גמר – game 4

ראשי פורומים פורום NBA גמר – game 4

הדיון הזה מכיל 6 תגובות, ויש לו 5 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  Rapgamer לפני 3 חודשים, 1 שבוע.

• מאת
    תגובות

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

היה צמוד עד המחצית ואז הראפטורס הידקו את ההגנה וממש חיסלו את ההתקפה של גולדן.

12 הפרש לטורונטו בתחילת הרבע הרביעי וזה לא נראה טוב עבור סטף וקליי שנראים די מיואשים האמת. אסור להספיד אותם, אנחנו כבר יודעים את זה אבל נכון לעכשיו הםמפשוט לא פוגעים בכלום וטורונטו בהחלט צריכה לצאת מפה עם ניצחון.

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

3:1 לראפטורס, קוואי מפלצת! הפריק האמיתי בליגה.

מצחיק שעדיין אי אפשר לסגור את הסדרה כי אף אחד לא באמת יודע מה עם דוראנט וברור שאם הוא חוזר הכל עוד יכול לקרות.

בכל מקרה, חוזרים לטורונטו והראפטורס ינסו לעשות היסטוריה.

FrecCo
    משתתף

מדהים שטורונטו העקשנים מצליחים לנצח קבוצה שבעיניי יותר טובה מהם. לקוואי יש השפעה מנטלית שרק לשחקנים בודדים בליגה יש על החברים לקבוצה שלהם- אמונה שהם באמת יכולים לנצח. כולם משחקים יותר חזק בהתאם. וכולם גם נדבקים ממנו באופי- לא מתייאשים בהפסדים, לא חוגגים בנצחונות, לא נשברים כשנקלעים לפיגור, לא מורידים את הרגל מהגז כשמובילים. שקטים ויעילים. תראו איך הבנאדם עם הכי פחות כריזמה בעולם משפיע בקלות על כולם סביבו.

בצד השני- סטף הרס את כל מה שאמרנו עליו במשחק הקודם והזכיר שאם יש לו חיסרון זה שהוא לא מספיק עקבי והוא נעלם קצת יותר משאתה מצפה מהשחקן הטוב בעולם. במחצית השניה הוא שיחק עם יותר sense of urgency ופתאום תפר סלים קלים. על קליי אני לא רוצה להרחיב, נמאס לי מהקלות שהוא תופר שלשות כמו חמאה, זה חוסר צדק היסטורי לשים 2 כאלה באותה קבוצה. שלא נדבר על 3.

לפני כמה שנים באחת הפעמים שלברון הביס את טורונטו אמרתי שכואב לי הלב על הקהל הנפלא שלהם, אלה שעמדו בכמויות מחוץ למגרש וחגגו את הקבוצה הלא מספיק טובה שלהם, ועכשיו גם ממלאים את המגרש של היריבה ונשארים לשיר ולחגוג דקות ארוכות אחרי שהמשחק נגמר. מקווה מאוד בשבילם שיסגרו את זה ויחגגו בבית.

88nothing
    משתתף

המשחק הזה די סגר את הסדרה. לא רואה את ג"X גם בהרכב מלא מנצחים 2 משחקים בטורונטו.

גם אם דוראנט יחזור ב100% יכולת, עדין יש לטורונטו מצאפ נוח.

FrecCo
      משתתף

לדעתי אם דוראנט חוזר מהמשחק הבא ב100 אחוז כשירות אז זה 50-50 ממצב של 3-1. הווריורס של דוראנט שעשו פלייאוף של 16-1 יכולים די בקלות לנצח 3 ברצף נגד כל קבוצה, הייתי אומר.

אבל דוראנט לא חוזר

Krit123
    משתתף

אי אפשר היה לראות את התרומה של לאורי במספרים, קיבל המון החלטות טובות וניהל את ההתקפה יפה. לקראת סוף המשחק שיחק את הפיק&רול למופת, ניצל את העייפות וחוסר ההתאמה של הווריורס בהגנה, לא הצליחו להביא עזרה מהפינות.

All in all זו עונת השיא של איבקה, בעקיפין הוא מגשים את הפוטנציאל שהיה תמון בו מתחילת הקריירה. כבר הספקנו לשכוח שהוא נכנס לחמישייה ולהט בתחילת השנה, לא הוריד את הראש מאז שחזר לספסל. סוף סוף מסיים ביעילות באזור הסל (תמיד היה לא עקבי בזה), מה שהופך אותו לאיום מגוון יותר בהתקפה, טווח קליעה כמעט תמיד היה לו. היו תהיות לגבי הגיל האמיתי שלו, האמת אני חייב להודות שקשה להסביר למה בשיא הקריירה שלו הוא חוסם פחות משמעותית מבשלב מוקדם יותר (בממוצע), אבל הוא השתפר בריבאונד והפך לשחקן שלם יותר גם אם זה בווליום אחר.

אני לא יודע איפה אני נופל בין Freco ל-88nothing מבחינת התחזית להמשך… מומנטום זה דבר כל כך נזיל בספורט, אם הווריורס מנצחים את משחק 5 הם יפרקו אותם במשחק 6 לדעתי, ואז הראפטורס נכנסים עם הגב לקיר למשחק 7, כל הלחץ עליהם האיום להפוך למים מייגע ושחוק נמצא ברקע.

עכשיו הגיע הזמן שדוראנט יחזור כדי שיהיה מעניין שוב, המצב בגולדן קטסטרופה, אין מקום לטעויות ואין עם מי לשחק, התלות באיגי הופכת אותו לנטל, הוא כבר לא בנוי לתרום בעקביות לכל כך הרבה דקות. אמנם קליי נראה בסדר אבל אם היה 100% לא היה צריך לחשוש להשאיר אותו על המגרש עם קרי כשטורונטו משחקת Box and 1. אני לא שמח לאידו של קאזינס מבחינה בריאותית אבל לא מפריע לי שהוא לא מצליח להרים אותם, אני לא מבין למה כולם פתאום כל כך בעדו, הוא די הרוויח את המוניטין שלו.

Rapgamer
    מנחה

מצטער על האיחור אבל אתייחס כאן לסדרה באופן כללי.

אחרי 4 משחקים אפשר לסכם שבהרכבים הנוכחיים ובכושר הנוכחי, טורונטו עדיפה על פני גולדן. הגנתית היא מצליחה לדייק את הטקטיקה של הרבה עזרה על סטף, להיצמד לקליי, ועם כל השאר "נסתדר". שימו לב שעם כל האליפויות בעבר, סדרת הגמר הנוכחית היא הכי טובה בקריירה של הספלאש בראד'רס. הם באמת מבריקים, שניהם. אבל החולשה של הצוות המסייע של הווריורס, כל עוד דוראנט חסר, עולה להם בסדרה.

דריימונד גרין הצליח למצוא דרכים לקלוע בדו ספרתי (בעיקר ב-early transition), אבל הוא כבר לא מסוגל לקלוע סל מחוץ לצבע. הוא קלע 2 שלשות במצטבר לאורך הסדרה, שתיהן בגארבג' טיים. היו לו יותר איירבולים משלוש, כאשר בפועל הוא פשוט מחפש להמשיך להניע את הכדור. אבל טורונטו כאמור חכמה, כופה על הספלאש בראד'רס מבטים קשים ומכריחה שחקנים אחרים לזרוק לסל.
    זה מביא אותנו לאיגודאלה. משחקן שמסוגל להתעלות בסדרות פלייאוף, הוא הפך לשחקן שמסוגל להתעלות מדי פעם (למשל גיים 6 מול יוסטון), אלא שבסדרת הגמר הוא ממש חור בהתקפה. הוא מהסס לזרוק שלשות, וכמעט ולא פוגע. אפילו כשהוא מקבל כדור מתחת לסל, הוא לא עולה אלא מחפש להמשיך להניע. הוא נעצר על סקור חד ספרתי בשלושה מתוך 4 המשחקים בסדרה, ועומד על ממוצע של 7 נקודות, באחוזי רצפה, ב-31 דקות.
    ומה לגבי שון ליבינגסטון? השחיקה שלו איטית אבל כזאת שהופכת אותו משחקן ספסל טוב, לבינוני, לחלש. הוא אף פעם לא ריווח את המשחק אבל לפחות כשהכדור הגיע אליו הוא שם את הג'אמפרים שלו מחצי מרחק. השנה בכלל ובפלייאוף בפרט הוא רושם career low בנקודות למשחק ואחוזי קליעה.

עוד נקודה לגבי שלושת הנ"ל, שלקחו חלק מרכזי באליפויות של הווריורס בשנים קודמות, שהם גם לא מצליחים להביא את האימפקט ההגנתי שלהם. גרין בסדרה הגנתית די מאכזבת, איגודאלה הרבה יותר חלש (ואולי פצוע) בהשוואה ליוסטון למשל, ליבינגסטון נשרף בצעד ראשון ע"י הרכזים הלא מאוד אתלטים של טורונטו.

הלאה- דמרכוס קאזינס. הוא קיבל הרבה קרדיט מוצדק על הניצחון בגיים 2. הבעיה שבשאר המשחקים בסדרה הוא עשה ממש נזק. הוא קולע ב-30% מהשדה, מאחר בירידה להגנה, ומספיק לאבד 2.8 כדורים בממוצע ב-17 דקות משחק בלבד.
    אני לא בא אליו בטענות, הוא רק חזר מפציעה ולא הספיק בשום שלב להסתגל לכדורסל של הווריורס. פשוט במצב הנוכחי, הוא שחקן שבסבירות גבוהה יעשה יותר נזק מתועלת.

שחקנים אחרים בסגל כמו מקיני, ג'רבקו קווין קוק לא שייכים לרמות האלה, ומקבלים הזדמנות רק כי הרול פליירס המרכזיים כל-כך חלשים. קשה לבוא אליהם בטענות אבל הם לא טובים בהגנה, וקולעים בהתקפה ב-33% בממוצע.

אומרים ש"גולדן האמיתית" היא זו שמשחקת עם דריימונד גרין בסנטר, אבל בסדרה הזאת פשוט אין לה מספיק שחקנים טובים בפרימטר. לכן קר אפילו לא מנסה את ההרכבים האלה. מה שהיה בעבר הריסון בארנס, ונהיה קווין דוראנט, הוא כרגע השחקנים האלה שלא שווים דקות בסדרת גמר.

טורונטו לעומת זאת, מנצחת את הסדרה בעיקר בזכות הלא-כוכבים שלה. זה לא שקוואי, לאורי או סיאקם לא טובים, הם אחלה. אבל האקס פקטורים המשמעותיים בסדרה הזאת הם דוקא ואן פליט, גאסול ואיבאקה. אלו שלושת הרול פליירס הכי טובים בסדרה הזאת (מחוץ לביג ת'רי של כל קבוצה).
    שלושתם שחקני two-way. ואן פליט שומר על קרי יותר טוב מכל אחד אחר בטורונטו, גאסול חכם ברוטציות ובטראפים, איבאקה חוסם בצבע כל מה שזז, ודומיננטי בריבאונד. גם מבחינה התקפית- ואן פליט וגאסול לוקחים חלק חשוב בהנעת הכדור של טורונטו. כל השלושה מהווים איום מחוץ לצבע, וקולעים באחוזים די יפים. לראות את טורונטו משחקת בכל רגע נתון עם 4-5 שחקנים על הפארקט שיודעים לכדרר, למסור ולקלוע, בזמן שלגולדן יש רק שניים כאלה, מסכמים בעיני יותר מכל את המפתח שלהם בסדרה הזאת.

הייתי אומר שהסדרה הזאת גמורה אם לא האקס פקטור העונה לשם קווין דוראנט. בלעדיו טורונטו טובה יותר, בטוחה בעצמה, ותכריע את הסדרה. אומרים ש-KD בסימן שאלה לגיים 5, אבל אפילו בכשירות חלקית הוא יכול לשנות את יחסי הכוחות. פתאום טורונטו תתמודד עם אתגר הגנתי הרבה יותר גדול. המגבלה של גרין ואיגודאלה באיום על הסל תתמתן בעוד שיכולת המסירה שלהם תקבל חשיבות גדולה יותר. אותן דקות חלשות של מקיני/ג'רבקו/קאזינס, שחקנים שהם מינוס בשני צדי המגרש, יוחלפו בקווין דוראנט. ה-death lineup של גולדן יראה מגרש בפעם הראשונה.
    גולדן נמצאת בעמדה האנדרדוג בכל מקרה. אבל אם דוראנט יחזור לגיים 5, או לגיים 6 אחרי שהווריורס יצליחו לגרד עוד ניצחון חוץ, הסדרה עדיין חיה ובועטת.

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.