אינדיאנה – מינסוטה: ברוגדון לניצחון. . .

ראשי פורומים פורום NBA אינדיאנה – מינסוטה: ברוגדון לניצחון. . .

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #33052
   Eliko Ben Lulu
   מנחה

   מפגש שני ואחרון העונה בין הקבוצות. במשחק הראשון, שנערך רק לפני יומיים, אינדיאנה נשענה על יכולת קלאץ' מופלאה של מלקולם ברוגדון וברחה עם הניצחון; הערב מינסוטה מקבלת חיזוק משמעותי, עם חזרתו של קארל-אנתוני טאונס אחרי היעדרות מ-15 משחקיה האחרונים של הקבוצה [שותף לאחרונה לפני יותר מחודש]. אם יש דבר שאינדיאנה מזוהה בו בכל הקשור לחלק ההגנתי, נקודות התורפה שלנו בשנים האחרונות, זה חוסר יכולתנו לעצור ביג מנים גבוהים, מאסיביים, שמתעללים במיילס טרנר בצבע. טאונס צפוי להיות תחת מגבלת דקות, והשאלה היא האם נדע למזער את הנזק בדקות שישחק; נציין שמינסוטה מגיעה הערב ללא ג'ף טיג הותיק, שהועבר בטרייד יחד עם טרבון גרהאם לאטלנטה בתמורה לאלן קראב. אני מבין מפרשנויות של אנשים שונים שהכוונה של מינסוטה היתה לפתוח מקום בסגל, לא יותר, אבל מודה שאני לא מבין איך הם עושים טרייד כזה בלי לקבל בחירת סיבוב שני או ממתיק אחר, לאור העובדה שטיג יסכים לבייאאוט בעוד שקראב, שיושב על שכר דומה, לא יסכים;

   רבע א': טאונס עושה את שלו

   כצפוי, קארל-אנתוני טאונס פותח חזק וקולע 9 נק' מהירות עד אמצע הרבע. בשלב הזה אינדיאנה פוצחת בריצת 0-9 בתוך כדקה וחצי, ועולה ליתרון 9. הקבוצות מחליפות סלים בדקות הבאות, ואף שמינסוטה מקזזת מההפרש, הרבע מסתיים בשליטתנו. 26-32 לאינדיאנה בסיום הרבע הראשון. הגנה חדירה מדי של הטימברוולבס כל הרבע. הם לא יחזיקו ככה מעמד, הבריחה שלנו תבוא מוקדם אם לא יתחילו לשמור. ג'רמי למב הוביל אותנו עם 8 נק'. שני הגבוהים שלנו, דומאנטס סאבוניס ומיילס טרנר כבר עם 2 עבירות כ"א, מה שפתח דקות משחק לגוגה ביטדזה.

   רבע ב': הם חמים מבחוץ

   מינסוטה פותחת טוב עם 3 שלשות ברציפות. כשהשלשות נכנסות להם, וראינו את זה לפני יומיים, הם מסוכנים.

   5 דקות בתוך הרבע, מינסוטה עם 5 מ-5 משלוש. עד אמצע הרבע, גם לוקחת יתרון. כדורסל טוב בשני הצדדים, מהלכים מסודרים מובילים למבטים נקיים.

   5 דקות לסיום הרבע, דומאנטס סאבוניס מקבל את העבירה השלישית שלו, ויורד.

   משום מקום, דקה לסיום המחצית, אינדיאנה עם המומנטום הטוב ביותר שלנו הערב, מקבלת דקות טובות מגוגה ביטדזה המחליף, שחזר לרוטציה במשחק הקודם ונראה כמו מצ'אפ טוב בשבילנו הערב, וגם שלשה במעבר של טי ג'יי וורן, שנותנת יתרון 8. המחצית מסתיימת בחסימה שנראית לי במבט ראשון כמו גולטנדינג, וזה מה שהשופטים קוראים. ממתינים להחלטת מאמן מינסוטה, ראיין סונדרס, אם ברצונו להגיב בצ'אלנג' להחלטה, אבל זה לא קורה, והמחצית נחתמת. 61-67 לאינדיאנה במחצית. 15 נק' במעבר היו לנו במחצית הראשונה, זה כשהממוצע העונתי שלנו הוא 12 למשחק שלם. 7 אס' למלקולם ברוגדון ו-63% קבוצתי מהשדה. מינסוטה ב-51%, כולל 8 מ-17 משלוש. טאונס עם 13 נק'.

   רבע ג': תצוגת תכלית משלוש

   השלשות משחקות תפקיד גם בפתיחת המחצית השנייה. שתי הקבוצות מעיפות, אבל כל הכדורים נכנסים, אז למה לא. תרשמו גם מהלך הגנתי טוב של מיילס טרנר, שמצליח לעצור את החדירה של טאונס וגורם לו להחטיא.

   4 דקות בתוך הרבע, עוד שלשה מגיעה, וזה פשוט ביזארי מה שהולך כאן, לא ראיתי הרבה זמן דבר כזה, שלשות עפות מכל עבר, סקור מטורף פה, קצב של 140. לנייט מקמילן נמאס ממה שהוא רואה, זה לא חלק מה-DNA שלנו, והוא לוקח פסק-זמן.

   גם אחרי החזרה מפסק הזמן, טאונס מרגיש שזה יהיה נכון לקלוע עוד אחת, ושתבינו כמה ביזארי מה שהולך כאן, מינסוטה עם 15 שלשות במשחק, ואנחנו, כמה, יותר מ-7 דקות לסיום הרבע השלישי – הם קלעו 13 מ-17 הזריקות האחרונות שלהם משלוש אחרי שהלכו 2 מ-9 הראשונות. 13 מ-17 משלוש זה רצף מטורף, אני לא מבין מה אני רואה כאן, ואף על פי כן, אינדיאנה ביתרון נקודה. 93-99 לאינדיאנה בסיום הרבע השלישי. סגרנו את הרבע בריצת 7-16. טאונס עם 10 נק' ברבע הזה, אם כי זה היה הרבע של טי ג'יי וורן, שקלע 15.

   רבע ד': רבע מבולגן

   איבודי כדור בשני הצדדים, הכדורים לא נכנסים ברבע הזה. מינסוטה בהחלט עדיין בתמונה, הפרש של שני פוזישנים לכל היותר במהלך הרבע, כשאנו 5 דקות לסיום. השופטים קוראים בשלב הזה עבירת תוקף על ג'רמי למב, אלא שנייט מקמילן לא מסכים עם השריקה, טוען שהמגע היה עם הכתף ולא דחיפה של למב עם היד, ולכן זו עבירת מגן. הוא מחליט לערער, ומנצח – השופטים מתקנים את השריקה. למב לקו, קולע פעמיים, היתרון 8. אולי שריקה שתכריע את ההתמודדות, אף שמוקדם מדי להניח הנחות כאלו.

   3 דקות לסיום, קובינגטון צולף את השלשה, רק 4 לנו. בהתקפה, דומאס מבצע עבירת תוקף במאבק על הריבאונד – דחף את שבאז נפייר, וזה כדור של מינסוטה. אנדרו וויגינס חודר עד הטבעת ומסיים בנקודות. רק 2 הפרש, בעוד הקהל שורק בוז על מה שנתפס בעיניו כשיפוט רע בפוזישנים האחרונים, לרבות החדירה של וויגינס, שנעשתה לאחר שטאונס חסם בסקרין אגרסיבי ופינה לו את הדרך. ספק עבירת תוקף, אבל אין שריקה. לדעתי לא היתה עבירה. בהתקפה, ברוגדון מעיף שלשה ארוכה, אבל מחטיא. פחות משתי דקות לסיום, עוד עבירה בהגנה, טאונס קולע פעמיים מהקו ומשווה את המשחק ב-114 לכל. בהתקפה, אינדיאנה שוב מחטיאה מבחוץ. בצד השני, וויגינס חודר, אבל הפעם נתקל בסאבוניס, שחוסם אותו. מינסוטה תחדש את המשחק מהחוץ עם 7 שניות על שעונה. המשחק מחודש, ולא יאמן! טאונס קולע את השלשה בנפילה! אבל רגע! אין סל! אין סל, רבותיי, אין סל! השופטים טוענים שטאונס דרך על הקו, ואינדיאנה ניצלת! כדור שלנו, 1:16 לסיום, שיוויון 114, אין סל של קארל-אנתוני טאונס, למרות שהכדור נכנס לו. ואכן, שריקה נכונה, דרך על הקו. ברוגדון משחק את ההתקפה, אבל ברוגדון מאבד! לא רואה את נפייר מאחוריו, שלוקח את הכדור. נפייר יוצא קדימה, לבד במעבר, מוצא את וויגינס, אבל וויגינס מחטיא את הלייאפ! מה! ירידה אדייייירה שלנו להגנה! ברוגדון הציל סל בטוח! יש פה ריב' הגנה של וורן, אבל הוא מאבד! לא מאמין לך חטיפה של קולבר! נפייר עם הכדור, מוריד שעון, חודר, מעיף מסירה רוחבית לפינה לוויגינס, שדורך על הקו! איבוד כדור נוסף בדריכה על הקו! לא מאמין מה שקורה פה! אוי וויגינס, איזו קבלת החלטות של האיש הזה. לא סיפרתי לכם שבחטיפה של קולבר הוא ניסה למסור לקולבר, שאמנם היה פנוי, אבל המסירה נהדפה בדפלקשן שלנו, ורק במזל, מבחינת מינסוטה, נשארה בידיים של נפייר. בכל אופן, כדור שלנו, פסק-זמן, 31.3 שניות לסיום, במצב של שיוויון 114. מיד נחזור.

   חזרנו. ברוגדון עם הכדור, אחד משחקני הקלאץ' הטובים בליגה. ברוגדון מוריד שעון, מקבל את הפיק מדומאס, הולך לפלוטר, קולע! רק רשת! יתרון לאינדיאנה! 18.3 שניות לסיום, פסק-זמן של מינסוטה, יתרון 2 לאינדיאנה. מיד נשוב.

   חזרנו. לשתי הקבוצות נותר פסק-זמן אחרון. נפייר מקבל, מוסר לוויגינס, וויגינס על מיילס טרנר, חודר עליו על הבייסליין, מנסה למסור, מוצא את נפייר, שעולה לשלשה. . . קצר מדי! קובינגטון מנסה להיאבק על הריבאונד, שחקנים נופלים על הפרקט, והשופטים שורקים. של מי זה?! נראה שאנו הולכים לכדור ביניים. 4.1 שניות לסיום, יהיה פה כדור ביניים בין קובינגטון לוורן. ההקפצה יוצאת לדרך, וורן גבוה יותר והודף את הכדור, זה מגיע לג'רמי למב, שמשתלט על הכדור ונעצר בעבירה עם 1.1 שניות על השעון! מינסוטה לא בפנלטי, כך שתצטרך לבצע עבירה נוספת, וזה למעשה סוגר סיפור, לא ישאר להם זמן על השעון. המשחק מחודש, ולמעשה אפילו לא מגיעה שריקה, שכן ארון הולידיי בחכמתו פוגע עם הכדור בגבו של קובינגטון, הכדור נהדף, השעון רץ ולמעשה המשחק מסתיים מבלי שמינסוטה מצליחה להתארגן לביצוע העבירה. בול גיים. בסיום 114-116 לאינדיאנה. אינדיאנה עולה למאזן 4-4 העונה במשחקים שמוכרעים על פוזישן אחד. מינסוטה מפסידה את המותחן, למרות 17 שלשות שלה. אם נדבר על השלשות, הם החטיאו 12 זריקות מבחוץ, מתוכן 7 ברבע הראשון. רוצה לומר, הם תפסו ערב שלא ראיתי הרבה-הרבה זמן. ובכל זאת, רבע אחרון רע של שתי הקבוצות, אשר איבדו שתיהן יותר כדורים מאשר מסרו לאסיסטים, וישבו כל הרבע על מתחת ל-40% מהשדה. בערב כזה, היחידה שיכולה להיות 'מבסוטית' היא המנצחת.

   השחקן המצטיין: טי ג'יי וורן. 28 נק' [18-11 מהשדה, 4-3 משלוש, 3-3 מהקו] ב-34 דקות. משחק 19 העונה של וורן עם לפחות 20 נק';

   ברוגדון, משחק שני בתוך שלושה ימים עושה את זה למינסוטה, ומנצח אותה בקלאץ'. הפעם היו לו 12 נק' [2 שלשות] ו-10 אס' [4 איבודי כדור]. הוא מקום שלישי בליגה בנק' קלאץ' עם ממוצע של 4.3 נק' [אחרי 5.1 של קאיירי ו-4.5 של דיאנג'לו ראסל]; דומאס סאבוניס עם ערב פושר מבחינה סטטיסטית, לא הצליח להגיע לדאבל-דאבל, ומסיים עם 8 נק' בלבד [למרות 4 מ-5 מהשדה] ו-4 אס' [אבל מול 5 איבודים]. שיחק רק 26 דקות בגלל בעיית עבירות, והתקשה להיכנס לקצב כתוצאה מכך; ג'רמי למב תרם 18 נק' באחוזים טובים; מהספסל, הובילו דאג מקדרמוט עם 13 נק' [שלשה אחת] ו-8 ריב' [1 בהתקפה] ב-23 דקות, וארון הולידיי עם 13 נק' ב-17 דקות;

   במינסוטה, קארל-אנתוני טאונס הוביל עם 27 נק' [9 מ-21 מהשדה, ו-3 שלשות] ב-28 דקות משחק. שיחק טוב; אנדרו וויגינס עם 22 נק' [2 שלשות], אבל קבלת החלטות איומה בדקות ההכרעה; רוברט קובינגטון לא הזכיר את השחקן מהמשחק הקודם נגדם, כשסיים עם 9 נק', אבל רק ב-3 מ-11 מהשדה. קלט גם 10 ריב', כולם בהגנה; שבאז נפייר תרם 12 נק' [2 שלשות] ו-9 אס' [3 איבודי כדור]; ג'רט קולבר קלע 12 נק' ב-36 דקות; מהספסל, ג'וש אוקוגי הפתיע עם 15 נק' ב-25 דקות. היה לי אותו בקבוצת הפנטזי ואני מרגיש שהוא נותן עונה מאכזבת; גורגי ג'נג קלע 8 נק' [2 שלשות!] ב-20 דקות מהספסל. שחקן שחייב לשחק. אם טאונס יעבור בטרייד, ואני חושב שזה הדבר הנכון לעשות, אז יהיו לו דקות להתפתח כסנטר ראשון לא רע בכלל, אם לשפוט את ההופעות האחרונות שלו;

   טי ג'יי ליף: התלבש, אבל לא שיחק.

   ** Chris Smoove מתקצר.

   ** בתמונה המצורפת — המספרים לא משקרים: אחרי פתיחה גרועה לעונה, פתיחה שבה הפסדנו 3 משחקים ברציפות, אינדיאנה 14 משחקים מעל 500 מאז, ולא רק זה, גם מציגה נתונים התקפיים והגנתיים מרשימים.

   המשחק הבא — יוצאים למסע של 5 משחקי חוץ בחוף המערבי, כאשר בשובנו משם יהיה לנו את ויקטור אולדיפו בריא. דנבר, יוטה, פיניקס, גולדן סטייט ופורטלנד. פרט לווריורס, לא מסע פשוט. אני חותם על 3 ניצחונות.

מציג 0 תגובות משורשרות
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.