ראשי פורומים פורום NBA גמר ה-NBA נפתח הלילה

הדיון הזה מכיל 21 תגובות, ויש לו 9 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  Rambere לפני 2 שבועות, 1 יום.

• מאת
    תגובות

Rapgamer
    מנחה

ולמרות שאין לי זמן לכתוב פריוויו ארוך, אתייחס בקצרה לכמה נקודות.

1. הפציעה של דוראנט. צריך לזכור שגם אם טורונטו תפתח טוב את הסדרה מול גולדן בלי KD, מה שאני בהחלט חושב שהיא מסוגלת לעשות, הדינמיקה של הסדרה תשתנה כאשר הוא יחזור. ואני בהחלט מאמין שאם גולדן תיקלע לפיגור בעייתי בסדרה, הוא יחזור גם אם בכשירות חלקית.
    בהזדמנות הזאת אפשר לציין שאיגודאלה יחזור מהפציעה (כנראה לחמישייה), וקאזינס גם כשיר לראשונה מאז הסיבוב הראשון, אבל לא ברור כיצד הוא ישתלב. אני חשבתי לכל אורך העונה שלוני>בוגי במשבצת של הרול פלייר. דוקא אם טורונטו תצליח להקשות על גולדן בצורה דומה למה שיוסטון עשתה, אולי תהיה לקאזינס הזדמנות לקחת תפקיד יותר מרכזי.

2. מכיוון שגולדן טרם הפסידה מאז הפציעה של KD, יש סביבם הילה בלתי מנוצחת. אני חושב שאפשר לנצח אותם, בפרט בחסרונו של דוראנט. לטורונטו יש יתרון פיזי ואתלטי בסדרה הזאת, היא תהיה חייבת לנצל את הסייז בפרימטר כדי ללחוץ על הכדור, לכפות איבודים ולהשיג נקודות קלות במעבר. זה הנתיב שלה לנצח משחקים כאשר הג'אמפרים פחות נכנסים, יהיו משחקים כאלה. כשגולדן מרגישה יריבה פיזית שלוחצת ומרביצה, היא גם נוטה לעשות שטויות.

3. השחקנים המשלימים של טורונטו נעלמו בסדרה מול פילדלפיה וחזרו בגדול מול מילווקי. אני חושב שקוואי, גרין ואיבאקה הם היחידים בסגל ששיחקו במעמד כזה, מקוואי אנחנו מצפים לתפוקה יציבה אבל שאר הסגל יצטרך לעמוד במבחן לא פשוט. אני חושב שיתרון הביתיות יכול לעזור להם להיכנס לסדרה. חבר'ה כמו ואן פליט ונורמן פאוול שהיו חלק בלתי נפרד מהניצחון בגמר המזרח, חייבים להופיע גם לסדרה הזאת.

תחזית: אני חושב שהקבוצות קרובות ברמתן בחסרונו של דוראנט, כאשר גולדן פייבוריטית קלה. יחד עם הנשק הזה שהווריורס יכולים לשלוף בעת צרה, אני אלך על ההימור הסולידי של 4-2 לווריורס.

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

היתה הפסקה קצת ארוכה וההתרחשויות האחרונות במדינה בהחלט הסיטו את תשומת הלב שלי מסדרת הגמר.

בכל זאת מצפה למשחק בארבע בבוקר, יהיה משחק מאוד מסקרן וצפו ללא מעט עצבים.

ZelAnan
      משתתף

טוב סיימתי לראות

קודם כל אני שמח שהם ניצחו. אני נגד גולדן מכל הסיבות הנכונות. הם טובים מדי, הם פגעו קשות בתחרות בליגה, והם גם די דוחים בלי קשר, קליי תומפסון נכנס לצבע ומעיף את דני גרין, מקבל תוקף ועוד מתבכיין. על מה? אתה גם ככה בקבוצה הטובה בליגה, אולי בהיסטוריה, אתה מחפש הנחות מהשופטים?

נקודות שחשוב לציין:

1 מארק גאסול: ההגנה שלו היתה תענוג טהור לצפייה. על הפיק אנד רול של קרי הוא לקח לו איזה ארבעה כדורים, פשוט מושלם. כשהוא עושה את זה וגם נותן 20 בהתקפה, זה מושלם.

2 קוואי לנארד: פקפקתי ביכולת שלו לנצל את הדאבל טים. גם מול מילווקי וגם הלילה הוא עשה את זה מצויין. גם הגיע הרבה לקו כשראה שההגנה חונקת.

3. השחקנים המשלימים של טורונטו הגיעו למשחק כולם. בהמשך טורונטו חייבת גם את לאורי עם נקודות ( היה מעולה מכל היבט אחר).

4. גולדן היתה מפוזרת. המון איבודים והרבה דברים לא אופייניים. זה לא יקרה הרבה.

5. לקראת הסוף ראינו את קרי מוצא את הדרך לייצר נקודות לעצמו ולקבוצה. סדרות זה עניין של התאמות, אני מאמין שהמשחק הבא יהיה שונה לגמרי.

מקווה שטורונטו ייקחו לפחות עוד אחד בסדרה, שיהיה מעניין.

Eliko Ben Lulu
    משתתף

סדרה ראויה אחרי שהיה נדמה בשנים האחרונות שלא נצליח להיפטר מסדרה חוזרת בין גולדן לקליבלנד.

אני בעד טורונטו. קפצתי על העגלה רק לאחרונה, מודה. לא אגיד שהיא ה'גו-טו טים' שלי, אבל חייבים לראות את הווריורס מפסידים, והנה אני מרוויח ביושר את ההרחקה שלי מה'כדור הכתום' על אמירה כזו, אבל באמת, נמאס לי, באופן אישי ולא מחייב, מ"השחצנות" המצטיירת [הלא מכוונת לפעמים, ולפעמים הומור לא מבוטל, ולפעמים פשוט נמאס לראות את אותם פרצופים שמחים כל הזמן גם כשהם מתנהגים ללא דופי] של שחקני גולדן סטייט, והגיע הזמן שנראה אלופה חדשה, רעבה, מעניינת, שהתנהלה נכון בשנים האחרונות ובנתה את עצמה לרגע הזה, וזה הצליח לה. כיף לראות מה קורה כשזה מצליח.

ואף על פי כן, אני חייב להמר, לצערי הרב ובניגוד לרצוני, שגולדן סטייט תיקח את זה — בלי קיידי לפחות בשני המשחקים הראשונים בסדרה, ואולי גם לא בגיים ת'רי — בלא יותר מ-5 משחקים. סדרה קצרצרה שתכין אותנו לקיץ מעניין שבו לא מעט קבוצות תיבננה בצורה חזקה ומאיימת, אולי בניסיון לעצור את הווריורס בשנה הבאה.

ניר אור-אל
      מנהל בפורום

מסכים עם החלק הראשון, פחות מסכים עם החלק השני.

לא חושב שסאת תהיה סדרה קצרצרה וגם אם כן, המשחקים יהיו צמודים מהצפוי.

FrecCo
      משתתף

ברוך הבא אליקו

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

9 מ 13 הזריקות של טורונטו בשש הדקות הראשונות של המשחק הן זריקות לשלוש.הלשלוש.הזוי לחלוטין.

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

הספלאש זה צמד בלתי אפשרי. ראפטורס מובילים 18:11 ותוך 40 שניות הצמד הזה מעלה את גולדן ל 19:18.

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

פתיחת הרבע השני, קקאזינס על המגרש.

נייס

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

שליטה מוחלטת של הראפטורס במשחק

עוד לא נגמר אבל לא נראה שמשהו ישתנה.

תרשמו 1:0 לטורונטו

ZelAnan
    משתתף

איזה בעסה, חטפתי ספוילר על הבוקר לפני שראיתי את המשחק, מקווה לראות אותו מאוחר יותר.

בכל מקרה, כיף לשמוע שטורונטו ניצחו. אני מבין שגולדן החליטו לחנוק את קוואי לשכל האחרים ינצחו אותם, והפעם אכן כל האחרים ניצחו אותם.

מארק גאסול נזכר שהוא שחקן התקפה מעולה, פסקל סיאקם שנעלם כמעט לחלוטין מול מילווקי נזכר שהוא השחקן המשתפר של העונה.

לאורי לא קלע כמעט, מעניין אם הוא רק לא פגע (2 מ 9) או שהוא גם לא שיחק טוב.

בכל מקרה לעצור את גולדן כששני השחקנים המובילים לא פוגעים זה יפה מאד.

ניר אור-אל
      מנהל בפורום

לאורי שיחק טוב לדעתי, עשה לא מעט מהלכים חיובים והשקיע המון בהגנה על קרי.

ובכלל טורונטו שיחקו מעולה כקבוצה, אני רק לא בטוח שזאת היכולת האמיתית שלהם

זה פחות גולדן נעצרה אלא יותר טורונטו קיבלה מבטים מעולים לאורך כל המשחק ופגעה עוד יותר. גם משחק לא אחראי של גולדן סטייט עם המון איבודים כמובן עזר לעניין.

הופעה מעולה של שחקני המשנה של הראפטורס הביאה את הניצחון (ביטוי ליתרון הדי גדול שיש לראפטורס בכל מה שקשור לעומק הסגל). קשה לי להאמין שנראה את זה לאורך סדרה שלמה אבל אוהדי הראפטורס יקחו את זה בתור התחלה.

היה משחק טוב סך הכל, שתי הקבוצות שמרו על רמת ריכוז גבוהה (אחוזים פנטסטיים מהקו לשתי הקבוצות). לקראת המשחק הבא הראפטורס צריכים לסגור יותר חזק לריבאונד והווריורס צריכים לשקול מחדש את ההימורים שלהם על שחקני המשנה של הראפטורס. סיאקם, FVV, גרין וגאסול לא שחקני התקפה היסטוריים אבל שלשות פנויות הם יכולים לקלוע, לא מדובר פה בטוני אלן או אנדרה רוברסון שאפשר להשאיר פנוי כפי שגולדן עשתה בעבר. במקום סטיב קר אני מעדיף שקוואי יקלע 40 נקודות בסינגל קאברג׳ ושהשאר לא יהיו במשחק מאשר הפוך.

תארו לכם שפסקל סיאקם זוכה גם בשחקן המשתפר וגם בפיינלס MVP… מעניין אם יש לזה תקדים.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 2 שבועות, 2 ימים ע"י  ליאור אדלר.

FrecCo
    משתתף

תענוג, פגעתי בתחזית של בלואו אאוט לטורונטו (מול גולדן סטייט זה נחשב בלואו אאוט).
    ניצחון סופר קבוצתי של טורונטו, אם היו שחקנים ששיחקו מתחת למצופה מהם אלה דווקא קוואי שעדיין נראה קצת פצוע ומדדה והדאבל טים הקבוע שקיבל לא עזר לו, ולאורי שלא ממש פגע רוב המשחק (שיפר קצת את הסטט' שלו מ4 ל7 נקודות עם שלשה בחצי דקה האחרונה) אבל עדיין היה חיובי עם אסיסטים והגנה טובה והמון האסל. מעבר לשניהם כל הגיבורים הלא צפויים הופיעו – סיאקם לא רואה מולו יותר את יאניס או אמביד וכצפוי נכנס לעניינים, זה היה משחק פשוט מושלם שלו, אם משקללים גם את ההגנה הפנטסטית שלו הוא היה בקלות השחקן הטוב על המגרש. וואן פליט הוא טוויסט בעלילה גדול יותר מהמוות של נד סטארק+החתונה האדומה ביחד. מדהים איך השחקן הכי מושמץ עד לפני 3 משחקים פשוט נולד מחדש, לא רק תפר שלשות וזריקת קרקס ענקית אלא גם פשוט משחק טוב עם החלטות טובות כפליימייקר והגנה מעולה על סטף שלא קלע עליו כמעט. מארק גאסול הוא עוד גיבור שהושמץ חלק גדול מהפלייאוף אבל נרס המשיך להאמין בו כמוני ובנוסף להגנה הענקית שלו- הבנאדם חטף איזה 3 כדורים לקרי- גם היה סופר יעיל בהתקפה. גרין לקח אחריות כ-וטרן השני היחיד בקבוצה עם ניסיון פיינלס והתחיל לפגוע. מקווה שישמור על הקצב הזה בהמשך.
    הווריורס כצפוי התקשו קצת להתמודד עם ההגנה האינטנסיבית של טורונטו שכמו שאמרתי הם עוד לא חוו כזו בפלייאוף. טורונטו הוכיחה אופי וזה יהיה חשוב להם בהמשך כי הווריורס יבואו להרוג במשחק 2 ולטורונטו אסור להוריד את הרגל מהגז לשניה. כשדוראנט יחזור זו הולכת להיות אופרה אחרת ואני מצפה מקוואי שיגביר את הקצב. ושיהיה בריא.

FrecCo
    משתתף

אגב, בארקלי טוען (וכולם יודעים שכשבארקלי טוען משהו סביר להניח שההיפך יקרה אבל בכל זאת) שדוראנט לא יחזור לסדרה והווריורס משקרים לגבי המצב שלו. הוא גם זכה להסכמה מעוד פרשן בפאנל והטענה היא שהוא אפילו לא חזר לאימונים קלים עדיין.

ניר אור-אל
      מנהל בפורום

ממש הרגע ראיתי ראיון עם סקוטי פיפן (לפני המשחק הלילה) שאמר שגם אם דוראנט חוזר, הוא לא יחזור ביכולת מלאה ויהיה הדוראנט שמצפים שהוא יהיה.

Rapgamer
        מנחה

אם גולדן מפסידה את גיים 2 אני מאמין שנראה את דוראנט חוזר בגיים 3.
        גם על רגל אחת הוא יותר טוב מכמה משחקני הרוטציה של גולדן, וזה מסתדר לו עם נרטיב של לחזור "להציל את המולדת".

ניר אור-אל
          מנהל בפורום

חולק עליך

גולדן סטייט בנויה על סגנון מהיר ואנרגטי, אם דוראנט חוזר על רגל אחת זה רק יפגע בקצב שלהם ויאט אותם.

לדעתי חזרה של דוראנט לא כשיר, רק תפגע בהם בסופו של דבר.

Rapgamer
    מנחה

משחק כדורסל מצוין

רמה גבוהה משתי הקבוצות לכל אורך 48 הדקות.
    ביצוע התקפי טוב של שני הצדדים, בעיקר טורונטו הרשימו אותי ביכולת של כל השחקנים למעשה מסביב קוואי to make plays, זה אומר גם להניע את הכדור בצורה טובה וגם לקלוע באחוזים גבוהים.
    אני לא יכול לציין אפילו שחקן אחד בראפטורס ששיחק לא טוב. סיאקם התפוצץ עם 32 נקודות, הרבה מהן בג'אמפרים מחצי מרחק או מחוץ לקשת, הרוטציות של גולד התנקזו הרבה פעמים למבטים טובים שלו והוא קלע באחוזים מדהימים.

גאסול קלע 20 נקודות שזה season high במדי הראפטורס, ואן פליט שוב ענק מהספסל.

גם רמת הביצוע של גולדן הייתה גבוהה. קרי במשחק פתיחה מעולה, אחרי שהוא תפר כמה שלשות בפתיחה וטורונטו overplayed עליו בחסימות הוא מצא דרכים לייצר נקודות מחצי מרחק ומהצבע, בפרט 14 זריקות עונשין שלו זה קרוב ל-career high אני מניח.
    דריימונד וקליי במשחק טיפוסי, אמנם הסטט' ההתקפי של גרין לא מחמיא (2-9 מהשדה, 10 אסיסטים על 6 איבודים) אבל הוא הניע היטב את ההתקפה של הווריורס וסיפק כמה מסירות מבריקות.
    מי שפגע בווריורס מבחינה התקפית זה איגודאלה, 0-4 מחוץ לקשת (החטאות גסות) זה בדיוק ההפך מההתעלות שלו בגיים 6 מול הרוקטס. כמו שהם היו צריכים אותו חד כאופציית סקורינג נוספת באותו משחק, הם יצטרכו אותו גם בהמשך הסדרה מול טורונטו ובפרט במשחקי החוץ.
    קוון לוני ממשיך להיות הסנטר הכי טוב של גולדן, בפער. 28 דקות שלו על המגרש זה לא מספיק. קאזינס שיחק 8 דקות ומסר כמה כדורים טובים לקלעים אבל הגנתית לא זז מספיק טוב וקיבל לייאפ אחד ודאנק אחד על האיחור שלו בחזרה לצבע.

סך הכל תענוג של משחק פתיחה, מי שהיו שקטים אך טובים הם קוואי ולאורי. קוואי לא דייק בג'אמפרים שלו אבל הצליח להגיע לעונשין (כולל כמה late calls של השופטים) ולהניע את ההתקפה של הקבוצה סביב העזרה שהוא מושך. לאורי ניהל את המשחק נפלא, עשה מהלכים גדולים בהגנה, קלע רק 7 נקודות אבל זה מסוג המשחקים שכל השאר היו חמים אז זה לא הורגש.

המשחק היה צמוד לכל אורכו, הראפטורס הובילו בחד ספרתי גבוה מסוף הרבע הראשון וכמעט עד הסיום (ההפרש נע בין 4-12). אני חולק על frecco שהיה כאן בלואאוט, משחק צמוד וטוב של שתי הקבוצות כאשר הנתון המכריע לבסוף היה 16 איבודים של גולדן מול 10 של טורונטו. החטיפות של טורונטו סיפקו להן נקודות קלות בפאסט ברייק בעוד שבצד השני הם שמרו די טוב על הכדור ולא נתנו לווריורס כמעט בכלל שלשות במעבר.
    הלילה נקלעו 227 נקודות משותפות, אני חושב שהסקור ירד במשחק הבא ונקבל מצ'אפ יותר קשוח עם אחוזי קליעה נמוכים יותר ופחות שלשות.

88nothing
      משתתף

סיכום נהדר ומדוייק.

אוסיף שבמשחק הזה בלט החיסרון של KD דווקא הגנתית. לGS אין 5 שחקנים ברמה גבוהה מספיק, יש להם 4(עכשיו 3, ויסלח לי קאזינס) והיתר הם שחקני סיטואציה שאינם מתאימי לסיטואציה מול טורונטו. אולו דוראנט היה משחק הרכב של גרין בסנטר ודוראנט ב4 היה עובד טוב בהרבה מבחינת הגנה על סיאקם מאשר כל מה שהיה לסטיב קאר להציע הלילה, כמובן שמול הרכב שכולל את לוני, בל או קאזינס מארק גאסול יכול להיות יותר על המגרש, מה שרואים במספרים שלו(20 7).

ללא דוראנט ומלבד קארי וסטף אין להם GS קלעים מספיק טובים מבחוץ, מה שדי מגביל את המשחק שלהם.

מצד שני יה ניתן לראות כמה סטף קטלני וכמה אי אשר לעזוב אותו אפילו לרבע שנייה, וזה היה מחזה יפה.

GS הביאו שמירה כפולה ומשולשת על קוואי בכל פעם שהוריד את הכדור לרצפה, מה שאפשר לטורונטו להזיז את הכדור ולשחקנים כמו דני גרין וואן פליט לתת מספרים טובים.

מסוף הסדרה הזאת תקום ותיפול על:

1.מי ואיך דוראנט יחזור

2. היכולת של דני גרין לקלוע את השלשה שחופשית.

3.היכולת של GS להוריד את ואן וליט מהמגרש ולהפוך אותו לנטל הגנתי, אם יצליחו זה יפגע קשות ברוטציות של טורונטו ויוריד את הקלעי הכי יעיל שלהם מהמגרש.

Krit123
    משתתף

החיבור לאינטרנט חילץ אותי מלהגיד לפני המשחק שג"ס צריכה לנסות להפוך את סיאקם לסקורר

שדוראנט בצד סוף סוף יש מה לראות, אולי עכשיו יסתיימו כל הדיבורים על זה שהם קבוצה טובה יותר בלעדיו. רק ההתעסקות בדרייק יותר מעייפת מזה (קיבלתי ספוילר הבוקר בעקיפין, בגלל כותרת שהתעסקה בו באתר מסוים… היה ברור שזה לא לשווא).

אני עדיין חושב שיש מקום לגולדן להחליף שמירות בשביל לייצר מראית עין של מיסמאצ'ים and dare them to score. נניח אם לוני ישמור על סיאקם זה יכל להחזיר אותו להכריח בהתקפה כמו שקרה בסדרות קודמות מול אורך וסייז. אם דריימונד ישמור על גאסול סיפור דומה, הוא ילחץ אותו בהיי פוסט ויפריע לו לנהל את המשחק ובלואו פוסט קשה למארק להזיז אותו (או כל אחד אחר למען האמת). נראה לי הם גם צריכים לנסות להציב את דריימונד על קוואי במחצית השנייה, הוא היחיד שיכל גם להזיז את הרגליים וגם להתמודד איתו פיזית לאורך זמן (איגי לא 100% והוא וקליי נופלים בסייז). גם יש מקום לנסות להפוך את לאורי לסקורר בחילופים. הדבר הכי חשוב הוא לחזור להגנה, גם בלי התאמות הראפטורס פשוט מתקשים יותר בהתקפה עומדת. חוסר תשומת לב בחזרה להגנה אפשר לסיאקם לשוט ללייאפים, החיבור בינו ללאורי בהתקפות מעבר היה מעולה כל העונה.
    אגב טורונטו יכולה לעשות דבר דומה בנוגע לגרין ודומיו בצד השני.

עוד סתם הערות:
    -לא ברור למה מקואו מקבל 7 דקות לעומת רק 5 של נורמן פאוול.
    -נקווה שאיגי יתאושש ובטח שלא יסיים ככה את הקריירה.
    -אז ואן-וליט עכשיו גם סטופר בהגנה? בקצב הזה HBO יאמצו את התסריט הזה.

Rambere
    משתתף

אפתח בזה שאגיד – איזה שינוי מרענן הגמר הזה, סוף סוף שתי קבוצות שמאומנות ברמה גבוהה ולא מסתמכות על שחקן אחד כמו שהיה בקליבלנד כל השנים עם מליון בידודי ISO וכדורסל כל כך מגעיל לעין.

קוואי נראה לי פצוע, כמו שדור אמר הוא דידה שם דיי הרבה במהלך המשחק. מקווה שזה באמת שום דבר.

סיאקם,וון פליט וגאסול עם משחק לפנתיאון, קשה לי להאמין שישמרו על מספרים כאלו גם במשחקים הבאים.

גם ללא KD אני חושב שגולדן יקחו את הסדרה, רק שיהיה יותר צמוד. סטיב קר אמר באיזה ראיון צד במהלך המשחק שהם לא ציפו להשתוללות כזאת של סיאקם, מניח שכבר יהיו התאמות במשחקים הבאים מולו. (מצחיק ש"השומר הטוב בהיסטוריה" ,כך מעיד על עצמו דריימונד – לא הצליח לעצור את סיאקם.)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.