קונטנדריות

ראשי פורומים פורום NBA קונטנדריות

הדיון הזה מכיל 12 תגובות, ויש לו 7 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  ניר אור-אל לפני 1 שבוע, 5 ימים.

• מאת
    תגובות

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

אחרי עידן הסופר טימס אנחנו נכנסים עכשיו לעידיץן חדש (כמה דרמטי) של קבוצות עם שני כוכבי על.

ההנחה היא שאחת מהקבוצות האלה, תהיה גם אלופה בסוף.

אמי המועמדת הבולטת ביותר לדעתכם?

האם במצב הזה של קבוצות עם יותר מכוכב על אחד, יש למילווקי סיכוי למשהו?

Rapgamer
    מנחה

הקבוצה עם הסיכוי הכי טוב לאליפות לפי דעתי זו הקליפרס. מעבר לכך שצמד הכוכבים שלהם, קוואי ופול ג'ורג', הוא אולי הצמד הטוב ביותר בהשוואה לשאר, אני מתרשם שגם הצוות המסייע עמוק ומוצלח. לו וויליאמס כסקורר שלישי, בוורלי מומחה הגנתי, הארל רול פלייר מצוין, שאמט קלעי טהור. אלה 6 שחקנים שלפי דעתי שייכים לשלבי הפלייאוף המאוחרים.
    בנוסף לכך יש להם את זובאץ' שיכול לתת גוף ב-C, את הארקלס וג'מייקל גרין שאולי יפתחו בעמדה 4 (להערכתי קוואי יסגור). השחקן העשירי שלהם הוא מקגרודר שיוכל אולי לשמש כ-3&D בפלייאוף.

זה בהחלט הסגל הכי מרשים בליגה נכון להיום.

במקום השני נמצאים הלייקרס בעיקר בזכות הצמד של לברון ודיוויס. הצוות המסייע סביבם יחסית חד-גוני. דני גרין, אייברי בראדלי ו-KCP הם כמעט אותו שחקן. רונדו וקארוסו ב-PG זו עמדה חלשה. לברון וקוזמה שניהם PF בליגה של היום, אז אני מקווה שדיוויס יואיל בטובו לשחק ב-C ולא להתעקש לפתוח בעמדה 4 כמו שרצה. דוויט ומקגי עדיפים על כלום אבל לא אמינים. דאדלי נוכחות וטרנית אבל חצי גמור.
    הייתי מסכם שהבעיה העיקרית של הלייקרס היא איכות השחקנים 3-5 ברוטציה. קוזמה, דני גרין ומי שלא תבחרו- אף אחד מהם לא מספיק טוב כדי להיות צלע שלישית באלופה, ספק אם צלע רביעית.

לא הייתי פוסל את הסיכויים של מילווקי, משתי סיבות:
    1. יכול מאוד להיות שעד פלייאוף 2020, יאניס יהפוך לשחקן הטוב בליגה.
    2. הם משחקים במזרח, כאשר היריבה היחידה שנמצאת בקליבר שלהם היא כנראה פילדלפיה.

בהחלט אני חושב שיש למילווקי עומק אבל חסרה איכות. מידלטון הוא לא ברמה של מספר 2 באלופה. בלדסו נחנק בכל סדרת פלייאוף משמעותית. אלה בעיות מהותיות ואני בספק אם ימצאו להן פיתרון, אבל גם קבוצות לא מושלמות יכולות ללכת לפעמים עד הסוף. סטייל דאלאס 2011. או טורונטו 2019 שאין לה צלע שנייה קלאסית. זה בודאי יעזור אם הבאקס יגיעו לגמר ויפגשו יריבה שלא תהיה "גדולה על הליגה" כמו שראינו מהווריורס עם דוראנט בשנים האחרונות.

Larry Legend
    משתתף

במערב אלו בעיקר הקבוצות מל"א, כשיוסטון ופורטלנד ודנבר והלוחמים לא כ"כ הרחק מאחור.

במזרח אלו מילווקי ופילי כשברוקלין אחריהן.

הכי עמוקים ומאוזנים נראים הקליפרס אך זה לא נותן להם אליפות אוטומטית.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 3 שבועות ע"י  Larry Legend.

88nothing
    משתתף

משום מה מרגיש לי כי הקונטנדרית הכי גדולה היא עדין GS.
    להם אין דואו, יש להם 3 אולסטארים + דריימונד גרין.
    יש להם מספיק גודל מתחת לסלים כדי להקשות על כל שחקן.

Rapgamer
      מנחה

אני באמת תהיתי האם לא שוכחים קצת מגולדן בתמונת הקונטנדרשיפ.

יש להם את הביג 3 מפעם יחד עם דאנג'לו. הוא אמנם נבחר לאולסטאר במזרח בשנה שעברה אבל עוד לא הייתי מגדיר אותו שחקן ברמת אולסטאר. בכל אופן החיסרון הגדול שלהם הוא עומק, חוץ מ-4 השחקנים הללו קשה למצוא שחקני רוטציה טובים. גם הרביעייה לא מושלמת מבחינת fit, יכול להיות שהפיתרון מבחינתם יהיה טרייד על דאנג'לו בהמשך.

88nothing
        משתתף

דווקא הגבוהים שלהם אחלה.
        אלק בורקס הוא שחקן לא רע בתור מחליף לעמדות הגארד.
        אם יצליחו להביא 3&D לעמדה 3\4 הם לגמרי על הסוס.

כתבתי בפוסט על פילי על טרייד שראיתי שמישהו הציע את האריס על דיאנג'לו.

ניר אור-אל
          מנהל בפורום

עוד כשדיאנג'לו הוחתם דובר על זה שהם מתכוונים להריץ אותו ואז לעשות עליו טרייד ושמראש המטרה של גולדן היתה "לעשות עליו קופה"
          אני מניח שזה באמת מה שהם יעשו או לפחות ינסו כי הם לא יעשו עליו טרייד בכל מחיר.

כך או כך, בגולדן יש קבוצה נפלאה והם האחרונים שהייתי מזלזל בהם במערב.
          גמר נוסף ממש לא יהיה הפתעה בעיניי.

Rambere
      משתתף

אני מאוד אופתע אם גולדן יסיימו באיזור 5-6. לדעתי יסיימו 7-8.

לא לשכוח שקליי לא ישחק עד מרץ-אפריל.

מסכים אתכם שכנראה נראה טרייד על ראסל.

fatnoam
    משתתף

אתקוף את הנושא מזווית אחרת, כי אין לי הרבה לחדש מעבר למה שכתבתם – יש הרבה קבוצות עם סיכוי יותר טוב או פחות טוב, אני חושב שטרייד יכול לשנות את התמונה. יש שלושה שחקנים בליגה שהם על הטרייד בלוק בתכל'ס, ושלושתם יכולים לשנות את התמונה לחלוטין:

מדובר על בראדלי ביל (סירב לחתום על הארכה דומה לזו שמשולם חתם בבלייזרס), קווין לאב (מת לעוף מקליבלנד המתחדשת שמצידה רוצה להיפטר מעול החוזה שלו) ומארק גאסול (נכנס לשנה אחרונה בחוזה של 25 מליון דולר, כנראה החלטה כלכלית. לא מן הנמנע שהראפטורס יפרקו את החבילה (מסאי יוג'ירי כן, זה או הכל או כלום אצלו) וילכו לריבילד מסביב לפאסקל).

אתם אוהבים את הקליפרס? תחשבו על גאסול במקום זובאץ'. דנבר נראים לכם טוב? כמה יתאים שם בראדלי ביל במקום גארי האריס…. קווין לאב כמובן יושב כמו כפפה ליד על פורטלנד, מילווקי ואני רוצה להגיד גם בבלייזרס.

אז מי הן הקבוצות האלה שמרחק טרייד אחד יכול לשנות לחלוטין את ההסתכלות עליהן?

גולדן, יוסטון, יוטה, דנבר, קליפרס, לייקרס, בוסטון, פילדלפיה, פורטלנד, מילווקי, גולדן סטייט וגם ברוקלין שאם דוראנט חוזר לחודש האחרון + פלייאוף.

וואו, זה הרבה. אבל היי, מי מהקבוצות האלה אשכרה יכולה לעשות טרייד?

כאן העסק כבר נהיה מעניין. התשובה הפשוטה היא דנבר וקליפרס. הן הקבוצות היחידות עם עומק, שיכולות לוותר על שחקנים מהותיים ועדיין להישאר עמוקים מספיק בשביל ריצת פלייאוף, בטח אם התועלת היא העלאת התקרה ושיפור מאצ'אפ. לשאר הקבוצות יש מעט מקום לתמרון, אבל ראינו טריקים מהג'י-אמז של יוסטון, פילי ובוסטון, ואני לא חושב שאפשר להוציא אותן מהמשוואה.

אם הייתי חייב להמר?

הולך אתכם על הקליפרס. אמנם הם ללא בחירות דראפט, אבל השחקנים הנוכחיים עם הרבה אפסייד (גם ג'מייקל גרין אגב שלא מוזכר הרבה, אם הוא נותן עונה טובה המצב שלהם מצויין. קראתי עליו אחלה פיס באתר של אי אספיאן). לו וויליאמס הוא ווינר אמיתי, האסל-הארל הוא סוג שחקן שכל כך חשוב לקונטנדרית. בתור שוק גדול הם גם יובילו במירוץ להרים את מארק גאסול או אפילו אנדרה איגודלה מהבייאאוט הצפוי. הסימן שאלה היחידי אצלם זה הפציעות הצפויות אצל קוואי ופיג'י שהם מאוד פציעים, וכמובן איך חלוקת העומסים תשפיע על הגיבוש החיבור והווינריות שהקבוצה הזו צריכה לייצר.

רגע אבל מה עם גולדן?

השושלת התפרקה? לפחות לא באופן חד. בגדול הם היו אמורים לאבד את דוראנט בחינם, להיתקע עם חוזה שמן לדריימונד או להיכנס איתו לעונת חוזה, מה שהיה גורם לטמבל הזה להיות עוד יותר טמבל, להעמיס יותר מדי על סטף, לגרד פלייאוף מלמטה ולסיים את העונה כקבוצה עם נכסים אוברפייד ותקרת סיבוב ראשון. איכשהו, ג'י-אם השנה כמעט כל שנה, בוב מאיירס, הצליח לשלוף שפנים. גם החתים את דריימונד בהנחה, גם בנה אולם חדש ומתחם אימונים ושיקום הכי מתקדם בליגה (הספלאש בראדרז יצטרכו אותו מאוד השנה, קליי לשיקום וסטף על העומס. יש שם הליכונים מתחת למים, מיכלי חמצן לכל הגוף, דברים מטורפים), וגם החתים שחקנים שהם פיט מצויין לקבוצה, בכלום כסף (כן קאולי סטיין, מדברים עליך). מעל לכל, על דוראנט הם קיבלו בורדרליין אולסטאר בגיל 23, שגם אם לא יתאים לשיטה, הוא נכס ששווה הרבה, בין אם אתה כבר בפלייאוף או בריבילד. אז כן יש הרבה שונות ואתגרים בעונה הזו של גולדן, מזל שהם מנוהלים ומאומנים ע"י הצוות מספר 2 בכל הליגה (מי ששרד את הפוסט הארוך עד לפה, כנראה לא שואל מי מספר 1). מקצועית, ברקס הוא גארד-סקורר מהספסל יותר טוב ממה שהיה לגולדן בשנים האחרונות (קווין קוק, איאן קלארק). קאולי סטיין הרבה יותר טוב מדמיאן ג'ונס, וכנראה אמור להיות יותר טוב מג'אבייל מקגי – שני שחקנים שנתנו עונות מצויינות בשיטה הזו של גולדן. החיסרון של קליי יפגע להם קשות במאזן, החיסרון של דוראנט מבטל את האימה שאפפה את הקבוצה שהגיעה למשחק חוץ, אבל די-לו אינו פראייר וסטף ייקח על עצמו קצת יותר. בעונה הרגילה יותר קל לגרור קבוצות לתחרות קליעות וזה אמור להיות הלחם והחמאה של הקבוצה הזו. לפלייאוף כבר קליי יחזור. כמה שאני חושב על זה יותר, אני חושב שהם לפני עונה (+פלייאוף) הרבה יותר הישגיים מקבוצות שנראות ממוקמות יותר טוב ביריית הפתיחה כמו יוסטון או יוטה.

FrecCo
    משתתף

להארדן יש זריקה חדשה בלתי עצירה- one legged step back כך שהכסף שלי על יוסטון.
    ועד כאן להימורים על מי תסיים מס' 1 במערב.

לגבי הפלייאוף, ההימור הראשון שלי הוא שהווריורס מדיחים את יוסטון וממשיכים את מסורת השנים האחרונות.
    ההימור השני שאני סוחב עוד ממשחק דירוג הפורום הוא שלברון הולך לתת עונת שיא ובעיקר להטריף אחריו את כל הקבוצה שלו. קוואי לא יהיה רעב באותה מידה. הלייקרס ידיחו את הקליפרס בסמי'ז, את הווריורס בקונפרנס פיינלס, ולברון ירסק את יאניס באופן אישי בגמר כדי שבקיץ הבא לא נצטרך בכלל להתלבט בין השניים.

ואם כבר הזכרת את עידן הצמדים של הליגה, הימור ויילד קארד אמיץ על עוד קבוצה שיכולה להרעיש כבר העונה-
    לאף אחד אין מושג איך תיראה דאלאס הלבנבנה של פוריזינגיס ולוקה, הם עלולים לאכזב ולתת לסן אנטוניו ויוטה ופורטלנד לתפוס את מקומם בפלייאוף, אבל בתרחיש האופטימי הם מתחברים מהר וקיובן מארגן איזה קלע חיזוק בטרייד (עוד מישהו חושב שהגיע הזמן לאחד את ה-J.J'S של הליגה? תביאו את רדיק ותהפכו רשמית לקבוצה הלבנה בהיסטוריה), והם יכולים לעשות את ההבדל בין קבוצת פלייאוף לקונטנדרית אמיתית כבר בגילם הצעיר. לוקה איז דאט גוד.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 2 שבועות, 1 יום ע"י  FrecCo.

ניר אור-אל
      מנהל בפורום

ראית את הזריקה החדשה של הארדן?

חושב שזה משהו שבאמת יעבוד?

FrecCo
    משתתף

נאא

סתם זריקה מטופשת.

שיפסיק להתעסק בגימיקים ויתרכז בלאלף את ווסטברוק.

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.