העונה הבאה של פילדלפיה

ראשי פורומים פורום NBA העונה הבאה של פילדלפיה

הדיון הזה מכיל 5 תגובות, ויש לו 5 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  fatnoam לפני 1 שבוע, 3 ימים.

• מאת
    תגובות

Rapgamer
    מנחה

סגל:
    PG- סימונס, טריי ברק
    SG- ג'וש ריצ'רדסון, זאייר סמית'
    SF- טוביאס האריס, ג'יימס אניס
    PF- הורפורד, מייק סקוט
    C- אמביד, קייל אוקווין

שאלות:
    1. מה דעתכם על ההחלטה של הסיקסרס ללכת עם הרכב סופר-סייז בליגה שבה המגמה הפוכה?
    2. מה חסר לפילדלפיה כדי ללכת עד הסוף (אם בכלל)?
    3. מה התחזית לקבוצה הזאת בעונה הבאה והאם אתם רואים בה קונטנדרית?

noam lev
    משתתף
    • רק צריכים רכז שיכול לקלוע ואמביד אם קליעה יותר טובה משלוש
    • מבחינתי אם סימונס עבד על הזריקה שלו בקיץ וקולע אפילו 35 38 אחוז מזריקות חופשיות פילדלפיה הקונטנדרית הבכירה שלי

Rapgamer
    מנחה

תשובות

1. ההחלטה של הסיקסרס ללכת על סופר-ביג היא סוג של אילוץ, להבנתי. אני לא יודע כמה הם העדיפו להחתים את הורפורד על פני שחקן כנף. היו מגבלות של שכר ושל זמינות.
    בנוסף יש להם את בן סימונס שכבר תהיתי האם כדאי להעביר אותו בטרייד אבל הם ממשיכים איתו כרכז הכי גבוה בליגה.
    הרבה קבוצות מתחילות את המשחק ביג וסוגרות סמול, במקרה של פילדלפיה יצא במקרה ש-4 מתוך 5 השחקנים הכי טובים שלהם בגובה 9'6 ומעלה.

2. שני האלמנטים שחסרים לפילי הם שיפור היכולת של סימונס בפלייאוף, ועומק מהספסל.
    סימונס מתקשה למצוא דרכים להשפיע על המשחק מבחינה התקפית מול יריבות חזקות. זה כמובן קשור לקליעה הבעייתית שלו. מדברים על שלשות אבל אפילו אם ישיג ג'אמפר קצר מאיזור הצבע יהיה קשה יותר לשמור עליו.
    פילדלפיה לא הייתה עמוקה גם בשנה שעברה אבל מאז רק התקצרו. נכון להיום אין להם רכז מחליף ברמה סבירה, גם המחליף ב-SG טרם הוכיח שהוא שייך לליגה. אני מאמין שהסיקסרס ינסו לחזק את הספסל בהמשך העונה דרך טריידים או הרמת של שחקנים שנחתכו.
    עוד סימן שאלה מסוים הוא הגו טו גאי שלהם בקלאץ'. אמביד אמור להיכנס לתפקיד הזה של באטלר, הוא לא הצליח במיוחד בשנים קודמות והיה מאבד הרבה כדורים בפוזשנים מכריעים.

3. בעיקרון פילדלפיה היא הקבוצה השנייה הכי חזקה במזרח אז התחזית הכי סבירה היא הדחה בגמר המזרח. אני יכול לראות את ההרכב המשונה הזאת מודח מוקדם יותר, מצד שני יש להם מצ'אפ טוב מול מילווקי ויאניס בפרט, לא יפתיע אותי אם הגודל חסר התקדים הזה יפריע לו להגיע לצבע ולסיים בו. במצב כזה מילווקי הרבה פחות מפחידה ואפשר לומר שאליפות מזרח לא תהיה הפתעה גדולה.
    בואקום אני חושב שחסרים לפילדלפיה האלמנטים שציינתי מללכת עד הסוף, אבל בהתחשב בסיטואציה שנוצרה במזרח אני חושב שאפשר לראות בהם קונטנדרים. יש להם צ'אנס לא רע להגיע לגמר, ואף קבוצה לא יכולה לנצח בקלות את החבורה הזאת.

88nothing
    משתתף

לא חושב שהיתה להם אפשרות טובה יותר.
    אחרי שהביאו את באטלר והאריס על חוזים לחצי עונה לא הייתה להם ברירה אלה לשלם.
    באטלר לא רצה להישאר, והם הןציאו עליו בערך את המקסימום על ריצארדסון והחוזה הנוח שלו.

הכסף הפנוי הלך להורפורד, שיכול לשחק מצויין עם אמביד ויוצר קו קדמי ענק שמסוגל לקלוע, להגן על הטבעת ולשמור על גארדים.
    בהתחשב בזה שהיריבה העיקרית על ראשות המזרח היא מילווקי של יאניס זה דווקא יכול להתאים.

צריך להוסיף שהורפורד הוא גם מוסר מעולה.

סה"כ סגל הוא קצת אוברפייד ועם ספסל די קצר אבל בהחלט איכותי.

ראיתי באיזה מקום הצעה לטרייד של האריס על דיאנג'לו ראסל. פילי הוכיחה שיש לה אומץ לעשות טריידים תוך כדי, אז לא מין הנמנע שנראה מהם משהו במהלך העונה.

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

לפילי יש את אחת מהחמישית היותר איכותיות בליגה

לא יודע כמה הייתי בוכה על באטלר שמעדיף להיות זאב בודד ובעיקר מוכיח שהוא לא באמת השחקן הכי קבוצתי בעולם(מבחינה חברתית), דווקא רדיק הפסד גדול יותר והיכולת קליעה שלו בהחלט תחסר להם, במיוחד כשסימונס לא מהווה איום.

מסכים שחסר להם עומק ויחד עם זאת אני גם חושב שלפחות נכון לעכשיו הם הקבוצה שאמורה לצאת מהמזרח ולהגיע לגמר ושם לקבל בראש כי הם לא באמת בשלים.

fatnoam
    משתתף

הסטטיסטיקה המעניינת היא, מה פילדלפיה שווה כשאמבייד נח. רמז – לא הרבה. אמביד שיחק שני שליש סדרה נגד הראפטורס, בהם פילדלפיה ניצחה ב-100 נקודות את הראפטורס. בעוד שליש סדרה הוא נח, והם הפסידו באיזה 120. אמצא את הסטט' המדוייקת אם זה חשוב למישהו. סדרה אחת לא תמיד אומרת משהו, אבל כל מי שראה את הסיקסרס השנה, יכול להבין שכשאמבייד יושב מדובר בקבוצה אחרת, והיא לא כל כך טובה.

אל הורפורד אמור למזער את הבעייתיות הזו.

מבחינת שיתוף הפעולה בינם, אני דווקא חושב שזה יצליח. הורפורד רוצה לשחק 4, תמיד רצה. גם הוא וגם אמביד משחקים מצויין רחוק מהסל, או לפחות בטופ אוף דה קי, ושניהם זזים טוב ביחס לסייז. בכלל, החמישיה הענקית הזו זזה לא רע בכלל. גם טובי, וכמובן סימונס.

התקפית יש בעיות, דיברתם נכונה על סימונס וחוסר האפקטיביות שלו בפוסט סיזן, רדיק לדעתי יחסר להם מאוד, וכמובן באטלר שלקח על עצמו את ההנהגה בדקות המאני. אבל עם השיפור הצפוי של אמביד וסימונס, קבלת ההחלטות של הורפורד, ועצם העובדה שאתה לא באמת רוצה שבמאני טיים הקבוצה תסתמך על אייסוז של ג'ימי באטלר, אני חושב שהמצב לא כל כך נורא. יותר נורא שהם איבדו את רדיק, סאריץ' וקובינגטון, ולא השכילו להביא במקומם קלעים טובים (סקוט לא יציב, טובי מאוד סטריקי).

הגנתית אבל, פה הם יזרחו. ריצ'רדסון הוא בין השומרים הטובים לשתי עמדות הגארד בליגה, ואני חושב שתחת הספוטלייט הזה הוא יקבל על כך הרבה יותר קרדיט. הורפורד שומר מצויין ומחפה מצויין. אמבייד כבר עכשיו אחד מהגבוהים ההגנתיים הטובים בליגה, והמגמה היא כלפי מעלה. לסימונס יש את כל הנתונים להיות שומר מצויין, רק צריך נסיון וחשק.

בכל מקרה, אני לא חושב שפילי הנוכחית פחות טובה מזו של שנה שעברה, אבל היא כן שונה. יש לה פחות קליעה ועומק, יותר סייז ונסיון. אני חושב שהדקות של הורפורד בעוגן הגנתי וציר התקפי כשאמביד נח, גם יתנו לסימונס יותר חופש פעולה, וגם ישפרו מהותית את הקבוצה באוברול. אני חושב שבראנד טיפל בכמה דברים שהיו רעים מאוד בפילי של שנה שעברה ומנעו ממנה להגיע לתקרה שלה. מצד שני, על הדרך הוא איבד קצת, אז קשה להעריך את התקרה הנוכחית.

מסכים עם מה שראפ כתב, החולשה של המזרח והמאצ'אפ הטוב מול הבאקס עוד יכולים לגלגל את פילי לגמר – שם הכל יכול לקרות (זוכרים את הגמר של שנה שעברה?).

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.