שזה הזוי. 

השחקן המצטיין: מיילס טרנר. 27 נק' [18-10 מהשדה, 4-1 משלוש, 6-6 מהקו], 14 ריב' [3 בהתקפה] ו-2 חס' ב-33 דקות משחק. 27 נק' זה שיא עונתי למיילס;

טי ג'יי וורן השלים עם 17 נק' משלו; מהספסל, יכולת גדולה של ארון הולידיי [19 נק' ב-8 מ-9 מהשדה, מתוכן 11 ברבע האחרון ששיחק את כולו, ו-8 אס' מול איבוד כדור אחד], דאג מקדרמוט [16 נק', למרות רק 2 שלשות] וג'אסטין הולידיי [9 נק' ב-3 שלשות, כולן ברבע האחרון, וגם 6 אס' מול איבוד אחד];

בשיקאגו, זק לאבין עם ערב אדיר, מסיים עם 43 נק' [23-14 מהשדה, 13-8 משלוש, 7-7 מהקו] ב-38 דקות משחק. כמו שהזכרתי, הוא היה ב'זון' עם 4 שלשות ברציפות, וסה"כ 20 נק' ברציפות לקבוצתו [!], שנתנו לשיקאגו מומנטום ראשון במשחק ברבע השלישי. היה טוב גם בחצי הראשון. אין ספק שהוא הסיבה לכך שהיה על מה לשחק במחצית השניה. 15 מה-43 שלו הגיעו ברבע האחרון [שיחק את כולו]; קובי ווייט עם 23 נק' [5 שלשות] ב-29 דקות מהספסל; בואו נדבר על משחק פשוט נוראי של לאורי מארקנן. 11 נק' [3 שלשות], אבל הוא לא שמר פוזישן אחד כל המשחק, והתקפית הוא כל כך לא מחובר למה שקורה מסביבו, ואני שם לב לזה לא בפעם הראשונה העונה. מה קרה לו? לא יודע להסביר. זה לא השחקן של עונת ה'רוקי'. הוא הופך לפלופ רציני, אם לשפוט על פי משחקינו נגד שיקאגו;

טי ג'יי ליף: התלבש, אבל לא שיחק.

** טי ג'יי וורן נקנס ב-25,000 דולר בגין התקרית מהמשחק הקודם עם ג'ימי באטלר, שחקן מיאמי. באטלר נקנס ב-35,000 דולר, וכפי שציינתי בסיכום המשחק שלי, היה צריך להיות מורחק מהמשחק. הלילה מיאמי פגשה את ברוקלין, והקהל בניו-יורק לא חס על באטלר כשקומץ קרא קריאות 'טי ג'יי וורן!' מתוך כוונה להקניט את השחקן האורח. אני חושב שזה היה אוהד אחד ששמעו אותו ממש חזק, אבל בכל אופן, מצחיק. הכל בהומור, אבל כשמיאמי תחזור העירה, אני יודע שקבלת הפנים שבאטלר יקבל מהאוהדים שלנו תהיה קשה בהרבה. כמי שלא אוהב את באטלר במילא, אשמח לראות את זה קורה.

המשחק הבא — ננוח מעט ואז נארח את פילדלפיה [ב'], שתחסר את ג'ואל אמביד.

Krit123
      משתתף

זה אני אשם במארקנן, בחרתי בו לשחקן המשתפר. לכאורה הוא מנסה להסתגל לתפקוד החדש שלו בהתקפה, בפועל הוא פשוט משחק על הפנים.

העובדה שלאבין מסוגל להתפוצץ ככה היא המלכוד איתו, אתה רוצה להתייאש ממנו ואז הוא משלה אותך שאולי יהיה אחרת.

מציג תגובה משורשרת 1
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.