דירוג הפורום: מגיעים לסופרסטארים

ראשי פורומים פורום NBA דירוג הפורום: מגיעים לסופרסטארים

הדיון הזה מכיל 34 תגובות, ויש לו 15 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  Krit123 לפני 1 חודש, 1 שבוע.

• מאת
    תגובות

Rapgamer
    מנחה

תוצאות הסיבוב:
    14. ראסל ווסטברוק (19 נקודות). בשנה שעברה דורג 7.
    13. קיירי ארווינג (12 נקודות). בשנה שעברה לא דורג (פציעה).

התוצאות המלאות- https://docs.google.com/spreadsheets/d/1n_aLq2P01NB1t3ebIsy81VbyutVvNOR3R-3r5LzRUEk/edit#gid=0

אלו 12 השחקנים שנותרו במשחק:
    יאניס אנטטקומפו
    ג'ואל אמביד
    קווין דוראנט
    סטפן קרי
    קליי תומפסון
    ניקולה יוקיץ'
    ג'יימס הארדן
    דמיאן לילארד
    פול ג'ורג'
    קוואי לאונרד
    לברון ג'יימס
    אנת'וני דיוויס

בסיבוב הזה נא להצביע ל-2 שחקנים לפי סדר הדחה. בתום הסיבוב יודחו שניים.

בהצלחה!

Rapgamer
    מנחה

נתחיל מהקל- קליי תומפסון. אין ספק שהיכולת הנהדרת מאז הפציעה של דוראנט עזרה לו להגיע לטופ של הלבל שלו. אבל אני חושב שיש 11 סופרסטארים בליגה, וקליי לא נכלל ביניהם.

גם בקרב הסופרסטארים יש רמה 1a ורמה 1b. אז השחקנים שנמצאים על המוקד הם שחקני ה-1b (לפי סדר הופעתם ברשימה):
    אמביד, יוקיץ', לילארד, ג'ורג', דיוויס.

אנסה לצור ביניהם היררכיה כלשהי, ולהצביע, בהמשך היום או אולי מחר.

די קל.

2 נקודות – פול ג'ורג'. נתן עונת קריירה, מספיק בשלב לזה לשחקן הכי אנדראצ'יבר ברשימה ולשחקן בעל האופי הכי בעייתי מבין אלה שנותרו.

נקודה אחת – קליי תומפסון. אני לא בטוח שאני מעדיף את סט היכולות של יוקיץ' על פניו אוברול, אבל ליוקיץ' יש קבלות של אלפא פלייר שלקליי אין.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 1 חודש, 1 שבוע ע"י  ליאור אדלר.

Roeii1
    משתתף

מה היה המיקום של קיירי אירווינג לפני שנתיים?

הצבעה:

קליי תומפסון 2 נק' – אולי הקלעי הכי טוב בהיסטוריה,מגן מעולה עם 3 אליפויות כבר, אך לא כשחקן הראשי, לא יכול להתקדם מעבר

התלבטות ממש בין יוקיץ' פול ג'ורג

ניקולה יוקיץ' 1 נק' – החלטה די קשה. אולי זאת הנישה שלו, של השחקן האדיש שמשחק בצורה פשוטה ויפה לעין, אבל בסופו של דבר זה גם מגביל אותו ואני מאמין שזאת התקרה של ניקולה. לא מופיע לכל משחק שצריך אותו בעיקר בתחום הסקורינג. אני אגדיל ואומר שיוקיץ' הוא כמו דריימונד גרין, התבנית של דנבר מתאימה לו כמו כפפה ליד. היה לי מאוד עצוב לראות את יוקיץ' בחצי הגמר אחרי שכבר גמרו אותו לגמרי מחטיא זריקות עונשין בגלל חוסר אוויר, צריך לתת לו המון כבוד על הלחימה שלו. ההחלטה הכי קשה שהייתה לי במשחק הזה עד עכשיו

פול ג'ורג היה  מעולה בעונה הסדירה, ואף פעם לא ממש אהבתי אותו וחשבתי שהוא אוברייטד. היה לו ראן מטורף באמצע העונה, השתפר בכל האספקטים, ואני באמת מאמין שווסטברוק של העונה הנוכחית הוריד אותו ואת אוקלהומה למטה

לעוף בשמינית הגמר זה מאכזב עבור אוקלהומה, אבל לא הייתי מגדיר את זה כישלון להפסיד לקבוצה מוכשרת כמו פורטלנד שנהנתה גם מיתרון ביתיות. אולי הדרך ה4-1 קצת צורם. החלטה קשה ויכול להיות שהמחשבה שלי עוד תשתנה, כרגע אני מצביע ליוקיץ'

Rapgamer
      מנחה

לפני שנתיים קיירי דורג 10.

Rambere
    משתתף

1.אמביד

2.פול ג'ורג'

kobyz
    משתתף

יש לי 4 על הלוח: הארדן, לילארד, ג'ורג' ותומפסון

FrecCo
    משתתף
    1. קליי

מתלבט לגבי השני. מחכה לשמוע טיעונים טובים. יוקיץ', אמביד, לילארד על הכוונת

FrecCo
      משתתף

מסכים עם הניתוח של יובל לגבי השחקנים שציינתי. אמביד מעט יותר דומיננטי מיוקיץ'+מגן טוב יותר, הוא מקבל את האדג'. לילארד שורד עוד סיבוב.

1. קליי
      2. יוקיץ'

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

קל…

קליי

אמביד (בקרב צמוד עם יוקיץ)

ברוך
    משתתף

לילארד 2

אמביד 1

noam lev
    משתתף

האמת הכי קשה שהיה עד עכשיו במשחק אני מתלבט בין

אמביד

יוקיץ

תומפסון

ג'ורג'

והארדן (השחקן האהוב עלי אבל הוא לא עושה הגנה בכלל )

אשמח שתתנו חוות דעת והשוואה כדי לעזור לי להחליט כי כרגע אני באמת לא יודע למי להצביע

Rapgamer
    מנחה

ניתוח השחקנים והצבעה סופית

זה אחד הסיבובים הכי מעניינים במשחק. אדבר על 5 שחקנים ברמה דומה, מתוך הטופ 11 בליגה.
    לפני שאתחיל אציין- הבחירה הראשונה (והקלה) שלי היא קליי תומפסון. לדעתי הוא נמצא חצי לבל מתחת לשאר השחקנים.

אז החמישה שעל הבלוק הם לילארד, ג'ורג', דיוויס, יוקיץ' ואמביד. אנתח אותם לפי 3 קטגוריות עיקריות- סקילסט, הישגים, ו"שונות".

סקילסט:
    מתבלט לטובה: אנת'וני דיוויס. שחקן נפלא בשני צדי המגרש, שסקילסט זה היתרון הכי גדול שלו.
    בעמדה טובה: אמביד, פול ג'ורג'. היתרון הוא שהם שחקני two-way על פני לילארד ויוקיץ'. אבל אפשר לציין באותה הזדמנות שהם קצת פחות טובים מהם מבחינה התקפית. בכל זאת בשקלול של התקפה-הגנה יש להם עדיפות.
    פחות טובים: לילארד, יוקיץ'.

הישגים:
    בעמדה טובה: לילארד, אמביד. דיים לוקח את הקבוצה לפלייאוף כל שנה, אפילו עם יתרון ביתיות. זה מכובד. הוא עבר כמה וכמה סיבובי פלייאוף בקריירה שלו, בתור השחקן המוביל.
    אמביד- היחיד שהוביל קונטנדרית, בתכלס. אמנם נעצר בסיבוב השני במזרח, אבל פילדלפיה איימה ברצינות על התואר, ומתחה את האלופה שבדרך לסדרה של 7 משחקים שהוכרעה על הבאזר. פורטלנד ודנבר עשו עונות יפות מאוד אבל לא הגיעו לרמות האלה של התמודדות שוות כוחות עם קבוצות championship caliber.

ככה-ככה: יוקיץ' עשה עונה יפה מאוד בדנבר, אבל צריך לזכור שזו ההגעה הראשונה שלו לפלייאוף. אם מסתכלים על הישגים רב-שנתיים, הוא עוד צריך להוסיף לרזומה.

מתחת לממוצע: פול ג'ורג'. מצד אחד הוא הוביל בזמנו את אינדיאנה לפלייאוף עם מאזן ניטרלי-חיובי. מצד שני הוא מאכזב בשנתיים האחרונות, כשאוקלהומה מפסידה בסיבוב הראשון לקבוצות פחות מוכשרות ממנה.

בנחיתות לעומת השאר: אנת'וני דיוויס. 3 פעמים סיים בלוטרי מתוך 4 העונות האחרונות. בעיני זה סוג של כתם ברזומה של שחקן שאמור להיות סופרסטאר.

שונות (לא לפי הסדר):
    לילארד- מחבב את ה-intangibles שלו. הוא שחקן התקפה מאוד שלם, אולי הכי טוב בחבורה הזאת. הוא מנהיג חיובי, מתים עליו בפורטלנד ומתייחסים אליו כאל culture setter. והוא גדול בקלאץ'. ספציפית בהשוואה לפול ג'ורג', בעיני יש משמעות לניצחון המרשים בסדרה הישירה ביניהם.

ג'ורג'- נתחיל ביתרונות: הוא מלך בפלוס-מינוס, למעשה מוביל את הליגה ב-RPM. אפשר אולי לתת לו הנחה קלה על הפלייאוף (היה קצת פצוע). מבחינת החסרונות יש משהו לא החלטי בסגנון המשחק שלו. הוא לא תמיד תוקף מספיק את הסל, ולא מוסר גדול מהפיק אנד רול. קצת נוטה לכדרורים מיותרים, בקיצור.

דיוויס- אין לי הרבה מה להוסיף. סקילסט עילאי ואכזבה מבחינה הישגית די מסכמים את הסיפור שלו בהשוואה לשאר.

יוקיץ'- יאמר לזכותו שהוא נתן פלייאוף ענק מבחינה אינדבידואלית. אבל יש לו חיסרון על פני האחרים וזה עקביות, הוא היחיד מהחבורה שזו העונה הראשונה שלו ברמת סופרסטאר. הייתי רוצה לראות אותו שומר על רמת המשחק הזאת במשך עונה נוספת, במיוחד בהתחשב בסגנון המשחק ה"שקט" שלו.

אמביד- ממוקם טוב מבחינת ה-intangibles. גם הוא מלך בפלוס/מינוס, למעשה היה כזה מהרגע הראשון בליגה. בסדרה מול טורונטו זה היה די מדהים, אפילו שסטטיסטית הוא היה די חלש, הקבוצה ניצחה ב-90 הפרש את הדקות שלו על המגרש. בדקות המועטות שנח, היא הפסידה ב-107.
    זה מתקשר ליתרון השני של אמביד- הוא פשוט מרגיש כמו השחקן הכי דומיננטי מבין החבורה. אפילו כשהוא שקט או חלש, האימפקט שלו על המשחק מורגש.
    מבחינת חסרונות צריך לציין את הנטייה שלו להיפצע, למי מכם ששם את הדגש על הפרמטר הזה.

לסיכום:
    מבחינתי שני המועמדים הבולטים להדחה הם ג'ורג' ויוקיץ'. אין לי דעה מובהקת לפה או לשם, אבל בהתחשב בעקביות של ג'ורג', ובעובדה שהעונה האחרונה שלו הייתה עונת קריירה מרשימה לא פחות משל הג'וקר, אני אתן לו את האדג'.

מודח ראשון- קליי.
    מודח שני- יוקיץ'.

Roeii1
      משתתף

ניתוח מעולה,נהנתי לקרוא!

צריך להוסיף כאן כפתור "לייק"

Rapgamer
        מנחה

תודה

Little Sharky
    משתתף

וואליה, לקח לי זמן למצוא אתכם. (שרקי הקטן)

ראפ עדיין נותן בראש? מרשים אחי 🙂

Rapgamer
      מנחה

שרקי יא גבר! איפה היית בשנים האחרונות

Little Sharky
        משתתף

לימודים וכאלה, מקווה להיות פה קצת יותר העונה ולבכות על איך ג'ימי באטלר מחריב את ההיט.

Rapgamer
          מנחה

מגניב… ואם יצא לך לעקוב קצת אחרי הליגה השנה, אתה מוזמן להצטרף למדרגים.

kal
          משתתף

ברוך השב! (גם אני שבתי מהמתים – שנים שלושים) בטח כשגם אתה אוהד מיאמי

צל ענן
      משתתף

שרקי כיף שנכנסת!

יאללה מחכים לך – לא נראה לי שיהיה רע עם באטלר, לדעתי אתם לפחות סיבוב ראשון במזרח.

noam lev
    משתתף

1.אמביד

2.יוקיץ

Krit123
      משתתף

אותו דבר

נותן לקליי את האדג', מרגיש כאילו שניהם צריכים עוד איזה כיוונון ולצבור עוד ניסיון בשביל להיות אופציה ראשונה עדיפה בהרבה על מה שקליי מסוגל להיות (מינוס הפציעה). בנתיים כאופציה שנייה/שלישית הוא חלק מקבוצה היסטורית, יש לגבוהים עוד כברת דרך לעשות.

kobyz
    משתתף

ממשיך עם הארדן כמודח ראשון, הוא יותר מדי כאב ראש בנוסף ליתרונות שלו….
    מודח שני יהיה ג'ורג' אחרי פוטו פיניש עם תומפסון שהאימפקט שלהם כשחקני כנף דו צדדיים דומה ממש…

myway23
    משתתף

קליי

יוקיץ'

התלבטתי בין יוקיץ' לליליארד ובסוף יוקיץ' נבחר כי אין לו את הניסיון של ליליארד ברמות האלו

Rapgamer
    מנחה

חייב להודות שאני לא ממש מבין את ההצבעות לאמביד. הוא תותח. יש לו monster numbers וההשפעה שלו על המשחק גדולה יותר מאשר מה שרואים במספרים.

הנה השוואה שלו ליוקיץ' למשל בבקסטבול רפרנס:
    https://www.basketball-reference.com/play-index/pcm_finder.fcgi?request=1&sum=0&player_id1_hint=Joel+Embiid&player_id1_select=Joel+Embiid&y1=2019&player_id1=embiijo01&idx=players&player_id2_hint=Nikola+Joki%C4%87&player_id2_select=Nikola+Joki%C4%87&y2=2019&player_id2=jokicni01&idx=players

עזבו את זה שהמספרים של אמביד עדיפים, בהגנה אמביד>>יוקיץ'.

Krit123
      משתתף

דווקא בפלייאוף ההשוואה פחות מחמיאה לאמביד.
      20-10.5-3.4 (3.6 איבודים) ו-2.3 חס' בשוטינגס ספליטס של 43-31-82.
      25-13-8.5  (2.6 איבודים) בספליטס של 50-40-84…

סטיבן איי תמיד מעלה נקודה מאוד מעניינת בהקשר של אמביד, קשה לו להתאמן בשביל להגיע לכושר משחק אידיאלי בגלל כל הפציעות שעבר. זה גיים צ'יינג'ר, וזה גם משפיע על הנתונים שלו לשני הכיוונים – הקבוצה צריכה לשחק עם המחליף לפרק זמן ארוך יותר, והוא חוזר למגרש פחות עייף.
      עד שזה יהיה מאחוריו כל סימני השאלה לגיטימים..

אני מרגיש שהוא צריך עוד להתבגר, לא מספיק יעיל ומלוטש בהתקפה ובהגנה הוא טוב אבל גם עושה שטויות לפעמים. לא בדיוק משפר שחקנים סביבו ועושה רושם שהוא לא טיפוס הכי קל להתנהל איתו, יש לו את כל הכלים בשביל להתקדם אבל לדעתי עוד לא שם.

Rapgamer
        מנחה

נכון, המספרים של אמביד נגד טורונטו לא היו טובים. גאסול אחד השומרים היותר טובים עליו.
        העניין הוא שאותה סדרה נגד טורונטו רק המחישה את האימפקט של אמביד שאני מדבר עליו. אפילו כשהמספרים שלו לא טובים יש לו השפעה אדירה על המשחק. בגיים 7 הוא שיחק 45 דקות, הקבוצה ניצחה ב-10 הפרש, אבל ב-3 דקות שלו בחוץ הפסידו ב-12 ואת הסדרה…
        אני לא רוצה להסיט את הדיון לכיוון הזה כי גם מבחינת מספרים נטו אמביד יותר מרשים מיוקיץ', העונה ובשנים קודמות. זה לא תחום שצריך לחפש בו תירוצים בהשוואה לג'וקר.

הטענה על דקות המשחק אולי רלוונטית מול פול ג'ורג'. אבל אמביד שיחק העונה 33 דקות למשחק, יוקיץ' 31, לא רואה איך זה טיעון שעובד נגד ג'ואל.

הפסקה האחרונה שלך נכונה, אמביד עוד יכול להתקדם וזה מה שמפחיד, אבל כבר היום אני חושב שהוא שחקן יותר טוב ויותר משפיע מאשר קליי, יוקיץ' ופול ג'ורג', במינימום.

kal
          משתתף

זו בדיוק התגובה שלי – הפלוס מינוס של אמביד בפלייאוף היה מטורף. מדהים כמה הוא עוזר לקבוצה שלו גם בהגנה וגם בהתקפה

Krit123
          משתתף

ג'וקר הוא בכל מקרה לא שחקן שבונים עליו קייס במספרים, פשוט היה נראה לי לא נכון ללכת לשם דווקא אחרי שהעמיד סטטיסטיקה מטומטמת לגמרי, אפילו מבחינת איבודים ויעילות מכל הטווחים. הוביל בפער לא קטן בכל קטגוריה שהיא לא חסימות.

לדעתי יהיה יותר קל לבנות מאפס סביב יוקיץ', הוא משפר את האחרים סביבו ומבסס שיטה גמישה שקל להשתלב בה. הוא גם מזמין אותך לככב לצדו לעומת ג'ואל שלפעמים מרגיש כאילו משחק בשביל המספרים והולך ראש בקיר, אכפת לו גם מהתדמית הדומיננטית שהוא מייצר על הדרך. יכל להיות שהפער בין ג'וקר לאופציה השנייה בקבוצה יהיה קטן יותר באיכות לעומת הצמד המקביל בהובלת ג'ואל אבל זה גם יביא לזה שהקבוצה הממוצעת סביב יוקיץ' תהיה טיפה עדיפה לדעתי.
          יהיה יותר מאתגר להעמיד קבוצה סביב אמביד מבחינת התאמה בסגנון ובמרקם החברתי. עכשיו זה שיותר מורכב לא אומר שלא עדיף, אבל כאן הכשירות שלו נכנסת לתמונה ואין לי מספיק וודאות. בהמשך לזה אמביד שיחק 30 בממוצע בפלייאוף לעומת 40 של יוקיץ'.. אם אני לא טועה גם עדיין הפסיד יותר משחקים ממה ששיחק בליגה.

Rapgamer
            מנחה

כשאתה מסתכל על סטטיסטיקות פלייאוף בתור מדגם מייצג זה יוצר כל מיני הטיות.

למשל דקות משחק- יוקיץ' שיחק 40 דקות בממוצע בגלל אותו משחק הזוי של 4 הארכות.
            מנגד אמביד- שיחק 30 דקות בממוצע כי לפילי היו הרבה בלואאוטים. במשחקים הצמודים הוא הגיע ל35-40 דקות.

בגלל שיוקיץ' שיחק 40 דקות לעומת 30, זה מתבטא במספרים כמו נקודות, ריבאונדים.

שלא תבין אחרת- ליוקיץ' היה פלייאוף יותר טוב מאמביד. אבל להסתכל על המספרים ולומר שהוא הוביל בכל הקטגוריות, זה בעיקר כי הוא שיחק יותר דקות, כי הקבוצה שלו שיחקה במשחקים יותר צמודים.
            אני חושב שבהשוואה מספרית לאורך זמן אמביד יותר מרשים מיוקיץ'.

בעיני דוקא יותר קל לבנות קבוצה סביב אמביד כי הוא עוגן בשני צדי המגרש. עוגן הגנתי זה חשוב בפרט בעמדת הסנטר, אחרת קשה לבנות הגנה קבוצתית טובה.

Krit123
            משתתף

מקבל את ההערה לגבי הדקות, אבל אני דווקא לא נתפס על ממוצע הפלייאוף בתור מדגם, אני עדיין נשאר בנקודה המקורית – לאמביד יש עמידות בעייתית שהתבטאה גם בן השאר בזה שלא נשאר יותר על המגרש בפלייאוף גם כשהיה ברור כשצריך.

לשחק יותר דקות לאו דווקא אומר לשחק כדורסל טוב זה אחד (שנינו מסכימים שהיה עדיף על אמביד), בטח שלא אומר להישאר כזה יעיל, שזה משהו שלג'וקר תמיד היה יתרון על אמביד – 2.6 איבודים ל-40 דקות בממוצע? 50-40-84? Fuck outta here, זה מגוחך..

הוא עוגן התקפי אבל לא כזה שעדיף לבנות סביבו כמו הג'וקר. הוא עוגן הגנתי אבל גם כזה שהפסיד יותר משחקים ממה ששיחק. דנבר קבוצה הגנתית די טובה… אני חושב שצריך שחקן הגנה בעמדות 4-5 בשביל לבנות קבוצת הגנה טובה, לא חייב סנטר מאסיבי.

shahar
    משתתף

1. קליי

2. פול ג'ורג'

kal
    משתתף
    1. קליי
    2. יוקיץ'

מסכים עם הסיבות שנאמרו. ההתלבטות שלי הייתה דווקא מול לילארד, אבל בשלב הזה אני חושב שהייתי מעדיף אותו בקבוצה שלי מאשר את יוקיץ'.

צל ענן
    משתתף

קליי

פול ג׳ורג׳

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.