דירוג הפורום- טופ 5- ניסיון שני

ראשי פורומים פורום NBA דירוג הפורום- טופ 5- ניסיון שני

הדיון הזה מכיל 50 תגובות, ויש לו 13 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  Krit123 לפני 3 שבועות, 3 ימים.

• מאת
    תגובות

Rapgamer
    מנחה

בזמן שמנסים לשחזר את הפוסט הקודם, ננסה להתקדם. אז בסיבוב שעבר הודח:
    6. ג'יימס הארדן (7 קולות). בעונה שעברה דורג 4.

השחקנים שנותרו במשחק:
    יאניס אנטטקומפו
    קווין דוראנט
    סטפן קרי
    קוואי לאונרד
    לברון ג'יימס

בסיבוב זה לצביע לשחקן אחד.
    בהצלחה!

Rapgamer
    מנחה

הצבעות מהסיבוב שנמחק (תקנו  אותי אם אני טועה):
    אני, ליאור אדלר- לברון.
    frecco, rambere- יאניס.
    88nothing, שרקי- דוראנט.

אספור את ההצבעות האלה בסיבוב הנוכחי.
    במידה ופספסתי הצבעות נוספות, אבקש מכם להצביע פעם נוספת

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

מצביע לברון

את הסיבות נתתי כבר בסיבוב הקודם

Roeii1
    משתתף

לברון

בהתייחסות +- לשנה שנתיים האחרונות, הבחור יורד ברמה, בהרבה מקרים מרגישים שהוא לא השחקן הכי טוב על המגרש

הכישלון שלו עם הלייקרס העונה רשום רבות על שמו, לא מוצא לו שום יתרון על פני כל אלו שנשארו, גם לא על פני הארדן שלדעתי כרגע עדיף עליו.

noam lev
    משתתף

יאניס

kobyz
    משתתף

סטף קרי – קלעי הגדול בהיסטוריה, יש לו הרבה קבלות והצלחות, יותר מאחרים פה, אבל כשמנתחים את זה צריך להתחשב בזה שהוא נהנה משיטת התקפה גאונית שפיתח והנחיל סטיב קר המאמן ושבנויה באופן חסר תחליף על גבוה פליימייקר חד פעמי בדמותו של דריימונד גרין…

ניר אור-אל
      מנהל בפורום

אבל סטיב קר לא יכל לפתח את גישת המשחק הזאת עם כל אחד.זה לא שהוא היה מצליח לעשות את זה עם שחקנים אחרים.

לצורך העניין, גם השיטה של פופ לפני עשרים שנה נבנתה סביב סגנון המשחק של דאנקן טזה לא הופך אותו לפחות טוב.

noam lev
        משתתף

שים את לילארד במקום סוף באותה קבוצה אותם הישגים הוא פשוט משחק בקבוצה הרבה פחות טובה מבחינתי הוא לא נופל מהקליעה של סטף בטח לא מהחדירות והמסירות שלו

לעומת זאת קח את גרין ושים כל שחקן אחר במקומו וזאת פשוט לא תיהיה אותה קבוצה אני מאמין שסטף ללא ספק שחקן גדול ומשפיע אבל הוא לא השיטה גרין הוא השיטה לפי דעתי

oferzak
    משתתף

סטף קרי לא "נהנה" מהשיטה. סטף קרי הוא השיטה. שאר השחקנים וביחוד הגבוה המוסר, נהנים מסטף קרי ומהשיטה שהוא מאפשר.

Rapgamer
      מנחה

מסכים עם דעתכם לגבי קרי. בנוסף לכך שהשיטה תלויה בו וזה ניכר בכל פעם שהוא יורד מהמגרש, קרי הוא שחקן הפיק אנד רול הכי טוב בליגה. הוא לא תלוי באף שיטה ספציפית.

מה דעתך להצטרף אלינו ולהצביע?

noam lev
      משתתף

סטף קרי נהנה מהשיטה מבחניתי ללא ספק לילארד וקיירי (אם פחות אגו והרבה שיתוף פעולה ) יכולים להחליף אותו בקלות בשיטה בלי לפגוע במערכת

Little Sharky
        משתתף

בחייך אפילו לא קרוב לאף אחד מהם אין את הגראביטי של סטף לא סתם steph paranoia זה כבר מושג

Roeii1
    משתתף

מי שנהנה מהשיטה עם כבר בגולדן זה דריימונד גרין

מסכים עם אופק, סטף הוא השיטה

kobyz
      משתתף

אני בדעה שדריימונד הוא השיטה למעשה, מי שאפשר לסגנון ההתקפה החופשי והפתוח של גולדן סטייט להיות כל כך יעיל, סטף הוא נשק התקפי מספר 1 אבל השיטה קודם כל בנויה על דריימונד ויכולת הפליימקינג ברמת המג'יק ג'ונסון שלו!

Little Sharky
        משתתף

כן אין ספק שדריימונד הוא הסיבה שבמתפרצת 2 על 3, שני שחקני הגנה רצים לסטף.

kobyz
          משתתף

יכולת המסירה, האינסטינקטים והאיי קיו של דריימונד כל כך עילאיים, בזכות היכולת של דריימונד לנהל ולכוון את ההתקפה כגבוה וכחוסם, כל משחק ההתקפה היצירתי, הפעלתני, התנועתי הזה מצליח להיות כל כך אפקטיבי, עקבי וקטלני, בלי דריימונד אין אפשרות לשחק את הסגנון הזה בלי שההתקפה תלך לאיבוד…

Little Sharky
    משתתף

לא אצליח להבין איך אנשים מצביעים לסטף או יאניס לפני דוראנט (או אפילו לברון).

זיכרון קצר.. דוראנט בפלייאוף האחרון שלו בOKC קלע ב-28% מהשלוש וב-43% מהשדה. (ווסטברוק אשם!!!!)
    בדיוק שנה לאחר מכן לצד אחד ממש בינוני בשם סטף הוא קלע ב-44% מהשלוש בפלייאוף על אותו מספר זריקות. (וטיפס ב-14% בTS) רק אל תגידו לי שהוא התאמן 14 שעות באותו הקיץ.

הסטטיסטיקה הזו מוכיחה שני דברים לטעמי:
    א. איזה פאקינג פריבילגיה זה לשחק לצד סטף. (וכמו שציינו פה הגראביטי של סטף זה השיטה).
    ב. עד כמה דוראנט היה לא יעיל בפלייאוף כשחקן מוביל של קבוצה למרות ששיחק לצד אלמוני בשם ראסל ווסטברוק.
    ג. על המצבה של דוראנט עוד 60 שנה יהיה כתוב "A great husband, father and friend and forever owes steph curry"

איזה הדג' יש לדוראנט על יאניס? (לסטף הוא לדעתי לא מתקרב בכלל אז אין לי מה להרחיב)
    יאניס כבר עכשיו מוביל קבוצה יותר טוב ממה שדוראנט אי פעם היה.

הארדן הודח למרות שנתן את אחת העונות ההתקפיות הטובות בהיסטוריה, ודוראנט עדיין פה בזמן שמעמידים את סטף לפניו, אבסורד מבחינתי..

FrecCo
      משתתף

איזה זלזול בקיידי. אפשר לחשוב שכל השנים שלו בOKC הוא היה שחקן בינוני ולא מספר 2 הנצחי של לברון.
      האחוזים שלו מ-3 הם סופר תנודתיים במשך כל השנים האחרונות בקריירה. בפלייאוף של שנה שעברה לצד סטף זרק 34%, בשתיים משלוש העונות הסדירות האחרונות  קלע 35 ו-37 אחוז בזמן שהאחוזים שלו ב-5 העונות הסדירות שלפני זה בOKC היו גבוהים יותר.
      זה כאילו סתם לקחת נתון אחד ספציפי שבו האחוזים שלו היו טובים יותר לצד סטף והפכת את זה לנרטיב שסטף הוא זה שעושה ממנו שחקן גדול. מעבר לזה, ההתקפה של הווריורס טובה פי 5 על ההתקפה שהייתה לOKC. מסכים שסטף הוא חלק גדול מהסיבה, אבל כולנו הסכמנו שסטף משפר שחקנים ולשחק בווריורס זה משפר שחקנים. זה לא טיעון לוגי שמצביע על כך שסטף>KD. שים את ג'ורדן בווריורס ליד סטף וגם האחוזים של ג'ורדן יעלו. האם זה אומר שסטף טוב יותר מג'ורדן?

לשאול איזה יתרון יש לקיידי על יאניס זו שאלה קצת מוזרה. התשובה הפשוטה תהיה: הוא הרבה יותר טוב מיאניס בלשים את הכדור בסל, כמעט בכל דרך אפשרית.

Little Sharky
        משתתף

לקחתי נתון אחד שמדגיש את הגראביטי של סטף, לא הסקתי מכאן שסטף>KD לא יודע גם מאיפה אתה הסקת הזה ליטרלי עשיתי רשימה של מה אפשר להסיק מהסטטיסטיקה הזו.

אתה מנסה לומר שהנתון הספציפי לא באמת משקף אז בוא נסתכל על התמונה הגדולה
        יש הפרש של 10% בTS בין השלוש עונות האחרונות בOKC לבין השלוש עונות בגולדן סטייט.

מציע לך לראות את הסרטונים של Thinking Basketball ולהבין שיש קבוצות שאשכרה השאירו את KD לבד במתפרצת כי שני שחקני הגנה רצו עם סטף לקו השלוש. שחקנים במודע או שלא, השאירו שחקן שהיה 4 פעמים סקורינג צ'אמפ לבד במתפרצת כי הפארנויה מסטף גוברת על הכל.

סטף לא עשה אותו גדול, סטף עשה אותו הרבה יותר יעיל יש הבדל גדול.

ההתקפה של גולדן סטייט טובה פי חמש בגלל סטף, תוציא אותו מהמשוואה ותשאיר את דוראנט וההתקפה הופכת להיות בינונית ולא יותר עם יתרון ממוצע של 2נק' על היריבות שלה (מול 12נק' כשזה רק סטף בלי דוראנט).

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 3 שבועות, 4 ימים ע"י  Little Sharky.

FrecCo
          משתתף

שוב, אתה משכנע את המשוכנע לגבי סטף, אבל אתה משתמש בטיעונים האלה אובייסלי כדי להנמיך את קיידי וכמו הדוגמה שנתתי לג'ורדן אין לזה היגיון. כל שחקן בעולם היה רושם יעילות נמוכה יותר בOKC בה שיחק קיידי לעומת בווריורס בה שיחק קיידי.

והסקתי את זה שאתה מביא את הנתונים כהוכחה לכך שסטף>קיידי, ובכן, מכך שפתחת את התגובה ב: "לא אצליח להבין איך אנשים מצביעים לסטף או יאניס לפני דוראנט" ומיד אחרכך הבאת את הנתונים. וגם מהעובדה שהצבעת לקיידי 🙂

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 3 שבועות, 4 ימים ע"י  FrecCo.
          • התגובה הזו עודכנה לפני לפני 3 שבועות, 4 ימים ע"י  FrecCo.

Little Sharky
            משתתף

טוב אני אנסה להבהיר אתה הסקת שמהנתון שאני נתתי שאני מסיק מכך שסטף>KD למרות שאשכרה רשמתי רשימת קניות מה אפשר להסיק מזה, שזה בעיקר כיוון לכך שדוראנט היה אופציה ראשונה בהתקפה הוא לא היה קרוב ליעילות שהוא מציג עכשיו בגולדן סטייט.
            וכן כל שחקן היה יכול להיות יעיל יותר, לא כל שחקן היה רושם צניחות לפעמים דרמטיות מהיעילות שלו בעונה הרגילה במעבר לפלייאוף כמו שהיה קורה לדוראנט בOKC.

ובוא לא נרחם על ההתקפה של OKC כן, ווסטברוק בזמנו היה נחשב לטופ 3 PG בליגה והמניות של איבאקה היו בשמיים, זה לא שדוראנט היה צריך לשחק עם קונוסים.

אני כן חושב שסטף יותר טוב מKD ובפער אבל לא הייתי תולה את זה על הנתון שהבאתי.

Little Sharky
        משתתף

ולגבי יאניס, לשים את הכדור בסל זה אחלה, את זה גם הארדן עושה הרבה יותר טוב מיאניס למה הוא כבר לא פה?

FrecCo
          משתתף

אל תשאל אותי, אני הצבעתי ליאניס כבר מסיבוב קודם.

Krit123
    משתתף

אני עדיין מתלבט בין לברון לבין כמעט כל שם אחר..
    לא מרגיש כל כך בנוח להחמיר איתו על זה שאולי חזר קצת מהוסס מפציעה קשה ראשונה ולא הצליח מיד להעלות הילוך בידיעה שהוא בכל מקרה יקבל בעיטה בסיבוב הראשון, והעסק כבר די פוצץ אחרי שדאגו להדליף את הקטע עם דיוויס. ההתנהלות שלו מחוץ למגרש פסולה אבל הוא ניסה ללכת על כל הקופה ולהביא את דיוויס, לאחר מכן הבין שהעונה מבוזבזת ואולי התקפל.
    הוא לא אותו השחקן אבל אני לא חושב שהוא חייב להיות בשביל להתעלות על כמה מהשמות פה ברגע הנכון. הלייקרס חוו המון פציעות השנה, הוא לא היה לבד בזה. לטעמי גם שיחקו בסגנון מהיר מידי בשביל לברון בגיל הנוכחי.

עוד הערה על קרי: קצת יותר מידי שחור ולבן בדיונים עליו… הוא השיטה אבל צריך לתת קרדיט לקר שישם אותה בכזאת הצלחה, מארק ג'קסון אפילו לא התקרב. לא בכל קבוצה יש קליי תומפסון, שחקן שמייצר איום כפול ביציאה מחסימות ובהתקפות מעבר ומעצים את השיטה, בו זמנית גם שומר מצוין שמחפה על ההגנה החלשה של קרי בעמדות חופפות (שומר על רכזים וכו'). לא בכל קבוצה יש דריימונד (שבעצמו חי את החלום לצד קרי), שחקן הגנה מהטובים בליגה שהוא גם גלו גאי וגם חוסם/מוסר מעולה. לא שקרי היה חסר תועלת בלעדיהם, אבל אתם מבינים מה אני אומר

Little Sharky
      משתתף

סטיב קר אכן מאמן מצויין.

אבל בכל זאת בעונה האחרונה של ג'קסון גולדן ניצחו 51 משחקים משהו שלא קרה מאז 91/92 של דון נלסון וכריס מאלין.
      אנשים שוכחים שבערך בכל העשור הקודם גולדן הייתה קבוצת לוטרי. ג'קסון הגיע לקבוצה שבה דיוויד לי חתום לחוזה ארוך טווח ודרקוני ומונטה אליס הקלע המוביל.

בדיעבד קר הגיע לאחת הנקודות הנוחות ביותר שמאמן יכול לקוות להם (ולצערנו בלאט לא לקח את ההצעה להיות עוזר מאמן שלו).
      בארנס וגרין בדיוק סיימו עונת סופרמור, דיוויד לי והחוזה מגעיל שלו היה פצוע רוב העונה למזלו של קר (וגם בשנה האחרונה לחוזה).
      ג'קסון לא היה מתאים לוואריורס וכמו שאמרת לא התקרב אבל הוא כן הכין שלד מצוין לבנות עליו.

בגדול לדעתי, קליי עם כמה שהוא קלעי מחונן לא יהיה יצליח לשחזר את היעילות שלו בגולדן סטייט עם אף קבוצה אחרת וזה לא בגלל השיטה, זה בגלל סטף.
      גרין יוכל להיות יעיל בכל קבוצה שיהיה בא בגלל שהוא משפיע בעיקר על הצד ההגנתי במגרש והלך הרוח הקבוצתי.

Rapgamer
      מנחה

מבין מה אתה אומר על לברון וגם לא פוסל את האפשרות שהוא מסוגל להתעלות בצורה נקודתית ברגע הנכון. יש לי עם זה שתי הסתייגויות-
      1. אני באמת לא בטוח האם הוא מסוגל. היו הרבה מקרים העונה שחיכיתי שלברון יתעורר ברבע האחרון ויוביל את הלייקרס לניצחון במשחקים צמודים, וזה לא קרה.
      2. ההצבעה מתבססת על יכולת לאורך עונה שלמה, ולא רק התעלות נקודתית. אני חושב שכל החבר'ה האחרים מהווים מניה בטוחה יותר.

לא מרגיש שאני מחמיר עם לברון. אני חושב שלהצביע לו לפני הארדן זה להחמיר. מי שנשארו בשלב הזה הם באמת תותחי על אחד-אחד. לי זה מרגיש שלתת ללברון קרדיט מעבר לשחקנים כמו יאניס או דוראנט, שהם הבאנקר הכי גדול שיש, זה הימור שהוא קצת חסר כיסוי בהתחשב בעונה האחרונה של כל אחד מהם.

Little Sharky
        משתתף

איזה באנקר דוראנט?

Rapgamer
          מנחה

באנקר שיתן לך גם את המספרים הרגילים בהתקפה וגם עבודה בהגנה, שיקח כל קבוצה לפלייאוף, שיופיע בכל ערב מבלי לשבות או לגלגל עיניים או להאשים את כל מי שמסביב.
          ברגע שיש לך את דוראנט בקבוצה יש לך רצפה קשיחה של 45-50 ניצחונות.

יתרון נוסף שיש לדוראנט על פני לברון הוא הגמישות שלו והעובדה שהוא יכול להשתלב בכל סיסטם. לברון צריך את הכדור ביד, הוא מוריד את הערך של שחקנים אחרים שהם ball dominant וצריך סביבו קלעים כדי שהשיטה תעבוד (הלייקרס מקום 24 בליגה ברייטינג התקפי העונה).

Little Sharky
            משתתף

על פי מה ביססת את הרצפה הקשיחה?
            דוראנט בחיים לא שיחק עם סגל כמו של יאניס לדוגמא.
            ווסטברוק ואיבאקה (ולזמן מסויים גם איזה הארדן מהספסל) זה לא כל סיסטם, ובטח שבטח לא גולדן סטייט.

הוא מוריד את הערך של שחקנים שמחבקים את הכדור זה לא באמת ביג דיל שמים ליד לברון ג'יימס קומבו גארד, איפה נוריס קול עכשיו? (חסר קבוצה באירופה והיה בינוני מינוס במכבי)
            אבל יחד עם זה לברון כל חייו שיפר משמעותית את הסגל מסביבו ועד לא מזמן הוא היה הכי טוב בזה והיום הוא שני רק לסטף.
            לא לוקחים על עונה אחת צולעת תכונות שאפיינו את לברון כל חייו.

לא יודע ממש מוזר לי כל הקטע הזה של ההספדים של לברון, בערך כמו אחרי הגמר מול דאלאס שכל פורום תפוז יצא בהצהרות שאין לו קלאץ' והוא לא יכול להכריע משחקים למרות שזה מה שהוא עשה כל הקריירה לפני זה.

קשה לומר מה היה מאחורי הקלעים בלייקרס, אבל קל לומר מה היה ב-15 שנים האחרונות.
            שים את דוראנט במקום יאניס ספק רב אם העונה של מילווקי הייתה דומה בכלל, כי בגולדן הוא היה מגיע לפלייאוף גם אם היה מחמיץ את העונה הרגילה.

Rapgamer
            מנחה

הרצפה הקשיחה מתבססת על מה שראינו מ-KD באוקלהומה, בפרט בעונה שווסטברוק היה פצוע (עונת ה-MVP של KD).

נוריס קול לא היה משהו גם לצד לברון אבל זה לא האישו. לברון יודע לשפר שחקנים מסוג מסוים כמו מייק מילר או קייל קורבר. אבל הוא פוגע בשחקנים מסוג אחר, לא סתם התפקיד של כריס בוש או קווין לאב מאוד הצטמצם מבחינה התקפית, אני לא מדבר רק על המספרים אלא גם על הסגנון. משחקנים מגוונים ששימשו בפוסט, הורידו כדור לרצפה, ניהלו משחק במסירה וכו' הם הפכו לספוט אפ שוטרים. גם מיאמי מצאה את הזהות שלה רק כשוויד הוריד את הווליום שלו בהתקפה לטובת לברון.
            הטיעון הזה ממש לא חדש ולא קשור לעונה האחרונה, עניין הסיסטם שלברון צריך זו נקודה שעלתה כבר בדיונים לפני 3 ו-4 שנים בהשוואה לקרי או דוראנט. היא אכן באה לידי ביטוי גם השנה.

אני לא רואה שום הספד ללברון. אנחנו נמצאים בטופ 5 של הליגה, הכנסתי לשם את לברון למרות שאנחנו מסכימים שהעונה האחרונה שלו הייתה מחוץ לטופ 10. מה לעשות שעכשיו נשארו שחקנים שהיו הרבה יותר טובים ממנו בעונה האחרונה, הסקילסט שלהם מדהים, וצריך לעבוד מאוד קשה כדי למצוא אצלם איזשהו חיסרון במשחק. ללברון היו חסרונות גדולים בעונה האחרונה וזו אחריות שלו להוכיח שהוא עדיין משחק ברמה הכי גבוהה שקיימת, עד שזה יקרה אני נותן עדיפות לשחקנים שמוכיחים זאת כל שנה, ורק להם. לא דירגתי את לילארד או אמביד מעל לברון למרות שהיו טובים ממנו השנה, אפילו לא את הארדן שסיים עונה אגדית. אבל מה לעשות, אי אפשר לדרג את לברון ראשון כשיש שחקנים כל-כך איכותיים בצמרת והוא סיים עונה כזאת חלשה, אני מרגיש שנתתי לו את האדג' על פני כל מי שאפשר להצדיק את זה, אבל אנחנו בשלב שחוץ מאשר אמונה עיוורת בלברון והתעלמות מוחלטת מהעונה האחרונה, אי אפשר להצדיק יתרון שלו על השאר.

Little Sharky
            משתתף

גם בוש וגם קווין לאב היו אופציות ראשונות של קבוצות לוטרי.
            גם לשניהם יש היום טבעת, במקרה של בוש שתיים.
            ברור שהם היו צריכים לשנות את סגנון המשחק שלהם ברגע שהפכו לאופציה שלישית, זה היה קורה בטבעיות בכל סיטואציה.
            ונוריס קול היה סולידי.. ליד איזה עוד שחקן נוריס קול היה הPG הפותח של אלופת NBA.. הנקודה הייתה שלאחר מכן אפילו מקום בקצה הספסל של קבוצות לוטרי הוא לא מצא מקום.

אין פה אמונה מוחלטת, לדעתי פשוט, לדוראנט אף פעם לא היה את ההדג' על לברון וזה לא צריך להתחיל עכשיו, במיוחד לא כשהכל התחיל (לפחות בדיון הקודם) מהקטע של הובלת קבוצה.

סתם שאלה בשביל לסגור פה עניין, בהנחה שדוראנט וקיירי עכשיו בריאים וכשרים איפה אתה ממקם אותם במערב..
            כי אצלי לפחות הם אפילו לא במקום הרביעי.

Rapgamer
            מנחה

בוש הגיע לפלייאוף אבל לא משנה. אין לי בעיה שהם יזרקו פחות לסל או יגעו פחות בכדור, אבל מבחינה סגנונית הם נאלצו לוותר על תחומים שהם טובים בהם. כריס בוש בעונה הראשונה שלו לצד לברון הגיע 6.1 פעמים לעונשין, בעונה הרביעית זה כבר ירד ל-3.4. ברור שזה שווה את זה כי לברון שחקן אדיר, אבל הוא לא שחקן שכל אחד פורח לצדו (קרי למשל כן).

לדוראנט לא היה את האדג' על prime lebron אני מסכים, אבל מבחינתי אי אפשר לצאת מנקודת הנחה שזה פריים לברון, לא אחרי עונה שנמוכה ב-3 רמות מהסטנדרטים שהציב בעבר. באשר לשאלה עד כמה להוריד אותו, השחקנים היחידים שאני מדרג לפניו הם כמעט מושלמים, וסיימו זה עתה עונות אדירות.

לשאלתך- ברוקלין בריאה לדעתי בטווח של 2-4 במערב, לצד הלייקרס והווריורס.

Krit123
        משתתף

אז זהו שהארדן מכניס אותי לבלבלה כי אני לא יודע עד כמה הוא נפרד מהאחרים, הוא היחיד שאפשר להגיד עליו ששיחק בחלק מהעונה עם סגל חלש או שווה לזה של הלייקרס. ההישג שלו מול ג"ס בשנתיים האחרונות הוא בו זמנית אחד הדברים הכי מרשימים שקשה לאמוד שעולים לי לראש (לא כל כך מופרך לומר שזה יותר מרשים ממה שקוואי עשה השנה). הוא כמעט ניצח את הווריורס עד שכריס נפצע, לאחר מכן אותה קבוצה ניצחה את קליבלנד של לברון קיירי ולאב בסדרה חד צדדית בהרבה.
        השאלה שמשחקת לי בראש היא: אם נניח אני חושב שיוסטון יוצאת לפחות 1-1 עם נטייה ל-2-0 מול הווריורס נטולת דוראנט (ועם בארנס לצורך העניין), איפה זה שם את הארדן?

בקיצור מה שאני מנסה להגיד זה שאם לברון דילג מעל הארדן זה מאותו מקום שאמור לאפשר לו להמשיך בדירוג: כשהוא בשיאו או קרוב לשם הוא נראה כמו השחקן הכי טוב בעולם בבירור. אני מבין למה הספק שהוא עדיין מסוגל להגיע להילוך הזה מספיק לך אבל אני לא יודע אם הוא לא הרוויח עוד קצת קרדיט מבחינתי. נראה לי שאני צריך להיות בטוח שהוא לא מסוגל ובהתאם לנסיבות העונה בלייקרס אין לי וודאות (למרות שתחושת הבטן היא דומה לשלך). יש מצב שגם אם פיזית הוא מעבר לשיא הוא מספיק חכם בשביל להבין איך להשתמש באיידי ברמה שתאפשר לרמוס יריבות.

Rapgamer
          מנחה

לא לגמרי הבנתי איך הארדן שייך לסיפור. אני חושב שהוא שחקן שונה מהשאר עם חסרונות מובנים שאין לחבר'ה אחרים. חוץ מזה שהייתה לו הזדמנות לעבור את גולדן השנה כי דוראנט נפצע במצב של 2-2 ועדיין הרוקטס הפסידו.
          אפשר להצדיק דירוג של הארדן מעל לברון. אני בחרתי ההפך וזה לא בגלל שלברון בשיאו, מבחינתי זה לא סביר שפריים לברון מסיים בלוטרי. הארדן הודח כי גם לו יש חסרונות שהם גדולים יותר מכל חיסרון שאפשר למצוא ברביעייה המובילה בעיני.

אנחנו לא שואלים כאן האם לברון עדיין רלוונטי. ברור שכן. אנחנו שואלים האם הוא יותר טוב מיאניס. האם הוא יותר טוב מדוראנט. אלה שחקנים שנתנו לו פייט רציני של ראש בראש אפילו כשהיה בשיא.
          אתה מדבר על תחושות בטן אבל זה מקרה שגם הבטן וגם הראש מצביעים לאותו כיוון. לברון היה הרבה פחות טוב מהם בעונה הזאת. לא רק מבחינת העונה הנוראית של הלייקרס כקבוצה, גם אינדבידואלית הוא היה פחות טוב. לדעתי זה לא יהיה נכון להתעלם מהעונה הזאת ולדרג אותו מעל שחקנים שבפועל היו הרבה יותר טובים ממנו, כאשר אפילו תיאורטית בכלל לא ברור האם ללברון יש עליהם יתרון.

Krit123
            משתתף

לא יודע כמה החסרונות של הארדן גדולים מאלו של יאניס או קרי. אמנם הפסיד ב-5 רבעים מול גולדן אבל לדעתי הם מסיימים לפחות ב-1-1.

עד שלא יוכח לי אחרת אני עדיין מאמין שלברון יכל להתעלות על יאניס או דוראנט בסדרה (בטח אם דוראנט שחקן מוביל), בעצם על הכל האחרים. עוד הערה קטנה על דוראנט, עזוב איך יחזור מהפציעה, הפציעה עצמה מצטרפת לעמידות קצת יותר מעורערת בשנים האחרונות.
            לברון היה פחות טוב אבל בהינתן צוות מסייע טוב מסביבו, אני לא בטוח שהוא ירד ביכולת ברמה שלא תאפשר לו לשחק טוב יותר מהאחרים. יש חשיבות גם לעונה מלאה כמובן אבל הסגל שלו היה רע ביחס לאחרים, חוץ משל הארדן כאמור.

Rapgamer
            מנחה

דיברתי באריכות על החסרונות של הארדן בפוסט הקודם. בכל מקרה הארדן כבר הודח, ואם הטענה שלך היא שצריך היה להדיח את לברון גם לפני הארדן- two wrongs don't make it right.

לגבי חוזק הסגל- ברור שאי אפשר היה לצפות מלברון לקחת אליפות עם הסגל של הלייקרס. אבל כולנו היינו מודעים לעוצמת הסגל ולא היה אחד שהימר שהם יסיימו במאזן שלילי, או מחוץ לפלייאוף. כי אנחנו יודעים מה פריים לברון מסוגל לעשות עם סגל מוגבל.

אני גם חיכיתי ממש כמוך להוכחה הזאת שלברון כבר לא השחקן הטוב בליגה. בעונה האחרונה קיבלתי אותה… הוא היה משמעותית פחות טוב משחקנים אחרים. לא יודע לאיזה עוד הוכחות אתה מחכה בהמשך.

Krit123
            משתתף

מודע לחסרונות שציינת, לא שופט אותם באותה חומרה ביחס לאחרים.

אני לא חושב שלברון הכי טוב בליגה כרגע, בכל זאת גם לא בטוח שזה הזמן שלו לעוף, עדיין מתלבט.
            ההימורים לפני העונה מעידים על אכזבה אבל צריך לקחת בחשבון שהם לפני שראינו את הדברים בפועל. בפועל לברון נפצע לראשונה אחרי הרבה זמן לצד עוד לא מעט שחקנים חשובים בסגל, סגנון האימון לא היה אידיאלי והרבה דרמה מסביב לא עזרה במיוחד (לחלק הוא היה אחראי).

Rapgamer
            מנחה

אתה מכניס את הדברים לקונטקסט וזה בסדר גמור. אבל אנחנו לא מתווכחים כאן על splitting hairs. העונה של לברון הייתה הרבה הרבה הרבה פחות טובה משל שאר החבר'ה שנשארו כאן. אז גם תחת הקונטקסט המתאים היא הרבה פחות טובה, הן אישית והן קבוצתית. דיברתי בשנים האחרונות שלברון הוא הטוב בליגה "עד שיוכח אחרת", ואני חושב שזו הוכחה שהגיעה באופן יותר בולט אפילו ממה שחשבתי.

האם לברון יעשה עונת קאמבק ענקית ויחזור להיות ברמה של יאניס או דוראנט, ואפילו טוב מהם? בוא נראה. אני מהמר שלא. אבל אפילו אם הייתי מהמר שכן, זה לא מספיק כדי לתת לו את האדג' בנקודת הזמן בה אנחנו נמצאים.

Krit123
            משתתף

אוקיי, אני פחות חושב שהמבחן של לברון בשלב הזה הוא יכולת בעונה הרגילה מול חבר'ה עם הרבה יותר מה להוכיח ועל מה לשחק בהתאם לסיטואציה. כבר היו לו סטרצ'ים נורא חלשים (אם כי פחות) בעונות רגילות קודמות. עד מתי אפשר להצביע מחר? לא נראה שאני יקבל היום החלטה…

Rapgamer
            מנחה

1. המבחן הוא עונתי. באופן טבעי אנחנו שמים דגש על הפלייאוף כי אנחנו לוקחים את ההגעה לשם כמובנת מאליה (בשלב הזה של טופ 5). אני לא חושב שאפשר להשוות עונות קודמות שלברון לקח קיצורי דרך אבל הגיע ליעד הסופי, לעונה הנוכחית שלברון עלה על נתיב להתרסקות ופשוט לא הצליח לשנות את המסלול.

2. אני אתן זמן, עד מחר בשעות הערב המאוחרות או אפילו מחרתיים.

Krit123
            משתתף

כבר לא נסכים, ציינתי למה מבחינתי זו לא התרסקות. כרגע אני מתלבט בינוי לבין יאניס, נחליט כבר מחר…

Rapgamer
            מנחה

מחכה להצבעה שלך ואז נתקדם לסיבוב הבא.

Krit123
            משתתף

נלך על יאניס – תודה על הארכה

kal
    משתתף

אני קצת בשוק שהשם של דוראנט עולה פה לפני השם של קוואי, כשדוראנט שחקן יותר שלם ממנו. ובכלל שהשם שלו עולה לפני כל אחד אחר (אצלי דוראנט מדורג ראשון בלי שום היסוס). קוואי לא היה אמור לזכות באליפות בעונה האחרונה – זוכרים לו יותר מדי את ההישג הזה למרות שברור שהוא בא בזכות הפציעות של דוראנט ותופסון. היה לו פלייאוף יפה מאד, אבל גמר קצת מקרטע, עם הרבה מזל.

בדירוג האישי שלי התלבטתי בין קרי לבין יאניס, ובגלל שליאניס יש יותר מה להוכיח עדיין, אלך איתו.

יאניס

Little Sharky
      משתתף

מזל זה חלק מהמשחק, בכל אליפות היה מזל, איפה לברון היה בלי השלשה ההזויה של ריי אלן לדוגמא או מהצד השני של חוסר מזל בגמר עם דיוויד בלאט ורוטציה פצועה.

האליפות רשומה על שמו של קוואי ולדעתי היא מרשימה ולו רק בגלל שקוואי היה "Single superstar" אי אפשר לקחת ממנו את זה גם לא בעוד 30 שנה.

אין ספק שדוראנט ראשון, הוא הראשון שיצטרף לקבוצה ההיסטורית הבאה.

noam lev
        משתתף

על איזה סינגל סטאר אתה מדבר קיבל סגל השני הכי חכם בליגה (אחרי גולדן ) הסגל ההגנתי אחד הטובים בליגה אם לא הכי טוב רוטציה קצרה אבל מצויינת לעלות את ואן וליט ואיבקה מהספסל אין הרבה קבוצות אם שבע שחקנים ברמה כל כך גבוה וזה מה שגם ניצח את גולדן רוב הגמר קוואי לה התעלה בכלל הוא היה חלש ותומפסון שיתק אותו סיקאם התעלה במשחק אחד לאורי התעלה במשחק האחרון איבקה נתן איזה שלושה משחקים של בין 15-20 נקודות גדול במשחק 2 נתן 21 נקודות אני חושב שכל אחד מהחמישה שנשארו פה לוקח אליפות אם הסגל הזה

Krit123
    משתתף

טעות, ננסה שוב

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 3 שבועות, 4 ימים ע"י  Krit123.

oferzak
    משתתף

מצביע ללברון. לשנה הקרובה אני חושב שהוא השחקן שנשאר שהכי פחות הייתי רוצה לבנות סביבו קבוצה. לדוראנט יאניס וקוואי יש את האדג' של טו וואי פליירס, סטף קארי מאפשר ליוצרים אחרים לפרוח לידו בהתקפה ולא מזיק בהגנה.

צל ענן
    משתתף

ממשיך עם יאניס מהסיבות שציינתי.

shahar
    משתתף

תכלס הייתי מצביע לסטף שוב, אבל אני מבין שאני בדעת מיעוט בסיבוב שניי הקרובים בנושא.

כיוון שאני רואה ששלושת המועמדים העיקריים כרגע הם יאניס, דוראנט ולברון אני אבחר להדיח את

יאניס

ברוך
    משתתף

מצביע לקרי

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.