מילווקי-טורונטו: המשחק השישי

ראשי פורומים פורום NBA מילווקי-טורונטו: המשחק השישי

הדיון הזה מכיל 13 תגובות, ויש לו 7 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  צל ענן לפני 3 חודשים, 3 שבועות.

• מאת
    תגובות

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

בזמן ששחקני גולדן נחים להם, שתי הקבוצות מהמזרח נלחמות עד הסוף.

הרבה מה להגיד אין לדעתי, פשוט להינות מהמלחמה שהולכת להיות הלילה כי זה ללא ספק הולך להיות מטורף!

שלוש וחצי בלילה זה קורה!

Rapgamer
    מנחה

השלבים המתקדמים בפלייאוף המזרח עומדים בהבטחה. לטורונטו זו תהיה הזדמנות לעלות לפיינלס לראשונה בתלדות הפרנצ'ייז! בעוד שבצד של מילווקי זה המשחק הכי גדול בקריירה של כל הסגל שלהם.

אפשר לדבר על התאמות פה ושם אבל הקבוצות כבר מכירות זו את זו, התוצאה המצטברת בסדרה היא שוויון 546-546 ותנצח הקבוצה שתוציא לפועל טוב יותר את התכנית שלה. זה כולל דברים קטנים כמו בוקס אאוט, זריקות עונשין ובעיקר shot making בהזדמנויות שיהיו לכל אחת מהקבוצות.

צל ענן
    משתתף

לצערי אין ממש סיכוי לאף אחד מול גולדן (אלא אם דוראנט פצוע, וגם אז הם פייבוריטים לדעתי).

יוצא שהסדרה הזו היא כנראה ההזדמנות האחרונה לעניין, לחימה והקרבה העונה. מקווה לראות  את כולם נלחמים.

אני לא יודע בעד מי אני. מצד אחד, אני אוהב את קוואי, מצד שני אני לא חושב שטורונטו יכולה להעמיד סביבו קבוצה לאליפות, ואני מקווה שהוא לא יאריך שם.

מצד שני אני אוהב את מה שמילווקי עשו, בתכלס הם בנו את עצמם מתוך הדראפט ומהשוק החופשי, וגנבו את יאניס בבחירה ה 15 באחד הדראפטים החלשים אי פעם. תכלס מגיע להם על הניהול הנכון.

לא יעזור, הלב רוצה טורונטו. לא יודע להסביר את זה.

88nothing
      משתתף

דווקא לא הייתי מהמר על ג"ס כלכך בקלות ללא דוראנט.

נכון שיש לג"ס המון שומרים שמתאימים לשמור על קוואי אבל גם לטורונטו יש סגל עמוק, יכולת לשחק בהרכבים נמוכים ששומרי טוב מאוד, גארדים נהדרים.

לא בטוח שללא דוראנט גולדן סטיט לוקחים.

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

אנחנו לא מדברים על זה, אולי כי קשה להודות בזה אחרי שאנחנו רגילים לקטול אותו כבר כמה עונות במאני טיים, אבל לאורי נהדר במשחקים האחרונים והוא אחד הגורמים המרכזיים למהפך הזה של טורונטו.

גם במשחק הזה הוא מעולה וממש כיף לצפות בו.

טורונטו בדרך לגמר היסטורי

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

וואווו איזו חסימה של יאניס על קוואי!!!

לא שזה יעזור להם במיוחד  😕

יאניס אדיר בהגנה אבל הוא לא הופיע במאני טיים בצד השני. לא מובן גם מה קרה לו מהעונשין בסדרה הזאת. קוואי הוכיח היום שהוא שחקן יותר שלם ממנו.

ניר אור-אל
        מנהל בפורום

לא חושב שהיה ספק לגבי מי מהם שחקן יותר שלם. זה אולי מצחיק להגיד אבל ליאניס יש עוד הרבה עבודה כדי להגיע לקוואי, בעיקר בצד המנטלי.

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

טורונטו בגמר ה NBA

מדהים מדהים מדהים!

קוואי ביום קליעה לא טוב בכלל אבל עם משחק ענק. לאורי מעולה. גאסול במשחק שמי שיסתכל על הסטטיסטיקה יגיד "איזה אפס" אבל הוא וגרין היו פשוט אדירים הגנתית במשחק הזה.

לאורי נתפס במצלמה מזיל דמעה… נראה לי שהוא כבר לא מתגעגע לדרוזן.

בטורונטו חוגגים ורק קוואי אפילו לא מחייך.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 3 חודשים, 4 שבועות ע"י  ניר אור-אל.

Rapgamer
    מנחה

טורונטו עולה לגמר ראשון בהיסטוריה

שמח בשביל הפרנצ'ייז הזה. הם אכלו הרבה חרא מלברון לאורך השנים אבל הצליחו לנצח שתי סדרות מאוד צמודות כדי להגיע להישג הזה ועל הדרך להוריד קוף מהגב. טורונטו היא הקבוצה הראשונה שחוזרת מפיגור 2.5-0 לנצח בסדרה רק תחשבו מה היה קורה אם גיים 3 לא היה הולך להארכה, או להארכה שנייה.

קוואי הראה התקדמות גדולה בעיני. 9 אסיסטים במשחק הקודם היו שיא קריירה עבורו, הלילה גם מסר 7. העובדה שהוא יכול להיות נהדר בהתקפה מבלי לקלוע באחוזים מטורפים, זה הדבר היחיד שחסר במשחק שלו לאורך השנים. בנוסף לכך הוא קילר אמיתי מבחינה מנטלית, אני שונא את הקלישאה של "לרצות את זה יותר" אבל כשאתם רואים את החטיפה שלו בסוף גיים 5, או את הריבאונדים בהתקפה מזריקות עונשין- זה בדיוק זה.

קייל לאורי מרוויח ביושר סופרלטיבים על סדרה פלייאוף מעולה. הוא היה השחקן הכי טוב ויציב פרט לסופרסטארים משני הצדדים, קלע המון סלים חשובים כולל הלילה. כמו שמבקרים אותו על משחקים אנמיים צריך גם לדעת לתת קרדיט על משחקים טובים וסדרות גדולות.

אס נוסף שנשלף מהשרוול, או יותר נכון היה שם כל הזמן ופתאום נזכר איך משחקים כדורסל, הוא פרד ואן פליט. טורונטו הייתה במרחק של זריקה אחת מלהפסיד בסיבוב השני וזה הרבה בגללו, עכשיו היא עשתה את המהפך הזה בסדרה הרבה בזכותו. האיש קלע 14 שלשות מ-17 ניסיונות בשלושת המשחקים האחרונים, היה הרבה יותר טוב מדני גרין וטורונטו הביסה ב-65 הפרש את הדקות שלו על המגרש בחצי השני של הסדרה.

בצד השני מילווקי יכולה להרגיש מאוכזבת להפסיד סדרה שרוב המשחקים בה היו צמודים והלכו לצד השני. אבל הם יתאוששו מההפסד הזה, אם שמים בפרופורציה את הציפיות מתחילת העונה הם סיימו עונה מוצלחת ורכשו בה הרבה דברים שישמשו אותם בהמשך. יאניס עדיין לא מלוטש במספר תחומים אבל ממנו אני לא מודאג. הוא יהיה השחקן שירש את לברון בטווח הארוך.
    שאר הגרעין של מילווקי לעומת זאת, בסימן שאלה בכל הקשור לקונטנדרשיפ. מידלטון הוא אופציה שנייה בעייתית בהתקפה כפי שראינו בסדרה הזאת. קשה להסתמך על 20 נקודות שלו כל ערב.
    בלדסו שהשתלט על המשבצת של הצלע השלישית לאורך העונה הרגילה, מסיים סדרת בלהות בה קלע ב-29% מהשדה ומילווקי שיחקה למעשה 4 מול 5 בהתקפה. אני חושב שאחת הסיבות להפסד בסדרה היא ההתעקשות של בודנהולצר על בלדסו. בכל אופן הוא היה חלש גם נגד בוסטון בחצי הגמר, וגם נגד בוסטון בעונה שעברה, זה די ברור שאי אפשר לסמוך עליו בשלבי פלייאוף מתקדמים.
    פרט לשלישייה הנ"ל+ברוגדון, מילווקי מסתמכת על שורה ארוכה של רול פליירס יעילים שספק כמה מהם ישארו לטווח הרחוק. כך שאפילו שהעשור הבא יהיה שייך ליאניס מבחינה אינדבידואלית, אני לא בטוח שאפשר לומר את זה על מילווקי כקבוצה.

טורונטו יכולה להיות מרוצה מהתזמון של הניצחון. יש לה עכשיו 4 ימי מנוחה, זה מספיק כדי להתאושש ולא יותר מדי כדי לצאת מהרית'ם (מה שעלול לקרות לגולדן). אבל נשאיר דיבורים על הסדרה הזאת לאחר כך.

FrecCo
    משתתף

ההגנות בסדרה הזו היו מרהיבות. גולדן סטייט עוד לא פגשה אינטנסיביות כזו עם כל הכבוד ליוסטון. קוואי ודני גרין היו מצ'אפ קשה לווריורס עוד מימי סן אנטוניו. מצד שני ההגנה של טורונטו לא נבחנה עדיין ע"י משחק התנועה והחיתוכים של הווריורס, הולכת להיות סדרה מרתקת ויותר צמודה ממה שחלק חושבים. אני מקווה שדוראנט יחזור מהר וכועס. במצ'אפים האחרונים שלו מול קוואי זכור לי שהוא היה עדיף, הגיע הזמן לבחון את זה שוב על הבמה הכי גדולה. ומעבר לזה- קוואי חוזר להשלים את מה שהתחיל מול הווריורס בגמר המערב ב2017. מאחל לכולם שיהיו בריאים.

טורונטו 4-2. קוואי הוא ווינר ברמה אחרת לגמרי.

צל ענן
      משתתף

מצד שני ההתקפות נוראיות. שתי הקבוצות תוקפות עם שלושה שחקנים ומגנות עם 5. קל לשכוח, אבל גולדן היא גם קבוצת הגנה מהטובות בליגה, והיא מעניסה מהר על כל איבוד כדור. אם גרין/דוראנט מצליחים לעצור את קוואי בלי דאבל טים זה יהיה 4-1 במקרה הטוב.

כיף גדול טורונטו, אין מה לומר.

Krit123
    משתתף

היה גמר מטורף…

נורס נשאר עם ואן-וליט והוא החזיר בענק, אני הייתי מוותר מזמן. הוא שיחק כל כך רע מעבר לשוט מייקינג, כדרר לאין ספור איבודי כדור ולא שמר על כלום בהגנה. במשחקים האחרונים שימש כלחצן מצוקה בשביל הקבוצה, כל פעם שהיו צריכים שלשה הוא היה שם בלי קשר לדרגת הקושי. איך אפשר לצפות את ה-turnaround הזה? של Fvv וכל הקבוצה, לחזור פיגור אפס שתיים בלי יתרון ביתיות מול קבוצה שלא הפסידה יותר משני משחקים רצוף כל העונה? נשמע בלתי אפשרי..

נורמן פאוול עם אחלה סדרה ויהיה חשוב מול ג"ס. גם כשהמספרים לא מפוצצים הוא עושה המון מהלכים טובים והיכולת שלו גם לשמור בנוסף תהיה מפתח בגמר.

שתי הקבוצות לא היו מגוונות מספיק בהתקפה לאורך הסדרה, זה היה דרייב&קיק אחד גדול, אם לא היה שעון זריקות זה היה נראה כמו כדוריד. לא הבנתי למה יאניס לא קיבל הזדמנות ללכת לפוסט, לפחות משם אפשר ליצור חיתוכים לסל וזוויות מסירה שונות.

מידלטון מקשה עלייך להיות בעדו, הוא לא מצליח לקלוע מתוך שטף התקפי, מרגיש כאילו הוא משחק קצת במנותק לפעמים. גם הזריקות שקלע מוקדם במשחק היו 'רעות' אם היה מחטיא. איליאסובה היה טוב, קלע זריקות שמנצחים איתם משחקי חוץ… אבל בכל זאת הבאקס צריכים 4-5 עם טווח קליעה שהוא גם אתלטי ויכל לזוז בהגנה, אחרי זה הוא מירוטיץ' ולופז זה די עוד מאותו הדבר בהגנת הפיק&רול. לופז יחסום זריקות בצבע וארסן יעשה טלפורטינג לעבירות תוקף אבל הם עדיין מטרה ללכת עליה. יאניס גם צריך לידו עושה משחק יותר טבעי מבלדסו, אם זה רכז שהוא קודם כל סקורר אז שלפחות יהיה קלעי… כשלאורי לא פוגע (נתן אחלה סדרה, התעלה על עצמו) הוא לפחות עושה משחק אחראי. ג'ורג' היל (אוהדי קליבלנד מסתכלים עליו ועל רודני הוד ואמורים לעצמם מזה החרא הזה, הייתה לנו קבוצה לאליפות) שיחק מעולה מהספסל אבל צריך מניה יותר בטוחה.

צל ענן
      משתתף

אני אוהב את מה שבנו במילווקי, אבל אין מנוס מהמחשבה שזה פשוט לא יספיק.

בלדסו היה נוראי בסדרה הזו – הוא צריך ללמוד לאפס את הראש בפלייאוף. בכל מקרה הוא נמוך והוא לא קלע מספיק טוב. אני אוהב אותו עוד מהקליפרס, אבל לדעתי הוא לא יספיק – מה גם שיאניס כנראה רוצה לרכז את המשחק מעמדה 3 – אז באמת עדיף מישהו שיקלע יציב יותר.

גם את מידלטון קשה שלא לאהוב. הוא עמד מול שמירה חזקה בסדרה הזו ויצא מהפלואו, אבל לדעתי הוא יכול להיות שחקן שלישי בקונטנדרית ואפילו באלופה. אבל בשביל זה צריך שחקן שני, ואין למילווקי את השחקן השני הזה.

מסביב הם באמת מוציאים תפוקה יפה מאד גם מלופז, מאיליאסובה, גם מירוטיץ' שווה יותר ממה שהוא נתן בסדרה הזו. מסכים שעוד חסר להם גבוה שייתן אתלטיות והגנה טובה על הטבעת. לופז אגב ממש הפתיע בסדרה – הוא התגלגל לסל, ניצל מיס מאצ'ים וגם השתמש בקליעה מרחוק כדי ליצצר יתרון מול שומרים בתנועה פנימה. כיף לראות איך הוא אמציא את עצמו מחדש.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 3 חודשים, 3 שבועות ע"י  צל ענן.

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.