דירוג הפורום- נפרדים מהפורוורדים

ראשי פורומים פורום NBA דירוג הפורום- נפרדים מהפורוורדים

הדיון הזה מכיל 42 תגובות, ויש לו 13 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  Rapgamer לפני 2 שבועות, 4 ימים.

• מאת
    תגובות

Rapgamer
    מנחה

בתום סיבוב מעניין הודחו:
    35. טוביאס האריס (8 קולות). בעונה שעברה דורג 46.
    34. בן סימונס (7). בעונה שעברה דורג 23.
    33. לוקה דונצ'יץ' (7). בעונה שעברה לא דורג.
    32. פסקל סיאקם (5). בעונה שעברה לא דורג.

התוצאות המלאות- https://docs.google.com/spreadsheets/d/1n_aLq2P01NB1t3ebIsy81VbyutVvNOR3R-3r5LzRUEk/edit#gid=0

אלו 31 השחקנים שנותרו במשחק:
    קריס מידלטון
    יאניס אנטטקומפו
    קייל לאורי
    אל הורפורד
    ג'ואל אמביד
    קמבה ווקר
    בלייק גריפין
    קיירי ארווינג
    קווין דוראנט
    ג'ימי באטלר
    בראדלי ביל
    סטפן קרי
    קליי תומפסון
    דריימונד גרין
    ניקולה יוקיץ'
    ראסל ווסטברוק
    ג'יימס הארדן
    דמיאן לילארד
    סיג'יי מקולום
    דמאר דרוזן
    למרכוס אלדריג'
    כריס פול
    מייק קונלי
    דונובן מיצ'ל
    רודי גובר
    פול ג'ורג'
    קוואי לאונרד
    קארל אנת'וני טאונס
    לברון ג'יימס
    אנת'וני דיוויס
    ג'רו הולידיי

בסיבוב זה נא להצביע ל-3 שחקנים בלבד.
    מאמין שיהיו דיונים מעניינים… בהצלחה!

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

ממשיך עם מידלטון והולידי

לאחר התלבטות לא קלה, מצרף אליהם את  הורפורד. שחקן נהדר ושומר מעולה אבל בשלב הזה הוא מרגיש לי יותר מידי חד גוני וממוקד בצד אחד של המשחק בכדי להמשיך הלאה

Rapgamer
    מנחה

מצביע

יש לי דף נקי, אז ננצל את ההזדמנות כדי להתפלסף. מי נמצא על הבלוק?
    PG- פול, קונלי, לאורי, הולידיי, קמבה(?).
    SG- ביל, דרוזן, מיצ'ל, מקולום.
    SF- מידלטון.
    PF- דריימונד.
    C- הורפורד, גובר.

נתייחס לכל קבוצה לפי הסדר:
    PG- כריס פול הוא המועמד המוביל להדחה מבחינתי. הסקילסט שלו יחסית דומה לקונלי ולאורי אלא שהוא הכי פציע, יש שיאמרו הכי בעייתי באופן כללי.
    קונלי ולאורי די צמודים בעיני. הולידיי וקמבה לפי דעתי שחקנים איכותיים יותר, הולידיי הוא הרכז ההגנתי הטוב בליגה והמספרים שלו מצוינים, ווקר הכי טוב התקפית מבין החבורה וכנראה הכי מתאים להוביל לפלייאוף קבוצה שבנויה סביבו.

SG- השחקן הכי שלם בעיני הוא בראדלי ביל. יודע לעשות הכל בצורה משביעת רצון, והכי יעיל מביניהם. מקולום סיים פלייאוף פנטסטי בו קלע 25 למשחק, לאורך 3 סיבובים, גם אותו אדרג גבוה. דרוזן סיים עונה יותר טובה ממיצ'ל כשמסתכלים על מספרים ובפרט כשלוקחים בחשבון את סדרת הפלייאוף הגרועה של מיצ'ל (32% מהשדה) אבל מבחינה סגנונית אני כן מעדיף את מיצ'ל.

SF- אני מאוד מעריך את מידלטון אבל כשמסתכלים ימינה ושמאלה מגיעים למסקנה שהוא בין השחקנים הפחות טובים שנותרו, במספר פרמטרים.

PF- עונת דעיכה של גרין, אפשר להצדיק הדחה בשלב הזה אבל ארגיש יותר בנוח אחרי שיודחו שחקנים שהם מספרי 2 קלאסיים כמו מידלטון למשל.

C- גובר לדעתי צריך להישאר, הוא השחקן הכי טוב ביוטה בשנתיים האחרונות. מבין כל השחקנים שציינתי עד כה, הוא אחד המדורגים הגבוהים אצלי.
    מהורפורד התרגלנו לעונות שקטות בקטע טוב, העונה הזאת הייתה שקטה בקטע רע עקב האנדר-אצ'יבינג של בוסטון. יש דימיון בינו לבין גרין, הורפורד עדיף במידה מסוימת בהתקפה וגרין בהגנה. מרגיש לי נכון להדיח את שניהם יחד, וזה אומר לחכות בינתיים.

לסיכום:
    1. כריס פול.
    2. קריס מידלטון.
    3. דמאר דרוזן. מכיוון שתחושת הבטן שלי נתנה עדיפות למיצ'ל, חיפשתי לזה ביסוס כלשהו בסטט' מתקדמת ומצאתי. יש לו עדיפות בנתוני פלוס/מינוס, RPM וכאלה. זה לא רק העונה, סטט' מתקדמות אף פעם לא אהבו את דרוזן. אז נחכה עם מיצ'ל לסיבוב הבא.

Krit123
    משתתף

נכנסתי לפלונטר… יש קבוצה של רכזים שאני בונה עליהם כבר כמה סיבובים, אבל נכנסו לי כל מיני גבוהים יותר מוגבלים לפריים. מרגיש לי שלאורי כבר צריך ללכת, כנ"ל כריס פול, אבל מה זה אומר לגבי דריימונד? ואיפה אולדריג' ודרוזן נכנסים בכל הסיפור. דמאר בכל זאת היה אופציה ראשונה לצד לאורי, מוזר להדיח אותו קודם על סמך עונה אחת בסיטואציות שונות, למרות שלאורי הראה יותר גמישות בסגנון המשחק.

מידלטון

ג'רו הולידיי

רודי גובר

Rapgamer
      מנחה

אלדריג' לדעתי צריך להישאר במשחק עוד די הרבה. הוא השחקן המוביל בספרס, טוב מאוד בשני צדי המגרש וכזכור הגיע להישג די קרוב בעונה שעברה כשלא היה לו סיידקיק בדמות דרוזן.

לגבי לאורי VS דרוזן אני מסכים שהם צמודים. בעונה האחרונה של דרוזן בטורונטו הוא היה השחקן המוביל, בשנים קודמות לדעתי לאורי היה טוב יותר אבל זה כבר היסטוריה יחסית רחוקה. ללאורי תמיד היו יתרונות מסוימים על פני דמאר והם באו לידי ביטוי השנה באליפות של טורונטו, מה שנותן ללאורי עוד כמה נקודות שמחזיקות אותו במשחק בינתיים.

galhaase
        משתתף

מאוד מסכים איתך, אני חושב שבעונות קודמות הייתי מדרג את דרוזן גבוה יותר, הוא גם באמת השתדרג כball handler לפני שתי עונות תחת דווין קייסי. הוא שמר על זה יפה גם בסן אנטוניו אבל לאורי היה הPG הפותח של האלופה, זה לא הולך ברגל. אפשר להתווכח עד מחר אם הוא מספר 2 או 3 בקבוצה, לא חושב שזה ממש משנה – הוא היה שחקן משמעותי העונה בקבוצה שלקחה אליפות וסחב אותם על הגב רוב העונה הסדירה.

Krit123
        משתתף

לא מנסה לתפוס אותך על מילה אבל לא הייתי אומר של"א טוב מאוד בשני הצדדים… יש דברים שהוא עושה טוב מאוד אבל גם לא מעט חסרונות.
        זה שהגיע לאותו הישג לצד דרוזן די אומר עליו משהו (גם על דרוזן). כבר יצא לי להגיד את זה, אני חושב שבשביל לקבל את הגרסה האופטימלית שלו אתה צריך לתת לו את המושכות ולבצע התאמות שהוא לא הראה נכונות הוא יכולות לעשות גם אם הן מתבקשות (ואז אתה נתקע פחות או יותר איפה שהספרס נמצאים עכשיו).
        בהמשך לאותה נקודה בתפיסה שלי דרוזן וקייל תמיד היו צמודים אבל לאורך כמעט כל הריצה היה אדג' לדרוזן, אם אני לא טועה זה גם התבטא בדירוגים למיניהם. אין בעיה עקרונית שלאורי יעקוף אותו בקטנה, אבל לא רואה איך אולדריג' עדיף עליו בפער המסתמן בדירוג. דמאר בכל זאת ממשיך להתקדם והיה אופציה ראשונה בקבוצה ששהתה בצמרת המזרח.

Rapgamer
          מנחה

אין לי התנגדות שתתפוס במילה, אני חושב שאלדריג' שחקן טופ 7 לעמדתו בשני צדי המגרש.

ההישג של הספרס אכן היה דומה, מאוד קרוב להדיח את דנבר בסיבוב הראשון. הסגל של סאן אנטוניו לא שווה יותר מסיבוב ראשון, זה לזכותו של פופוביץ' בעיקר אבל גם אלדריג' שהוא השחקן החשוב ביותר במערך שלהם.

לומר שעם אלדריג' אתה תתקע כקבוצת סיבוב ראשון-שני זה הוגן, תתקן אותי אם אני טועה אבל אין אף שחקן על הבלוק כרגע שיש תקרה גבוהה יותר לקבוצה בהובלתו.

ודבר אחרון- כמו שאמרת יש שורה ארוכה של שחקנים ברמה דומה ומאוד קשה to split hairs בשלבים האלה. אני חושב שאלדריג' יותר טוב מדרוזן, לא יותר טוב ממנו דרמטית אבל דרוזן נמצא בלבל מסוים צמוד להרבה שחקנים אחרים ואלדריג' חצי לבל מעליו, בדירוג זה יכול להתבטא כהפרש גדול יותר מאשר בפועל.

Krit123
            משתתף

אולי אין תקרה גבוהה יותר באופן חד משמעי אבל יש גמישות שתאפשר להיות תחרותי יותר, להשתלב בקבוצות שונות גם בתור אופציה שנייה-שלישית ופשוט לבנות קבוצה טובה מעט עדיפה לדעתי.
            אולדריג' זה יותר סיבוב ראשון משני ותקרה גם לכדורסל שאתה יכל לשחק, מגביל אותך מלעשות שינויים בסגל, בשיטה וכו'.

שורה תחתונה אני לא מסכים שלמרכוס חצי-לבל מעל דמאר, למעשה אני מחשיב אותם כמעט זהים והם אמורים ליפול איפשהו בסוף סיבוב הבא-תחילת הזה שאחריו אצלי.

myway23
    משתתף

פול, קונלי, לאורי

kobyz
    משתתף

ממשיכים: ביל גובר
    מתלבט: מידלטון, לאורי, הורפורד, קמבה, דרוזן, אולדריג', קונלי, הולידיי
    יאללה אלך על קמבה, לא בלב שלם, אבל קצת יש סימן שאלה לגביו בגלל חוסר ניסיון וקבלות בפלייאוף…

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 3 שבועות, 3 ימים ע"י  kobyz.

Roeii1
    משתתף

ג'רו הולידיי

מייק קונלי

רודי גובר

Roeii1
      משתתף

מתקן:

ההצבעות שלי הם:

הוליידי

קונלי

הורפורד

גובר נשאר

Rapgamer
    מנחה

עושה רושם שגובר בדרך החוצה… חבל. בשנה שעברה דורג 20 והשנה שמר על כוחו.
    הוא השחקן הכי טוב ביוטה בשנתיים האחרונות. פעמיים DPOY. רשם העונה 16 נקודות ו-13 ריבאונדים (שניהם career high), זה יותר מהורפורד או דריימונד. נבחר לחמישיית העונה השלישית.
    לדעתי הוא שווה עוד 10 מקומות לפחות.

galhaase
    משתתף

אף אחד מהארבעה נבחרו אז יוצא מצב שאני צריך לבחור את מי אני כן משאיר. אני אבחר במקולום מה שאומר שאני מדיח את:

כריס פול

קריס מידלטון

דונובן מיטצ'ל

אני חייב להוסיף שדי מעציב אותי הכיוון שאליו הולך הדירוג הזה, זה מרגיש כמו תחרות פופלאריות ולא באמת איכות השחקנים. לא ברור לי איך שחקנים כמו סימונס, הולידיי, קונלי, גובר, סיאקם, ביל או הורפורד (הוא חד גוני???) מקבלים קולות לפני שחקנים הרבה יותר קולניים שקולעים אולי הרבה נקודות אבל לא קרובים לכמות הכישרון של אלו שציינתי למעלה (שחקנים כמו מיצ'ל, מידלטון, דרוזן ומקולום). לא מבין מה סימונס עשה כל כך רעה העונה שהוא שווה ירידה של 11 מקומות בדירוג – כאילו לוקחים כמובן מאליו את הכישרון הנדיר שלו ומסתכלים רק על זה שהוא קולע לא טוב. כנ"ל גובר שהוא שחקן מאוד לא סקסי ועם פרופיל נמוך.

kal
    משתתף

איכשהו פספסתי את הסיבוב הקודם, אני הייתי מדרג את סיאקם קצת יותר גבוה, אבל אני די שלם עם התוצאות.

אצביע להדיח את הורפורד, מידלטון (שפשוט מאד אכזב אותי בפלייאוף האחרון) ואת מיצ'ל (שהיה לו קצת יותר מדי הייפ בעונה הקודמת).

אני גם בעד להשאיר את גובר לעוד לפחות שני סיבובי הדחה. מתלבט מאד לגבי קונלי, שלא מספיק יציב בשביל שאדע מה רמתו האמיתית. לאורי היה נהדר בגמר, משהו שדרוזן רק יכול לחלום עליו (אני מדמיין אותו בגמר עושה 0 מ-20) – לכן דרוזן צריך להיות מודח לפניו. דריימונד היה מעולה בגמר, כשקליי לא שיחק, גם בניהול משחק וגם בהגנה – הוא הסיבה המרכזית שהם נשארו בתמונה. לדעתי לא מוצדק להדיח אותו ב-3-4 סיבובים הבאים.

Rapgamer
      מנחה

מסכים עם עמדתך הכללית אבל תיקון קל-
      היה סך הכל משחק אחד בגמר שקליי החמיץ. גרין לא בדיוק הבריק במשחק הזה, למעשה גולדן חטפו 123 נקודות והפסידו למרות 47 נקודות של קרי. מה שראינו באותו משחק זה שיכולת המסירה של גרין פחות באה לידי ביטוי כשקליי חסר.

מגניב, אפילו לפי הסדר. אני מניח שמהשמות הבאים יהיה יותר קשה להיפטר:

ג'ימי באטלר. למעט הגנה, הוא לא עלית באף תחום, ומנהיג שלילי. הוא ליטרלי הסתכסך בכל מקום שהוא היה בו בNBA. שחקן שלא הייתי רוצה אצלי בקבוצה ומתאים למעט מאוד סיטואציות. אתה לא רוצה אותו ליד צעירים, אתה לא רוצה שייקח ווליום בסופרטים כי אחרים פשוט קולעים ומנהלים משחק טוב ממנו. אני חושב שכמה מהלכי קלאץ' לא אמורים להקנות לך מקום אוטומטי בטופ 30.

קייל לאורי. הייתי מדיח אותו מוקדם יותר, אבל הוא נתן פלייאוף מצוין (כמובן הטוב בקריירה שלו). אני חושב שלא צריך לשים את כל הביצים בסל של החודשיים-שלושה האחרונים. אם מדיחים שחקנים כי הם לא הוכיחו את עצמם מספיק (כמו סיאקם), צריך להדיח גם כאלה שדירגנו נמוך יותר על סמך עונות קודמות.

כריס פול. פול כבר בגיל שבו לא נהיים טובים יותר, וכשמדובר בעונה שנייה ברצף שבה הוא בירידה ביכולת אפשר לקבוע שזה מה שהוא שווה כרגע.

Rapgamer
      מנחה

אני מבין שבאטלר זו הצבעת מחאה כי הוא מנהיג שלילי וכו'. אבל אפילו בתור הצבעת מחאה הייתי מחכה איתו עוד קצת.

בסופו של יום הסקילסט שלו רמה מעל שאר החבר'ה שמדוברים עכשיו. אם אתה מחפש שחקן שיסחוב קבוצה לפלייאוף, באטלר הוא כנראה בין 10-12 האופציות הכי טובות שיש. נכון שיש מקום להתייחס לעוד פרמטרים, יש לו חסרונות לעומת שחקנים אחרים בקליבר שלו, לגיטימי להוריד אותו בדירוג. אבל מסקילסט ברמה של טופ 15 להדחה במקום 30, נשמע קצת מוגזם. ואי אפשר להאשים אותי בחיבה מוגזמת לבאטלר. זה לא רק כמה מהלכי קלאץ' אלא היכולת שלו לאורך הסדרה מול טורונטו למשל הדגישו את הנקודה שהוא שייך לרמות הכי גבוהות.

מצד שני אם כולנו נחשוב אותו דבר זה לא יהיה מעניין…

אז זהו שאני חושב שגם הסקילסט שלו אוברייטד (לפחות הסקילסט ההתקפי). הוא לא עושה שום דבר ממש טוב. הוא לא איזה קלעי סופר יעיל, הוא לא מנהל משחק יותר טוב מהחבר'ה שנמצאים על הגריל כרגע, הוא לא אקספלוסיבי כמו ווסטברוק. אני חושב שרק גרין, גוברט ואולי הורפורד שחקני התקפה פחות טובים ממנו. שים אותו מול מידלטון שמקבל כבר די הרבה קולות פה ותראה שהמספרים שלהם מאוד דומים, כשמילדטון קלעי יותר טוב ממנו, שחקן הגנה לא הרבה פחות טובות ובעיקר כאב ראש הרבה פחות גדול (ויש את העניין הקטן הזה שהוא היה צלע שניה בקבוצה שעשתה 60 ניצחונות ומנצחת את היריבה שלה ב7.2 הפרש כשהוא על הפרקט).

Rapgamer
          מנחה

אתה מגזים… מידלטון לא ברמה התקפית של באטלר. הוא לא מסוגל לייצר סל ברמה שלו, הוא לא מכדרר באותה רמה או facilitator. מידלטון נעלם התקפית בסדרה מול טורונטו, היו שוחטים את באטלר על דבר כזה.

זה לא משקף להסתכל על המספרים של באטלר בפילדלפיה הצפופה בסקוררים, בכל 3 העונות שלפני כן הוא היה שחקן של 21-24 נקודות ו-5 אסיסטים. זו תפוקה דומה לחבר'ה כמו מיצ'ל, מקולום, דרוזן וכו'. זה גם מה שהוא יעשה בשנה הבאה במיאמי. הרמה ההתקפית של חבורת ה-SG האלה דומה, הרמה ההגנתית של באטלר יותר גבוהה בהרבה ולכן בשקלול התקפה-הגנה הוא נמצא בלבל גבוה יותר.

קודם כל לגבי ה'היעלמות' ההתקפית שלו בסדרה מול טורונטו – הלוואי על כל שחקן בליגה 'להיעלם' ברמה של 13.67 נקודות למשחק ב41% מהשדה ו37.5% מה3 כשברוב הזמן שומר עליו פאקינג קוואי לנארד ועל הדרך להוסיף 6.8 ריבאונדים ו4.3 אסיסטים (שזה קצת מעל הממוצע שלו בעונה הסדירה). באטלר אגב נגד אותה טורונטו עשה אמנם 22 למשחק אבל באחוזים די בעייתיים מחוץ לקשת (29%).

ובכלל, מה אנחנו מדסקסים פה על אנומליה של סדרת פלייאוף אחת שבה מידלטון שיחק מתחת לרמה הרגילה שלו? זה לא שמדובר פה באיזה צ'וקר. לבאטלר אתה דווקא כן נותן הנחה על עונות קודמות שבהן קלע יותר. את ההנחה הזאת לגמרי אפשר לתת גם למידלטון – בסדרה מול בוסטון אשתקד הוא היה ארגיואבלי השחקן הכי טוב במילווקי, כולל יאניס. גם בפלייאוף האחרון לפני הסדרה מול טורונטו הוא נתן אחלה מספרים. עד העונה היו חסרים לו הישגים קבוצתיים (מעולם לא עבר סיבוב ראשון בפלייאוף), אני חושב שעונה של 60 ניצחונות וגמר מזרח כשהוא בבירור השחקן השני בחשיבותו – אמורה להסיר את המכשול הזה. זה ממש לא כאילו מילווקי הפסידה את הסדרה בגללו. אני יכול לחשוב על לפחות 3 גורמים יותר מהותיים להפסד הזה.

ציינת שבאטלר יוצר לעצמו יותר טוב ממידלטון, אין עוררין על כך. הוא גם שומר טוב יותר, אבל גם מילדטון שומר אחלה וזה לא אמור לתת לו אדג' כזה גדול. למעט שתי התכונות האלה אני לא רואה שום אספקט של המשחק שבו באטלר יותר טוב. אם היכולת ליצור היא כל כך חשובה לך אז אין שום סיבה שאתה מגן ככה על רודי גוברט בזמן שאת כריס פול ודמאר דרוזן אתה מעיף.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 3 שבועות, 1 יום ע"י  ליאור אדלר.

Rapgamer
            מנחה

אין מה להתגאות בסדרה של 13.5 נקודות למשחק, זו באמת היעלמות לשחקן שאמור להיות אופציה שנייה בהתקפה.

באטלר היה טוב מאוד בסדרה נגד טורונטו, אתה סתם נתפס על נתון שולי. זו הייתה סדרה הגנתית של סקור נמוך, באטלר תרם בכל התחומים וגם אחוזי הקליעה שלו היו יחסית טובים לפייס של הסדרה.

מידלטון ממש לא היה ארגיובלי הכי טוב במילווקי, הוא פשוט תפס יד מטורפת וקלע שלשות ב-200% באותה סדרה מול בוסטון. לא אמרתי שמידלטון צ'וקר, אמרתי שהוא יחסית מוגבל התקפית לעומת באטלר וגם סדרה שהוא לא מסוגל להחטיא שלשות לא משנה את זה.

היכולת ליצור היא בהחלט חשובה. באטלר יוצר לעצמו יותר טוב ממידלטון, יוצר לאחרים יותר טוב ממידלטון, וטוב בהגנה יותר ממידלטון. הוא פשוט שחקן טוב ושלם יותר.

אבל השאלה היא למה הסדרה נגד טורונטו היא חזות הכל. אפשר לזרום ולהסכים שהוא שיחק מתחת לרמתו הרגילה. אז? רק השבועיים האחרונים של העונה קובעים?

מה שאנחנו יודעים על באטלר זה שהוא שחקן הגנה מעולה ושחקן קלאץ׳ מעולה. בשאר הדברים הוא בינוני, והוא הד קייס שעזב בטריקת דלת כל קבוצה שהוא שיחק בה. קבוצה בהובלתו תגיע במקרה הכי טוב לפלייאוף ותודח בסיבוב הראשון, מי כמוך יודע.

מה שאנחנו יודעים על מידלטון זה שהוא מקלעי המיד ריינג׳ הטובים בליגה, אחלה שומר, אחלה טיממייט שיכול להתאים לכל סיטואציה ולכל סוג של שחקן שלא תשים לידו.

מכאן אפשר להתחיל לדבר על הישגים אישיים וקבוצתיים ולהשוות ביניהם, רק לא מובן לי למה הסדרה האחרונה שמי מהם לקח בה חלק היא חזות הכל.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 3 שבועות ע"י  ליאור אדלר.

Rapgamer
            מנחה

ממש לא חזות הכל. אם הסדרה האחרונה הייתה חזות הכל מידלטון היה סופג את הקול שלי מזמן.

באטלר שחקן התקפה יותר טוב ממידלטון ואחד הדברים שמדגישים את הנקודה הזאת היא היכולת של כל אחד מהם בסדרה נגד טורונטו. באטלר הרגיש שייך לרמות האלה, מידלטון פחות.
            אני מבטיח לך שלא הסדרה נגד טורונטו שכנעה אותי. זה דבר ידוע סך הכל בשנים האחרונות.

קבוצה בהובלת באטלר סביר להניח תודח בסיבוב הראשון, בעוד שקבוצה בהובלת מידלטון תסיים בלוטרי. לכן אני חושב שבאטלר טוב יותר, בפרט בהתקפה.

כל האחלה teammates שיצליחו בסיטואציות שונות כמו מידלטון או הורפורד, כל עוד הם מספרי 2 או פחות- זה הזמן להצביע להם.

מצד שני קבוצה שבה הוא מס' 2 מסיימת עונה עם 60 ניצחונות וגמר קונפרנס. זה הצד השני של המטבע.

כדי שאני אעדיף שחקן מוביל של קבוצה בינונית על מס' 2 של קונטנדרית, הוא צריך להיות בבירור שחקן טוב יותר. זה לא המקרה פה לדעתי.

Rapgamer
            מנחה

גם באטלר היה מספר 2, לעיתים אפילו 1.5, בקונטנדרית.

מתי?

Rapgamer
            מנחה

העונה.

להזכירך פילדלפיה הייתה יותר קרובה להדיח את טורונטו מאשר כל קבוצה אחרת…

אז מה. אם פילי הייתה יוצאת מהמזרח זו הייתה הפתעה מרעישה לדעתי. אם מילווקי הייתה יוצאת משם, זו הייתה התגשמות התחזית של רוב האנשים החל מאמצע העונה.

חוץ מזה הפער בין באטלר לבין השחקן השלישי, הרביעי ואפילו החמישי בפילי הרבה יותר קטן מאשר במילווקי.

Rapgamer
            מנחה

אז עובדה שהוא מספר 1.5-2 בקונטנדרית…

אתה מסתכל על הדברים הפוך, במקום להכיר בכך שבאטלר הרבה יותר קרוב לאמביד מאשר מידלטון קרוב ליאניס, אתה משווה אותם למספרי 3 כאילו שזה המקום שלהם בהיררכיה.

לבאקס יש סופרסטאר אדיר, ספסל עמוק ומאמן טוב. עם כל הכבוד למידלטון, העובדה שהוא הצלע השנייה בקבוצה היא אחד החסרונות שלהם בסגל.

איך החלטת שזו עובדה? יש לך הגדרה מעניינת לעובדה. להחליט מי קונטנדרית ומי לא זה הכי דעה שיש. בטח עבור קבוצה שסיימה #3 ובעיני הרוב הייתה הרביעית בטיבה בקונפרנס all along.

לפילי יש יותר כישרון אבל כזה שפחות מותאם לשחק אחד עם השני (ולבאטלר יש המון חלק בזה כי הוא שחקן שתופס ווליום מבלי להיות יעיל במיוחד). בוא נגיד שהשחקן השלישי בטיבו במילווקי לא בטוח שנכנס לחמישייה של פילי. הרביעי בטוח לא. אני חושב שהטבלה העונה לא ממש שיקרה ואין טעם לחפש אצל מילווקי חסרונות איפה שאין. הם עשו 60 ניצחונות והם פייבוריטים לסיים #1 גם בעונה הקרובה אצל סוכנויות ההימורים ולא כי מישהו שם היה שיכור והחליט אקראית, זה מה שהסגל שווה. הם הפסידו סדרת פלייאוף מול טורונטו מהרבה סיבות שלא בהכרח קשורות למידלטון, לא צריך לעשות מזה הרבה יותר ממה שזה. אחרי הכל מדובר בקבוצה צעירה שהפסידה לקבוצה הרבה יותר מנוסה ממנה. אם אותה הסדרה הייתה מתחילה מחר שוב (עם אותם השחקנים) סיכוי טוב שהוא הייתה נגמרת אחרת.

גם זה שהפער בין באטלר לאמביד קטן יותר מאשר הפער בין מידלטון ליאניס לא אומר בערך כלום, זה הרבה יותר בגלל שיאניס > אמביד מאשר באטלר > מידלטון.

Rapgamer
            מנחה

אם דעתך היא כזאת שהקבוצה שהייתה במרחק של זריקה אחת מלהדיח את האלופה, היא לא קונטנדרית- אחלה. לפי הקריטריונים שלך טורונטו היא קונטנדרית או שזה תואר שמגיע רק לקבוצה שניצחה 60 משחקים בעונה הרגילה?

הטיעון שמילווקי לא כזאת טובה הוא איש קש. מעולם לא אמרתי שהם לא טובים. הימרתי עליהם אלופים BTW. אבל כמו כל קונטנדרית יש להם יתרונות יחסיים וחסרונות יחסיים, העובדה שמידלטון השני בטיבו בקבוצה זה חיסרון. וכן, החיסרון הזה בא לידי ביטוי בסדרה מול טורונטו. ביחס לשחקן שאמור להיות אופציה שנייה בהתקפה סדרה של 13.5 נקודות ו-4 אסיסטים זה נקרא להיעלם, הסיבה שאתה ואני סלחניים כלפיו היא כי אנחנו מבינים שהוא לא באמת ברמה התקפית שאתה יכול לסמוך על 20 נקודות ממנו כל ערב. באטלר דוקא כן, ואם הוא היה נעלם בצורה כזאת נגד טורונטו היו שוחטים אותו. כגודל הציפיות גודל האכזבה, וכולנו יודעים שהציפיות מבאטלר גבוהות יותר, והביקורת בהתאם.

מצחיק בעיני שאתה אומר שהפער בין מידלטון למספר 3 במילווקי הוא גדול בהשוואה לבאטלר בפילי, אבל כשאני אומר שהפער בין מידלטון למספר 1 במילווקי הוא גדול בהשוואה לבאטלר בפילי, פתאום זה לא אומר כלום.
            אנא תסביר מדוע הפער ממספר 1 בקבוצה לא אומר כלום, אבל הפער ממספר 3 בקבוצה מלמד אותנו המון.

כי אנחנו מדרגים כרגע שחקנים באזור של סימונס, האריס, באטלר ומידלטון ולא שחקנים באזור של אמביד ויאניס שלא קשורים לדיון הזה.

קונטנדרית מבחינתי היא קבוצה שאני נותן לה סיכוי סביר לצאת מהקונפרנס שלה. פילדלפיה לא נתנה לי יותר מידי סיבות להאמין שהיא מסוגלת להדיח גם את טורונטו וגם את מילווקי בסדרות בק2בק. יש לה פשוט יותר מידי חסרונות מובנים שהבולט שבהם הוא תלות ביכולת הקליעה של רדיק (כתוצאה מאי היכולת של סימונס לזרוק לסל). כל הכבוד שהצליחו לסחוב את הראפטורס למשחק 7, זה לא הופך אותם לקונטנדרים בעיני.

לא אמרתי שאמרת שמילווקי לא טובה. אמרתי שאתה מחפש אצלה חסרונות איפה שאין (הכוונה לאמירה שלך שמידלטון כמס' 2 הוא חיסרון במילווקי). אני בטוח שהם לא היו מתנגדים להחליף את מידלטון בתומפסון ואת בלדסו בסטף קרי. אבל אם קבוצה היא טופ 3 גם ברייטינג הגנתי וגם ברייטינג התקפי, מנצחת 60 ניצחונות ומגיעה לשלבים המאוחרים של הפלייאוף אז כנראה שהם עושים שם משהו נכון. מידלטון הוא חלק חשוב מאוד במערכת הזאת. האם באטלר יכול להתאים לכל מערכת ולהביא אותה לתוצאות כאלה? אני מאוד בספק.

Rapgamer
            מנחה

לא מצליח לעקוב. אתה טוען ש:
            1. המרחק ביכולת בין באטלר למס' 3 בפילדלפיה הוא רלוונטי.
            2. המרחק ביכולת בין באטלר למס' 1 בפילדלפיה הוא לא רלוונטי.
            מעבר לסתירה הבסיסית בצמד המשפטים הזה, אני מבין ממך שכאשר מספרי 3 בקבוצות מדורגים זה אומר שצריך להסתכל איפה נמצא באטלר ביחס אליהם, וכתוצאה מכך מידלטון>באטלר? אז כשידורגו הטופ 10 ונסתכל איפה באטלר נמצא ביחס אליהם פתאום באטלר>מידלטון?

אם הסדרה של פילדלפיה מול טורונטו לא שכנעה אותך שפילדלפיה קונטנדרית אתה פשוט בוחר לעצום את העיניים ממש חזק. הם לא סתם סחבו את טורונטו למשחק 7, הם היו במרחק של זריקה אחת מלהפוך את הסדרה ולהדיח את האלופה שבדרך.

כמובן שמידלטון כמספר 2 בקונטנדרית זה חיסרון. אני לא מחפש חסרונות איפה שאין, אתה פשוט מתעלם מחיסרון מאוד ברור. העובדה שאפשר לעצור את מידלטון על 13.5 נקודות בשלבי פלייאוף מתקדמים- לא נשמע לך כמו בעיה עבור קבוצה שמסתמכת עליו כסקורר #2 שלה?
            אתה מחליק ומקטין יותר מדי דברים. זה נובע מ- double standard. שחקנים שאתה באמת מצפה מהם להיות אופציה שנייה בקונטנדרית (קליי, קיירי, כריס פול, באטלר)- הם גם חוטפים את הביקורת כשהם משחקים פחות טוב. את מידלטון אתה מצד אחד מגדיר כאופציה שנייה בקונטנדרית, ומי שחושב אחרת מחפש חסרונות איפה שאין. אחרי שהוא מוגדר אצלך כאופציה שנייה, אתה מחליק לו על סדרה מכריעה שבה הוא נעלם התקפית. אין שום סיכוי שהיית מחליק ככה לבאטלר. אבל כשזה מידלטון, כמו שאמרת- "הלוואי על כל שחקן להיעלם ככה".

זוכר את הסדרה של בן סימונס מול בוסטון? שבעקבותיה אמרת שאפשר לעצור ולהעלים אותו ברגע שמתכוננים אליו? הוא קלע 14.5 נקודות בממוצע באותה סדרה, ומסר 6.5 אסיסטים. נשמע כמו אופציה שנייה מדהימה, אם כל מה שאתה מבקש ממידלטון זה 13.5 ו-4 אסיסטים.

shahar
    משתתף

מידלטון, מיצ'ל, לאורי.

קונלי וכריס פול זוכים לעוד סיבוב של חסד בעיניי, ובאותה קטגוריה גם קמבה.

אני לא מבין למה נוטים להצביע לרודי גובר כל כך מוקדם. אולי זוכרים לו את הפלייאוף היחסית חלש? בעיניי הוא ברמה מעל כל הגארדים שציינתי למעלה, ואם אנסה להשוות אותו לשחקנים דומים, לא מבין על מה הורפורד מקבל עדיפות על פניו למשל.

Rapgamer
      מנחה

לגמרי. יש כמה חבר'ה שמצביעים לו אבל נדמה שלפחות אותה כמות אנשים היו בוחרים לתת לו גלגל הצלה בסיבוב הזה

Rambere
    משתתף

קונלי

הורפורד

מיצ'ל

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 3 שבועות, 2 ימים ע"י  Rambere.

Krit123
    משתתף

עושה רושם שהורפורד יפול לפני גובר, ננסה לזרוק לו חבל הצלה.

נתחיל בזה שאני חושב שהורפורד עדיף על גובר בפלייאוף בשני צידי המגרש. אין לו את האימפקט שלו בעונה הרגילה, אבל בנוי טוב יותר להתמודד מול מגוון מצ'אפים וסגנונות משחק.
    מספיק נייד בשביל לעשות חילוף על גארד או לצאת לקלעים אם צריך.
    על ההתקפה לא באמת צריך להרחיב, טווח קליעה, משחק פוסט ויכולת לכדרר ולייצר גם לאחרים.

קאפלה כבר לא במשחק, אין ספק שגובר עדיף עליו, השאלה היא עד כמה. בפעמיים האחרונות שנפגשו קאפלה ניצח את המצ'אפ הישיר, עכשיו אני לא חושב שזה מספיק בשביל להכריע בניהם, אחרי הכל אם גובר היה משחק לצד הארדן ופול התהפכו היוצרות לא? זו בדיוק הנקודה שלי. סוג הגבוהים האלו לא לגמרי תלוי בעצמם, לא מסוגלים ליצור בעצמם או לרווח את הפרקט, משמע שהם תלויים בעושה משחק בשביל להיות אפקטיביים בהתקפה. גם בהגנה הם לא מסוגלים לשמור על אותה רמה מול קבוצות מעולות בהתקפה עם גארדים דינמיים. בגלל זה קאפלה נראה כמו גבוה אדיר מול יוטה ואז נעלם מול גולדן סטייט. אם לגובר היה קצת מזל היה פוגש את OKC בסיבוב הראשון וזורח, ורק אז נעלם מול יוסטון. בקיצור ניסיתם לזרוק פסלון חסינות לגובר, הבעיה היא שהצבע היה פקוק והידיים מרגרינה שלו לא הועילו לתפוס. אני לא ממעיט בערך העונה הרגילה, אבל גם להורפורד היו עונות רגילות ממש מוצלחות עוד באטלנטה וכמובן בבוסטון, למרות שאין לו את האימפקט של גובר לאורך העונה אני מעדיף אותו כסנטר הפותח שלי, בטח כשמתחיל הפלייאוף.

Rapgamer
    מנחה

מאריך את הסיבוב עד מוצאי שבת, למצביעים נוספים שישתתפו ואולי אפילו ישברו שוויון.

noam lev
    משתתף

סוף סוף הצלחתי להירשם

מצביע לכריס פול

קריס מידלטון

וקונלי

Rapgamer
      מנחה

יופי, ברוך הבא

88nothing
    משתתף

מידלטון,