דוראנט קרע את האכילס

ראשי פורומים פורום NBA דוראנט קרע את האכילס

הדיון הזה מכיל 19 תגובות, ויש לו 8 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  Rapgamer לפני 2 חודשים, 1 שבוע.

• מאת
    תגובות

Rapgamer
    מנחה

מסוג הידיעות שמצריכות פוסט נפרד.

זה כמובן משנה את הדינמיקה לקראת הקיץ, של גולדן ושל כל הקבוצות בליגה עם מקום פנוי בתקרה.
    אחרי שיעבור MRI ויראו את היקף הקרע יוכלו לתת timetable לפציעה הזאת. בכל אופן זה מהפציעות היותר קשות בכדורסל, לשחקן בחצי השני של הקריירה שכבר סבל מפציעות חוזרות ברגליים… עצוב.

picki23
    משתתף

זו הפעם השניה, שהשחקן האהוב עליי ב NBA קורע את האכילס מול העיניים שלי.

בפעם הראשונה האמנתי וקיוויתי שיחזור לאותה רמה.

הפעם אני לא מרשה לעצמי לקוות.

בעיניי היה השחקן הטוב בעולם ב4 שנים האחרונות, כל כך רציתי לראות אותו סוחב קבוצה שהיא לא גולדן בפלייאוף בשנה הבאה.

קווין דוראנט הוא אגדה.

יום עצוב

ניר אור-אל
      מנהל בפורום

מסקנה מתבקשת

תפסיק לראות משחקים של שחקנים שאתה אוהב.

בערב אגיב קצת יותר ברצינות…

דווקא הרבע הראשון האדיר שלו הראה שההחלטה להעלות אותו ממש לא הייתה החלטה גרועה, פשוט חוסר מזל הקטע הזה. כנראה שזה חלק מהעסק כשאתה מרוויח מעל 30 מיליון דולר בשנה.

מרגיז לומר את זה אבל דווקא הפציעה הזאת עלולה להיות מה שישאיר אותו בווריורס בסופו של דבר. הם יצאו מגה-דושבאגס אם הם לא ייתנו לו מקסימום בגלל הפציעה אחרי שהוא חזר כדי להציל אותם (והצליח במידה מסויימת), בזמן שקבוצות אחרות יחשבו 10 פעמים אם לעשות את זה.

Rapgamer
      מנחה

מסכים. הפציעה המחורבנת הזאת מגדילה את הסיכוי שנראה אותו בפלייאוף 2020 במדי גולדן.

אגב אני לא חושב שתהיה לדוראנט בעיה לקבל חוזה מקסימום. אולי הוא לא יחתום על מקס' חד שנתי אבל בודאי שקבוצות עם מקום בתקרה ישלמו לו מקסימום כפול 2-3 עונות.

השאלה היא אילו קבוצות.

אני רואה קבוצות כמו פיניקס וסקרמנטו קופצות על העגלה ומהמרות עליו, כי איזו פאקינג ברירה יש להן. אבל אם הבחירה היא ביניהן לבין להישאר בגולדן סטייט (גם כן בשביל חוזה מקסימום), אז אתה כבר יודע איפה הוא ישחק.

קבוצות שיוכלו להשיג FA איכותיים אחרים (כמו הניו יורקריות והקבוצות מLA) לא יהמרו עליו בסכומים כאלה. למרות שלניקס זה דווקא מאוד מתאים לזרוק עליו מקסימום ל5 שנים בלי ביטוחים ובסוף הוא יפצע שוב באכילס במשחק החזרה שלו.

Rapgamer
          מנחה

אין כל כך הרבה פרי אייג'נטס איכותיים אחרים.

קוואי יקדים אותו בסדר העדיפויות, אולי קיירי. קליי ישאר בגולדן. עכשיו נשארו שחקנים שמראש אתה לא מתלהב לתת להם מקס רב שנתי, כמו באטלר או קמבה.

יש הרבה יותר קבוצות עם מקום בתקרה, מאשר מספר השחקנים ששווים  את מקס ומקדימים את דוראנט. הוא יקבל מקס מכל קבוצה שירצה או כמעט כל קבוצה שירצה לפי דעתי.

הכוונה שלי היא לא ששחקנים אחרים יקבלו את המקסימום במקום דוראנט, אלא שקבוצות יעדיפו נגיד את קמבה ב80 ל4 שנים (נגיד) מאשר את דוראנט ב135 ל4 שנים (או כמה שזה לא יוצא). אף קבוצה לא תשמח לתת מקסימום לשחקן שיחמיץ את כל העונה הבאה וספק גדול אם אי פעם יחזור לעצמו. הקבוצות שכן יעשו את זה הן קבוצות שמראש לא אטרקטיביות יותר מהאופציה של גולדן סטייט שנמצאת על השולחן.

אגב, אם אני זוכר נכון יש לו אופציית שחקן לעונה הבאה, כך שיכול להיות שהוא יעהש opt in בכל מקרה ויהמר על חזרה טובה לפלייאוף שתעודד שווקים יותר איכותיים לזרוק עליו את הכסף.

Rapgamer
            מנחה

קמבה יקבל יותר מ-20 לעונה. וואלה אם אני הלייקרס או הניקס או לא משנה מי, ויש לי מקום בתקרה לחוזה מקסימום אבל קוואי וקיירי כבר לא אופציה, אני בכיף נותן את זה ל-KD אם הוא מוכן לחתום לשנתיים-שלוש.

זה לא עקרוני כמה קמבה יקבל. העקרון הוא שקבוצה שיש לה מקום לחוזה מקסימום לא בהכרח תיתן חוזה מקסימום, גם חבילה של קמבה+האריס או מידלטון+פורזינגיס עשויה לקרוץ לקבוצות יותר מאשר לשלם את מלוא המקסימום לשחקן שהרגע קרע את האכילס ולא יהיה רלוונטי בכלל בעונה הבאה.

לגיטימי להמר על דוראנט, אבל לדעתי אתה קצת מזלזל בחומרת הפציעה שלו וגם באיכות הFA הקרוב. שחקני מקסימום אמיתיים יש 2-3, אבל שחקנים שאמורים להרוויח צפונה מ20M יש מלא.

אגב, האינדיקציה הכי טובה שלנו כרגע לגבי השוק של אולסטארים שעברו קרע באכילס זה דמרכוס קאזינס. הוא אמנם לא ברמה של דוראנט אבל לפני הפציעה הוא בקלות היה אולסטאר וארגיואבלי הסנטר הכי טוב בליגה. הפציעה שלו (שהגיעה בשלב יותר מוקדם של העונה, כלומר היה יכול לתרום עדיין בחלק הקריטי של העונה שאחרי, בניגוד לדוראנט) חיסלה לחלוטין את הביקוש אליו עד לרמה שהוא חתם על MLE, ובחצי העונה האחרונה גילינו גם שכרגע זה בהחלט מה שהוא שווה…

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 2 חודשים, 1 שבוע ע"י  ליאור אדלר.

Rapgamer
            מנחה

אלה קצת פנטזיות לחשוב שקבוצה תוותר על דוראנט כדי להחתים את קמבה+האריס או מידלטון+פורזינגיס (שהוא בכלל restricted). כל אחד מהם יעלה הרבה מאוד כסף, שניים מהם יעלו הרבה יותר מחוזה מקסימום.
            לא סתם השוק נמצא ב-hold כל שנה עד שהכוכבים הגדולים חותמים. כל עוד קוואי וקיירי חושבים על הקליפרס/לייקרס/ברוקלין/ניקס- אותן קבוצות ינסו להחתים אותם ורק אם יכשלו יפנו לבאים בתור. ודוראנט הוא הבא בתור, עם כל הכבוד לקמבה והאריס ומידלטון.

קאזינס ממש לא דוגמה רלוונטית. גם כשהוא היה בריא הרבה קבוצות נזהרו ואפילו נמנעו ממנו, הוא משחק בעמדה הרבה פחות מבוקשת, וגם כשהיה בריא הוא 2 רמות מתחת ל-KD בריא.

ישנן קבוצות עם מקום ליותר מחוזה מקסימום אחד והן יוכלו להרשות לעצמן צמד שחקנים מהtier שציינתי.

הסופרסטארים חותמים ראשונים אבל המעמד של דוראנט לא זהה לזה של סופרסטאר רגיל כי הוא הולך להיעדר 250 יום במינימום של המינימום אחרי שעבר את הפציעה הכי שואתית שיכולה לקרות לספורטאי. אם לא בא לך לקחת את קאזינס כדוגמה בגלל שהוא 2 רמות מתחת לדוראנט אז אתה יכול לקחת את דרק רוז כדוגמה (אפילו שלא מדובר בפציעה זהה). אף קבוצה לא רוצה להיות הבאה בתור שמתחייבת לחוזה מקסימום ארוך טווח לשחקן שבסוף עשוי להתברר שכבר גמר מעשית את הקריירה.

שמע סך הכל ההחלטה אם להמר עליו היא מאוד קשה. הרווח וגם ההפסד יכולים להיות עצומים לקבוצה שתעשה את זה. אני מבין את הרציונל ובכל זאת בקיץ כזה עם שמות מאוד איכותיים בשוק החופשי אני חושב שהייתי מוותר. אבל יכול להיות שזה רק אני.

Rapgamer
            מנחה

גם המקרה של רוז לא דומה בשום פרמטר.
            לא אותה פציעה, במקרה של רוז סדרת פציעות. לא אותה סיטואציה, כי רוז כבר חזר ו"הוכיח" שהוא הרבה פחות טוב משהיה בעבר. לא סגנון משחק דומה, כי המשחק של רוז התבסס על אתלטיות הרבה יותר מאשר KD.

על אותו משקל אפשר לתת את הדוגמה ההפוכה של קוואי, שהחמיץ עונה שלמה בגלל פציעה והוא במרחק ניצחון אחד מ-FMVP.
            בסופו של דבר אני חושב שזה סיכון שהרבה קבוצות יקחו. לא הפסד כזה עצום לשלם מקסימום לשחקן שב-worst case אתה מקבל איזה טוביאס האריס.

Rambere
    משתתף

<div class="kno-ecr-pt kno-fb-ctx gsmt" data-local-attribute="d3bn" data-attrid="title" data-ved="2ahUKEwiZ9svD9eHiAhVIZlAKHYNqAakQ3B0oATANegQIDRAK">בוב מאיירס יכול לבכות עד שנה הבאה.</div>
    <div data-local-attribute="d3bn" data-attrid="title" data-ved="2ahUKEwiZ9svD9eHiAhVIZlAKHYNqAakQ3B0oATANegQIDRAK">שחקן שלא שיחק חודש וחצי עם אימון קליעה אחד בלבד וזורקים אותו לגמר הNBA במשחק סופר אינטנסיבי.</div>
    <div data-local-attribute="d3bn" data-attrid="title" data-ved="2ahUKEwiZ9svD9eHiAhVIZlAKHYNqAakQ3B0oATANegQIDRAK">ראו שהוא לא זז כמו מקודם על ההתחלה, רק הקליעה נשארה אותו דבר, בדיוק כמו שרג'י וריי אלן מסוגלים לצלוף גם כיום</div>
    <div data-local-attribute="d3bn" data-attrid="title" data-ved="2ahUKEwiZ9svD9eHiAhVIZlAKHYNqAakQ3B0oATANegQIDRAK">- וזה לא אומר שהם יכולים לשחק כדורסל- חבל לי מאוד על השחקן האהוב עליי ביותר בליגה.</div>

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

חבל על דוראנט, באמת חבל.

אני קורא הרבה שכבר מספידים את הבחור ואת הקריירה שלו. לא אתיימר להיות נביא ולא אנסה לנחש מה יהיה מעכשיו ואיך המשך הקריירה שלו תראה. אין ספק שזו פציעה לא קלה אבל מוקדם להסקת מסקנות מרחיקות לכת כרגע.

אני לא אוהב את כל הלקיחות אחריות או האשמות שמסתובבת מאז שעות הבוקר, בסופו של דבר יש פה בן אדם בוגר שהחליט לשחק למרות שהוא ידע את הסיכון שכרוך בכך ולמרות שהוא נמצא בסיטואציה שוואלה, לא חייב לכם כלום… במילא החוזה שלי נגמר. וביננו, חוזה מקס הוא היה מקבל בכל מקום גם אם הוא היה יוצא הכי זבל עם גולדן בעניין הזה.

אין פה אשמים, קרה מה שקרה וזה מצער מאוד ונאחל לדוראנט שיצליח לצאת מזה ולחזור להיות פאקינג קווין דוראנט.

Krit123
    משתתף

זה די היה כתוב על הקיר, העמימות לגבי חומרת וסוג הפציעה הייתה מיותרת ואני מקווה שהיא לא חילחלה לקווין והשפיעה על ההחלטה שלו. סך הכל אני מאמין שהוא בנוי טוב להתאושש מזה, הרי הוא לא יפסיק להיות ארוך ומוכשר מבערך כל מי ששומר עליו והמשחק שלו לא מבוסס על צעד ראשון מפחיד. הוא לא חייב לחזור להיות 100% פיזית בשביל להשפיע על המשחק בצורה דומה לדעתי, אבל החשש הוא רחב יותר כמובן, פציעות נלוות והתמודדות עם עומס…

88nothing
    משתתף

עוד קטע הוא שהפציעה של דוראנט תשפיע גם על קיירי, שמאוד יכול להיות שלא ירצה את הניקס בלי דוראנט אלה  יעדיף דווקא את ברוקלין.

ג לא מאמין שהניקס יביאו את AD ויוותרו על מלא בסגל שלא יכלול את דוראנט, זה ירדה עוד מתחרה ללייקרס על AD.

אם טורונטו באמת יקחו אליפות, מתקשה לראות את קוואי עוזב.

billc
    משתתף

אני מהמר כמו ליאור אדלר

דוראנט יעשה אופט אין יש לו יותר מידי כבוד כידי לקוות שיאספו אותו

הוא ירצה ללכת לשוק החופשי מעמדת חוזק ולא מעמדה אחרת

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

לא שהיה ספק אבל עכשי זה רשמי.

דוראנט קרע את האכילס ועבר במהלך הלילה ניתוח בניו יורק.

לא יותר אלה לאחל לו החלמה מהירה ולקוות שנראה אותו בחזרה במגרשים בהקדם ובכושר שיא.

Rambere
    משתתף

לדעתי הוא יכול לחזור להיות סופרסטאר, מניח שהוא יותר יבסס את המשחק שלו על הקליעה האבסלוטית מאשר על הצעד ראשון שבטח ייפגע משמעותית, בטח עם סייז כמו שלו.

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.