דיון רוחבי: הפלייאוף במערב

ראשי פורומים פורום NBA דיון רוחבי: הפלייאוף במערב

הדיון הזה מכיל 10 תגובות, ויש לו 6 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  Rapgamer לפני 3 שבועות, 4 ימים.

• מאת
    תגובות

Rapgamer
    מנחה

אם תשאלו את רוב האנשים מי צפויות לעלות לפלייאוף המערבי השנה, זו התשובה שבד"כ תקבלו:
    לייקרס, קליפרס, דנבר, יוטה, פורטלנד, סאן אנטוניו, יוסטון, גולדן.

מצד שני אנחנו יודעים שתמיד יש הפתעות. לכן השאלות שלי הן:
    1. האם אתם מסכימים שאלו 8 הפייבוריטיות לעלות?
    2. מבין השמונה, מי ממש באנקר ומי בסיכון ליפול ללוטרי?
    3.  איזו קבוצה שלא נמצאת בשמינייה הזאת, היא המועמדת המובילה להשתחל פנימה?

Rambere
    משתתף
    1. כן
    2. אני חושב שגולדן יכולים לסיים במקום השמיני שזה אולי תהיה קצת הפתעה לחלק מהאנשים.. הבאנקר זה קליפרס. יסיימו במקום הראשון לדעתי.
    3. לי דיי ברור שדאלאס.. לוקה+פרוזינגאד מפוצצים בכישרון. רק פציעות יעצרו את הצמד הזה בעתיד.

צל ענן
      משתתף

למה אתה חושב כך על גולדן? אני עדיין רואה בהם אחת המועמדות המובילות לאליפות.

Rambere
        משתתף

אני חושב שהסיטואציה החדשה שנוצרה בגולדן הולכת מאוד להקשות על קרי.

קליי וKD הכריחו את ההגנות להתמקד גם בהם , מה שנתן לקרי את האופציה להיות חופשי יותר מהרגיל(יחסית כמובן).

למרות שאין לו בעיה לקלוע שלשות גם עם יד על הפנים אני חושב שיהיה להגנות הרבה יותר קל להתמקד בו עכשיו.

אם הוא יצליח ויוביל את גולדן לאיזור הטופ 5 אני חושב שהוא יהיה מועמד חזק לMVP. אבל נחיה ונראה.

בנוסף,הספסל דיי בעייתי.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 3 שבועות, 5 ימים ע"י  Rambere.

ניר אור-אל
          מנהל בפורום

איזה סיטואציה חדשה?
          הם אותה קבוצה, בלי קיי די.
          אתה יכול לבוא ולהגיד שהוא השחקן הכי טוב בליגה וזה כנראה יהיה נכון אבל עדיין למי ששכח, הם לקחו אליפות והגיעו ל-73 ניצחונות גם בלעדיו.

הקבוצה האחרונה בליגה שהייתי מזלזל בה זאת גולדן סטייט.

Rapgamer
            מנחה

הם כבר מזמן לא אותה קבוצה. השרידים היחידים מעונת ה-73 ניצחונות שיהיו רלוונטיים בינתיים הם קרי וגרין, שגם הוא פחות טוב מאשר היה בזמנו.
            קליי- פצוע. איגודאלה- עבר בטרייד. בארנס- עזב מזמן. בוגט (פתח בחמישייה)- כבר לא בליגה. ליבינגסטון- פרש.

קרי וגרין זה אחלה, אם הם יהיו בריאים זה גם יספיק לפלייאוף. דאנג'לו ראסל הוא השחקן השני בסגל שמסוגל לייצר סל. משם והלאה זה באמת הרכב סופר חלש, ולא דומה לגולדן של לפני 4-5 שנים.

צל ענן
    משתתף

<p style="padding-right: 40px;">אני חושב שמבין הקבוצות האלה הספרס נמצאים בסיכון גדול לא לעשות פלייאוף. אנחנו בכל שנה נותנים להם קרדיט בגלל פופ, אני לא בטוח כמה זמן זה עוד יחזיק.</p>
    גם פורטלנד נראית כמו קבוצה שעלולה ליפול, למרות שלילארד ומקקולום עושים שם עבודה נהדרת, נארקיץ׳ יחמיץ את רוב העונה (אם אינני טועה), ובתחרות קשה הם עלולים למצוא את עצמם בחוץ.
    <p style="text-align: right;">לגבי הפייבוריטית להכנס דאלאס בולטים. הם לא היו מאד רחוקים בעונה שעברה והם רק מתחזקים.</p>
    אני אישית מאמין שנראה שם פוטו פיניש בוודאי לגבי מיקום.

FrecCo
      משתתף

^מה שהוא אמר
      דיברתי על דאלאס כבר בדיון הקונטנדריות. הייתי רוצה לראות אותם בפלייאוף אבל קשה מאוד למצוא על חשבון מי. סן אנטוניו ופורטלנד הן החלשות מבין ה-8 אבל הן קבוצות הרבה יותר מחוברות מדאלאס שטרם הוכיחה שהיא יודעת לשחק כדורסל חיובי.

Krit123
    משתתף

2. אני רוצה להגיד הספרס, אבל הם קיבלו את דז'ונטה מורי בחזרה… הגמישות שלו ושל דריק ווייט בהגנה תאפשר כל מיני ציוותים בקו האחורי. הם יכולים לשחק לצד מילס, פורבס, בלינלי בלי בעיה. שימו לב גם ללוני וולקר, יש לו אחלה מיד ריינג', אם ישפר את טווח הקליעה אי אפשר להישאר מולו, אתלט מעולה. גם הבחירה של לוקה סאמאניץ' בדראפט כ-PF נורא מבטיחה, הם נראה לי הביאו את מונטיונאס עונה שעברה בשביל לשחק תפקיד דומה.

בקיצור אני לא רואה מה ימנע מהם לעשות פלייאוף, יש להם שלושה גארדים שאחד מהם יעשה קפיצה להיות אופציה שלישית/רביעית בקבוצת פלייאוף.. האפשרות היחידה שעולה לראש היא שדרוזן יאבד עניין או אמון במערכת, או שאולדריג' ירגיש שיש יותר מידי כשרונות צעירים סביבו והוא לא מקבל מספיק נגיעות.

3. דאלאס כמובן.. סגל מאוד עמוק ומגוון, אבל החולשה היא שלחלק ממנו חסר ניסיון בקבוצות פלייאוף.. גם שני הכוכבים לא סחבו לשם קבוצה, ויש סכנה שעד שקריסטפס יסיר חלודה ויחזור לכשירות מלאה, וכל עוד שללוקה אין מספיק ניסיון ועושה לפעמים שטויות, הם יפלו לפיגור שלא יצליחו לחזור ממנו במאבק צמוד.

הקינגס מועמדים בולטים, צריכים להשתפר הגנתית, אבל מעבר לזה על הנייר לא חסר הרבה. הבעיה שמקבל ההחלטות הוא רכז בעונה שלישית בליגה, ביחס למערב זה מספיק בשביל ליפול החוצה כשבשמינייה יש רכזים כמו לילארד וקרי. החליפו מאמן לא? רישון הולמס זו אחלה החתמה.

Rapgamer
    מנחה

אני באמת חושב ש-8 הקבוצות הן הכי איכותיות, ומי מהן שתיפול זה יהיה בעיקר בגלל מכת פציעות.

לייקרס, קליפרס, יוטה, יוסטון, כנראה שגם דנבר- יש להן מספיק מרווח לטעות, ומספיק יכולת לנצח ללא אחד הכוכבים. אותן הייתי מסמן בתור באנקר.

גולדן- עם קרי זו קבוצה של 50+ ניצחונות. אלא שקרי די פציע והם עלולים להתרסק בלעדיו, אם הוא מחמיץ 20 משחקים והם עושים 6-14 זה כבר שם אותם בסימן שאלה רציני.

פורטלנד- בעיקרון דיים וסיג'יי שניהם עמידים ויכולים לחפות אחד על השני. אלא שהם עברו הרבה שינויים בסגל, נרקיץ' בחוץ לעוד הרבה זמן ואין להם ממש פורוורדים אמיתיים. לא חושב שהם עלולים להתרסק אבל עונה של 44 ניצחונות עלולה לא להספיק לפלייאוף השנה.

סאן אנטוניו- הם לא תלויים באף שחקן בודד, למעשה הריצות הכי טובות שלהם בעונה שעברה היו בדקות הספסל. הספרס עשויים לעמוד בפני מכת פציעות, אלא שאני מכניס אותם לסימני השאלה כי זו הקבוצה הכי פחות איכותית בעיני. הם מנצחים 47 משחקים בכל עונה כי פופוביץ' קוסם. אין סיבה לחשוב שדוקא העונה רצף הפלייאוף הפנומנלי שלהם ישבר, אבל הוא צריך להישבר מתישהו.

מבין שאר הקבוצות, בעלת הסיכוי הטוב ביותר לדעתי היא הפליקנס. יש להם את הסגל הכי איכותי בחבורה עם הולידיי-רדיק-אינגרם-ציון-פייבורס, כאשר מהספסל עולים לונזו, הארט ואיטוואן מור. הרבה כישרון והרבה יכולת, אני לא בטוח שאלווין ג'נטרי הוא הדמות האידיאלית לבנות שיטת משחק שתצליח לאזן את הסגל הזה.

שתי קבוצות נוספות שבהחלט יכולות לעלות הן דאלאס וסקראמנטו. כמו כולם אני אוהב את הצמד של לוקה ופורזינגיס, אם כי הצוות המסייע פחות משכנע אותי. בכל זאת לא יפתיע אותי אם קרלייל יצליח להשתמש ברוטציה הרחבה ולאסוף ניצחונות.
    סקראמנטו לא הייתה רחוקה לעלות בעונה שעברה, כאשר הגרעין הצעיר שלה מתבגר בעוד שנה והם הוסיפו עוד כמה רול פליירס. כנראה שפוקס צריך לבצע עוד קפיצת מדרגה כדי שסקראמנטו תגיע ל-45 ניצחונות במערב האיכותי הזה.

ומי ישארו בחוץ: לפיניקס וממפיס אין שום סיכוי. אוקלהומה יכולה לפתוח במאזן חיובי אבל לא חושב שתחזיק מעמד הן מבחינת כמות הניצחונות והן מבחינת שלמות הסגל. מינסוטה היא סוס שחור בדיון הזה אבל לטעמי הסגל סביב טאונס לא מספיק חזק, אם נעשה טרייד שיביא את לאורי או פול זה בהחלט יכניס אותנו לדיון.

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

דאלאס לדעתי אמורה לראות פלייאוף העונה (בהנחה שפרוזינגס בריא)
    באופן מוזר, המועמדת לא להיות שם היא סן אנטוניו והאמת שעם כל מאמן שהוא לא גרג פופוביץ גם הייתי אומר בוודאות שהם לא יהיו, אבל כל עוד הוא שם זה די מקשה על ההימור.

הפליקנס יכולים גם להפתיע וציון הבטיח לרדיק שהוא לא יהרוס לו את הרצף.

כרגיל, שמח במערב ומה שהכי כיף זה לא רק העובדה שיש 4 קבוצות שיתחרו על מקום בשמיניה אלה כל אחת מהקבוצות האלה גם תעשה כאב ראש גדול למי שתפגוש אותם בפלייאוף.

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

כתבות אחרונות

סטטיסטיקות פורום

משתמשים רשומים
289
פורומים
1
דיונים
286
תגובות
4,222
תגיות