גמר ה NBA: משחק מספר 2

ראשי פורומים פורום NBA גמר ה NBA: משחק מספר 2

הדיון הזה מכיל 8 תגובות, ויש לו 5 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  Krit123 לפני 2 חודשים, 2 שבועות.

• מאת
    תגובות

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

אחלה אחלה של משחק יש פה. לא מבחינת הרמה אלה מבחינת האינטנסיביות של שתי הקבוצות.

אני אוהב משחקים כאלה בגמר שקבוצות קצת מתלכלכות בשביל הניצחון ולא משחקים כאילו זה איזה בית מרקחת.

FrecCo
    משתתף

the warriars "3rd quartered" the raptors

עשו לראפטורס מה שהם עשו לכל היריבות הקודמות שלהם והוציאו אותם פראיירים. משחק שהראפטורס חייבים לנצח עם כל הפציעות. אבל לפעמים מרגיש שהפציעות עושים את הווריורס טובים יותר. קליי היה מפחיד עם קליעות קלילות עם הKLAW בפנים. ההגנה שלהם ברבע השלישי חנקה את טורונטו, ליטרלי- טורונטו נחנקה שוב מול פתיחת מחצית של 20-0 ואין מי שיקח אחריות. בהצלחה לטורונטו למצוא תגובה כדי לגנוב אחד בחוץ.

צל ענן
    משתתף

כמו שאמרנו – פלייאוף זה משחק של התאמות.

בחצי הראשון הדברים עוד עבדו לראפטורס – המלכודות החזיקו את סטף מחוץ למשחק, בכלל הם כפו הרבה איבודי כדור על הווריורס. נתנו לדריימונד גרין לנסות לנצח אותם. למרות שקליי הגיע במוד מטורף, הם הובילו באיזה 13 נקודות 6 דקות לסיום המחצית.

אבל אז סטף התחיל להשתחרר. 3 שלשות ואיזה 13 נקודות הוא תפר לקראת הסוף, היתרון הצטמק ל 5.

ואז בא הרבע השלישי.

6 דקות בערך שהווריורס חנקו בהגנה (טורונטו לא קלעו בכלל כמעט 6 דקות), ומצאו דרך לייצר נקודות כמעט בכל התקפה. ברגע שסטף הצליח להשתחרר או לנצל את הדאבל טים כל התקפה כמעט הסתיימה בסל קל. גם המשלימים של גולדן נלחמו ונתנו האסל וריבאונד הגנה כשקיבלו הזדמנות.

הגיעו עד ליתרון 13.

אחרי זה טורונטו ניסו לחזור – אבל בסך הכל התחושה היתה שהם לא מסוגלים לקנות סל. ברבע הרביעי הם החטיאו גם מבטים פנויים – לדעתי העייפות והסגל הקצר מתנקמים בהם.

בסיום היו איזה 7 דקות שנדמה היה שאף קבוצה לא קולעת (ברור שקלעו, אבל ממש מעט), והשעון לאט לאט הרג את טורונטו, שהצליחו לצמק ל 4, ובום זה גדל ל10, צימקו ל 5, ולא הצליחו להמשיך.

מצער אבל לא נראה לי שטורונטו יצליחו לבצע התאמות לזה. ואם דוראנט יחזור אפילו ל 15 דקות ללילה עם הספסל העניין גמור.

Rapgamer
    מנחה

זו ממשיכה להיות סדרה מרתקת וצמודה וכיפית.

טורונטו היו הרבה יותר טובים במחצית הראשונה. הם הניעו את הכדור בצורה שגולדן שילמה ביוקר על העזרה שהביאה על קוואי, בעוד שבצד השני הראפטורס הדגימה לנו איך 5 שחקנים שומרים על שני שחקנים (קרי וקליי), כאשר השאר היו ממש נון פקטורס בקטע מטריד. למזלה של גולדן קליי החזיק אותה בחיים בדקות האלה בהתקפה, כולם מדברים על הריצה ברבע השלישי אבל גולדן סגרה גם את הרבע השני 9-3 בזכות יכולת דינמית של קרי.

לרבע השלישי גולדן עלתה עם אנרגיות מטורפות ועם שינוי קטן אך משמעותי בטקטיקה ההגנתית, הם נטו יותר לכיוון של חילופים בהגנה והביאו עזרה רק בשלב מאוחר יחסית. כצפוי זה עבד, לאורי וגאסול לא משהו באחד על אחד, לסיאקם התיישרו האחוזים מגיים 1 וואן פליט שהיה דוקא טוב, לא מסוג השחקנים שתרצה שיזרקו לסל 17 פעמים במשחק. החילופים אמנם עלו לגולדן בריבאונד, הראפטורס ניצחו 20-0 ב-second chance points אבל בעיקר בסיום קאזינס וגרין עבדו חזק בלוחות.

הראפטורס נתקעו על 45 נקודות במחצית השנייה. אמרתי אחרי גיים 1 שאני מצפה שהסקור ירד בהמשך ואכן קיבלנו משחק של אחוזי קליעה נמוכים יותר.
    ראיתי שכבר חילקו קרדיט לגרין, לקאזינס, לקליי- אני חייב לציין שקרי שיחק טוב מאוד. הוא קיבל המון טראפים ואיבד כדור אחד בלבד, אמנם הוא מסר הכי מעט בחמישייה מ-34 האסיסטים של גולדן אבל הוא האחראי העיקרי להנעת הכדור והפרצות שהוא יצר בהגנה של טורונטו. זה באמת היה משחק מלוטש של כל אחד מהביג ת'רי בגולדן, כשהלייאפים של גרין התחילו להיכנס במחצית השנייה וקאזינס נתן דקות טובות, זה החיה גם את השאר ופתאום קווין קוק תופר שלשות, אנדרה איגודאלה מגלה מחדש שהוא מסוגל לקלוע ג'אמפר וכו'.

בצד השני ממש אפשר היה לראות איך טורונטו מהוססת יותר. את קוואי לא מעניין שום דבר, הוא הולך ראש בקיר וקיבל גם כמה שריקות לטובתו. אבל שאר השחקנים מהססים קצת יותר לפני זריקה, לפני מסירה, קבלת ההחלטות ירדה ברמה וזה שילוב של יותר חילופים מצד גולדן ויותר adversity של גמר NBA כשהאלופה רצה ככה מולך.

בסיכום שני המשחקים התוצאה 1-1 משקפת. כששתי הקבוצות ב-full force (אני לא מחשיב את דוראנט) זה מרגיש שהראפטורס היו מעט עדיפים כי יש להם יותר כלים בסופו של דבר. מצד שני קרי הוא שחקן ההתקפה הכי טוב בסדרה עד כה, גרין שחקן ההגנה הכי משמעותי וקליי נמצא שם כשהקבוצה תקועה וזקוקה למשהו. השאר נותנים just barely enough.
    לולא כל סימני השאלה הבריאותיים גולדן כבר הייתה נכנסת לעמדה של פייבוריטית ברורה אבל הפציעות של קליי ולוני מסבכות את העניינים. הראפטורס בהחלט מסוגלים לחזור הביתה במצב של 2-2, לשם כך הם יצטרכו לקבל תרומה מהרול פליירס שקצת נעלמו במחצית השנייה, ויצטרכו למצוא חזרה את הרית'ם במגרש חוץ עוין. רצוי שזה יהיה במשחק שהשלשות של גולדן פחות נכנסות, בינתיים הם על אחוזים יפים למרות זריקות קשות של הספלאש בראדרס.

צל ענן
      משתתף

אני כתבתי על החזרה של גולדן לפני המחצית.

לדעתי השינוי לא היה רק בהגנה, בהתקפה גולדן הגיעו להמון סלים קלים בריצה שלהם. מהלכים שהשאירו כל פעם מישהו פנוי לאלי הופ או ללייאפ פנוי.

לא כתבת על הסיום המג׳עג׳ע של שתי הקבוצות, דקות ארוכות כמעט ללא סל. מה לדעתך גרם לזה?

צל ענן
    משתתף

אגב מה דעתכם על השיפוט במשחק? זה רק אני או שלא נתנו לשמור? והאם זה היה מוטה או שזה היה גרוע לשני הצדדים? ( אני כל כך נגד גולדן שאין סיכוי שאחשוב שהשיפוט לא היה לטובתם. אבל אני גם חושב שמזג האוויר, הרצפה, הטבעת והקרש לטובתם…).

Rapgamer
      מנחה

אני חושב שיש over-calling בסדרה באופן כללי. לא חושב שהשיפוט היה מוטה לטובת גולדן, אם כבר במשחק הראשון בסדרה היו לא מעט שריקות גבוליות לטובת הראפטורס.

לגבי סיום המשחק, לא ראיתי שם משהו יוצא דופן. באופן טבעי המשחק יותר פיזי והשופטים פחות נוטים לשרוק.

FrecCo
      משתתף

כן שיפוט רע, יש שם שופט אחד שחור גוץ שכחתי את שמו שגם אמרו עליו בשידור בספורט 5 שהוא השופט הגרוע בעולם וזה ממש כך. שורק שטויות בלי סוף. אחרי כמה משחקים טובים בסדרת גמר המזרח בהם השופטים לא הורגשו, הם חוזרים להיות אקטיביים מדי ולא נותנים לשחק (לשני הצדדים). מעצבן

Krit123
    משתתף

כבר פחות זוכר את מהלך המשחק, אבל אלוהי הכדורסל רוצים שטורונטו ינצחו. לוני בחוץ לשאר הפלייאוף, קאזינס רק חזר מפציעה, תומפסון ישחק במשחק 3 אבל גם הוא פצוע עכשיו, תוסיפו את זה לאיגי ודוראנט…

הייתה לראפטורס הזדמנות חד פעמית כנראה להכריע את הסדרה, אבל הם נחנקו ברבע השלישי. האוויר יצא מהאולם, גם הקהל נרדם לגמרי, או שנבהלו מהרגע או ששכחו איפה הם נמצאים.

יצא לי להגיד מוקדם יותר בפלייאוף שהחוקיות בהגנת החילופים של הראפטורס מבלבלת גם אותם, אמנם תכנית המשחק שלהם ממש טובה אבל לא תמיד יורדים לפרטים ונופלים בקטנות. האלי-אופ הכפול לבוגוט היה מביך, התיאום ההגנתי היה פשוט חלש, לא ברור מי מגיע לרוטציה ואת מי עוזבים. גם קוואי היה במשחק הגנתי די חלש באופן יחסי, יצא לקלעים בפזיזות ואיבד את האיש שלו יותר מבדרך כלל.

אהבתי איך שג"ס עשו חילוף על לאורי ולא הביאו עזרה כשניסה לחדור (עשו דבר דומה על נורמן פאוול). קשה 'ללכת' לכל מי שלא קוראים לו קוואי בטורונטו, אתה לא יודע מה תקבל. אני חושב שיהיה נכון להתשמש בדני גרין כחוסם בשביל לערב את קרי במהלך ולראות איך זה מתפתח. אם יצליחו להשיג חילופים רחוק מהכדור זה יכל גם להכניס את גאסול למוד של מוסר ולהזיז קצת את ההתקפה העומדת.

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.