שו"ת על השוק החופשי וחוקי השכר

ראשי פורומים פורום NBA שו"ת על השוק החופשי וחוקי השכר

הדיון הזה מכיל 34 תגובות, ויש לו 6 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  שגיא רפאל לפני 2 חודשים, 2 שבועות.

• מאת
    תגובות

שגיא רפאל
    מנהל בפורום

לקראת פתיחת השוק החופשי בלילה שבין ראשון לשני הכנו מדריך מקיף שיעזור לכם להתכונן.

עדיין יש לכם שאלות? מוזמנים לשאול בשרשור הזה, ואני אענה. כל מה שלא ברור לגבי חוקי השכר, השוק החופשי וכו'. זה הולך להיות כיף.

• הדיון הזה עודכן לפני 2 חודשים, 3 שבועות ע״י שגיא רפאל.

תודה רבה על המדריך.

השאלה היחידה שלי קשורה לסיקור שלך על אינדיאנה. היה מאוד מוזר לי לקרוא שת'ד יאנג חווה ירידה ביכולת העונה, אני חושב שהוא נתן עונת קריירה, והיה משחקני ההגנה הטובים בליגה (רוב הקרדיט להגנה של אינדי העונה הולך לא בצדק למיילס טרנר). רציתי לדעת אם קראת איפשהו שהכוונה היא לתת לו ללכת או שזו הפרשנות שלך.

עוד שתי הערות:

ווצ'ביץ' השתפר מאוד בהגנה בעונה החולפת.

אני חושב שסטיבן אדאמס אוברפיי ולא מאמין שאוקלהומה תקבל עליו תמורה שמשקפת את הערך המקצועי שלו.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 2 חודשים, 3 שבועות ע"י  ליאור אדלר.

שגיא רפאל
      מנהל בפורום

בדקתי עכשיו את המספרים ואתה צודק. סתם הביא לי עצבים בפאנטזי.

אין שמועות בכלל לגביו, וגם אין כל כך שיח על אינדיאנה (אני מניח שבפורומים של האוהדים יש, אבל אין ווג' בומבס). קראתי שהם מתעניינים ברוביו ושהם רוצים להחזיר את בוגדנוביץ' זה בערך הכל.

רוב הרושם שלי מגיע מהמוק שוק חופשי שעשו בפודקאסט של דאנקד און (של נייט דאנקן), ושם הוא הלך דיי בזול ללייקרס. בגלל זה גם שמתי אותו בלבל נמוך. יכול להיות שטעיתי והוא יקבל יותר. השאלה העיקרית היא מה הכיוון שלו עכשיו, כסף או נבחרת. אנחנו מניחים דברים בגלל הגיל שלו, אבל לא באמת יודעים יותר מדי.

Rapgamer
    מנחה

מדריך מעולה, סחתין.

אשמח להסבר על room exception. האם קבוצה שיש לה מקום בתקרה יכולה להחתים שחקן ב-4.7 מיליון מבלי שזה מוריד לה מהקאפ ספייס?

ושאלה נוספת- באילו מקרים לקבוצה אין זכויות בירד על שחקן שלה?

שגיא רפאל
      מנהל בפורום

חריגת רום היא חריגה מסובכת. בגדול כל הקבוצות מקבלות חריגות (מיד לוול, ביי אניואל) אבל לקבוצות מתחת לגג הן נחשבות לצרכי הגג. דוגמא פשוטה – קבוצה עם 90 מליון דולר שכר. הגג ב-100, ויש לה מיד לוול בשווי 10 מליון דולר. מעשית המיד לוול נחשב לצרכי הגג, ולקבוצה אין באמת 10 מליון ואז עוד 10 מליון, יש לה 10 מליון פעם אחת. היא יכולה להשתמש ב-10 מליון כML ואז היא בכל מקרה הגיעה לגג, והיא יכולה לותר על חריגת הML ואז להשתמש ב-10 מליון שהיה לה בקאפ ספייס. במקרה השני היא מקבלת את חריגת הרום – קבוצות שויתרו על המיד לוול, ביי אניואל ושאר החריגות הנ"ל.

החריגה תקפה רק אחרי שהגיעו לגג. כל זמן שהם מתחת לגג הם צריכים להשתמש בקאפ ספייס קודם.

לקבוצה אין זכויות בירד על שחקן שלא שיחק אצלה 3 שנים מלאות, או הגיע בטרייד מקבוצה אחרת ובסך הכל שיחק בחוזה הנוכחי שלו 3 שנים מלאות.

למשל – למילווקי אין זכויות בירד על ברוק לופז. הוא שיחק שם רק שנה אחת ויש להם זכויות נון בירד.

שחקן במשחק רק שנתיים בליגה – לא יכולות להיות עליו זכויות בירד (גילברט ארינאס בזמנו, הווריורס לא יכלו להחתים אותו כי לא היה להם זכויות בירד).

Rapgamer
        מנחה

אחלה, תודה.

eitan1515
    חבר

בס"ד

מה זו חריגת ביי אנואל?

מה מקנות זכויות נון בירד?

שאלה עקרונית עד כמה ניתן לתת חוזה יורד-

לדוגמא- האם הניקס יכולים להחליט לתת לרנדל חוזה ל20 לשנה הקרובה ול5 לשנה אחריה. בעצם השנה מקבל 'פיצוי' על חשבון שנה הבאה? אולי אפילו לא כחוזה אלא כאופציית קבוצה?

ברור לי שאל, אחר מלא קבוצות היו עושות את זה. מצד שני אני יודע שלקווין לאב נתנו חוזה יורד. אז השאלה עד כמה אחוזים ניתן שהחוזה יהיה באופן יורד?

שגיא רפאל
      מנהל בפורום

מה זו חריגת ביי אנואל?

חריגת ביי אניואל זו חריגה שקבוצות מקבלות פעם בשנתיים. הגובה שלה בשנה האחרונה היה 3.382 מליון דולר. המטרה שלה למנוע מקבוצות לעבור את האייפרון (מס המותרות + 6). החריגה ניתנת רק לקבוצת מתחת לאייפרון (אין תרגום טוב לעברית למונח), ואם משתמשים בה, אסור לעבור את האייפרון, מה שאומר שזה הופך לגג קשיח.

מה מקנות זכויות נון בירד?

קבוצות יכולות להשתמש בחריגה בשביל להחתים שחקנים על 120% מסך המשכורות האחרונה שלהם \120% משכר המינימום\הצעת הענות (במקרה של שחקנים חופשיים).

שאלה עקרונית עד כמה ניתן לתת חוזה יורד-

לדוגמא- האם הניקס יכולים להחליט לתת לרנדל חוזה ל20 לשנה הקרובה ול5 לשנה אחריה. בעצם השנה מקבל 'פיצוי' על חשבון שנה הבאה? אולי אפילו לא כחוזה אלא כאופציית קבוצה?

ברור לי שאל, אחר מלא קבוצות היו עושות את זה. מצד שני אני יודע שלקווין לאב נתנו חוזה יורד. אז השאלה עד כמה אחוזים ניתן שהחוזה יהיה באופן יורד?

אין הגבלות על ה"ירידה" אפשר לתת לשחקן חוזה מקסימום בעונה הזו, וחוזה מינימום בעונה הבאה. לשחקנים אין אינטרס לעשות כאלה דברים. אין להם שום סיבה לחשוב שערך השוק שלהם ירד, ועד היום קבוצות לא נתנו חוזים עצומים בשנה הראשונה שמכסים את השנים הבאות.

eitan1515
    חבר

בס"ד

אשאל כך- ניקח לדוגמא את רנדל. שחקן ששווה נניח 15 מיליון. רוצה לחתום מראש לשנתיים. מה אכפת לו לקבל-25+5 אופציית קבוצה במקום שנתיים 15? אפילו תתן לו 32-27+5 ותצ'פר אותו. השנה יש לה כסף. זה אותו שכר לו וגם יכול להיות טוב לקבוצה. נותן לה שנה אח"כ שחקן בהנחה גבוהה כשלידו תביא שחקן משמעותי נוסף בכסף שמתפנה. אם לא תממש האופצייה כי תרצה את כל הקאפספייס לשחקן מקסימום אז השחקן ירוויח כי יוכל לקבל חוזה של 15 מקבוצה אחרת או שתעביר כחוזה מצויין לקבוצה אחרת ותקבל בחירות. בקיצור כולם מרוויחים.

זה משמעותי השנה שיהיו הרבה מאוכזבות מלהחתים שחקני מקסימום, שירצו לשמור גמישות לשנה הבאה, והשנה יהיה להם הרבה כסף.

Rapgamer
      מנחה

מסכים איתך לגמרי. זה גם מאפשר לך גמישות לטווח ארוך, וגם אתה יכול לקחת שחקני ביניים ולהפוך אותם לנכסי טרייד חיוביים. למשל אם תחתים את מרכוס מוריס על 25 מיליון בעונה הראשונה ו-10 מיליון בעונות 2-3, זה הופך אותו לשחקן אנדרפייד החל מהעונה השנייה, וכפועל יוצא לנכס טרייד חיובי מאותו שלב.

זכור לי שלפני כמה שנים דריל מורי נתן חוזה בסגנון הזה.

שגיא רפאל
        מנהל בפורום

ומה עם האפקט על השחקן? הוא יודע שאת רוב הכסף הוא כבר קיבל, משחק בשביל בוטנים, האם הוא ימשיך להציג יכולת באותה רמה לאורך זמן? לא בטוח שיהיה לכזה חוזה אפקט חיובי על שחקנים.

Rapgamer
          מנחה

ברגע ששחקן חותם על חוזה הוא בכל מקרה מקבל את הכסף, בין אם הוא משחק בשביל "כסף גדול" או בשביל בוטנים. אני לא בטוח עד כמה זה ייצר תמריץ שלילי לשחקנים בעונות 2-3 לחוזה. ובכל מקרה, צריך לקחת בחשבון שהם תמיד משחקים עבור החוזה הבא.

אם אני הניקס ויש לי ימבה כסף פנוי השנה, זה בדיוק מה שאעשה במקומם. אשלם אוברפיי לשחקנים בדרג ביניים בעונה הקרובה, ואז אמכור אותם בעונה הבאה כשהחוזים שלהם אנדרפיי.

שגיא רפאל
      מנהל בפורום

שחקנים באופן עקרוני לא יהיו מוכנים לקחת חוזים כאלו. זה איזשהי ולידציה על הערך שלך. אתה מעוניין בכל שלב למקסם את הערך שלך. אם עכשיו הוא שווה 15 (ואני לא בטוח שהוא והסוכן שלו יסכימו איתך), הוא יעדיף לקחת 15, ובקיץ הבא לבדוק אם הוא שווה 20. לקחת 25 ואז 5 זה ולידיציה על הערך שלו שנמוך יותר ממה שהוא חושב.

יש כסף? תנו 20 או 25, וקיץ הבא נדבר.

שגיא רפאל
      מנהל בפורום

טעיתי והטעתי גם אתכם. ההגבלות על הירידות בשכר הן אותן הגבלות שיש על העלות. זאת אומרת שאם יש לקבוצה זכויות בירד על שחקן היא יכולה לתת לו העלאה של עד 8% בין עונה לעונה, באותה דרך היא יכולה גם להוריד את השכר שלו, עד 8%. אם אין זכויות בירד אז זה 5%.

זאת אומרת שהמצב התיאורטי של 30 מליון דולר מחולק ל-25 ואז 5 הוא לא אפשרי.

eitan1515
    חבר

בס"ד

זה גם מתאים לקבוצה ששרוצה להמשיך בטנקינג ושנה הבאה להתחזק.

למעשה זה מה שפילי עשתה עם רדיק עם חוזה לשנה ראשונה גבוה ואומרים שהיה סיכום בעל פה. אז למה לא לעשות בפועל? זה גם מועיל לכך שבמקום שאחר כך אולי יברח מראש מסכמים על החוזה

שגיא רפאל
      מנהל בפורום

זה לא בדיוק מה שפילי עשתה וצריך לזכור שרדיק לקראת סוף הקריירה.

היא נתנה לו בעונה הראשונה חוזה של 23 מליון דולר לעונה אחת. זה פי 2 ממה שהוא היה יכול לקבל בחוזה ארוך טווח פר עונה. תראה כמה לו וויליאמס מרוויח לעונה. ולכן זה השתלם לרדיק. אבל היא לא הפכה את זה לחוזה ארוך טווח עם שכר יורד, כי אני בספק אם גם רדיק היה מסכים.

העונה הוא קיבל 12, שוב בחוזה לעונה אחת. בסך הכל זה פחות או יותר מה שהוא שווה, והיא קיבלה הנחה באורך החוזה.

סביר שבקיץ יחתום שוב בפילי ואולי אפילו פחות, תלוי בהצעות אחרות שיהיו לו. הוא עדיין מעדיף לצאת לשוק כל קיץ לבדוק.

orko
    משתתף

כמה שאלות:

1. אפשר הסבר על החריגות רום / MLE? ראיתי שיש הבדל גדול ביניהן. ללייקרס יהיו אותן השנה?
    2. לגבי השוואה של שחקן חופשי מוגבל: נגיד קבוצה היא מעבר לתקרה אבל יש לה שחקן שמסיים חוזה רוקי , וקבוצה אחרת מציעה לו חוזה מקסימום (כלומר גם אם יש לה זכויות בירד עליו אין לה מספיק כסף בשביל להשוות) – האם היא לא תוכל להשוות? אם ככה אז סביר שהלייקרס לא יוכלו לשמור את קוזמה לטווח הארוך – כי מניח שיציעו לו יותר מ 175% מהשכר הממוצע , לא? נשמע הגיוני שיקבל באיזור ה 17-18 לעונה
    3. תמיד אפשר לקנות כמה בחירות סיבוב שני שרוצים? אם כן, למה קבוצות לא עושות את זה יותר? 2-3 מיליון סה"כ והחוזה מאוד נמוך ונוח
    4. בהקשר לשרשור הקודם, מה מונע מקבוצות לעשות את הדבר ההפוך? למשל, נניח יש לי 10 מיליון פנויים ואני רוצה להחתים גם את דני גרין וגם את מרקוס מוריס על 20 ל2. למה שאני לא אחתים את שניהם על חוזה של 5 מיליון לשנה הראשונה ו15 מיליון לשנה השנייה, וככה ארוויח את שניהם לשנתיים?
    • התגובה הזו עודכנה לפני לפני 2 חודשים, 3 שבועות ע"י  orko.
    • התגובה הזו עודכנה לפני לפני 2 חודשים, 3 שבועות ע"י  orko.

כל עוד הלייקרס לא ויתרו על זכויות הבירד של קוזמה (על מנת שיתאפשר להם להחתים שחקנים מבחוץ) הם תמיד יוכלו להשוות עליו כל הצעה, גם אם הם משלמים מס מותרות. והחוזה המקסימלי שיוכלו להציע לו לא מחושב לפי 175% מהשכר האחרון אלא לפי אחוזים מהתקרה (לא זוכר אם זה 25 או 30).

שגיא רפאל
      מנהל בפורום

אפשר הסבר על החריגות רום / MLE? ראיתי שיש הבדל גדול ביניהן. ללייקרס יהיו אותן השנה?

חריגת רום זה חריגה למי שמחתים שחקנים חופשיים מתחת לגג. הגובה שלה הוא 4.7 מליון דולר בערך, וחוזה ל-2 עונות. MLE זה חריגה למי שנמצא מעל הגג והיא בשווי השכר הממוצע בליגה (כ9.2 מליון דולר) וניתן לתת אותה בחוזה ל-4 עונות. אם היה לך מקום מתחת לגג, חריגת MLE תופסת קאפ ספייס וצריך לנצל אותה או לותר עליה. במקרה שמוותרים עליה מקבלים במקומה את חריגת הרום.

לגבי השוואה של שחקן חופשי מוגבל: נגיד קבוצה היא מעבר לתקרה אבל יש לה שחקן שמסיים חוזה רוקי , וקבוצה אחרת מציעה לו חוזה מקסימום (כלומר גם אם יש לה זכויות בירד עליו אין לה מספיק כסף בשביל להשוות) – האם היא לא תוכל להשוות? אם ככה אז סביר שהלייקרס לא יוכלו לשמור את קוזמה לטווח הארוך – כי מניח שיציעו לו יותר מ 175% מהשכר הממוצע , לא? נשמע הגיוני שיקבל באיזור ה 17-18 לעונה

אם לקבוצה יש זכויות בירד על שחקן, אין הגבלה על גובה החוזה שהיא יכולה לתת לו, ולכן היא יכולה לתת לו גם חוזה מקסימום. בעבר היה בעיה דומה עם גילברט ארינאס. ארינאס נבחר על ידי הווריורס בסיבוב השני בדראפט, והוחתם על חוזה לשנתיים. בתום השתיים לווריורס לא היה מספיק כסף מתחת לגג, וכל מה שיכלו להציע לו זה חריגת ארלי בירד, שזה 175% מהשכר האחרון שלו. וושינגטון ניצלו את זה והחתימו אותו על חוזה גבוה שהווריורס לא יכלו להשוות.

חשוב להבדיל בין נון בירד (עונה אחת 125%), ארלי בירד (175%) וזכויות בירד מלאות (אין הגבלה).

הליגה תיקנה את הלופ הול הזה ב-CBA שנחתם ב-2005 עם חוק גילברט ארינאס. שחקנים שנמצאים בליגה רק שנתיים והם חופשיים מוגבלים, קבוצות יכולות להציע להם ב-2 העונות הראשונות שכר בגובה ה-MLE. זה אומר שקבוצת הבית תמיד תוכל להשוות. הקאטץ' הוא שבעונה השלישית והרביעית השכר יכול לקפוץ בלי הגבלה. ראינו את זה עם ג'רמי לין, עומר אשיק, טיילר ג'ונסון שירוויח העונה 19 מליון דולר, אודות לחוזה גלולת רעל שקיבל מברוקלין ומיאמי השוותה (ככה נקרא החוזה).

ספציפית לגבי קוזמה – הוא בחירת סיבוב ראשון. המשמעות היא שיש לו חוזה ל-4 עונות (עונה 3 ו-4 אופציית קבוצה). כשהוא יסיים אותו ללייקרס יהיו זכויות בירד והם יוכלו להחתים אותו על כל סכום בלי קשר לגג השכר.

תמיד אפשר לקנות כמה בחירות סיבוב שני שרוצים? אם כן, למה קבוצות לא עושות את זה יותר? 2-3 מיליון סה"כ והחוזה מאוד נמוך ונוח

יש הגבלה על הכסף שקבוצות יכולות להוציא בעונה שלמה כחלק מעסקאות. אם אני לא טועה זה עומד על 5 מליון דולר.

בהקשר לשרשור הקודם, מה מונע מקבוצות לעשות את הדבר ההפוך? למשל, נניח יש לי 10 מיליון פנויים ואני רוצה להחתים גם את דני גרין וגם את מרקוס מוריס על 20 ל2. למה שאני לא אחתים את שניהם על חוזה של 5 מיליון לשנה הראשונה ו15 מיליון לשנה השנייה, וככה ארוויח את שניהם לשנתיים?

אין הגבלה על ירידה של חוזה בין עונה לעונה, אבל יש הגבלה על העלאות בין עונה לעונה. זה נע בין 4.5% ל7.5%, תלוי אם יש זכויות בירד או לא. אי אפשר להקפיץ חוזה מ-5 ל-15. האופציה היחידה שקיימת היא חוזה גלולת רעל שדיברנו עליו קודם. הקפיצה בין עונה 2 ו-3 ללא הגבלה באה לפצות על ההגבלה שיש על סכום החוזה ב-2 העונות הראשונות. ולכן החוזים שתיארת לא אפשריים.

orko
        משתתף

תודה על התשובות!

1. אז למה אומרים שללייקרס יהיה רק רום ולא MLE? ברגע שהם יסיימו להחתים את כולם הם יגיעו לתקרה ואז יהיה להם MLE לא?

ה MLE הוא שנתי? כלומר כל שנה מחדש מקבלים אותו? אז אפשר כל שנה להחתים שחקן עם חוזה ל3 שנים בשכר שנתי של ה MLE ואז די בקלות לעלות הרבה מעל התקרה לא?

2. אז חוזה גלולת רעל זה רק ספציפית למצב של רוקיז שנבחרו בסיבוב שני ולכן יש להם חוזה לשנתיים? או שזה גם יכול להיות לשחקנים עם יותר שנים בליגה ששיחקו בשנתיים האחרונות באותה קבוצה? (נגיד, רדיק בפילדלפיה או קק״פ בלייקרס)ֿ

3. שאלה חדשה – אז בצם עכשיו כדי לפנות תקרת שכר, הלייקרס ויתרו על הזכויות של קק״פ ובולוק, אז הם יוכלו להציע להם רק מינ׳ או חריגה? מניח שזה לא יספיק ע״מ לשמור אותם?

שגיא רפאל
          מנהל בפורום

אז למה אומרים שללייקרס יהיה רק רום ולא MLE? ברגע שהם יסיימו להחתים את כולם הם יגיעו לתקרה ואז יהיה להם MLE לא?

ה MLE הוא שנתי? כלומר כל שנה מחדש מקבלים אותו? אז אפשר כל שנה להחתים שחקן עם חוזה ל3 שנים בשכר שנתי של ה MLE ואז די בקלות לעלות הרבה מעל התקרה לא?

ברגע שקבוצה נמצאת מתחת לגג, ה-MLE נחשב נגד הגג. בשביל להשתמש במקום הפנוי היא חייבת לותר על הMLE ואז היא מאבדת אותו ונשארת עם חריגת רום.

2 דוגמאות:

ללייקרס יש 32 מליון דולר מתחת לגג. חריגת הMLE נחשבת נגד הגג. הם רוצים להחתים את קוואי. נותנים לו את כל ה-32 מליון דולר, בשביל לעשות את זה הם צריכים לותר על ה-MLE.

לגולדן סטייט יש 27 מליון וזכויות בירד על קליי. הם מחתימים את קליי בהתאם לחריגת בירד ועולים מעל הגג. ה-MLE לא הפריע להם, ולכן הם לא היו צריכים לותר עליו ועכשיו מקבלים אותו.

אז חוזה גלולת רעל זה רק ספציפית למצב של רוקיז שנבחרו בסיבוב שני ולכן יש להם חוזה לשנתיים? או שזה גם יכול להיות לשחקנים עם יותר שנים בליגה ששיחקו בשנתיים האחרונות באותה קבוצה? (נגיד, רדיק בפילדלפיה או קק״פ בלייקרס)ֿ

ספציפית לגבי שחקנים שנמצאים בליגה עד שנתיים. לא רלוונטי לשחקנים עם ותק גדול יותר.

שאלה חדשה – אז בצם עכשיו כדי לפנות תקרת שכר, הלייקרס ויתרו על הזכויות של קק״פ ובולוק, אז הם יוכלו להציע להם רק מינ׳ או חריגה? מניח שזה לא יספיק ע״מ לשמור אותם?

בדיוק

orko
            משתתף

אז באמת אם הם יחתימו שחקן מקס ושחקן על החריגה הנמוכה (נגיד ג׳ורג׳ היל?) הם מתכננים עוד 8-9 שחקנים על מינימום?? היה לזה תקדים פעם? אפילו בקליבלנד היו כמה צעירים ובג״ס היו עוד שחקנים על חוזה נורמלי..

שגיא רפאל
            מנהל בפורום

זה חסר תקדים כי אף קבוצה לא הייתה במצב הזה בעבר. לקליבלנד היו המון רוקיס כשלברון הגיע. לגולדן סטייט היו זכויות בירד על איגודלה וליווינגסטון כשדוראנט הגיע.

orko
    משתתף

אז בעצם זו שיטה טובה לעלות מעל השכר – להעביר אליך שחקנים בשנה האחרונה של חוזה הרוקי ולהשוות הצעות, ואז תוכל להשתמש בחוזים שלהם בשביל טרייד

לא ברור לי איך זה מעלה את הטוטאל ואליו של הקבוצה שלך. הרי החוזים שנחתמים, נחתמים לפי היצע וביקוש. אם השוות הצעות לחופשיים מוגבלים יש סיכוי טוב שיש לך אוברפיי ואם לא, יש לך שחקן שכבר נתת תמורתו משהו כשהיה חוזה הרבה יותר אטרקטיבי ובנוסף שילמת לו כסף שקבוצות אחרות החליטו לא לשלם. למה שתרצה להעביר אותו בטרייד אחרי כל הסיפור הזה?

שגיא רפאל
      מנהל בפורום

רוקיס טובים קשה מאוד להשיג בעונה האחרונה לחוזה הרוקי שלהם. קבוצות לא מוותרות עליהם בקלות. אלא שלא מספיק טובים נפלטים מהליגה לפני.

לפי הטבלה חוזה מקסימום לשחקן עם ותק של 10 שנים ומעלה הוא קצת מעל 38 מיליון לעונה. כריס פול יושב על 40 מיליון לעונה. האם זה אומר שהתקרה השנה נמוכה יותר מאשר לפני שנה? אם לא אז מה הסיבה שפול יכל לחתום על חוזה כזה?

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 2 חודשים, 3 שבועות ע"י  ליאור אדלר.

Rapgamer
      מנחה

פול חתם על המקסימום לפני שנה אך בכל זאת אפשר להגדיל אינקרמנטלית את הסכום מעונה לעונה. משהו בסדר גודל של 5-7% נדמה לי.

שגיא רפאל
      מנהל בפורום

כריס פול קיבל בעונה שעברה חוזה מקסימום מהרוקטס בגובה 160 מליון דולר ל-4 עונות. בממוצע זה 40 מליון דולר לעונה. בפועל זה לא עובד ככה. הוא קיבל בעונה הראשונה מקסימום שזה 35,654,150 דולר, בעונה השניה העלאה של 7.5% וגם בשלישית וברביעית. הנה הסכומים המלאים של החוזה

Team 2018-19 2019-20 2020-21 2021-22
      Houston Rockets $35,654,150 $38,506,482 $41,358,814 $44,211,146

שגיא רפאל
    מנהל בפורום

אני רואה שיש כאן שאלות. לצערי לא מגיע למחשב. אחזור לענות ראשון בבוקר.

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

יש לי שאלה שממש מטרידה אותי ואני יודע שזה אולי טיפשי או תמים.

לפי כל הדיווחים, דוראנט יקבל חוזה מקסימום בקבוצה כלשהי ולא משנה כרגע איפה.

כלומר, אנחנו מדברים על משהו סביב ה 40 מליון לעונה. אבל הבן אדם פצוע ועזבו לרגע את סימן השאלה סביב היכולות שלו כשהוא יחזור… המשמעות אם אני מבין נכון את העניין זה שהוא אשכרה הולך לקבל בעונה הבאה סכום עתק כשיודעים מראש שהוא כנראה לא ישחק או אם יהיה לך מזל, תקבל אותו בפלייאוף (שזה הכי חשוב ת'כלס). קבוצות ממש מוכנות לשלם לו על ארבע שנים בידיעה הוא הולך לשחק שלוש.

מה אני פספס פה? הביטוח משלם? אני באמת לא מבין

שגיא רפאל
      מנהל בפורום

הביטוח לא משלם על פציעות ידועות מראש. הם בונים על זה שדוראנט מספיק טוב בשביל שב3 עונות אחרי שיחזור יחזיר את מה ששחקן אחר לא יחזיר ב5.

מה שאתה לא מבין זה שסופרסטארים בקאליבר של דוראנט זה משהו שקבוצות מוכנות לשחק רולטה רוסית ואפילו להרוג עבורו. לברוקלין אין דרך אחרת לטפס מהאזור של מקומות 6-8 במזרח לאזור של קבוצות שמתחרות על האליפות. או שזה יצליח או שזה לא יצליח.

גם אם זה לא יצליח זה יעלה את המכירות במאות אחוזים.

אני מבין את הקיבעון המחשבתי הזה לא לשלם לשחקן שלא יכול להצדיק את השכר. בעולם אידיאלי זה באמת היה ככה, הכישרון בליגה היה יותר זמין ולקבוצות היו יותר אופציות. אבל עד שפעם ב3-4 שנים נפתח לך חלון להחתים שחקן שיכול אפילו בתאוריה להיות טופ 3 בליגה, אתה לא עושה חישובים. אתה משלם לו או שאתה נשאר בלוטרי.

ניר אור-אל
        מנהל בפורום

נחכה ונראה אם המהלך הזה יצדיק את עצמו.

אחרי הכל, גם הראפטורס לא ממש ידעו מה הם מקבלים בטרייד על קוואי.

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.