הפרי אייג'נסי של פילדלפיה

ראשי פורומים פורום NBA הפרי אייג'נסי של פילדלפיה

הדיון הזה מכיל 10 תגובות, ויש לו 8 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  88nothing לפני 2 חודשים, 2 שבועות.

• מאת
    תגובות

Rapgamer
    מנחה

במקום המגה-שרשור של הפרי אייג'נסי, אפשר לדבר כאן על מהלכים של קבוצות ספציפיות ונתחיל עם פילדלפיה.

מה הם עשו בימים האחרונים?

• השאירו את טוביאס האריס: 180 מיליון ל-5 שנים.
    • הביאו את אל הורפורד: 109 מיליון ל-4 שנים.
    • העבירו את באטלר בטרייד וקיבלו את ג'וש ריצ'רדסון.
    • ויתרו על רדיק.
    • האריכו חוזה לסימונס (יכנס לתוקף משנה הבאה): 170 מיליון ל-5 שנים.
    • חידשו חוזים למייק סקוט (10 מיליון לשנתיים), ג'יימס אניס (4 מיליון לשנתיים) והוסיפו את קייל אוקווין (2 מיליון לשנה).

אז… מה דעתכם על פילדלפיה החדשה בהשוואה לזו הישנה? מה הם עשו נכון או לא נכון?

אני חושב שהיה להם אחלה קיץ, למרות שהאריס הוא אוברפיי (אבל לא הייתה להם ברירה במקרה שלו). סך הכל אני חושב שריצ'רדסון + הורפורד > באטלר ורדיק. הבעיה תמשיך להיות סימונס והקליעה הלא קיימת שלו וכל הזמן שהוא לא מראה שהוא עובד על העניין אני במקומם מחפש לו טרייד כמה שיותר מהר. אבל זה נושא להמשך העונה/קיץ הבא.

88nothing
    משתתף

מאוד אוהב את מה שפילי עשו.
    מצד אחד הם הולכים נגד הזרם, אבל מצד שני הנגד הזרם שלהם הוא יחודי.

נתחיל מהבסיס: גולדן סטייט התפרקה והאליפות נפתחה.
    מנשיך מזה שטורונטו כנראה לא תשחזר את הפלייאף האחרון וגם אם כן לפילי יש עכשיו מצאפ טוב יותר מולה.
    גם מול הבאקס יש להם מצאפ נהדר, אני רוצה לראות את יאניס הולך לצבע מול אמביד והורפורד.

סה"כ חוץ מסימונס כל החמישיה קולעים מהשלוש, לא קולעים טוב אבל קולעים.
    במהלך העונה להוסיף קלעי לסגל לא תיהיה משימה קשה מידי.

כמובן שהשינויים שנעשו: שידרגו את ההגנה האישית, שידרגו את ההגנה הקבוצתית, הוסיפו מימד של גבוה מוסר ויצרו מיס מאץ רציני ביותר מול קבוצות הסמול בול.

בהנחה שקיירי\קוואי לא היו מוכנים לשמוע על פילי, אני חושב שהם הוציאו את המקסימום מהפרי אייגנס הזה לפחות במאקרו.

Krit123
    משתתף

הרכב גבוה שימנע מהם לרוץ, וישאיר אותם לשחק על חצי מגרש בלי מישהו שיכל ליצור לעצמו ולאחרים ברמה הכי גבוהה. מרגיש לי כאילו הם יכולים לקחת כל קבוצה ל-7 אבל תמיד לסיים בחוץ.

להביא את הורפורד די אומר 'אנחנו רוצים להתחרות עכשיו', אם ככה למה לא להשאיר את באטלר… ג'ימי בעייתי אבל יכל לתת סדרת פלייאוף שתהפוך אותו לאטרקטיבי בעיני קבוצה שצריכה חיזוק. בקיצור קבוצה כמו מיאמי הייתה כנראה לוקחת אותו גם שנתיים/שלוש מעכשיו.
    אני לא מעדיף את הסכומים האסטרונומים ששילמו לטוביאס האריס, לדעתי הוא לא שווה את זה.
    הורפורד שחקן הגנה מעולה, אבל בגילאי 35-37 צפוי להאט בשני הצדדים (היכולת להוביל כדור היא גם יתרון יחסי שלו) ועדיין להרוויח סכומי עתק.

המהלך שהכי אהבתי היה להחליף את ריצ'ארדסון ברדיק. האימפקט של רדיק תמיד נחלש בפלייאוף, הניסון לחפש אותו וחוסר היכולת שלו לעשות עוד משהו ברמה גבוהה לפעמים תוקע את ההתקפה.
    להשאיר את ג'יימס אניס במחיר הזה זה שיחוק, לא הבנתי איך לא התנפלו עליו מוקדם יותר, נתן אחלה סדרה מול טורונטו. גם את מייק סקוט היה נכון להשאיר.

Rapgamer
    מנחה

בעיני פילדלפיה לקחה הימור מעניין.

אני לא חושב שהורפורד+ריצ'רדסון עדיפים על פני באטלר ורדיק. אבל לפילדלפיה היו אילוצים כלכליים ואכן הצמד הראשון ב-35 מיליון לעונה, עדיף על פני הצמד השני ב45-50 מיליון. ההפרש מאפשר להם לחזק קצת את הספסל.

עוד נקודה שאהבתי היא שההחתמה של הורפורד הייתה מתוך מחשבה שישמור על יאניס, כי לא ממש היה להם מישהו בסגל שמתאים לתפקיד בעונה שעברה.

במידה וקוואי עובר למערב, אני חושב שפילדלפיה תהיה הפייבוריטית במזרח (בהתחשב בכך שמילווקי איבדה את ברוגדון). בכל זאת אני מזהה 2 בעיות עיקריות בסגל:
    1. אובר-סייז. בליגה של היום הורפורד הוא יותר 5 מאשר 4, האריס הוא יותר 4 מאשר 3. אמנם הם חבר'ה שזזים לא רע אבל אני לא יודע איך פילדלפיה תתמודד מול יריבות בקצב משחק מהיר, והאם הסגל הכבד הזה יבוא לידי ביטוי ברוטציות לא מספיק מהירות בהגנה. או שלחילופין הם יחפו על האיטיות באורך וחוכמת משחק.
    לא זוכר מי כתב כאן שאין לפילי שחקן שישמור על רכזים. אני דוקא חושב שריצ'רדסון מתאים. אפרופו ריצ'רדסון, הוא אמנם לא יוכל לשחזר את משחק ההנדאוף שהיה לרדיק עם אמביד, אבל הוא שלשיונר בווליום גבוה שלא יהסס לירות.
    בחזרה לעניין הסייז, משום מה אלטון ברנד השקיע גם ברול פליירס בקו הקדמי. אני לא רואה סיבה להחזיק באמביד, הורפורד, מייק סקוט, ג'ונה בולדן ואוקווין- כולם יותר סנטרים מאשר PF בליגה של היום. במיוחד בהתחשב בכך שהאריס PF קלאסי. היה אפשר לוותר על אחד הרול פליירס הללו לטובת שחקן פרימטר או שניים. למשל שמפארט, איאן קלארק (אני מניח ש-KCP או ווס מת'יוז יקרים מדי).

2. מחסור בגו טו גאי מהפרימטר. כלומר- מה שבאטלר הביא לשולחן בפוזשנים מכריעים מול טורונטו למשל. אמביד נכון להיום מאבד יותר מדי כדי לשחק עליו בקלאץ', שאר החבר'ה לא מספיק טובים ברמה של גו טו גאי בקונטנדרית.

לסיכום פילדלפיה ביצעו מהלכים מעניינים, ללא ספק יגוונו את הנוף של הליגה בעונה הקרובה, וכנראה שגם יאיימו ברצינות על ראשות המזרח.

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

אני היחיד שלא לגמרי מבין איך השילוב הזה של אמביד והורפורד אמור לעבוד?

האם הורפורד מגיע על תקן "שחקן מטרה" שכל יעודו זה להקל על החיים של אמביד? לסדר לו חסימות בהתקפה, לשמור ולהרביץ אם צריך ובכלל להיות סוג של עזר כנגדו? לא ממש ברור לי.

אוהב מאוד את השינויים של פילדלפיה כולל את זה שהסתייגתי ממנו שלוש שורות למעלה ולמרות כל השינויים הטובים האלה, בשורה התחתונה אם סימונס לא יעשה קפיצת מדרגה ברמת הנחישות וההנהגה, שום דבר לא יביא אותם לגמר.

סימונס חייב לקחת את המושכות לידיים ולהפגין יותר נחישות ואגרסיביות בהתקפה, הוא זה שמוביל את ההתקפה והכל עובר דרכו וסגנון המשחק שלו ישפיע על כולם בסופו של דבר.

כרגע הם נראים כמו הקבוצה שצריכה לצאת מהמזרח אבל הם תלויים גם בהחלטה של קוואי וכמובן שאם דוראנט חוזר לפלייאוף אז הסיפור יכול להשתנות.

billc
    משתתף

הורפורד במקור היה פאוור פורוורד בקולג' זכה פעמיים באליפות כאשר הוא פאוור ונואה היה סנטר

זה מתאים גם להורפורד כי ככל שמתבגרים פחות אוהבים לשמור על סנטרים פיזיים התקפיים, לא שיש לנו הרבה

כאלה בליגה

סימונס אגרסיבי, הבעיה שלו זה הקליעה, הוא חייב להתחיל לזרוק גם אם הוא יחטיא בהתחלה, וזה לא חייב להיות מה3 , הוא גבוה מספיק כידי לזרוק מחצי מרחק

צל ענן
    משתתף

כמו שכתבתי בהפרש של דקה ממך, לדעתי הם הולכים על הבסיס שיש להם, ולא היו להם יותר מדי ברירות.

מבחינת באטלר – הם שחררו אותו, והשיגו עליו את ריצ'רדסון, לדעתי זה לטובתם. שחקן שהעדיף את מיאמי על פילדלפיה הוא שחקן שלא יזכה לתהילה בליגה כמו שהיא כיום. אם אתה לא מסוגל לוותר על האגו ולשחק עם עוד כוכבים, זה די אבוד.

הם גבוהים מדי והם לא קולעים מספיק מרחוק. קל להגיד שרדיק היה חור בהגנה, אבל יש סיבה לכך ששחקני D&3 הפכו למשלימים הכי מבוקשים בליגה. קבוצות צריכות שחקנים שייתנו שלשות פנויות ב 40+%, אחרת המשחק שלהן ייתקע.

מצד שני, לשחק מול גודל כזה, בטח כשמדובר בגבוהים יחסית טכניים מאד, יכול להיות סיוט של מאטצ׳ אפ לכל קבוצה.

בסך הכל, מבחינת פעילות בשוק, אני חושב שהם שילמו להאריס יותר ממה שהוא שווה אבל בדיוק את מה שהוא שווה בשבילם, כל שאר ההחתמות טובות ביחס לסיטואציה, כך שלדעתי הם צריכים להיות מרוצים.

אמרתי כבר כמה פעמים שאני נגד הצלחת הפרויקט הזה, אבל אני די אוהב את השחקנים שם כך שקשה לי באמת להיות נגדם.

Rapgamer
    מנחה

עוד נקודה שלא ממש התייחסתי אליה- עושה רושם שפילדלפיה שמה את הביצים בסל של סימונס.

זה גם ללכת על שחקן כמו הורפורד, שהגיע כדי לנצח כאן ועכשיו. זה גם לוותר על שחקן הפרימטר הכי טוב בקבוצה (באטלר). וכמובן לתת לסימונס את המקס' ל-5 שנים.
    צריך לזכור שסימונס שיחק רק שנתיים בליגה, אבל חוסר ההתקדמות שלו מהעונה הראשונה לשנייה מעלים לגביו ספקות.

הסיקסרס מסתמכים עליו בתור השחקן השני הכי טוב בקונטנדרית. כנראה שגורל הפרוייקט שלהם, מבחינת הסיכוי לזכות באליפות, תלוי מאוד ביכולת או חוסר היכולת של סימונס למלא את המשבצת הזאת.

Roeii1
    משתתף

אני מאוד סקפטי לגביו

עושה רושם שכמו שנה שעברה, הסגל לא מאוזן

סימן שאלה גדול מאוד סביב בן סימונס, אם שחקנים יתחילו להתייחס אליו כמו אל טוני אלן או רוברסון, המצב לא יהיה טוב.

אני גם לא בטוח ביכולת המסירה ובניית המשחק שלו כשהמשחק יהיה תקוע, כי השחקנים של פילי לא בנויים למשחק ריצה

אבל אני רוצה להתייחס להורפורד-אמביד. אני חושב שפילדלפיה עשתה טעות עם הורפורד, והייתה צריכה ללכת על FA אחר.

הורפורד כבר 7 שנים ואף יותר משחק כסנטר ויהיה לו קשה להסתגל שוב לעמדת הPF. אני די בטוח שהשילוב הזה לא יעבוד כמו שצריך, הורפורד יכנס בנעליים של אמביד, והאחרון שגם ככה מצטייר עם אופי בעייתי עלול לשבור את הכלים.

אמביד 5, הורפורד 4 נוטה ל5, האריס 3 נוטה ל4.

החמישייה אומנם פיזית וגדולה אבל היא פשוט לא מאוזנת ושחקנים יותר מדי דורכים אחד על השני.

האיבוד של רדיק הוא קריטי, אין להם ספסל וחסר להם קלעים. הורפורד ואמביד כן יודעים לקלוע מחצי מרחק ומשלוש, אבל הם לא יצליחו להגיע למספיק מצבים כאלו.

את הטעות עם הורפורד הם כבר עשו, עכשיו הם בדרך לעשות עוד טעות עם בן סימונס.

יש דברים שאנחנו לא יכולים לדעת ואולי סימונס עובד קשה באימונים ואכן מגיע לתוצאות בשיפור הקליעה. אם לא, אני במקומם הייתי עושה טרייד ומביא גארד ברמה גבוהה שידע לעשות הכל

88nothing
    משתתף

יהיה מעניין לראות טרייד במהלך העונה הורפורד על דיאנג'לו ראסל

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.