המירוץ ל-MVP

ראשי פורומים פורום NBA המירוץ ל-MVP

מציג 2 תגובות משורשרות
  • מאת
    תגובות
      Rapgamer
      מנחה

מייבא מהפורום דיון שהתחיל בווטסאפ.

העונה נראה שיש הרבה מועמדים בעיצומה של עונה שהיא MVP worthy. אז מה הקייס של כל אחד מהם?

1. יאניס- לדעתי הפייבוריט בשלב הזה. הוא רושם מספרים מפלצתיים של 31-13-5 ב-31 דקות בלבד! לשם השוואה שאקיל בעונת ה-MVP שלו רשם מספרים דומים (30-13-4) אבל ב-40 דקות. הסיבה היא שמילווקי מביסה את היריבות שלה ב-11 נקודות בדקות שיאניס על המגרש (מוביל את הליגה בפלוס/מינוס).
      הבאקס בעיצומו של רצף 16 ניצחונות, במקום הראשון בליגה. ואם הגנה עוד שווה התייחסות במירוץ ל-MVP, הוא נמצא הרבה מעל שני הבאים בדיון.

2. הארדן- זמן טוב להחיות את דיון ה-MVP אחרי משחקי בק  טו בק של 55 ו-54 נקודות. ה-39 נקודות שלו בממוצע למשחק לא נראו מאז ימי ווילט, הוא מקבל דאבל טימים מהחצי ורושם PER דומה ליאניס ולוקה, בעוד שמשחק משמעותית יותר דקות. האלמנטים של הצלחה קבוצתית והגנה שמים אותו מתחת ליאניס. מול לוקה זו התלבטות אבל אני נותן להארדן את האדג' כי יוסטון מתרסקת בדקות שהוא נח, בזמן שהספסל של דאלאס מהטובים בליגה ואחראי על לא מעט ריצות וניצחונות.

3. דונצ'יץ'- עונת פריצה אדירה של מי שמראש רשם עונת רוקי מדהימה. דונצ'יץ' מגרד מלמטה ממוצע טריפל דאבל של 30 נקודות. הוא מוביל את המאבס למקום השלישי במערב ולמקום הראשון בליגה ברייטינג התקפי. למרות שהוא חזק בדיון ל-MVP אני חושב שהוא בנוסף הפייבוריט ל-MIP, אחרי שדורג אצלנו 30 וקצת בעונה שעברה וזינק לדיון של הטובים בליגה.

4-5. לברון/דיוויס- הדוגמה הקלאסית של שני סופרסטארים שמבטלים זה את זה במירוץ ל-MVP. שניהם בעונות מעולות מבחינה סטטיסטית. בנוסף AD נמצא בדיון ל-DPOY, בעוד שלברון יותר משכנע מבחינת פלוס/מינוס (הדקות של הלייקרס עם לברון ובלי דיוויס הרבה יותר טובות מאשר ההפך). אני נותן כרגע ללברון את האדג' אבל שם את שניהם בטופ 5 בזכות העונה הקבוצתית הנפלאה.

מחשבות?

ניר אור-אל
      מנהל בפורום

תחרות לא קלה אבל די משוחדת לדעתי

לברון אחרי עונה לא טובה מבחינה קבוצתית, מקבל את דיוייס ומשתלט על המקום הראשון במערב. דיוויס או לא דיוייס, לברון עונת עונה אישית אדירה אחרי שבעונה שעברה כבר אמרו שהוא אחרי השיא. לא יודע אם זה יהיה מוצדק אבל אני משוכנע שהוא יקבל mvp העונה כי בליגה אוהבים להתחנף לסופרסטארים.

אישית הייתי נותן להארדן שנותן עונה היסטורית (למרות שאני פחות מתחבר לסגנון)

זה מוזר כשחושבים על זה, שחקן אחד עם ממוצע של קרוב ל 40 נק', שחקן שני בעונתו השניה עם ממוצא שמתקרב לטריפל דאבל ואולי אפילו ישיג את הממוצע הזה עד סוף העונה ועוד אחד שהוא הmvp המכהן שמציג מספרים מטורפים משלו.

איכשהו, אף אחד מהם לא יהיה ה mvp

Eliko Ben Lulu
      מנחה

אין פה צודקים וטועים, אבל זו דעתי:

לוקה – צעיר מדי, הוא לא בדיון. צריך להיות, כן, אבל הוא לא יזכה. יש חבלי לידה שצריכים לעבור, והוא עוד לא הוביל את דאלאס לשום מקום כדי שאני אתן לו את הקול שלי, למרות שהם עושים עונה יפה, והמספרים שלו יפים, והכל. אני מאוד אוהב אותו, ממש – כאילו, אוהב אותו, וחושב שהוא שגריר נהדר של הכדורסל האירופי, אבל. . .עוד עונה, סבלנות.

יאניס – יעיל מאוד, דומיננטי מאוד בצבע, ועושה את החברים לידו טובים יותר. אי אפשר להתעלם מהרצף של 17 ניצחונות שרובם הושגו על הגב שלו, אבל גם אי אפשר להתעלם מהעובדה שזו הקבוצה שחקן-1-עד-13 הכי טובה בליגה היום, אולי בשנתיים האחרונות כבר. הם עמוקים מאוד, וזה מוריד ממנו המון לחץ. לא לכל סופרסטאר יש את הפריבילגיה לנוח בין משחקים ובמהלך משחקים. לא שזה טיעון שצריך לפגוע בסיכויים שלו, מה זו אשמתו שהם גומרים יריבות מוקדם, אבל, עד כמה שהוא ראוי, מהמפגשים שלנו איתו, יש לו עם מי לשחק. הוא עדיין מועמד MVP מוביל, לא מבטל אותו בשום אופן, ואם יזכה אף אחד לא יתלונן, אבל. ..

הארדן – תמיד מדברים על הגנה שלו, אבל למה בעצם? זו לא דיעה קדומה בעיניכם? זה לא כל כך 2017? כמה משחקים הם הפסידו העונה על ההגנה שלו? אני באמת שואל. בכל פעם שאני פוגש אותו, ההגנה היא לא דיון. אני לא מכיר ניצחון שלהם בשנתיים, שלוש, ארבע…השנים האחרונות, שהוא לא היה פקטור מכריע בו, ומכיר מעט מאוד משחקים שהפסידו בגללו. כמעט אין לו אוף-דייז, כמעט שהוא גם לא לוקח ימי מחלה, כמעט שאין עונה שהוא לא משתפר ביחס לעונה קודמת למרות שאתה תמיד חושב שאין כבר איך להשתפר. הוא קלעי כל כך טוב, בלתי ניתן לעצירה כשהוא ב'זון', לא עושה את כולם טובים יותר לידו אבל מצד שני קשה להגיע לרמה שלו שאני לא יודע אם אני רוצה את הכדור בידיים של מישהו אחר, שאני לא מבין מדוע מדברים כל הזמן על הגנה. אני באופן אישי לא אוהב את הסגנון, גם לא אוהב את יוסטון כפרנצ'ייז, לא חושב שהוא קובי, אם כי הייתי מאוד רוצה שיקח טבעת מתישהו בקריירה, אבל אני מעריך את המצוינות שהוא הגיע אליה, וחושב שאין שניה לה היום בעולם. אם הוא ימשיך עם המספרים הללו, אני לא יכול לתת את הקול שלי ליאניס, מצטער.

מציג 2 תגובות משורשרות
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.