לייקרס-קליפרס

ראשי פורומים פורום NBA לייקרס-קליפרס

הדיון הזה מכיל 9 תגובות, ויש לו 5 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  Roeii1 לפני 1 שבוע, 4 ימים.

• מאת
    תגובות

orko
    משתתף

אני מסכים שקליפרס בנו מפלצת אבל למה כולם ככ קוטלים את הלייקרס – אני לא מבין למה חושבים שהם יותר טובים מהלייקרס? נראה לי שהן די שוות:

צוות מסייע די דומה, בשום השוואה לא הייתי נותן יותר מיתרון מינימלי מאוד לקליפרס:

לו-וויל די כמו קוזמה (20 נק׳ מהספלסל ביעילות סבירה בלי הגנה).

הארל וזובאץ לא יותר ממגי ובוגי (שוכחים שקאזינס היה די טוב שנה שעברה עד הפציעה, וגם מגי היה סבבה ליד לברון).

שאמט לא יותר מקק״פ (שאמט קולע יותר טוב אבל קק״פ שומר יותר טוב).

בברלי פחות או יותר כמו גרין ( 3 אנד די קלאסי ולא הרבה מעבר, בברלי שומר קצת יותר טוב אבל גרין קולע יותר טוב ועם יותר נסיון).

האחרים לא יותר מדי משמעותיים (ברדלי, דניאלס, קוק, רונדו, דאדלי, קארוסו – גרין, הארקלס).

בסופו של דבר אין הפרש משמעותי (כל עוד איגי לא חתום בשום מקום) ולכן השוני יביא מהצמד כוכבים:

אתם באמת מעדיפים את קוואי וגורג על לברון ודיוויס? קוואי היה גדול אבל לא יותר גדול מהפלייאופים האחרונים של לברון.. וצריך לזכור גם שקוואי וג׳ורג׳ מייצרים בעיקר לעצמם (לדיוויס היו יותר אסיסטים למשחק שנה שעברה מקוואי!) ולברון ודיוויס משלימים אחד את השני בדיוק.. בסוף ג׳ורג׳ הוא שחקן 8-12 לעומת זאת דיוויס לברון וקוואי כולם טופ-5 (יחד עם יאניס ודוראנט)

זה הרבה יותר מידי מוקדם בשביל הדיון הזה. כל מי שיגיד שהוא בטוח שצד אחד יותר טוב מהשני הוא שקרן. עד שלא נראה איך הדברים עובדים בפועל אין לנו מושג מי יותר טובה.

אני מסכים שלברון + דייויס > ג׳ורג׳ + קוואי אבל גם פה הכימיה בין השניים תשחק תפקיד מכריע וכמובן היכולת שלהם להישאר על הפרקט דקות ארוכות בלי להיפצע.

orko
    משתתף

בדיוק – אבל מקום שמים את הקליפרס כפייבוריטית מוחלטת…

מי? איפה? כל אחד יכול סתם לזרוק פרשנות לאוויר, זה לא אומר שחייבים להתייחס לזה.

Roeii1
    משתתף

זה הרבה יותר עמוק מסתם לעשות השוואה יבשה

מדובר בסגנונות ובבניית סגל:

בניית הסגל של הלייקרס היא אולי אחת הגרועות בליגה.

יותר מדי שחקנים גדולים בקו קדמי, וקו אחורי דל מאוד.

קאזינס ודיוויס היה חלום רטוב לפני שנה וחצי עם הטרייד לNO.

עכשיו זה לא נשמע כל כך מאיים, בעיקר בגלל קאזינס והפציעה שהוא עבר שעושה רושם שפגעה לו מאוד ביכולות שלו. לא סתם הוא ירד מחוזים של 15-20 מיליון דולר ל5 מיליון ומטה.

קוזמה כנראה אכן יהפוך לשחקן ספסל ופחות חשוב, וסביר להניח שזה יפגע לו בביטחון. גם ככה לא קל לשחק ליד חבר'ה מבוססים כמו לברון ודיוויס.

ושוב הקו האחורי של הלייקרס רע מאוד, רונדו הרבה מעבר לשיא, גם בראדלי וקלדוול פופ שהיו בשיאם לפני שנתיים ירדו ברמה. חוסר האיזון שם ברור מאוד, תוסיף לזה את קרבות האגו שיכולים להיות שם, קיבלת קבוצה שבנויה רע עם מתכונת לפיצוצים בחדר ההלבשה

הקליפרס הרבה יותר מאוזנים.

לו וויל, שימשיך להרגיש מצויין עם המקום שלו ויתן את הנקודות שקוואי או ג'ורג נחים.

זה בניגוד לקוזמה שכמו שציינתי המעמד שלו בסגל החדש יהיה לו זר ביחס לעונה שעברה

ושאר הסגל של הקליפרס הוא בדיוק ההפך מהסגל של הלייקרס, צעיר עם הרבה מוטיבציה להוכיח.

כמובן שיהיה חכם לעשות VIEW מתי שניכנס לתוך העונה, אבל זה לא בעיה לקרוא את המצב.

אם צריך לבחור שחקן מפתח במצ'אפים בין 2 הקבוצות האלו – זה פול ג'ורג. אם אנחנו נקבל את פול ג'ורג של העונה החלפה , או את ג'ורג של אינדיאנה שהיה נעלם ליותר מדי משחקים ומסיים משחקים עם חד ספרתי בניקוד.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 1 שבוע, 5 ימים ע"י  Roeii1.

Rapgamer
    מנחה

קליפרס VS לייקרס

היי אורקו, אוסיף לפה את שני הסנט שלי-

1. אני מאוד מסכים עם רועי שלקליפרס יש תשתית טובה יותר. אפילו אם אתה שם בצד את זהות השחקנים (ואנחנו נגיע לזה)- לקליפרס יש הנהלה טובה, מאמן טוב, שחקנים שמכירים זה את זה והוכיחו שהם יודעים לשחק היטב ביחד.
    הלייקרס קבוצה מאוד לא יציבה- מבחינת ההנהלה, המאמן וגם הסגל שחלק ניכר ממנו התחלף השנה. יש סביבם חוסר ודאות הרבה יותר גדול.

2. קוואי+ ג'ורג' מול לברון+ דיוויס: אנחנו נגיע לזה בדירוג הפורום, שיתחיל ממש בקרוב. לא יודע אם אתה מכיר, אבל יש לנו בפורום מסורת לדרג מדי שנה את 50 השחקנים הטובים בליגה. אני מזמין אותך להצטרף אלינו.

3. מבחינת הצוות המסייע: כאן אני חושב שיש יתרון לקליפרס. הרול פלייר הכי טוב משתי הקבוצות הוא לו וויליאמס, אחריו מונטרז הארל (בפרט כשהוא בציוות עם לו-וויל, מה שהתייחסתי אליו מבחינת התשתית).
    בנוסף לכך יש לקליפרס גמישות בכל עמדה. ב-PG יכולים לשחק בוורלי/וויליאמס/שאמט. ב-SG  וויליאמס, שאמט, מקגרודר ופול ג'ורג' בהרכבים גבוהים. בעמדה 3 יש לך גם את קוואי והארקלס (בנוסף לג'ורג'), בעמדה 4 את קוואי, הארקלס וג'מייקל גרין, ובעמדה 5 סנטר נייד (הארל) או כבד מסורתי (זובאץ'). לדעתי יש להם סגל גמיש שמאפשר להתמודד מול מצ'אפים שונים ובסגנונות שונים.

הלייקרס עשו עבודה טובה עם הגארדים שהשיגו בדמות רונדו, KCP, בראדלי ודני גרין אבל אני בכל זאת חושב שהם פחות גמישים. KCP ואייברי בראדלי שחקנים כמעט זהים, דני גרין גם די דומה להם (קצת יותר סייז על חשבון מהירות) ורונדו הוא הרכז היחיד בעוד שה-fit שלו לצד לברון לא מדהים.
    קאזינס הוא הימור שהיה שווה להם לקחת אבל אין לדעת האם ההימור הזה יתברר כמוצלח, הן מבחינת רמת הכדורסל שלו והן מבחינת ה-fit (אני בספק כמה הוא ישחק לצד AD, כי יחד עם לברון ו/או קוזמה הם הופכים לקבוצה מאוד כבדה).

נקודה נוספת של חוסר יציבות בלייקרס היא האופי של השחקנים. לשים באותה קבוצה את רונדו, לברון וקאזינס- יש לזה פוטנציאל נפיץ. אני מרגיש יותר ודאות דוקא לגבי הקליפרס- מבחינת זהות השחקנים וכאמור כל המעטפת והמועדון. זה כמובן לא מבטיח שום דבר אבל בנקודת הזמן הזאת, אני חושב שהם נמצאים בעמדה יותר טובה מאשר הלייקרס.

orko
    משתתף

רועי – לא אמרתי שקאזינס יחזור למה שהוא היה פעם אלא רק שהוא עדיין מספיק טוב בשביל שהוא ומגי יהיו לכל הפחות כמו זובאץ והארל – נראה לי שזו הנחה די סבירה והוא היה ככה בסוף העונה הרגילה שנה שעברה
    דווקא מרגיש לי שקוזמה ישחק עדיין איזה 30 דקות למשחק ויהנה מאיזה 12-15 דקות מול יחידות מחליפות אבל נראה..
    לגבי בראדלי – אני חייב להודות שלא ראיתי אותו מאז בוסטון אבל למה כולם קוטלים אותו? הסטטיסטיקות שלו משנה שעברה בממפיס נראות טוב – הן לא משקפות איך ששיחק באמת?

ראפגאמר(?) – 1. מסכים לגמרי, אבל התכוונתי על מי יותר טוב בשנה הקרובה ולא מי יבנה שושלת או קבוצה שתתחרה יותר טובה ב 3-4 שנים הקרובות (במקרה זה – הקליפרס כי סומך יותר על הפרונט אופיס שלהם)
    2. אצטרף 🙂
    3. יש להם צוות מסייע מעולה, אני מסכים. אבל של הלייקרס לדעתי לא משמעותית פחות טוב, ולברון ודיוויס משפרים את השחקנים סביבם לדעתי יותר מקוואי וג'ורג' (שאדירים אבל לא משפרים את השחקנים לידם בעיניי, תקנו אותי אם אני טועה). מרגיש לי שרוב השחקנים של הקליפרס (חוץ מזובאץ) הם די בתקרה שלהם אבל אצל הלייקרס יש הרבה שחקנים שיכולים לשחק מעל הערך המקורי שלהם – קק"פ, קוק, ברדלי..

אגב אני חייב לשאול – מי זה מקגרודר , מה הוא יודע לעשות?? ראיתי את הסטטיסטקה שלו אבל זה כמובן לא אומר כלום. בחיים לא שמעתי עליו לפני שעבר עכשיו לקליפרס.

Rapgamer
      מנחה

כן אני חושב שמבין 4 הכוכבים בשתי הקבוצות, לברון הוא זה שהכי משפר את השחקנים שסביבו. בעיקר שחקנים מסוג מסוים, כאלה שמתמקדים בקאץ' אנד שוט. זה אחלה, ויש ללייקרס כמה כאלה- קוזמה, גרין, KCP, בראדלי.
      מה שמפריע לי קצת בלייקרס, ואולי אני מושפע מהאליפות האחרונה של טורונטו, זה החד-גוניות שלהם. לראפטורס היו הרבה שחקנים שיודעים לכדרר, למסור ולקלוע. לקליפרס יש כמה כאלה, וללייקרס רק אחד. אם ניכנס ממש עמוק למצ'אפ הישיר בין הקבוצות, במידה וקוואי מצליח לשמור על לברון מבלי לקבל הרבה עזרה מסביב, אני לא בטוח איזו עוד התקפה יש להם להציע. כלומר- ברור שיהיו להם מספר אפשרויות, אבל אני מרגיש יותר טוב עם מגוון האפשרויות שהסגל של הקליפרס מציע לי.

לגבי מגרודר, גם אני לא ראיתי אותו המון אבל הוא שחקן שקט שהיה די מוערך במיאמי בשנים האחרונות. מצא את דרכו לחמישייה על חשבון שחקנים יותר נוצצים ממנו לעיתים, ושמר על כוכבי הפרימטר של היריבות. אני חושב שהוא רול פלייר סולידי שעוזר בהגנה ולא עושה שטויות.

88nothing
    משתתף

מרגיש לי שהקליפרס יהיו קבוצה עונה ראשונה מצויינת שיפלו בפלייאוף. לעומת הלייקרס שיהיו בסדר בעונה הסדירה ויעלו רמה בלייאוף.
    קליפרס:
    הארל וויליאמס הצטיינו שנה שעברה גם בגלל שעלו בתור השחקנים 6 ו7 וקיבלו דקות מול שחקני משנה, השנה הארל כנראה יאלץ לפתוח(כי זובץ לא יסחוב באמת) וזה קצת יוציא את העוקץ מהמשחק שלו.
    לקליפרס אומנם אין בעיית סקורינג אבל בהחלט תיהיה להם בעיית ריב קלה, בעיית משחק מעבר די גדולה ובעיה בהגנת הגבוהים.
    והחמישיה הטובה שלהם תכלול את וויליאמס, פול ג'ורג', קוואי, הארל ומי עוד? בברלי בהרכב סופר נמוך? ג'אמייקל גרין? שאמט? חבר שם משהו למרות הכל.

לייקרס:
    אתחיל מהסוף, החמישייה שאיתה הלייקרס כנראה תסיים משחקים היא רונדו, דני גרין, KCP , לברון וAD.
    השחקן השישי שלהם יהיה כנרא קאזינס.
    בראדלי וגרין הם שומרי חוץ מעולים.
    וזה עוד לפני שמגעתי בקוזמה.
    הלייקרס עשו יופי ש עבודה בהשלמת הסגל, השיגו קלעים, עומק בגבוהים, עושה משחק נוסף וגארדים שמסוגלים ללחוץ.

Roeii1
    משתתף

לפי הדיווח לברון ישחק כרכז העונה

משמע רונדו בחוץ, וקאזינס/קוזמה בחמישייה

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

כתבות אחרונות

סטטיסטיקות פורום

משתמשים רשומים
359
פורומים
1
דיונים