דירוג הפורום: סיום עונה 7

ראשי פורומים פורום NBA דירוג הפורום: סיום עונה 7

מציג 9 תגובות משורשרות
  • מאת
    תגובות
      Rapgamer
      מנחה

בתום סיבוב גמר צמוד ומרתק, אלו התוצאות:
      1. קווין דוראנט (30 נקודות). בעונה שעברה דורג 2.
      2. קוואי לאונרד (31 נקודות). בעונה שעברה לא דורג.
      3. סטפן קרי (41 נקודות). בעונה שעברה דורג 3.

מבחינת קולות במקום הראשון, התוצאה הייתה 7-7 בין דוראנט לקוואי, כאשר קרי עם 3.
      לא רק שהסיבוב היה צמוד בטירוף, יש גולש שהגיב בסיבוב הגמר אבל לא הצביע. הצבעה שלו הייתה כנראה יוצרת שוויון מוחלט בין דוראנט לקוואי. אבל נתתי 5 ימים לסיבוב הזה, ואני שמח שהוא משך גם כמה חבר'ה חדשים.

אלו תוצאות דירוג הפורום לשנת 2019:
      1. קווין דוראנט (בשנה שעברה דורג 2).
      2. קוואי לאונרד (פציעה).
      3. סטפן קרי (3).
      4. לברון ג'יימס (1).
      5. יאניס אנטטקומפו (6).
      6. ג'יימס הארדן (4).
      7. אנת'וני דיוויס (5).
      8. דמיאן לילארד (9).
      9. פול ג'ורג' (10).
      10. ניקולה יוקיץ' (19).
      11. ג'ואל אמביד (16).
      12. קליי תומפסון (13).
      13. קיירי ארווינג (פציעה).
      14. ראסל ווסטברוק (7).
      15. קארל אנת'וני טאונס (14).
      16. ג'ימי באטלר (12).
      17. בלייק גריפין (29).
      18. למרכוס אלדריג' (11).
      19. קמבה ווקר (35).
      20. סיג'יי מקולום (28).
      21. דריימונד גרין (15).
      22. ג'רו הולידיי (26).
      23. בראדלי ביל (27).
      24. קייל לאורי (25).
      25. מייק קונלי (פציעה).
      26. רודי גובר (20).
      27. דמאר דרוזן (21).
      28. דונובן מיצ'ל (24).
      29. אל הורפורד (22).
      30. כריס פול (8).
      31. קריס מידלטון (33).
      32. פסקל סיאקם (-).
      33. לוקה דונצ'יץ' (-).
      34. בן סימונס (23).
      35. טוביאס האריס (46).
      36. ניקולה ווצ'ביץ' (-).
      37. דאנג'לו ראסל (-).
      38. לו וויליאמס (40).
      39. דווין בוקר (41).
      40. מארק גאסול (31).
      41. ג'ייסון טייטום (34).
      42. יוסוף נרקיץ' (-).
      43. ג'מאל מורי (-).
      44. ד'ארון פוקס (-).
      45. קלינט קאפלה (32).
      46. אריק גורדון (37).
      47. אנדרה דראמונד (38).
      48. בויאן בוגדנוביץ' (-).
      49. מלקולם ברוגדון (-).
      50. סטיבן אדאמס (36).

מוזמנים להוסיף את הדירוג האישי שלכם, או הערות לגבי דירוגים שהסכמתם/לא הסכמתם איתם.

תודה לכם על ההשתתפות ועל עוד פגרת NBA שעברה בסבבה

צל ענן
      משתתף

כמה מחשבות על הדירוג:

1. כריס פול – לדעתי היינו קשים איתו, דירגנו אותו אחרי קונלי ואני בכלל לא בטוח שזה הגיוני, אבל הוא משלם את מחיר הכשלונות בכמה קבוצות והדעיכה שלא ניתן להתעלם ממנה.
      2. ברוכים הבאים פסקל ודונצ'יץ' – משום מקום לתחילת ה 30, זה יפה מאד. מעניין אבל לראות שבין שניהם – לדונצ'יץ' יש פוטנציאל סופרסטאר ולסיאקם יש פוטנציאל להיות צלע שלישית באלופה, שזה קצת מוזר כי הוא כבר עכשיו צלע שניה -שלישית באלופה .
      3. יוקיץ' ואמביד נמצאים על סף הטופ 10. זה מעניין כי לפני 5 שנים חשבנו שעמדת הסנטר גמורה והנה יש דור של סנטרים שמשחקים אחרת, מתאימים את עצמם למשחק המודרני. מצד שני יוקיץ' יהיה בעיה בהגנה בהמשך, לאמביד, שרק יישאר בריא, יש עתיד נהדר.
      4. ראסל ווסטברוק מפסיק לקבל קרדיט על היכולת שלו לסחוב קבוצה, הנפילה שלו באחוזים כנראה מהווה מרכיב משמעותי בירידה שלו השנה, וגם בכשלון המהדהד של OKC.
      5. מארק גאסול, אחד האהובים עלי, כבר נמצא במקום 40, אני מקווה שנקבל ממנו כמה שנים טובות לפני שהוא ממש ידעך.

Rapgamer
        מנחה

לא רק יוקיץ' ואמביד.
        בטופ 20 יש 5 סנטרים- דיוויס, יוקיץ', אמביד, טאונס, אלדריג'.
        סך הכל בטופ 50 יש 13 סנטרים, שזה יותר מהייצוג היחסי שלהם בליגה.

העובדה שהליגה נהייתה סמול גרמה ל-PF וסנטרים בינוניים להיעלם מהמפה, כך שעמדת הסנטר מרוויחה רק את השחקנים היותר איכותיים שהיו בעבר 4/5. כמו למשל אלדריג' או הורפורד שנחשבו בעבר 4 וכיום רוב הדקות שלהם בעמדה 5.

בנוסף לכך יש הרבה יותר skill בעמדת הסנטר ממה שראינו בעבר. חבר'ה בגובה 7 פיט שיודעים לכדרר, למסור ולקלוע.

צל ענן
          משתתף

מעניין מה שאתה כותב.

אם אני מסתכל על סנטרים ופאוור פורוורדים קלאסיים ביחד, נראה לי שהם הרבה פחות מ 40% –  יצא לי 15 (נראה לי שהיחידים שאינם יכולים להספר כסנטרים הם בלייק גריפין וטוביאס האריס, שהם PF קלאסיים).

גם אתה ספרת את אולדרידג' שלפני 7 שנים לא היית חושב בכלל לכלול אותו כסנטר. בעצם בגדול אפשר להגיד שמי שחטפה את המכה האמיתית מהשינוי של השנים האחרונות היא דווקא עמדת ה PF, באופן היסטורי זו תמיד היתה עמדה חלשה יחסית, כך שבעצם זה לא מפתיע. שתי העמדות התמזגו לאחת, ולמעשה עמדה 4 הקלאסית משוחקת כעת רוב הזמן על ידי שחקנים שיכלו באותה המידה לשחק בעמדה 3 – זו הפכה לעמדת כנף פחות או יותר.

Rapgamer
            מנחה

15? אצלי זה ממש אחרת.

13 סנטרים- דיוויס, יוקיץ', אמביד, טאונס, אלדריג', גובר, הורפורד, ווצ'ביץ', גאסול, נרקיץ', קאפלה, דראמונד, אדאמס.
            אליהם הייתי מוסיף PF- יאניס, גריפין, דריימונד, סיאקם, האריס.
            אז זה לפחות 18/50 שזה כבר ייצוג די משקף. בנוסף לכך אני חושב שהעמדה היותר עדכנית של דוראנט ולברון היא PF.

אני מסכים איתך שיש שינוי באופי עמדת ה-PF, משחקים בה לרוב שחקני כנף גבוהים/חזקים מהרגיל. יש בודדים כמו גריפין שמספיק טובים כדי לשחק 4 קלאסי (מה שהופך אותו לסוג של טווינר בליגה של היום), שאר ה-4 המסורתיים עברו הסבה לסנטר או שאיבדו את מקומם ברוטציות.

צל ענן
              משתתף

אני התכוונתי לשחקני 4-5 קלאסיים. אני חושב שבין הסנטרים שמנית יש לא מעט שהיו נחשבים pf לפני 5 שנים, ובין ה pf דריימונד וסיאקם הם sf שהיום משחקים בעמדה פנימית יותר (ואולי גם טוביאס האריס) ויאניס יכול לשחק גם pg כך שקשה לספור אותו דווקא בעמדה הזו (פריק זה פריק).

עמדות 4-5 הקלאסיות התמזגו לאחת ברוב המקרים, למעט בלייק גריפין בעצם, אין יותר 4 קלאסי שמשחק בעמדה הזו.

Rapgamer
              מנחה

כן אבל אנחנו ב-2019

הדרך הכי טובה להעריך את העמדות היא להסתכל באיזו עמדה שיחק כל אחד מהשחקנים בשנים האחרונות.
              גרין ממש לא SF, הוא מתחילת הקריירה שיחק בעמדה 4, והדקות הכי טובות שלו הן בעמדה 5.
              סיאקם שיחק כמעט רק PF בעונה האחרונה, טוביאס האריס היה 4 רוב הזמן (חוץ מאשר בקליפרס לצד גלינארי).

יאניס פריק אבל פותחים איתו בחמישייה בלדסו (PG), ברוגדון (PG/SG), מידלטון (SF) ולופז (C). כך שאם צריך להגדיר אותו לעמדה PF זה הכי מתאים, לפחות במילווקי. כנראה שברוב הקבוצות.

kal
      משתתף

כל הכבוד על העבודה שברקע Rapgamer!

בגדול רוב המגמות מאד הגיוניות – שחקנים צעירים או שהתאוששו מפציעה עולים בדירוג, שחקנים מזדקנים או שנפצעו – יורדים (כשיש כמובן חריגים – מיטשל שלא הצדיק את ההייפ למשל). יהיה מעניין לראות תמונה של הדירוג בראייה רב שנתית (בטח לא פשוט להציג בצורה נוחה).

יש כמה שינויים משמעותיים בין הדירוג האישי שלי לבין הדירוג הזה, אבל בהרבה נקודות אני חושב שהוא הרבה יותר מייצג אותי מאשר כל מיני דירוגים באתרים אמריקאים (אולי שווה להוסיף גם פוסט של השוואה לדירוג של אתרים מובילים בארה"ב).

Rapgamer
        מנחה

תודה רבה:)

מעוניין לפרט על השינויים העיקריים?

kal
          משתתף

האמת שכמה מהם דומים מאד לשלך:

אמביד צריך להיות יותר גבוה (כנראה מאחורי השישייה שעליה אין ויכוח, כשפול ג'ורג' צריך להיות 7) וגם גובר צריך לעלות כמה מקומות.

בשישייה הפותחת הייתי מדרג את לברון יותר גבוה, כנראה במקום השני אחרי דוראנט. את הסיבה כתבתי כבר כמה פעמים – אני צריך לראות את לברון בפלייאוף כדי להחליט מה הרמה שלו. אני מזכיר שג'ורדן נתן שנים יפות בגיל הזה, ואני מאמין שגם לברון מסוגל.

לילארד וקליי תומפסון מדורגים מעט גבוה לטעמי, התווכחנו על זה אז – לדעתי קליי הוא לא שחקן מוביל אלא רול פלייר מצויין, ולכן צריך להיות מדורג נמוך יותר.

אם יורדים מאד למטה, אני מאמין שאריק גורדון וג'מאל מורי צריכים להיות מדורגים משמעותית גבוה יותר. אני חושב שמורי ביצע קפיצה מאד רצינית השנה, ושהוא "כבר שם".

Rapgamer
      מנחה

מחשבות על הדירוג

קודם כל מבחינת מזרח-מערב: בטופ 10 יש רק שני שחקנים במזרח. בטופ 30- רק 10. החופים שוב לא מאוזנים, והקיץ האחרון רק הגביר את מידת אי השוויון.

מבחינת הדירוג עצמו נתחיל מהסוף להתחלה:
      דווין בוקר (39)- לדעתי קיבל יותר מדי קרדיט על מספרים יפים. מאחוריו יש כמה שחקנים יותר מגוונים שיודעים לעזור לקבוצה שלהם לנצח.
      כל האיזור של 19-35: עומק ממש מרשים של שחקנים טובים מאוד, לא בכל שנה יש שחקנים כאלה טובים ב-thirties. בתוך החבורה הזאת הייתי מזיז את גובר (26) כמה מקומות למעלה, גם את בראדלי ביל (23).
      בשאלת קונלי-פול אני במחנה קונלי מבחינת מבחן העין בעונה האחרונה. האמת שגם המספרים של קונלי עדיפים, להפתעתי.

יותר קרוב לפסגת הדירוג יש לי כמה מחלוקות. אמביד (11) מדורג נמוך לדעתי, אצלי הוא 7-8. היו עוד כמה שחשבו כמוני אבל שיטת הדירוג באותו סיבוב הדיחה אותו עם מספר יחסית נמוך של קולות.
      לברון (4) ויאניס (5) מדורגים אצלי הפוך, אמנם הבדל של מקום אחד אבל לפי דעתי היתרון של יאניס די משמעותי.
      דוראנט (1) אצלי מדורג 3 ואפילו יותר בהתלבטות של מקום 4 מאשר מקום 1. בכל זאת אני חושב שההבדלים בין הטופ 4 יחסית קטנים.

Roeii1
      משתתף

תודה על ההשקעה

דוראנט נבחר ראשון , מעניין מה יצטרכו לעשות חבר'ה כמו קוואי או קרי לעשות בשביל לעקוף אותו.

קוואי ממש שם, לדעתי אם הוא יתן השנה תצוגות בפלייאוף הוא כבר יכבוש את הפסגה, תלוי מאוד גם מה יאניס יעשה

הייתי מדרג את יאניס מעל לברון, נראה שהרבה התעלמו מהעונה הסדירה הפנטסטית שהוא נתן.

Rapgamer
        מנחה

אם אני צריך להמר, המדורג ראשון בעונה הבאה יהיה קוואי או יאניס.
        קוואי במידה והקליפרס יקחו אליפות, אחרת אני חושב שיאניס פייבוריט. הוא מאוד התקרב למקום הראשון ביכולת שלו העונה, עוד כמה ליטושים ואני חושב שהוא יהיה הפנים של הליגה ביום שאחרי לברון.

צל ענן
        משתתף

קודם כל ברור שבעונה הבאה דוראנט לא ידורג עקב הפציעה, כך שמישהו אחר בוודאות יכבוש את הפסגה.

בתכלס, זה מאד תלוי מה יקרה בשנה הבאה.

אם גולדן אלופים אז קרי זה די בליינד בעיניי. אם הקליפרס אז קוואי. אם הבאקס אז יאניס (ואם הבאקס לא ייצאו מהמזרח שנה הבאה מעניין מה יהיה היחס אליו), אם הסיקסרז אז אפילו אמביד יכול לכבוש את הפסגה.

אם הלייקרס או יוסטון אז המירוץ בטח יהיה פתוח (שני ראשים לכל מפלצת, הקולות יתחלקו).

תכלס אני ממש מחכה לעונה הבאה – סוף סוף הכל פתוח. אחרי 4 שנים רצופות של קליבלנד וגולדן ושנה רק גולדן (שנפצעה בסוף), בעונה הבאה הכל באמת פתוח. אני מאמין שיהיה מעניין.

FrecCo
      משתתף

תודה ליובל על ניהול מעולה כרגיל של משחק כיפי ששומר על הכיף לדבר על כדורסל בפגרה.

ההימורים לגבי עונה הבאה הם מעניינים, אני חושב שאפשר לסכם את זה בקלות בכך שמי שיקח אליפות מבין לברון/קרי/קוואי/יאניס הוא גם פייבוריט להיחשב מס' 1 בעולם.

Rambere
      משתתף

תודה ליובל

ניר אור-אל
      מנהל בפורום

לפני הכל

תודה יובל! מלך כרגיל

בשנה הבאה לברון חוזר לפסגה לדעתי. סוג של תסריט הליוודי שנכתב במיוחד.

asdftr
      משתתף

תודה רבה Rapgamer. למרות שהשתתפתי רק בדיון האחרון הייתי שם כקורא כמעט מההתחלה.

הייתי מדרג את לברון 1. בעשור האחרון הבנתי שאני כבר לא בטוח ב100% שמייקל מספר 1 בהיסטוריה. שנה אחת בלי שראיתי אותו באמת יורד ברמה *בפלייאוף*, לא תקפיץ מעליו בדירוג שום סטפים וקוואים.

הייתי שם את ג'ורג' מעל לילארד, מוריד את קליי 3-4 מקומות.

Rapgamer
        מנחה

תודה רבה, מזמין אותך להשתתף בדיונים גם בהמשך:)

fatnoam
      משתתף

מחשבות שלי על הדירוג:

קו מפריד – קיירי במקום ה-13 מהווה בעיניי קו מפריד (האם הוא מתחתיו או מעליו, שאלה מצויינת). כל השחקנים שמתחתיו לא מספיק טובים בשביל להוביל קבוצה לטופ – בין אם צעירים מדי או זקנים מדי, מוגבלים התקפית או חורים בהגנה. 13 נראה לי גבוה לאיירוינג, בייחוד כי אני מקשיב הרבה לפודקאסטים של ביל סימונס, שלא מפסיק לתאר כמה שערורייתי היה קיירי בסדרה נגד מילווקי. ואז אני מסתכל תחתיו ורואה את ווסטברוק – עונה מוזרה עם אחוזי עונשין זוועה, קיבל בראש בפלייאוף מפוינט גארד אחר (דבר שפשוט לא קורה לראס), ואי התקדמות שממש תקעה את הקבוצה שלו וגרמה לה ללכת לריבילד, ולבסוף לוותר עליו. אז קיירי יותר טוב, נכון, אבל זה באמת בעיניי הקו המפריד. האם קליי שייך לדבוקה העליונה הזו? הוא בסה״כ אופציה שלישית, לא? אז למי שתוהה את הדברים האלה אני באמת ממליץ לראות שוב את סדרת הגמר.

לברון – מניח שהיו דין ודברים באיזור שלו, אבל על סמך העונה האחרונה לא ניתן למקם אותו מעל יאניס והארדן – שני הפיינליסטים של מירוץ ה-MVP – שאני בספק גדול איך קרה שהם לא מאכלסים את הטופ 3, או האם יש דירוג כלשהו בסגנון הזה שלא הביא לפחות אחד מהם לטופ 3. נו שוין. בכל מקרה, כמה שאנחנו תופסים מלברון, אין לו שום קייס מול שני אלה, והוא היה צריך לסיים טיפה יותר נמוך. את הפריק אגב הייתי שם גם מעל הארדן וגם מעל סטף, אבל מתחת לדוראנט וקוואי.

אולדרידג׳ וגריפין דורגו גבוה מדי לטעמי. הם לא מביאים לקבוצה שלהם יותר ערך מרודי גובר, לא מסי ג׳יי מקולום, וספק אם יותר מדריימונד גרין ובראדלי ביל – כולם דורגו אחריהם.

כמו כן, לאורי דורג גבוה מדי. אמנם זו העונה שהוא חווה בה את ההצלחה הקבוצתית הכי טובה, אבל זו בסה״כ היתה עונה לא חזקה שלו, וגם בפלייאוף הוא היה לא-משהו. בגמר הוא הבליח פה ושם, אבל עשה הרבה עבירות מטופשות והחלטות רעות. לא סתם ואן וליט קיבל הרבה קרדיט, אם לאורי היה הבולדוג מלפני 3 שנים, ואן וליט כנראה היה מבלה במקפיא. כאילו, סיאקם דורג 8 מקומות מתחתיו. בואו.

טובי האריס דורג נמוך מדי לטעמי, לו היה נשאר בקליפרס היה מדורג באיזור ה-25 כזה. לא חושב שברמה שג׳ימי באטלר הפגין השנה, יש מקום ל-20 מקומות הבדל בינם.

מציג 9 תגובות משורשרות
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.