הקליפרס דורסים את יוסטון בחוץ

ראשי פורומים פורום NBA הקליפרס דורסים את יוסטון בחוץ

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #33731
   Rapgamer
   מנחה

   משחק מאוד מרשים של הקליפרס, שמצטרף לתבוסה שהנחילו לדנבר לא מזמן. הם עולים באינטנסיביות של פלייאוף מול יריבות חזקות וזה מורגש.

   הקליפרס עשו חילופים בהגנה מול יוסטון, ששיחקו בפתיחה על בידודים של הארדן מול מוריס. זה עבד בצורה חלקית משום שהקליפרס הביאו עזרה ועשו רוטציות טובות. יוסטון החטיאה שלשות שחלקן היו נוחות אבל כן היו deflections והזדקקו לרמת ביצוע התקפית גבוהה כדי להגיע למבטים האלה, שהלכו ברובם החוצה. בצד השני קוואי פתח אגרסיבי כפי שהוא נוהג לעשות במשחקים האחרונים. הקליפרס סיימו את הרבע הראשון ביתרון 10.

   ברבע השני לו וויל ובעיקר הארל מתחו את ההפרש, יוסטון לא הצליחו למצוא את הטבעת כאשר ווסטברוק היה דומיננטי. אפשר לומר לזכותו שהוא שיחק חזק כל המשחק וחיפש לתקוף את הטבעת, אבל נתקל בקשיחות של הקליפרס בצבע שהגבילו אותו לאחוזים נמוכים. הארדן בשלב הזה faded out לגמרי, הפוקוס ההגנתי של יוסטון ירד וכשהחמישייה של הקליפרס חזרו לשחק הם רצו 17-2 ובנו יתרון שיא של 26 הפרש.
   אחד הדברים הקשים בליגה של היום הוא לשמור על הפרשים באיזור הזה, אבל זה בדיוק מה שעשו הקליפרס ברבעים 3 ו-4 עד שהמשחק היה כבר ממש עמוק בגארבג'. הם לא נתנו ליוסטון להתקרב, שיחקו עם המון קשיחות ובעוד שהרוקטס היו יכולים לספר לעצמם שזה סתם ערב קליעה חלש מבחוץ במחצית הראשונה (2-22 מהטווח), הם המשיכו להיות משותקים וסיימו את הרבע השלישי עם 3-35. יש מידה מסוימת של עליונות מנטלית שהייתה לקליפרס בשלב הזה, אפשר היה לראות קלעים ביוסטון מהססים לזרוק ויוצאים מהרית'ם שלהם. זה לא דבר שיקרה 7 משחקים בסדרה אבל מספיק שזה קורה כמה דקות פה ושם ויש לזה אפקט משמעותי. היה מימד מסוים של Intimidation.
   6 דקות לסיום המשחק ההפרש היה 30 ועלו לשחק רק המחליפים. יוסטון עד אותו שלב קלעה 4 שלשות במשחק, זו קבוצה שהיה לה רצף של עשרות משחקים עם 10 שלשות ומעלה. סיימו את המשחק עם 7 שלשות, הנתון הכי נמוך שלהם מזה שנים.

   הקליפרס לא נגררו לסמול בול ושיחקו את כל הדקות המשמעותיות עם זובאץ' (17-12 במשחק) או הארל (19-10) בסנטר. הם דוקא לא היו דומיננטיים בצבע כפי שניתן היה לחשוד אבל הדאנקים האלה שקוואי מסדר לזובאץ' ממש משנים את המומנטום. פרט לכך הרבה חבר'ה בקליפרס במשחק two-way מוצלח. פול ג'ורג' לא הגיע להרבה מבטים ויש לו את ה-5 זריקות מטופשות במשחק אבל מספיק שהוא קולע 1-2 מהן וזה שומר עליו בעניינים, הקליפרס יכולים לספוג את זה.
   השחקן היחיד שקצת מתפספס לאחרונה הוא לאנדרי שאמט שנדחק ברוטציה. מ-30 דקות משחק בפברואר הוא ירד ל-15 במשחקים האחרונים, כאשר חלקן בגארבג' טיים.  לרג'י ג'קסון יש עליונות פיזית על פניו ובאופן מפתיע הוא משתלב היטב בקבוצה, אבל אני בכל זאת חושב שיש יותר מקום לשאמט בעיקר בדקות שלו וויל על הספסל.

   מבחינת יוסטון הארדן ממשיך עם הסלאמפ. 0-8 משלוש ומעט מאוד פעולות טובות מסביב. הם התמודדו בצורה יפה בריבאונד ובנקודות בצבע, הקרדיט על כך מגיע לווסטברוק-קובינגטון-טאקר שהם למעשה שחקני פרימטר עם איכויות ביג מן במידה זו או אחרת. אבל הם פשוט פגשו קבוצה שהייתה הרבה יותר טובה מהם, בשלב מסוים התפשרו על זריקות ממש קשות ונראו קצת המומים מבחינה מנטלית. לדעתי יוסטון צריכה להעדיף לפגוש את הלייקרס בסיבוב השני מאשר את הקליפרס, אמרתי את זה עוד לפני המשחק הנוכחי שמוסיף מעבר למצ'אפ הבעייתי, גם את מימד הקשיחות המנטלית.

מציג 0 תגובות משורשרות
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.