גמר ה NBA: גולדן סטייט מול טורונטו

ראשי פורומים פורום NBA גמר ה NBA: גולדן סטייט מול טורונטו

הדיון הזה מכיל 9 תגובות, ויש לו 5 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  ניר אור-אל לפני 4 חודשים, 3 שבועות.

• מאת
    תגובות

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

רוב הפרשנים או הגולשים שקראתי ביממה האחרונה מדברים על גמר חד צדדי לחלוטין של 4:0 או 4:1 לגולדן ובאופן אישי אני לא מסכים עם זה בכלל.

ראשית, לטורונטו יש את יתרון הביתיות וזה גורם חשוב מאוד בעיקר עבורם כי הם מעולם לא היו במעמד הזה והרוח הגבית של הקהל הביתי תיתן להם המון ביטחון.

דבר שני, בהעדרו של דוראנט שאולי יחזור באמצע הסדרה ואולי לא, קוואי יהיה הרבה יותר פנוי בעזרה על שחקנים אחרים ובעיקר, פחות יתעייף בהגנה ויותר ישקיע בהתקפה. גרין נותן פלייאוף מעולה אבל אני בספק אם הוא זה שיעצור את קוואי ואיגי יצטרך להשקיע הרבה בעזרה פה כדי לנסות ולנטרל את קוואי ויש גם פסקל שבוודאי לא יקל על המצב.

לאורי אמנם יהיה מינוס בהגנה על קרי אבל אם הוא ישחק כפי שהוא שיחק בשלושת המשחקים האחרונים, קרי לא יעצור אותו בדיוק באותה מידה.

לעומת זאת, דני גרין היה ונשאר שומר אדיר ולקליי לא צפויים חיים קלים בכלל.

גאסול ואיבקה זה יותר ממה שיש לגולדן להציב בעמדה הזאת ואם הם חדים בהתקפה, סטיב קר יסבול מכאב ראש לא קטן בסידרה הזאת.

מאמין שגולדן ינצחו כי הם בכל זאת הרבה יותר מנוסים, אבל הדרך לאליפות תהיה קשה מאוד ובשום מקרה לא תהיה חד צדדית.

fatnoam
    משתתף

אני עם אלה שחושבים שיהיה די חד צדדי.
    הביתיות דווקא משחקת נגד טורונטו. כמו שראינו מול מילווקי, לראפטורס לקח זמן רב להבין מה הם צריכים לעשות כדי לנצח אותם. לגולדן יש חסרונות, אבל עד שטורונטו יבינו איפה הם יכולים למנף את החסרונות האלה לטובתם, הם כבר יפסידו משחק אחד בבית, ומשם לחזור לסדרה יהיה קשה. הביתיות משחקת כאן נגד הראפטורס לטעמי, היה עדיף להם לחזור הביתה ב-0:2 כמו מול מילווקי, מאשר לצאת לאוקלנד במצב של 1:1, כמו שאני מעריך שיהיה. גולדן לא חזקה בבית כמו פעם, אבל היא עדיין עדיפה. כמו כן יש את סצנריו הבלהות שהראפטורס מפסידים את שני הראשונים בבית, ומשם הדרך ללהכין חמוצים בבית קצרה מאוד.

הראפטורס הוכיחו בפלייאוף הזה שהם מנצחים דרך ההגנה, כי ההתקפה שלהם די בעייתית. הקטע, שגולדן עם גרין, איגי וקליי הם קבוצת הגנה ממש טובה. מאוד אופתע אם לפתע שחקנים כמו ואן פליט או פאואל שהיו מצויינים נגד הבאקס, יעשו דברים דומים נגד גולדן. האם דני גרין יתעורר מההקפאה העמוקה שהוא נמצא בה? התחושה כרגע שהוא יהיה הגרין שיקלע באחוזים פחות טובים בסדרה.

פורטלנד קבוצת התקפה הרבה יותר טובה מהראפטורס, והם הצליחו להוביל על גולדן כל הזמן, אבל לא הצליחו לעצור את גולדן מלהתחמם, ואחרי שהתחממו, לא הצליחו לעמוד ב-Flurry של Curry. למעשה, זה לא רק סטף, לגולדן היו רבעים קבוצתיים אדירים שגם קליי, גרין ושחקני הספסל תורמים את שלהם. אני לא רואה את הראפטורס פותחים פער, בכלל. וכשגולדן יתחממו, וזה יקרה, אני לא רואה את הראפטורס מגייסים את הקליעה הדרושה לקאמבק. זה קרה מול הבאקס, אבל הבאקס היו נאיבים.

4-0 לווריורס.

FrecCo
    משתתף

נתחיל בזה שגם טורונטו וגם מילווקי מהוות מצ'אפ קשה לווריורס מהסיבה הפשוטה שהן קבוצות יותר אתלטיות ממנה. הווריורס לא רגילים להיות בנחיתות אתלטית מול שחקנים יותר ארוכים מהם ומצפה להם אתגר רציני בשני צידי המגרש, במיוחד אם דוראנט לא משחק. אגב, אני לא אתפלא אם הוא יעלה כבר במשחק הראשון. חוסר הוודאות לגביו היא קלף שהווריורס אוהבים שיש להם כי זה מאלץ את טורונטו להתאמן לקראת שני תרחישים שונים לגמרי ולכסוס ציפורניים עד שהחמישיות מתפרסמות לפני שריקת הפתיחה. אני במקום טורונטו לא מדמיין אפילו תרחיש שדוראנט לא משחק, מתכונן אליו כאילו הוא ישחק כל הסדרה.

לגבי התחזיות שדיברת עליהן, 4-1 ואפילו סוויפ הם תרחיש אפשרי אם טורונטו תשחק כמו חלק גדול מהסדרה מול פילי- כלומר אם קוואי ישחק לבד. לטורונטו היו דקות רבות של נגרות בשתי הסדרות האחרונות והודות להגנת הברזל שלהם הם הצליחו להימנע מהרבה ריצות שהיו גומרות משחקים. אבל פילי הצליחה להפוך את זה לבלואו אאוט פעם-פעמיים, והווריורס ללא ספק יצליחו גם, לפחות פעם אחת אם לא יותר. אז בתור התחלה אני מאחל לטורונטו שכל השחקנים שלה ישאבו מהמנטליות של קוואי ויזריקו קרח לורידים. אין היעלמויות יותר, כל אחד חייב לתרום איפשהו גם ביום קליעה רע, גם אתה מר דני "אפשר להוציא את השחקן מהג'י-ליג אבל אי אפשר להוציא את הג'י-ליג מהשחקן" גרין. הוא שומר חשוב מאוד על סטף/קליי כך שאני מקווה שלא נותנים לו לישון עד שהוא תופר 500 שלשות ברצף כל ערב כי הבנאדם קריטי בסדרה הזו.
    דבר שני, ללכת מכות מהתחלה. לנצל את זה שהשופטים של הליגה כנראה קיבלו הוראה מפורשת לשרוק פחות, ולדמיין שסטף מקלל את אמא שלכם כל פעם שהוא זורק שלשה. טורונטו הצטיינו עד כה בחילופים אוטומטיים ואני רואה אותם ממשיכים להוציא את הכדור מהידיים של סטף קליי וKD ומאלצים את גרין ואיגי לקבל החלטות. הבעיה היא שגרין הוא ממקבלי ההחלטות הטובים בליגה גם בלי להיות סקורר וממה שזכור לי מאז הפעם האחרונה שהווריורס שיחקה (זה נראה ממש מזמן) גם איגי עוד לא איבד את הידית. מעניין לראות מי יאלץ את מי לשנות סגנון- האם הסמול בול של הווריורס והרכבי המוות יאלצו את טורונטו לספסל את גאסול ואולי אפילו לשחק יותר עם הרכב סופר נמוך כשואן פליט ופאוול/גרין מקבלים דקות לצד לאורי, או שמא ההרכב הגבוה של טורונטו יצליח לגרום לכל התקפה להיראות כמו מיני-מיסמאצ מה שיאלץ את קר לתת יותר דקות לבוגוט וג'רבקו (וקאזינס?). טורונטו צריכה לטחון אותם בריבאונד בשביל זה, אין יותר ברוק לופז ומירוטיץ' ויאניס, כל החטאה שניה צריכה לקבל טיפ-אין או שמחזירים את גאסול לממפיס ואת איבקה לריאל מדריד.

בצד השני מסקרן מאוד מי הולך לשמור על קוואי אם דוראנט לא ישחק. ככל שאני חושב על זה יותר אני מרגיש שבסדרה ללא דוראנט, טורונטו נותנים בראש (בהנחה שכולם ממשיכים להופיע). אבל כאמור אני לא מאמין שהוא יעדר ואם כן גג משחק אחד, ואיתו זו אופרה אחרת לגמרי. שוב ממה שזכור לי, דוראנט שמר על קוואי מעולה במפגשים קודמים וקוואי לא שיתק את אותו בתמורה אז אני מקווה שזה יראה אחרת הפעם.

אין מנוס מהמסקנה שאם הווריורס נשארים בריאים הם עדיפים, אבל לא תמיד הקבוצה העדיפה מנצחת. טורונטו הרגע הוכיחו את זה. אני רוצה להאמין שהסדרה לא הולכת לפחות מ-6 משחקים ושאלוהים יתן לקוואי את המזל להישאר בריא הפעם ואני אמשיך להאמין בו (בקוואי, לא באלוהים), ווינר כמוהו יש בודדים בדור וזו השנה שלו להדהים את העולם כמו שהוא כבר היה עושה ב2017 ו-18 אילולא זאזא פאצ'וליה. 4-2 קנדה.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 4 חודשים, 3 שבועות ע"י  FrecCo.

88nothing
    משתתף

אני דווקא מהמר על טורונטו.

יש להם מצאפ טוב מול הרכב המוות של גולדן סטייט. מספיק אורך להפריע לדוראנט,מספיק כח להטריד את גרין ומספיק רגלים לרוץ אחרי קרי.

לטעמי הברומטר של הסדרה יהי ליווינגסטון, אם יצליח לעשות ממוצעים של סביבות 10 למשחק באחוזים טובים GS תיקח אחרת יהיה מאוד צמוד ומעניין.

ניר אור-אל
      מנהל בפורום

את מי בהרכב של טורונטו אתה רואה מצליח לרוץ אחרי קרי ולעמוד בקצב שלו?

88nothing
        משתתף

דני גרין, ואן פליט, פאוול.

ניר אור-אל
          מנהל בפורום

אוקי

ואז מה עם תומפסון?

88nothing
            משתתף

קוואי, סיאקם, פאוול. עם עזרה של גאסול ואיבקה.

זה עוד לפני הדקות(אם וכאשר) של אננובי.

ראינו את GS מפרקת את פורטלנד, אבל הכח של טורונטו הוא בנקודות שונות לחלוטין. הרי אחת הבעיות העיקריות של פורטלנד זה חוסר היכולת של הארקלס ואמינו, לטורונטו יש את קוואי סיאקם.

אם לאורי וואן ליט יהיו טובים, לGS אין את הפיזיות הדרושה בעמדות הגארד כדי אפילו להקשות עליהם.

אני רואה כאן מצאפ מעולה עבור טורונטו, וזה למרות שהאיכות בצד של הווריאורס.

ניר אור-אל
            מנהל בפורום

יאללה קניתי

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.