איזו קבוצה לאהוד?

ראשי פורומים פורום NBA איזו קבוצה לאהוד?

הדיון הזה מכיל 27 תגובות, ויש לו 10 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  Leon25 לפני 4 ימים, 15 שעות.

• מאת
    תגובות

Leon25
    משתתף

היי לכולם,

אני רוצה לבחור לי קבוצה לאהוד בליגת ה- NBA, וחשבתי לבחור בקבוצה שעוד לא זכתה אף פעם באליפות. הנה רשימה של הקבוצות שמתוכן אני רוצה לבחור את הקבוצה שלי:

1. אינדיאנה פיסרס
    2. ברוקלין נטס
    3. אורלנדו מג'יק
    4. שארלוט הורנטס
    5. דנבר נאגטס
    6. יוטה ג'אז
    7. לוס אנג'לס קליפרס
    8. מינסוטה טימברוולבס
    9. ממפיס גריזליס
    10. ניו אורלינס פליקנס
    11. אוקלהומה סיטי תאנדר

מתוך הקבוצות שמניתי למעלה, איזו לדעתכן הכי כדאי לי לאהוד החל מהעונה הבאה ואילך? אני אודה לכם אם תכתבו לי נקודות למחשבה רלוונטיות לחיוב ולשלילה שאני צריך לקחת בחשבון לגבי כל אחת מהקבוצות (במקום רק לכתוב שכדאי לי ,נניח, לאהוד את הקליפרס בגלל שקוואי לאונרד חתם שם). לאילו מהקבוצות האלה יש מסורת עשירה ומושרשת של כדורסל? לאילו מהן יש את המאמנים הכי טובים עם הכי הרבה וותק וניסיון? באילו קבוצות משחקים משחק קבוצתי יותר, ובאילו מהן יש סופרסטארים (אם בכלל) שלוקחים את המשחק על הכתפיים שלהם ומשחקים סולו? דברים כאלה. ככל שתעלו יותר אספקטים שונים שקשורים לראיית המשחק וליכולת של הקבוצות, ככה אני אוכל לקבל  תמונה מלאה ורחבה יותר לגביהן. אני מודה לכם על שיתוף הפעולה, ומקווה שבעזרתכם אני אוכל להיכנס לענייני הליגה באופן חלק (שזה דבר הכרחי בשביל אוהד מתחיל כמוני שנמצא בתחילת הדרך מבחינת ההבנה שלו ב- NBA). כמובן שאם יש לכם המלצה מיוחדת לגבי קבוצה מסוימת שלא מופיעה ברשימה שכתבתי, אני אשמח לקרוא אותה.

שבוע טוב,

לאון

אתה צופה במשחקים בליגה או שאתה חדש לגמרי בעסק?

Leon25
    משתתף

היי ליאור,

אפשר לומר שאני חדש לגמרי בעסק. צפיתי קצת בפלייאוף של העונה האחרונה אבל לא יצא לי לצפות בכלל במשחקים של העונה הסדירה. לכן אני רוצה לבחור לי קבוצה ולעקוב אחריה מהתחלה כבר בעונה הקרובה.

אז הייתי ממליץ לקרוא קצת על ההיסטוריה של הליגה, לצפות בדוקומנטריז (התחלה טובה יכולה להיות 30×30 של ESPN), קצת יוטיוב מההיסטוריה הרחוקה והקרובה ולסיום כמה משחקים פה ושם בתחילת העונה הבאה ותראה מה ומי הכי עושה לך את זה.

אני בזמנו שמעתי על שחקן שמשחק בקבוצה משוק קטן יחסית במשך כל הקריירה שלו. ואז ככל שראיתי וקראתי יותר על רג׳י מילר ועל אינדיאנה של התקופה שלו ככה התחזקה אצלי ההרגשה שזה בשבילי.

סתם ככה לבחור לך קבוצה זה כמו שתבקש ממני לבחור לך אישה. מישהי שמוצאת חן בעיני לא בהכרח תהיה הטעם שלך וזה סתם לדון אותך לחיים של סבל.

Roeii1
    משתתף

למה יש לי דז'וו מנושא כזה

בכל מקרה..

קבוצה לאהוד זה לא משהו שאתה בוחר מתוך רשימה ועושה אלמינציה

זה פשוט משהו שמגיע מבפנים..

אתה בכלל צופה במשחקי NBA?

ניר אור-אל
    מנהל בפורום

לא יודע איך אפשר לבחור ככה קבוצה.

בשביל לאהוד קבוצה צריך שיהיה משהו שיגאה אותך וימשוך אותך לקבוצה בזאת.

אתה לא בא עכשיו ואומר לעצמך, יאללה מהיום אני אוהד של הפייסרס.זה לא עובד ככה.

88nothing
    משתתף

בעקרון אם אתה רוצה לעקוב אז תעקוב.
    מבין הקבוצות שבחרת יש לכל קבוצה את היתרונות והחסרונות שלה.
    ניח הקליפרס הביאו 2 אולסטארים שאחד מהם הוא FMVP(שחקן מצטיין של סדרת הגמר). אבל תאר לך שאחד מהם יפצע והם יתדרדרו, זה יוריד לך מהם?

הייתי ממליץ לך לעקוב לפחות בהתחלה אחרי הליגה באפן כללי כי עם כל הכבוד בNBA לרוב המשחקים בעונה הרגילה יש משמעות די שולית ולעקוב שבוע אחרי אינדיאנה שמשחקת מול שיקאגו, פיניקס ווושינגטון יכול להיות הרבה פחות מעניין מאשר לראות היום את גולדן סטייט מול דנבר ומחר את פילדלפיה נגד הלייקרס.

Leon25
    משתתף

ליאור תודה רבה על העצות. לגבי מי שהכי עושה לי את זה: אני תוהה האם אפשר לבחור קבוצה על פי תחושת בטן בלבד? ראיתי ראיון עם המאמן שלה ושני משחקים שלה בליגת הקיץ פלוס משחק אחד או שניים בפלייאוף של העונה שעברה, ויש לי תחושה שזאת קבוצה טובה לאהוד אותה כי היא ביתית וחמימה, הקהל שלה מסור ונאמן ויש בה גרעין טוב של שחקנים שיכולים להצעיד אותה קדימה. האם לדעתך זה מספיק כדי להחליט או שצריך משהו נוסף מעבר לזה? רועי, בהקשר למה שכתבת…יכול להיות שתחושת הבטן הזאת שנוצרה לי לגבי הקבוצה הזאת היא בדיוק מה שטענת שצריך להגיע מבפנים ושזה מספיק כדי להחליט. העניין הוא שאין לי קילומטראז' של שנים ב- NBA ולא צפיתי במספיק משחקים כדי להתרשם באופן רחב מספיק משחקנים ומיכולות של קבוצות מסוימות, למרות שיכולת זה דבר משתנה מעונה לעונה. בכל מקרה, יש לי תחושה טובה לגבי הקבוצה הזאת.

על איזו קבוצה אתה מדבר?

ואין פה עניין של "לדעתי". מה שאני אוהב ≠ מה שאתה אוהב. תגיד לי מה מושך אותך במשחק הזה, אילו סגנונות אתה אוהב ואולי אני אוכל לצמצם קצת את האופציות.

גם לא הייתי פוסל עכשיו את כל הקבוצות שזכו כבר באליפות. כמות אליפויות זה סתם מספר, אל תנסה להיות היפסטר. בכל יום בשנה עדיף לאהוד את בוסטון (שהיא שיאנית הזכיות) מאשר פרנצ'ייז אומלל כמו סקרמנטו.

Leon25
    משתתף

ניר אור-אל אני מבין את מה שאתה טוען, ובפוסט הקודם כתבתי שאני בעצם נמשך לקבוצה אחת שיצא לי לראות קצת משחקים שלה ושיש לי תחושה טובה לגביה. נראה לי שאני אתחיל לעקוב אחרי העונה הרגילה ואז אחליט סופית. 88nothing אם אולסטאר בקבוצה שלי יפצע זה לא יוריד לי מהקבוצה… ממש לא. אני מאמין הרבה יותר במשחק קבוצתי מאשר במשחק של אולסטארים, ולכן יהיה לי קשה לצפות במשחקים שבהם אולסטאר אחד לוקח את כל הזריקות לעצמו ומנסה לקלוע כמה שיותר נקודות. וחוץ מזה, לכל קבוצה יש את העליות והמורדות שלה ולכן אני מתכוון לתמוך בה בכל מצב. זאת כל המהות של להיות אוהד, נכון?

Leon25
    משתתף

ליאור אני מדבר על אינדיאנה פייסרס, שנראית לי קבוצה מעניינת מאוד. סבבה, אז מה שמושך אותי במשחק הזה הוא משחק קבוצתי עם עבודת צוות של שחקנים שיודעים מצוין איך לשתף פעולה אחד עם השני ולא לקחת את הקרדיט לעצמם. אני לא אוכל להיות אוהד של קבוצה שמורכבת מסופרסטארים שמחפשים כל אחד לבלוט מעל האחרים ולקלוע כמה שיותר נקודות, תוך כדי הרס של המשחק הקבוצתי. דבר נוסף שחשוב לי הוא לאהוד קבוצה עם מורשת של כדורסל, שיודעת להצמיח דורות חדשים של שחקנים טובים ויודעת לאן היא הולכת. מבין כל 30 הקבוצות ב- NBA, אילו מהן לדעתך הכי מתכתבות עם שני הדברים האלה?

אינדיאנה זה אכן הכיוון בשבילך, אם כי מדובר בעיקר בשתי העונות האחרונות. החבר'ה פה יודעים עד כמה התלוננתי על המצב בשנתיים שקדמו להן, אז זה עניין של תקופה. שים לב גם לסן אנטוניו, שבניגוד לאינדיאנה גם הצליחה לתרגם את הפילוסופיה הזאת להצלחות ועושה את זה לאורך למעלה מ20 שנה. יוטה יכולה להיות עוד אופציה מעניינת אבל יכול להיות שגם היא תהפוך בעתיד הקרוב לone man show, כרגע עדיין כיף לי לראות אותם.

בהקשר של הפייסרס ממליץ לך לראות את הסרט hoosiers (ממש לא איזה קלאסיקה בלתי נשכחת, אבל סרט שיגרום לך להבין קצת מה זה אומר כדורסל בstate הזה) וכמובן את הדוקומנטרי 30X30 על היריבות בין רג'י מילר לבין הניקס וספייק לי.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 4 שבועות ע"י  ליאור אדלר.

myway23
    משתתף

מצטער אבל שרשור טרולי, אף פעם לא שמעתי על מישהו ש"מחפש" קבוצה לאהוד ושואל מה "כדאי לו"

Rapgamer
      מנחה

לזכותו יאמר שהוא משקיע בפוסט הזה יותר מדי בשביל להטריל.

צל ענן
    משתתף

הי לאון,

ראשית ברוך הבא. אם אתה מתכנן לעקוב אחרי הליגה בעונה הבאה אז בטוח כדאי שתכנס לכאן לעתים קרובות, יהיו דיונים מרתקים ומעניינים.

לגבי הקבוצה שאתה רוצה לאהוד, תרשה לי להעלות משהו שאולי לא חשבת עליו:

לבחור קבוצה על פי הרכב שחקנים או אופי של מאמן זה משהו חולף. היום אתה רואה קבוצה שמשחקת קבוצתי, השחקנים משתפים פעולה וכו', ובעוד 5 שנים זו תהיה קבוצה של סוליסטים, או בכלל קבוצה של בחירות דראפט שרק מפסידה בכוונה כדי לקבל בחירות טובות בדראפט.

לעומת זאת יש דברים שמאפיינים קבוצה באופן מובהק יותר – כמו העיר שממנה הא מגיעה (למרות שגם זה עלול להשתנות), הקהל שיש להם באופן מסורתי, מסורת של התחרות בפלייאוף וכדומה.

במובן הזה, הייתי אומר שאינדיאנה היא הדוגמה המובהקת לקבוצה שמגיעה מעיר קטנה, שאין לה הרבה כסף, וכבר הרבה מאד שנים מצליחה להתחרות יפה מאד למרות הקושי למשוך כוכבים.

קבוצה נוספת שאולי תעניין אותך היא ממפיס – שבמשך לא מעט שנים היתה קבוצת הגנה אימתנית שעשתה את המוות לכל מי שפגשה, למרות לא הצליחה לעבור את הסיבוב השני בפלייאוף – אבל במקרה שלהם, דע שלפחות בשלוש השנים הקרובות הם יהיו קבוצה ממש גרועה שצוברת שחקנים צעירים, לפני שתסתער מחדש על הצמרת. ממפיס גם עיר מעניינת בפני עצמה, עיר הולדתו של אלביס וכו'.

יוטה ג'ז גם היא קבוצה עם DNA דומה, עבר מפואר למרות שלא הצליחה לזכות באליפות (ג'ורדן ואולג'ואן חסמו אותם), מצד שני הקבוצה משחקת בעיר ומדינה מאד דתית, לא בטוח שהייתי אוהד קבוצה של מורמונים.

תכלס, אם תחפש תוכל למצוא מאפיינים של כל אחת מהקבוצות, מבחינת העבר שלה, העיר שבה היא פועלת וכדומה – אולי ככה תדלק על מישהו.

דרך אחרת, יותר מקובלת, היא לראות כמה משחקים של קבוצות שונות ו"להתפס", לדעתי כך זה עבד אצל רובנו. אני שייך לדור שאוהד את שיקגו בגלל ג'ורדן, יובל כאן אוהד את מינסוטה, אם אינני טועה בגלל גארנט. ליאור את אינדי בזכות רג'י מילר. בדרך כלל זה עובד ככה.

Leon25
    משתתף

<span style="font-size: 14pt;"><span style="font-size: 12pt;">שלום לכולם</span>,</span>

תודה רבה על התגובות והעצות. קודם כל חשוב לי להבהיר שלא מדובר בכלל בהטרלה, כי אני באמת מעוניין לשמוע את דעתכם בנושא של בחירת קבוצה לאהוד ב- NBA. התחלתי לאהוב את הליגה הזאת בגיל מאוחר, ואין לי בניגוד לרבים מכם איזה רגע מכונן שבו הבנתי איזו קבוצה אני רוצה לאהוד. אני חושב שלא כל אדם שכותב או מגיב בפורום הזה חייב לכתוב בו מראש אך ורק כשיש לו ידע עמוק בכל מה שקשור לכדורסל ולליגת ה- NBA. גם אתם הייתם פעם אוהדים חדשים שרצו לצבור ידע בתחום ולהתחיל להתמצא בו. עקבתי זמן מה אחרי הפורום הזה ואתם נראים לי אנשים עם ידע רחב בכל מה שקשור לליגה, ולכן החלטתי להתייעץ אתכם…אני לא רואה בזה שום דבר פסול. ליאור אדלר תודה על ההמלצות שנתת לי לסרטים. אני אקח בחשבון את אינדיאנה פייסרס, סן אנטוניו ספרס ויוטה ג'אז. מה דעתך על דטרויט פיסטונס ומיאמי היט בהקשר של משחק קבוצתי ומורשת של כדורסל? האם אפשר להכניס גם אותם לרשימה? צל ענן תהיה בטוח שאני אעקוב אחרי הדיונים באתר כי הוא מאוד מעניין אותי. אני גם מקשיב באופן קבוע לפודקאסט של הכדור הכתום כדי ללמוד ולנסות להבין קצת יותר את העולם הזה, וזה ממש כיף. האלמנטים שכתבת (העיר שממנה הקבוצה מגיעה, הקהל שמאחוריה והמסורת של התחרות בפלייאוף) יכולים באמת לתת לי מושג רחב יותר לגבי קבוצה כזאת או אחרת כי הם דברים קבועים שלא משתנים, בניגוד לאופי מאמן או שחקנים. אני אוכל כמובן למצוא באינטרנט מידע לגבי הקריטריונים האלה. האמת שחשבתי על ממפיס בתור אפשרות, ונראה לי שלמרות שהיא קבוצה בבנייה זה יכול להיות נחמד להתחיל לתמוך בקבוצה חדשה ורעננה שיש בה שחקנים צעירים שצריכים להתפתח ולצמוח לתוך המשחק כדי להגיע לשיא. יש פה גרעין ששווה להתחיל לעקוב אחריו כבר עכשיו כי יש לאן לשאוף (אטלנטה וניו אורלינס עוברות עכשיו תהליך דומה, נכון?). אני מתכוון לצפות במשחקים ומקווה שיחד עם קריאה על הקבוצות השונות באתר הזה ובאינטרנט והאזנה לפודקאסטים אני אקבל תמונה מלאה של הכול.

צל ענן
      משתתף

הי לאון,

נשמח שתשתתף בפורום, באמת לא צריך להבין הרבה כדי לכתוב כאן כל עוד ששומרים על תרבות דיון – אני יודע, אני עושה את זה כבר עשור, ואני באמת לא מבין כמעט בכדורסל.

לעומת זאת יש כאן כותבים נהדרים שאפשר ללמוד מהם המון, וכיף להתכתב עם כולם.

אולי אחרי שנסיים את הדירוג נתחיל משהו דומה למה שעשינו בעבר, ונכתוב הסברים על מושגי כדורסל קצת יותר מתקדמים, ואולי גם דברים שקשורים לניהול ותקרת השכר – שבעיניי זה חלק שמעניין מאד ב NBA כי הוא גורם להמון אילוצים שלא קיימים כמעט בענפי ספורט אחרים.

ממפיס גם כן מומלצת למעקב אם אתה חושב שאתה מסוגל לסבול כמה עונות של 23 ניצחונות.

אטלנטה וניו אורלינס באותו מצב אבל כבר בשלב הזה ברור שהן הולכות להיבנות על הכוכב שלהן.

דטרויט הייתה הקבוצה בשבילך אם היינו עכשיו 15 שנה אחורה. ב10 השנים האחרונות הם ממש מסריחים, מן קבוצה שאין בה שום דבר מעניין. מיאמי תבנה קבוצה חזקה מאוד אחת לתקופה אבל כשזה קורה זה בדרך כלל מאוד מבוסס סופרסטארים.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 3 שבועות, 6 ימים ע"י  ליאור אדלר.

Roeii1
    משתתף

בסופו של דבר

עדיף לך פשוט לעקוב אחרי הליגה כולה. לקרוא סיקורים, לראות תקצירים באתר הרשמי של הNBA, ואולי אפילו לשבת ולראות משחק שלם כשיש זמן.

לאחר שתרגיש שאתה שולט בליגה, שאתה מכיר את כל סגנונות הקבוצות ואת רוב השחקנים, שאתה תדע אפילו "לפרשן" יכולות של שחקן כזה או אחר, לאחר מכן אתה כבר תדע לזהות את הקבוצות המועדפות עליך

ללכת עכשיו סתם לכיוון של לבחור קבוצה זה לא יעיל. במצב של הNBA כיום, לאהוד קבוצות כמו אינדיאנה או ממפיס זה כמו לאהוד קבוצות תחתית בכדורגל..

ובכלל אגב, לא חושב שצריך לאהוד קבוצה מסויימת בשביל להנות מהליגה. אני עוקב אחרי הליגה באדיקות כבר 6 שנים, כן יש לי קבוצות שהם יותר מועדפות עליי(יוסטון,מינסוטה ופיניקס) אבל זה לא באמת ברמה של אהדה, ואני מצליח להנות מהליגה ומהמשחק הזה

Leon25
    משתתף

אוקיי, בסופו של דבר נראה לי שהכול עניין של צפייה במשחקים, קריאה על קבוצות ומעקב שוטף. רשמתי לפניי את הקבוצות שהמלצתם לי לעקוב אחריהן. תודה רבה על העצות, אני בהחלט איישם אותן. בואו נקווה שהעונה הבאה בליגת ה- NBA תהיה מרתקת ומיוחדת (:

ניר אור-אל
      מנהל בפורום

בהצלחה

תודיע במי בחרת שנוכל לרדת עליך 😋

Leon25
    משתתף

ניר אור-אל חחחחח סבבה לגמרי (: וכשאני אכתוב פה סופית איזו קבוצה אני אוהד אני אשמח לדעת כמה אנשים באתר של הכדור הכתום אוהדים את הקבוצה שלי.

myway23
    משתתף

אם אתה מתכוון לעקוב אחרי הליגה ואז להחליט (שזה הרבה יותר הגיוני), למה לצמצם את "הבחירה" לרשימה שלך?

rotem elran
    חבר

תקשיב, אתה צריך לאהוד קבוצה שאתה מתחבר אליה בגלל שחקן או שיטה.

למשל: אני אוהד המאבס מתחילת השנה הזו בגלל דירק נוביצקי ולוקה דונצ'יץ' שהם שניים מהשחקנים האהובים עליי אי פעם

Leon25
    משתתף

היי myway23, הסיבה שבגללה אני רוצה לצמצם מלכתחילה את הבחירה שלי לקבוצות שמופיעות ברשימה היא שאני מעדיף לבחור בקבוצה שעוד אף פעם לא זכתה באליפות. אני מתחיל לעקוב אחרי ה- NBA ולהיות אוהד באופן כללי, ולכן אני מרגיש שאם אני אבחר בקבוצה שלא זכתה מעולם באליפות אחד מן הדברים המרכזיים והמרגשים ביותר שאליו אני אוכל לשאוף במהלך השנים שלי כאוהד הקבוצה הזאת הוא זכייה באליפות היסטורית של המועדון. אני בטוח שיש אנשים שירימו גבה לגבי העניין הזה ולא יסכימו איתי, אבל סבבה…זאת זכותם. אני אישית מאוד הייתי רוצה במהלך חיי להיות עד כאוהד לזכייה היסטורית ראשונה אי פעם של המועדון שלי, וזה השיקול. לכן, מה שאני צריך לעשות כרגע הוא לעקוב אחרי הקבוצות בליגה שעוד לא זכו באליפות, לראות אותן משחקות ואז להחליט למי מהן אני מתחבר יותר. rotem elran זה בדיוק מה שאני מתכוון לעשות על סמך צפייה במשחקים של הקבוצות שכתבתי ברשימה למעלה. נראה לי שהבחירה שלי תתבסס יותר על סמך אהבה של שיטת המשחק ולווא דווקא בגלל אהבה לשחקן מסוים (כי שחקנים באים והולכים כל הזמן…ככה זה בליגה הזאת) ואני כבר סקרן מאוד לדעת מי הכי תרשים אותי. חבל שהעונה לא מתחילה כבר עכשיו כי אני כבר לא יכול לחכות (:

Eliko Ben Lulu
    משתתף

התעוררתי מתרדמת הקיץ שלי במיוחד לשרשור הזה. שלום לכולם. מה הפסדתי? לא משנה. עד שתספרו לי, כבר אחזור לנחור.

רציתי להגיד – הגיוני "לבחור" קבוצה לאהוד. אני חושב שאני האיש הנכון לשאול אותו את זה, קחו אותי כמקרה לדוגמה. כך עשיתי בבייסבול, ענף שלא הבנתי בו שום דבר, שנכנסתי אליו ללא רקע קודם, ובחרתי לגדול עם שיקאגו קאבס, שבחרתי בה בזמנו כאשר הקבוצה סבלה מבצורת אליפויות [97 שנים ללא אליפות ! ! !] — בצורת שנשברה ב-2016. זכיתי להיות חלק מהישג היסטורי, עוצמתי, מכונן, רגע שלא אשכח לעולם, שאני מודה לאל הטוב שנתן לי להיות חלק ממנו. אזי, שאם לבחור קבוצה, זה נכון להינשא לקבוצה בתולה שתוכל לחוות איתה אליפות ראשונה. זה מרגש כשזה סוף-סוף מגיע.

רוב האוהדים האמריקניים נהגו לבחור קבוצה לפי זהות גיאוגרפית. אנו לא גרים בארצות-הברית, ולכן לא מרגישים שייכות. זה אף פעם לא היה שיקול עבורנו האוהדים הישראלים; חלק אחר בוחרים לפי הצלחה קבוצתית או לפי אהדה לשחקן [כמוני]. לדעתי היום זה נכון ברוב המקרים, גם בתוך ארצות-הברית, כאשר הגבולות הטשטשו בעולם הגלובאלי שבו אנו חיים, והרשתות החברתיות הקטינו מרחקים; עבור חלק אחר הבחירה מועברת מקרובי משפחה. אני גדלתי בבית שבור, כך שזה אף פעם לא היה שיקול מבחינתי; ישראלים אוהבים לבחור קבוצה בחו"ל לפי צבעי המדים שלה. אוהד הפועל לא יוכל לאהוב בלב שלם את הלייקרס, בהכללה גסה. אוהד מכבי לא ימצא חן בבוסטון, בהכללה גסה; ויש גם כאלו שמבינים שלבחור קבוצה זו בחירה שעושים פעם בחיים [האשטג רכב מחליפים, אישה מחליפים, ילדים מחליפים – קבוצת ספורט לא] ומקבלים החלטה מושכלת, שכלית, מלומדת, מתוך התייעצות עם אנשים זרים בפורום כדורסל NBA.

אחרי שזיבלתי בשכל שתי פסקאות, זה זמן להגיע לפואנטה, אפוא:

קח בחשבון ש-9 מה-11 שציינת הם מרקטים קטנים. זה אומר – פחות משחקים משודרים בפריסה ארצית, פחות קאברג' יומיומי, יותר שנות ריבילד, ובהחלט סיכוי קטן לחלוק את האהדה עם אנשים אחרים. אלו קבוצות "נישה". זו תת-תרבות בפני עצמה שהקבוצות הללו מייצגות בתוך הקהילה שהן מייצגות. אם אתה לא גדל בסביבה הזו, או אם לך קשר ואפילו רחוק עם המקום הזה, קשה להתחבר ל'וייב' ככה פתאום. זה יכול להיות מתסכל ומבודד, אבל זה אפשרי, זה תלוי באופי שלך. אני די שונא אדם, לא יודע מה איתך – כך שאף-פעם לא הפריע לי לא-לחלוק את האהדה עם אנשים אחרים. גם כשזכינו עם הקאבס באליפות ב-2016 והייתי לבד בעסק הזה, סגרתי את דלת המרתף ואמרתי לאישה – 'ניפגש עוד יומיים-שלושה'. ואלוהים יודע, שנפגשנו רק אחרי יומיים-שלושה.

עכשיו, איפה הייתי. נשארתי עם 2 קבוצות, 'המלצת העורך' מה שנקרא, אם כי, אבוי לנו אם הגענו לימים שבהם אני מחלק עצות: לוס אנג'לס קליפרס וברוקלין נטס. הראשונה – מרקט גדול, '1-2 פאנצ" הכי טוב היום בעולם שירוץ ביחד לפחות עונתיים עד שהעסק יתמוטט, אבל אני לא מתחבר. הייתי אוהד לייקרס כל-כך הרבה שנים, שאולי זו הסיבה. משהו בקליפרס משדר לי "סקנד בסט" בתוך העיר ומחוצה לה, ואני לא יודע אם בהרגשה זה אי-פעם ישתנה. גם אם הקבוצה תזכה באליפות ביום מן הימים, זה מרגיש כמו מתנ"ס של מיעוטי יכולת שמבקשים ממני תרומה בשביל מנת האופיואידים שלהם; השנייה – אופציה מעניינת. ברוקלין זה ניו-יורק, וניו-יורק זו העיר המוצלחת ביותר שנבנתה אי-פעם. אין כמו ניו-יורק, לא היה ולא יהיה. יש לך הכל בניו-יורק, וזו עיר המהגרים האולטימטיבית. מה אתה אם לא מהגר ספורט, amirite? המותג של הנטס הוא מותג חזק מאוד, ולא מדברים על זה כמעט. גם האנשים שמנהלים אותה היום מלמעלה ועד למטה הם הטובים ביותר בביזנס; גם התרבות מסביב, שהיא תרבות שחורה, שמאוד אינית בימינו, מאוד 'קולית', מאוד 'מגניב' להיות חלק ממנה. כן, בדיוק הסגרתי את הגיל שלי, השתמשתי בביטוי 'קול' והוספתי גם את הביטוי 'מגניב' אראה לעצמי את הדרך החוצה, סליחה; גם הצבעים של שחור-לבן שמאוד מרזים אותך כשאתה לובש את הגופייה של הקבוצה. לא יודע אם אתה נשוי, אבל תחשוב על זה לרגע: הפתעת את רעייתך בחולצה של ברוקלין נטס עם שם המשפחה שלכם. תביא לה אדום היא תגיד – 'זה משמין אותי'. תביא לה שחור היא תגיד – 'יפה לי אתה חושב? נראה לי שיפה לי. מה אתה אומר? יפה לי? לא יודעת, נראה לי יפה', שזה הכי קרוב ל'תודה' שתקבל. הנטס זו קבוצה עם היסטוריה לא מבוטלת, שיחק בה אחד מהכדורסלנים הגדולים ביותר בתולדות המשחק, המייקל-ג'ורדן-שלפני-מייקל-ג'ורדן, ג'וליוס ארווינג, "דוקטור ג'יי". אז יש גם את זה.

בקיצור, אני כופה עליך לאהוד את הנטס. סתם. תעשה מה שבסתר לבך. גם הפליקנס זה יכול להיות מעניין עם זאיון וויליאמסון, אבל בתור מי שאהד אותם בערך שבוע ימים כשעמרי עבר לשם בטרייד ועד לרגע ששוחרר, זה נראה מקום מאוד שונה מבפנים מאשר מבחוץ. מבחוץ זה נראה כמו, אתם יודעים, לואיזיאנה, עיר של מוסיקה טובה, אוכל צרפתי ואנשים שמנים שאוהבים לארח אותך בברביקיו ולהגיש עוף מטוגן, אבל מבפנים זה נראה מקום די מבאס. זה לפחות הרושם שנותרתי איתו בשבוע ימים שהייתי אוהד שלהם.

ואחרי שכל זה נאמר רק אגיד שאני אוהד של אינדיאנה פייסרס, ויש לנו מועדון אוהדים לא קטן בישראל, לפחות בפורום, שמונה. . . שני אנשים. אבל בסדר, גדלים לאט לאט.

ועוד אפשרות שלא הוזכרה – להמתין שנה, לחכות לבחירה של אבדייה בסוף סיבוב ראשון ואז ללכת עם הקבוצה שתבחר אותו. זה ממש רולטה רוסית, אבל לקחת סיכונים בחיים זו גם דרך.

Leon25
    משתתף

היי אליקו בן לולו,

אהבתי מאוד את התגובה שלך (: אני שמח שיש אנשים שחושבים שזה הגיוני מאוד לבחור קבוצה לאהוד, והדוגמה שלך על השיקאגו קאבס רק מוכיחה שאפשר להפוך להיות אוהד אמיתי של קבוצה גם בלי שיש לך רקע קודם כלשהוא על הענף שבו היא מתחרה, וששווה לבחור קבוצה שעוד לא טעמה אליפות מעולם. תראה, אני לא יודע למה אבל משום מה אני נמשך דווקא לקבוצות ה"נישה" של המרקטים הקטנים בליגה. תחושת בטן אומרת לי שכדאי לי דווקא לבחור קבוצה קטנה שאף פעם לא זכתה באליפות ה-NBA ולרוץ איתה לאורך כל הדרך, גם אם זה אומר שלא יהיו שותפים למסע הזה (או שאולי יהיו מעט מאוד). כנראה שבדומה אליך לא מפריע לי לא לחלוק את האהדה שלי עם אנשים אחרים, למרות שמצד שני כן הייתי רוצה להרגיש תחושה של שייכות לקבוצה שאני לא האוהד היחיד שלה בארץ. מבחינתי ללכת נגד הזרם ולאהוד מרקט קטן זה משהו מיוחד שאפשר להיות שמח בו ומרוצה ממנו, אולי דווקא בגלל העובדה שהאהדה במקרה כזה לא מתחלקת בין הרבה אנשים. אינדיאנה נראית לי אחלה קבוצה, והיא בהחלט אחת האופציות שלי כרגע למרות שעוד לא החלטתי סופית. נראה לי שאני אתחיל לצפות במשחקים של תחילת העונה ואז אחרי החודשיים הראשונים אבחר מבין כמה קבוצות שמושכות אותי את זאת שהכי עושה לי את זה. אז תודה לך ובהצלחה לפייסרס (:

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.