העונה הבאה של אינדיאנה

ראשי פורומים פורום NBA העונה הבאה של אינדיאנה

הדיון הזה מכיל 7 תגובות, ויש לו 6 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  Eliko Ben Lulu לפני 3 שבועות, 1 יום.

• מאת
    תגובות

Rapgamer
    מנחה

סגל:
    PG- ברוגדון, מקונול
    SG- אולדיפו, לאמב, ג'סטין הולידיי
    SF- טיג'יי וורן, מקרדמוט
    PF- מיילס טרנר, טיג'יי ליף
    C- סאבוניס (טרנר)

שאלות:
    1. האם אינדיאנה עשו נכון שהלכו עם צמד ביג מן קלאסיים, ומתכוונים לפתוח עם טרנר וסאבוניס?
    2. הקיץ הגיעו ברוגדון, לאמב, וורן במקום קוליסון, בוגדנוביץ', יאנג. האם התחזקו או נחלשו?
    3. האם אתם יכולים לראות את הפייסרס מאיימים על השליטה של שתי הגדולות במזרח, מילווקי ופילדלפיה?

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

מאוד אוהב את האיזון של הקבוצה הזאת

שילוב נהדר של שחקני פנים טובים ושחקני חוץ שמספקים קליעה יציבה.

שאלת השאלות היא כמובן באיזה כושר אולדיפו יחזור ויכול להיות. שלפחות בשלב הראשון הוא יותר יפגע מאשר יועיל וזה יכול להתנקם בהם במאזן הסופי.

קבוצה חזקה במונחים של המזרח, לא רואה אותם מתחרים בפילדלפיה או ייחווקי על העפלה לגמר אבל בהחלט רואה את שתי הקבוצות האלה מתאמצות מאוד כדי לנצח אותם.

Rapgamer
    מנחה

אדבר קצת על אינדיאנה, לאו דוקא בסדר השאלות של עצמי.

אחד מסימני השאלה העיקריים הוא האם השתנה האופי של קבוצה הזאת. היא שיחקה חזק יותר מהיריבות, שמרה היטב, והקשיחות הזאת שלה הייתה שווה בפני עצמה כמה ניצחונות בעונה. בהנחה שזה נשמר, אינדיאנה מועמדת טובה ליתרון ביתיות וסופסוף אפילו לעבור סיבוב ראשון. אחרת היא עלולה למצוא את עצמה מדשדשת בעונה פחות טובה מקודמותיה.

אני אוהב את הקו האחורי של ברוגדון ואולדיפו. שני שחקנים שיודעים לבצע את 4 הפעולות הבסיסיות בעמדתם: כדרור, מסירה, קליעה, הגנה. כל מה שמסביב פחות בטוח. טיג'יי וורן יודע לשים נקודות בבוקס סקור. האם הוא שחקן של קלוריות ריקות או כזה שתורם להצלחה הקבוצתית? בקרוב נגלה. בעונה שעברה הוא התחיל לקלוע שלשות באחוזים מצוינים, אינדיאנה תשמח ליכולת דומה גם אם האחוזים יתיישרו מעט למטה.

טרנר וסאבוניס בעיקרון יכולים לחיות ביחד (טרנר מאוד גמיש מהבחינה הזאת), ובכל אופן ברוב הדקות רק אחד מהם יהיה על המגרש. אני מבין את ההימור הזה של הפייסרס, לא היה פרקטי לשלם ליאנג+טרנר+סאבוניס. הם בחרו את שני האחרונים שהם גם ה-trade assets היותר טובים, במידה והציוות הזה לא יצליח.

מבחינת היכולת נטו של ברוגדון-לאמב-וורן במקום קוליסון-בוגדנוביץ'-יאנג, מדובר כנראה בשנמוך קל. אבל כשלוקחים בחשבון שהרוטציה משתנה וסאבוניס למשל צפוי לעלות מ-24 דקות למשחק אל 30+, יכול להיות שזה בכל זאת יוכיח את עצמו. החשש העיקרי מבחינתי הוא שאלת הקשיחות שיאנג תרם וכבר דיברתי על זה.

אם הכל יסתדר באינדיאנה אני יכול לראות אותם מאיימים על הגדולות. הם לא מסוגלים לנצח את התקרה של מילווקי או פילי. יכול להיות שגם לא 80-90% מהתקרה הזאת. אבל בכל שנה יש פציעות והפתעות, הפייסרס הן מהקבוצות בדרג הבא שמסוגלות לנצל את הואקום כדי לגנוב גמר איזורי. כמובן שלא מדובר בתחזית הסבירה ביותר.

צל ענן
    משתתף

אינדי כבר שנים אחת הקבוצות האהובות עלי. שוק קטן, שכבר שנים מתבסס על בחירות טובות בדראפט גם במקומות נמוכים, על טריידים טובים וגניבות בשוק החופשי, ועל אימון טוב והגנה קשוחה.

לצערי זה לא מספיק כדי להגיע לרמות הגבוהות ביותר, אבל זה מכובד יותר מלעשות 6 שנים של טנקינג מטורף ונותן לאוהדים סיבה לשמוח בכל עונה.

העונה הם נחלשו בעיקר האובדן של בוגדנוביץ׳. אבל גם המזרח נחלש, בוסטון איבדו את קיירי, טורונטו את קוואי, כך שיש להם הזדמנות טובה לסיים אפילו במקום השלישי, אם יהיו קשוחים ויציבים ולא יאבדו משחקים מיותרים.

מקווה שיעשו לפחות סיבוב שני סוף סוף. באמת מגיע להם.

Krit123
    משתתף

תלויים בגמישות מבחינת שיטות משחק.
    לא פשוט להחליף סגנונות בהתאם לצורך, לעבור מהרכב גבוה שבאופן טבעי יהיה איטי ופיזי יותר לכדורסל מהיר ו'מודרני' בהרכב נמוך. זה יהיה תלוי ברמת ביצוע, והיכולת של החבר'ה לעשות סוויץ' בזמן אמת, וגם בנכונות של הצוות המקצועי להגיד לטרנר או מישהו אחר לשבת בצד ולהחזיר אותו בלי פרצוף תחת. אם לא ילכו ראש בקיר ויתקבעו על הרכב מסוים יש להם סגל נורא מעניין ואופי לקבוצה. אני נורא אוהב את הצירוף של ברוגדון אבל חסר רכז טבעי בסגל שיכל להגביר את הקצב, מאמין שיהיו דקות של כדורסל די איטי ומסורבל לפרקים.

מסקרן לראות מה טי ג'יי וורן יכל להוסיף, גם לג'רמי לאמב חוזר לסביבה תחרותית אחרי הרבה זמן. המבחן יהיה לנסות להיכנס מתחת לעור של המובילות במזרח. יעזור אם יצליחו לעבות קצת את הסגל עם עוד גבוה בעמדות 4-5 ורכז שיכל להגביר את הקצב בעת הצורך.

myway23
      משתתף

יש להם את טי.ג'יי מקונל כרכז, אני מאוד מחבב אותו והוא גם מתאים להם.
      הוא בהחלט יכול להגביר את הקצב בעת הצורך … וגם מחזק את מה שכתבת שהוא אחלה פיקאפ.

Krit123
        משתתף

מקונול הוא בקאפ נחמד, אבל הם צריכים רכז יותר מוכח על גבול הסטרטר בסגל לדעתי. לא נראה לי שמקונול מספיק לרמה שהם שואפים להגיע.. אבל מסכים שהוא לגמרי מתאים לאופי של הקבוצה

Eliko Ben Lulu
    משתתף

אם מפרקים את זה פר שחקן ואיזה מענה נתנה הקבוצה לשחקנים שעזבו, הייתי אומר שעשינו עבודה טובה. הסגל עמוק. הוספנו מאצ' נידד קלעי ספוט-אפ בדמות ברוגדון שמסוגל לייצר אינסטנט אופנס כשנתקעים בהתקפה בעמדה שכבר שנתיים אנו מחפשים בה חיזוק משלים לאולדיפו. העובדה שלא היה מוביל כדור מייצר דומיננטי בקבוצה [קוליסון עבד בוליום נמוך והגנתית לא איפשר למקמילן לשחק אותו בדקות האחרונות, וקריס ג'וזף — עריכה: קורי! — הוא על תקן מקונל-כזה], זו בעיה שראינו אותה צפה כל העונה שעברה, לתוך הפלייאוף, וזה מה שחיסל לנו את הסדרה נגד בוסטון.

אם מפרקים לפי קבוצתי, אז לדעתי נחלשנו. הגיעו שחקנים שלא מתאימים לשיטת ההבי פיק אנד רול של מקמילן, ובעזיבתם של תד יאנג ובויאן בוגדנוביץ' נטולי-האגו שהתאימו לשיטת המשחק באופן מושלם, ויתרנו על האתלטיות, האורך והרגליים בהגנה שמייצרות התקפות מעבר. ההגנה תהיה הרבה פחות דומיננטית מהשנתיים האחרונות. אני לא חושב שאינדיאנה היתה צריכה להילחם על תד או בויאן, ההחלטה לא להמשיך איתם היא נכונה, היתה חובה להצעיר את הקבוצה ולא להתחייב בסכומים גבוהים לשחקנים שהגיעו לתקרה שלהם, אבל אני מרגיש שהם השאירו נעליים גדולות שיהיה קשה למלא בחודשים הראשונים של העונה [או בכלל], ואני לא רואה איך השחקנים שהבאנו יתאימו את עצמם למשחק הקבוצתי שמאפיין אותנו. אם הקבוצה תמשיך לשחק בפייס נמוך, שחקנים יכפו את עצמם.

מבחינת הישראלים, זו עונת מבחן. הקבוצה הבטיחה לנו את האופציה לעונה הבאה, אבל זה לא אומר כלום. בעונה שעברה טי ג'יי הגיע 20 פאונד יותר למחנה האימונים, זה היה הכרחי, אבל הוא לא עבד על הזריקה שלו, לא זו שמבחוץ ולא במהלכי פוסט אפ, וראינו ירידה באחוזים. גם כשקיבל הזדמנויות, והן היו מעטות, הוא לא פגע, עד המשחק האחרון של העונה, נגד אטלנטה, כשרשם 28 נק' ו-10 ריב' — משחק שהיה לפרוטוקול בלבד מבחינת שתי הקבוצות. העונה הוא שוב גדל, הקיץ עבד גם על הזריקה והוסיף לה מעט קשתיות שהיתה חסרה בעונה הקודמת, ואני מקווה שנראה התקדמות. הדקות יהיו שם. אם לא יצליח, ובהחלט יש ספקות, אז לדעתי לא נהיה חלק מהפייסרס בעונה הבאה. זה לא שישחררו אותו, אבל יחפשו להשתמש בחוזה ה'רוקי' שלו כדי להתחזק בשחקן אחר.

ההערכות מדברות על מקום שלישי בקונפרנס. כל מה שמתחת לזה יחשב ככישלון. מקום שני יקנה לנו ביתיות בסיבוב השני, ולכן זו המטרה שאני שם לעצמנו. ביתיות נגד פילדלפיה או מילוואקי זה שובר שיוויון. יכול להיות, שאם אולדיפו יחזור כמו שצריך ואם הקבוצה תתחבר כמו שצריך ואם נגיע עם מומנטום כמו שצריך לפלייאוף, נראה את הקבוצה מפתיעה. אלו דברים שקורים, לא הייתי שולל את זה. אבל, בואו נתחיל את העונה ברגל ימין, יש לנו לוח משחקים קל, חייבים לקחת את 6 מ-8 המשחקים הראשונים. מתחילים  ביום ד' הקרוב, משחק בית נגד דטרויט. אני לא רואה אותנו מפסידים את זה.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 3 שבועות, 1 יום ע"י  Eliko Ben Lulu.

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

כתבות אחרונות

סטטיסטיקות פורום

משתמשים רשומים
291
פורומים
1
דיונים
286
תגובות
4,222
תגיות