אירוח בפורום – אור עמית Insignifistats

ראשי פורומים פורום NBA אירוח בפורום – אור עמית Insignifistats

מציג 8 תגובות משורשרות
  • מאת
    תגובות
      ניר אור-אל
      מנהל בפורום

ביוזמתו של אור עמית הקינג (לא ג'יימס אבל עדיין קינג) שמנהל את עמוד הפייסבוק הנפלא Insignifistats
      https://www.facebook.com/Insignifistats/
      נתחיל השבוע באירוח של מספר מנהלי עמודים מהמובילים בארץ…בכלל, סצינת ה-NBA בארץ עלתה רמה בעידן הפייסבוק והרבה אנשים שיש להם דברים מאוד מעניינים להגיד אבל לא עובדים בתקשורת, מצאו את הנישה שלהם ואנחנו כאוהדים רק מרווחים והמטרה באירוחים האלה היא כמובן להגדיל את החשיפה של כולנו…WIN WIN מה שנקרא 🙂

אז אור עמית הוא הסנונית הראשונה של היוזמה הזאת והוא יגיע ביום חמישי לענות על כל שאלה שעלה לכם לראש ובעיקר על השאלה, מאיפה לעזאזל אתה מביא את הנתונים המוזרים האלה שראתה מעלה לעמוד שלך????

מקווה שיהיה מעניין
      מוזמנים להפציץ בשאלות מעכשיו

אור עמית
      משתתף

תודה לניר ולדרור שמשתפים איתי פעולה ברעיון הזה, מקווה שיהיה מוצלח ומהנה לכולם

קצת על עצמי: אור, בן 36 מהרצליה. נשוי ואב לפלג. אוהד ומשחק כדורסל מכיתה ד' או ה'. אוהד ניקס עם קעקוע שיעיד על כך.

הדף הוא עוד (יחסית) טרי, כולה בן שנה וחצי והנישה שבחרתי מתמקדת בפן הסטטיסטי\אנליסטי. הוא נפתח כדי לרכז פוסטים שנכתבו במקור בפרופיל האישי שלי ובמספר קבוצות פייסבוק עם ההאשטאג #פינת_הסטטיסטיקה_הלא_חשובה

עד לפני 5-6 שנים ניהלתי יחד עם ניר את הפורום ב'תפוז'

חוץ מזה אוהב מאד מוזיקה. בעיקר היפ הופ. בעיקר ישראלי.

מה עוד? תשאלו ואני אענה

היפ הופ ישראלי? מה לדוגמה?

אור עמית
          משתתף

אני מלווה את ההיפ-הופ בארץ (כמאזין ובהמשך ככותב) מאז תחילת הדרך שלו – משני האלבומים הראשונים של שב"ק ס', דרך ישראלים עצבניים

בשנת 2000 התוודעתי יותר טוב למה שנקרא 'הסצינה' ועם הזמן התפתחו גם יחסי חברות עם חלק מהאנשים בפנים (את אשתי, אגב, הכרתי במועדון הג'י ספוט)

אני שומע היפ-הופ ישראלי מכל התקופות, החל משב"ק, דרך הגל של אמצע-סוף העשור הקודם (פלד ואורטגה, תכל'ס, פרודוקס) ועד למה שיוצא עכשיו, מהחדשים אני מאד אוהב את החבר'ה של זולוד, מבוא הדודאים, הלם תרבות, שרק וצוקוש וכו'. מאד אהבתי גם את האלבום החדש של נצ'י – סליחה, רביד – אחרי שני האלבומים האחרונים שפחות התחברתי אליהם

אגב, באזור 2011 או 2012 אורטגה צירף אותי לצוות השדרנים הראשוני של תחנת הרדיו-אינטרנט 'מאד מאן FM' (באחת מהתוכניות אפילו אירחתי את ניר בספיישל לקראת פתיחת העונה) ובקיץ 2012 הקמתי את מיזם 'מיין סטריט'  שאיגד בתוכו למעלה מ-70 אלבומים ומיקסטייפים להורדה במקום אחד (תוכל לראות שם גם כמה פרוייקטי מאש-אפ שעשיתי)

נראה לי מספיק בינתיים, חפרתי

שלום אור,

חבר שואל אם המהלך שהניקס עשו לספרס עם מרכוס מוריס הוא כנקמה לרגל 20 שנה לאותה אליפות. דעתך המלומדת?

אור עמית
        משתתף

אני די בטוח שעקצתם יותר עם טריי ליילס. הוא יהיה מוצלח יותר עבורכם ממוריס

Rapgamer
      מנחה

היי אור, שמח שבאת להתארח.

1. איזה מדדים סטטיסטיים לדעתך מכמתים טוב תרומה של שחקן בודד? האם יש מדד מאוד מוצלח שאינו מוכר מספיק?
      2. מהפכת האנליטיקה שינתה את הגאוגרפיה של המגרש- מבחינת שלשות, בפרט מהפינה, עונשין וכו' על חשבון המיד ריינג'. האם לדעתך יש מקום לשנות מעט את החוקים כדי לחזק את המיד ריינג'?
        אור עמית
        משתתף

אני חושב שאי אפשר לרדד שחקנים למדד סטטיסטי. כמו שאדם הוא לא סך המספרים שמרכיבים אותו (גובה, משקל, ציונים, מספר הסיגריות שהוא מעשן ומידת הנעליים) ככה גם שחקן לא יכול להיות מרודד למספרים שהוא נותן על המגרש.

מה שמדדים סטטיסטיים כן יכולים לרמוז לנו זה איפה השחקן יכול לתרום בצורה הכי טובה, או לחליפין מה הוא יכול לשפר. אם אני מסתכל על קווין נוקס ואני רואה שהוא קולע באותם האחוזים מהשלשה ובין קו העונשין לקשת השלוש (כשעל הראשונה מקבלים 3 נקודות ועל השניה 2 נקודות) די ברור שאפשר לעבוד איתו על בחירת הזריקות

זה גם מתחבר לשאלה השניה שלך – לדעתי המיד ריינג' לא מת. לפחות לא המיד ריינג' הקרוב יותר. מה שקוראים 'מהפכת האנליטיקס' גרמה אמנם לשחקנים להעיף יותר זריקות משלוש, אבל אני נותן עוד עונה של הסתגלות של ההגנות לפני שאחת הפרקטיקות היעילות יותר יהיו לתקוף את הקלוז-אאוט ולעלות למיד ריינג' יחסית פנוי וקרוב לסל. לא מדובר על ה-long twos, אלו שלוקחים כשהרגל נמצאת חצי צעד בתוך קשת השלוש, אלא במרחק של מטר-מטר וחצי מהבקבוק.

בדיוק השבוע העליתי על זה פוסט נחמד בעמוד, עם ניתוח מעניין של בן טיילור

Rapgamer
          מנחה

אני חושב שדוקא המדדים הסטטיסטיים המתקדמים כמו PER, win shares וכו' שואפים לכמת תרומה של שחקן על המגרש ע"י מספרים.
          כמובן שהמדדים לא מושלמים אבל הקורלציה גבוהה, ואני מניח שממשיכים לחפש tweaks מספריים נוספים בכדי להגביר עוד יותר את רמת הדיוק.

זה מקור השאלה שלי בעצם, איזה מדדים בעיניך טובים יותר מאחרים.

אור עמית
            משתתף

אני מודה שדווקא המדדים המתקדמים הם דברים שאני פחות מסתכל עליהם. כן פה ושם על הWS או על האופנסיב ודפנסיב רייטינג (ובעיקר על השינוי שלהם עם\בלי השחקן על המגרש) אבל לרוב את החריגות הסטטיסטיות שאותן אני מציג בעמוד אני מוצא דרך הסקורבורד

ניר אור-אל
      מנהל בפורום

יש לי שאלה שהיא לא ממש שאלה…

ספר קצת על איך זה להיות אוהד ניקס בשנים האחרונות ובעיקר בקיץ האחרון שהיו דיבורים על קיירי ודוראנט ובסוף קיבלתם כינים.

מה אתה חושב על התנהלות המועדון ואיך אתה מסביר את זה שהם לא מצליחים להנחית שם גדול כבר שנים, בכל זאת מדובר בניו יורק ולא באיזו עיירה נידחת.

אור עמית
        משתתף

להיות אוהד ניקס אף פעם לא היה דבר פשוט (אוקיי, אולי בסבנטיז, אבל מאז שאני אוהד את הקבוצה בתחילת-אמצע הניינטיז) קודם היה את החבר הזה שלך שתמיד ניצח אותם (אני משתדל לא להשתמש במילה 'אותנו', אני לא הייתי צריך לשמור על ג'ורדן) אח"כ היה את אולג'ואן ואז – כמו שאיציק הזכיר כאן – את הספרס. ואז ההנהלה הגאונה שלנו.

ככל שצפים יותר סיפורים על דולאן אני מקווה שהסוף של התקופה שלו קרוב. אני חושב שמאז שדונלד סטרלינג נבעט מהקליפרס דולאן הוא הבעלים הרעיל ביותר בליגה. הרומן הקצר עם פיל ג'קסון היה רעיון נחמד על הנייר, אבל ההתעקשות שלו על התקפת המשולש לא התאימה, וטוב שהם נפרדו. דווקא מאז שג'קסון הלך יש תחושה שההחלטות שמתקבלות נכונות יותר.

אני בנאדם שמאמין בתהליך (בלי קשר לסיקסרס), ואם הניקס ימשיכו להראות בניה נכונה ואחראית המוניטין שלהם ישתנה. אם דולאן ימכור את הקבוצה (או יוחלף ע"י הבורד של הMSG), הדיבור עליהם יהיה שונה. בסוף הקבוצה הזו נמצאת כאן מהיום שבו הליגה החלה ויש לה את התנאים לחזור להיות קבוצה גדולה.

ניר אור-אל
          מנהל בפורום

אז בהמשך לזה…

יש שחקן הניקס שאתה בא ואומר חד משמעית, הוא העתיד  שלנו ואני לא מוותר עליו?

אור עמית
            משתתף

כרגע עוד לא. למרות שמיטשל רובינסון קרוב לזה. לא כי הוא השחקן הטוב בקבוצה, אלא כי סט היכולות שלו מאד ייחודי.

אני מאד אוהב את ג'וליוס רנדל, וגם לבארט יש פוטנציאל. בגדול הייתי שמח לראות את הגרעין של בארט-נוקס-רנדל-רובינסון-טרייר-DSJ מתפתח יחד. אם יגיע שחקן צעיר מוכשר יותר לאחת מעמדות הכנף אפשר לוותר על נוקס, נניח, אבל הייתי רוצה לראות מה הגרעין הזה יכול להשיג

Krit123
      משתתף

אהלן אור

אכפת לך לספר קצת על חסרונות יחסיים של מדדים למיניהם, ואיפה אתה רואה אותם מוליכים שולל.

מה צופה העתיד לקווין נוקס? האם ימצא את עצמו בניקס, ואם לא איך בדיוק מעלים את המנייה שלו לצד 19 פאוור פורוורדים?
      (בהמשך לשאלה של ניר) בידיעה שנפלתם בניסיון להנחית סופרסטאר, יש תחושת הקלה שלא זרקתם כסף מיותר לטווח ארוך? בכלל, איך אתה רואה את העתיד של הקבוצה…

אם בא לך לשתף היפ הופ באנגלית שאתה שומע לאחרונה, אני ישמח.

אור עמית
        משתתף

אני חושב שאחד העניינים עם מדדים הם שהם מודדים מצב נתון. בוא ניקח לדוגמה את רודי גיי – הוא במשך שנים נחשב לסקורר של קבוצות קטנות, ולא יעיל במיוחד. אף אחד מהמדדים לא ידע לומר האם הוא *יכול* להיות יעיל. איך הוא ישתלב בקבוצה שבה התפקיד שלו יקטן.

הספרס ראו מה שאני ראיתי – שהכדור הולך אליו מתוך אינרציה, לא מתוך זה שהוא דורש אותו – ומצאו לו תפקיד שמתאים בדיוק למידות שלו במערכת שלהם (למרות שכמובן גם טעיתי בעבר באותו המקום – חשבתי שכרמלו ישתלב טוב יותר כספוט אפ שוטר, למשל).

לגבי נוקס – אני לא יודע אם בניקס, אבל אני חושב שיש לו עתיד לא רע בליגה. הוא צעיר (היה השחקן הצעיר ביותר לשחק עבור הניקס בהיסטוריה) ולכן אחת המגבלות העיקריות שלו – ההתפתחות הפיזית – אמורה להעלם באופן די טבעי.

אני כן הייתי רוצה לראות אותו בעמדה 3, ואפילו להתנסות איתו כמוביל כדור משני (לפי הסאמר ליג גם הניקס מנסים את זה איתו ועם בארט)

לגבי השאלה השניה  – בהחלט כן. אני מסכים עם המהלכים שהקבוצה ביצעה השנה – כולל אי ההצעה לדוראנט והמשיכה של השם – בשלב מוקדם – מהחיבורים האפשריים לקוואי או דיוויס. הניקס הלכו על עונת אודישנים, וזה בסדר גמור. הכי גרוע שהם היו יכולים לעשות זה לתת חוזי מקסימום לקריס מידלטונים של העולם, ולהתקע בבינוניות לשנים הקרובות.

לועזי אני שומע קצת פחות. מאד אוהב את ג'יי קול, פה ושם מאשין גאן קלי וג'ואי באדאס. אם אני שומע לועזי אני בעיקר חוזר לג'יי זי הישנים, או לאאוטקאסט או להרכבים פחות מוכרים כמו הפו שניקנס ודאס אפקס

אור עמית
      משתתף

בוקר טוב, אני מתחיל לענות 🙂

noampor
      חבר

<p style="padding-right: 40px;">אם כל הפיתוח של הנושא הסטטיסטי בשנים האחרונות, למה אין בכלל סטטיסטיקה על מאמנים? (השפעה של פסקי זמן, תרגילים אחרי פסקי זמן, נק' מהוצאות חוץ, השפעה של חילופים וכד')</p>

אור עמית
        משתתף

אחלה שאלה

קודם כל סטטיסטיקות של מאמנים מתבטאות גם בסטטיסטיקות קבוצתיות. נניח אחוז הזריקות לשלוש מסך הזריקות, מה קצב המשחק, איזה תרגילים מריצים הכי הרבה (מבחינת פליי טייפ – פיק אנד רול, בידודים וכו')

לדעתי גם אפשר למצוא סטטיסטיקות לגבי ATO (מהלכים שבאים אחרי טיים אאוטים). העניין הוא ששחקנים יש 5 על המגרש בכל רגע נתון, והם מבצעים עשרות פעולות סטטיסטיות בכל רבע. לעומתם מאמנים יש 30 בסה"כ וכמות הפעולות שהם מבצעים קטנה יותר, מה שמקטין את המדגם.

אני מעריך שעם הזמן יתחילו להתייחס גם למדדים של מהלכים ספציפיים

Rapgamer
        מנחה

צודק. סטטיסטיקה מאוד מעניינת, ורלוונטית. אני יכול להתערב שתחת ת'יבודו, מינסוטה לא הגבירה את היעילות שלה ביציאה מטיימאאוט.

ניר אור-אל
      מנהל בפורום

אתה בונה קבוצה(לא בפאנטזי )

מי השחקן הראשון שאתה לוקח ולמה?

בהתחשב כמובן בכל הפרמטרים, כולל גיל… כי לקחת את לברון זה קל.

אור עמית
        משתתף

עד לפני חודשיים התשובה הזו הייתה קלה מאד – קווין דוראנט. אני חושב שהתרומה שלו בצד ההגנתי היא אנדר רייטד לגמרי (שים לב שלרוב כשמדברים על two way player נוטים לדבר על שחקנים שהיו קודם הגנתיים ואחכ התקפיים)

עכשיו אני מתלבט בין שלושה – קוואי נתן פלייאוף מדהים, אבל קשה לי לדעת איך הוא יקרין על החברים שלו לקבוצה

השני הוא דמיאן ליליארד, שמראה קומבינציה של קילר אינסטינקט ומנהיגות שאי אפשר ללמד

האחרון הוא דונצ'יץ', שאני מאד אוהב את סגנון המשחק שלו, וגם את האנרגיה שהוא מקרין החוצה.

מציג 8 תגובות משורשרות
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.